Jump to content
ceco_accord

CR-V 5та ген.

Recommended Posts

Тии щото си си купил чисто нова Киа за тва ги говориш тия неща.  

 

1.6 дизела да не би в началото да е бил проблемен ? 

 

Темата между другото е за нов модел, който още не се е появил в България, но пак се почна меренето на П*шки дизел или бензин. 

 

Та ще ви помоля да намалите спама. 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vesss, L15B7 Turbo, е вече на 1,5 години, докато започне да се предлага у нас ще надхвърли 2 години, и имайки предвид, че се вгражда в масов модел като Civic, мисля че ще има огромен обем отзиви за това става или нестава този мотор. За сега ако не се лъжа отзивите са отлични, та дори и в сверата на тунинга.

Stoyo, ясно е че няма как за толкова кратък период, да "изхвърлят" дизелите от предлагането си. Но не е тайна за никой, че всички в момента се оглеждат за алтернатива, която да замени именно дизела. Кога ще стане е въпрос на време разбирасе. Незнам защо всички омаловажават еко нормите, та това е въздуха който дишаме...... и дизела не се справя с това начинание. Обедихме се всички, че без измама са далеч от истината!

Drone е прав, нека не прераства темата в бензин или дизел, и да се забавляваме с това, което ни предлага CRV5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1,5 не е зле. Мисля че и по 230-40 има екземпляри. Друг е въпроса до колко е поносимо за мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-та генерация се появи с дизелови двигатели в Азия - Тайван, Малайзия...

Англичаните (които я произвеждат) също загатват, че печки все пак ще има:

Цитат

Our CR-V was powered by a new 190bhp 1.5-litre turbo petrol. However, with that engine also confirmed for European-bound Civics, it’s likely we’ll see this engine in UK-spec CR-Vs as well; a 1.6-litre diesel is also expected to join it. 

http://www.autoexpress.co.uk/honda/cr-v/97872/new-honda-cr-v-2017-review

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искренно се надявам 1,6 да излезе много сполучлив. Карал съм дизели много и оценявам неоспоримите им качества и предимства. Само че като гледам последните 5-6 теми в раздел 3-та генерация и...... е малко кофти. Хем не е лош мотор......

Не е невъзможно да го боднат в ЦРВ-5. Като се замисля, от скоро го произвеждат и може да не им излязат сметките ако са го предлагали само 3-4 години. А пък моторчето може да се окаже отличник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така Малко развитие, сестра ми реши да пише на Дилърите от Пловдив и о чудо, върнаха й отговор на другия ден.

Пита ги кога ще се появи CR-V 2018 в България, отговора: Ще се появи в 3тото тримесечие на годината. Продажбите не е ясно кога точно ще започнат, но да се надяваме, че до октомври ще го има. 

 

Сестра ми доста се е надъхала да го купува. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко мислите че ще е цената на един екземпляр като оня синия американец от обявата за 70 бона?

аз мисля че у нас под 90 няма да е........ На мястото на сестра ти бих се позамислил дали да не блесна по-рано.... :D:D Гаранцията би трябвало да си е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, jaccomo написа:

Колко мислите че ще е цената на един екземпляр като оня синия американец от обявата за 70 бона?

аз мисля че у нас под 90 няма да е........ На мястото на сестра ти бих се позамислил дали да не блесна по-рано.... :D:D Гаранцията би трябвало да си е ОК.

При положение, че 2.0 двигателя го ползват Honda от 10 години, не знам. 1.5 Гори малко, а върви повече от 2.0 ;) 

Ще видим колко ще е. Скоро ще се разбере. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той американото 1,5Т не беше ли...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По междо другото забелязах и едно доста интересно моделче URV, което като габарити си е колкото ЦРВ само като купе мяза на някакво ГТ. По интереснпто при него е мотора 2.0Т с 272 коня...... надявам се някой слънчев ден да имаме и ние достъп до този мпдел а не само китайците. Или ако не до модела, то поне във фейса на ЦРВ5 да фигурира тоз матор... :)

Редактирано от jaccomo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прототипа на новата Акура RDX е с 2.0Т това е двигателя на сивик Type R, но не толкова буустнат :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама Акура е един сак пари..... А пък така и така се прадлага в гамата на Хонда, дали все пак не е ОК да има едно CRV TypeR дет се вика.....:ph34r: или ако не поне мотора да е в гамата дори и дефорсиран до 250к. Ное после ще си го оправиме както си трябва.... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес случайно се загледах в едно ЦР-В с червени номера(от някое посолство)  и се оказа, че е новият модел. по задния капак и стоповете като на Волво го познах. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината наболява, но ние напоследък посвикнахме с нея. :(

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни глуппсти. В тези смешни предавания могат да се подиграят с всеки автомобил както и да го превъзнасят 1 час. Те за това съществуват, за който си плати.

Само не разбрах например какво иска от системаъа за стабилизация, не видях колата да се поднесе колкото и да я върти в СНЕГА.

Или например от ускорението, от 90 до 130 колата се издърпа доста добре. Гледал съм клипчета на 1,5Т как лепи стотака за около 8 сек, което е повече от добре.

 

Смешници. След 10 години ома да обясняват колко е сполучлива.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно проблема е в превода. За системата обясняваше нагледно, че дори деактивирана, не се изключва. За едни условия това е добре, за други не.

За ускорението показваше как вариаторът "зависва в червеното" и какъв е звуковият фон в купето. За глухите е приемливо, но за останалите...

А първоначалните му "страдания" са как хондите вече не са това което бяха и че цялата му фамилия и приятели са карали само тая марка, докато нещата не се промениха последното десетилетие. :(

Идеята му е че колцата става за непретенциозно градско предвижване "от т. А до т. Б", понеже е широка за хора и багаж.

В останалото време обяснява кое не бива да е така в СУВ за 2.5 милиона рубли. В наши пари това са около 83 хилки и едва ли у нас ще я дават по-евтино.

Ако след 10 години това се окаже по-сполучлив модел спрямо актуалният за 2028-ма, къде тук е "добрата новина"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мхъм и един мамрот завива шоколада в станиол.

 

Ако беше толкова зле, защо е второта най-продава SUV в Америка ?  

Шумоизолацията е доста по-добре от на предишните модели. Явно са се усетили, че като имаш CVT, което зависва в червеното, значи ти трябва и повече изолация за да не си крещите докато изпреварваш примерно. 

 

edit: Обаче 1.5Т се оказва,че не е толкова железен колкото си мислих :D http://www.crvownersclub.com/forums/137-2017-present-official-specs-features-etc-gen-5/176609-might-worse-than-you-think-1-5-turbo-issues.html

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото е в Америка. Основната му целева група са средностатистически семейства, които искат широка кола с 4х4 за магистралите през зимата. За там е създаден и се продава далеч, далеч по-евтино, отколкото в Европа, където клиентелата е по-взискателна, а на тукашната му цена има далеч по-добри СУВ.

Популярен продукт рядко е релевантно на добър такъв и никога на перфектен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кои СУВ са по- добри?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако действително струва 83 хилки и можех да си го позволя, има много сувове, които бих избрал... Акура, Лексус, Инфинити и т.н., въпреки, че не съм фен на Инфинити. В момента в щатите МДХ е около 44 хил долара, а щатския долар е под 1.6лв. Канадския е около 1.2лв. ЦРВто много ми харесва, но цената ми се струва много висока :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mazda CX-5(2.5 бензин), Kia Sportage (1.6T бензин), Skoda Kodiaq (2.0 ТSI) и VW Tiguan (2.0 TSI) са, според мен, всичките по-добър избор от CR-V 5ген.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, dzrasd написа:

Mazda CX-5(2.5 бензин), Kia Sportage (1.6T бензин), Skoda Kodiaq (2.0 ТSI) и VW Tiguan (2.0 TSI) са, според мен, всичките по-добър избор от CR-V 5ген.

Маздата, Спортиджа и Тигуана са значително по-дребни от СРВ-то.

 

С Кодияк и Тигуан Алспейс ще има заигравка понеже предлагат 7 места, но и новото СРВ ще има такава опция.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, vesss написа:

Маздата, Спортиджа и Тигуана са значително по-дребни от СРВ-то.

 

С Кодияк и Тигуан Алспейс ще има заигравка понеже предлагат 7 места, но и новото СРВ ще има такава опция.

 

 

Не знам какв оразбираш под "значително по-дребни":

                  Междуосие / Дължина / Широчина / Височина

CR-V              2,66m       /    4,59m    /    1,85m       /     1,69m

CX-5              2,70m       /    4,56m    /    1,84m        /    1,68m      

Sportage      2,67m       /    4,48m    /    1,86m        /    1,65m

Tiguan          2,68m       /    4,49m    /    1,84m        /    1,67m

 

Не мисля, че са големи разликите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, dzrasd написа:

 

Не знам какв оразбираш под "значително по-дребни":

                  Междуосие / Дължина / Широчина / Височина

CR-V              2,66m       /    4,59m    /    1,85m       /     1,69m

CX-5              2,70m       /    4,56m    /    1,84m        /    1,68m      

Sportage      2,67m       /    4,48m    /    1,86m        /    1,65m

Tiguan          2,68m       /    4,49m    /    1,84m        /    1,67m

 

Не мисля, че са големи разликите.

 

Колега, на хартия наистина е така.

 

Седни в тях и ще разбереш какво имам предвид. Преди година няколко месеца ходих, гледах, сядах, карах преди да поръчам и за мен като комфорт са почти една класа по-дребни. Ако се загледаш сума ти нови автомобили долу купето е най-широко и нагоре се стеснява значително. И точно там където са рамената на пътниците се пада най-тясната част. При Хондата е малко тип тухла четворка(в добрия смисъл на думата :) ) и съответно усещането е различно.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи Акурата Лексус и Инфинити ги смятаме от щатите а ЦРВ от България?!?!?!? ОК. Само питам, защото изброените тук са по 120-130 Бона. Здраве да е...

Спортидж - много тесен с много малък багажник, Шумен мотор, евтини компоненти. Това в сравнение с 4-та ген.

Маздата е много яка ама миналия месец на Пампорово 2 пъти я бутаме на смешно заснежен терен. Иначе много ми харесва. Точно срещу нея моята беше затрупана с 3 педи повече сняг, излезе на секундата.

Тигуана е добър но много лакум и малко дървен. Само R design изглежда мъжко изпълнение само че цената му е тлъста. Останалото е женьоч. 

 

Кодиака е отчайващо грозна тесла. Без значение какви са му показателите. Той просто си лъха на икономия в интериора.

Редактирано от jaccomo
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ще се купуват нови не виждам проблема да са внос от щатите или Канада. Аз щях да си внеса от там, ако не бях намерил в БГ и цената за транспорт и всичко до регистрация в кат ми я смятаха около 5хил. лв. А вноса от Канада е много бърз, около 2- 3 седмици.

Относно проходимостта на Маздата съм напълно съгласен с теб. И Лексуса не е по- различен, но компенсира с здравина, надеждност, комфорт и визия. Инфинити много ми харесват отвън, но отвътре са ми много дървени.

Немските въобще не искам да коментирам.

От корейските бих избрал само Санта Фе. Точно на Пампорово тази година видях един такъв чисто нов и много ми хареса, но технически не знам как са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, nakata_g написа:

Съгласен съм, но тъпият ми служебен форд фокус 1.5 дизел, при 100 е с 5л разход а с 200 е 9.5л. Би следвало да е разхода поне 15л на 100

Колко време си карал с 200 към/ч, най много 2-3 мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха да, най много, иначе разхода щеше да е 15,5 ако го беше покарал 50-60км. с 200

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До месец ще имаме преки впечатления от 1.5 Турбо Executive.Като му дойде времето ще пиша подробно и където трябва,но наистина върви повече от 2.0ката а разхода е смешен :) .

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o

 

Внос от Швейцария ли го взе :D 

 

Какви пари ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото ЦР-В го има вече в Румъния.

 

https://hondatrading.ro/modele/noul-cr-v/

 

За тия пари мисля, че е дооста добре :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и в България!

Другата седмица ще почва и тестдрайв!

crv_2018.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде имаш информация за тест драйва ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Бултрако естествено!

В Пловдив вече може да се тества, за София не съм питал. Все още не е анонсирано официално, но е без това има желаещи! Аз карах вчера следобяд.

Версията е Елеганс 1.5 турбо с CVT. Интериора изглежда солидно направен, вкарали са доста екстри спрямо 4 генерация: LED фарове, автоматично превключване къси-дълги, 8 говорителя / има пищялки и на задните врати/, адаптивен круиз контрол, следене на осовата линия, Emergency Call, 7“ Honda CONNECT със Garmin навигация, много по-качествена задна камера с 3 режима, тристепенно отопление на предните седалки, 2 USB за зареждане на телефони за задните седалки и т.н. На централния дисплей показва знаците по пътя. Тука са по-големи и се виждат много добре. Може да се ползва и като помощен дисплей на навигацията

На снимките се вижда дизайна, на Елеганса са сложили два ауспуха и 18“ джанти.

Като возия и стабилност не виждам разлика спрямо 4-та, нивото на шум е малко по-ниско. Единствено мотора звучи малко по-неприятно над 3000 оборота спрямо двулитровия. Като ускорение е много добре /сравнено с 2.0 автомат, по каталог има повече от 2 секунди разлика/, хубаво е някой с 4-та дизел да прецени усеща ли се разлика! Скоростната кутия работи плавно и бързо реагира на педала.

Като цени разбрах, че ще е малко по-скъпа от сегашния Елеганс, което е нормално заради допълнителните екстри и по-мощния двигател.

IMG_20181029_134403.jpg

IMG_20181029_134420.jpg

IMG_20181029_141200.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е интересно сравнение на 1.5 ръчка със стария 2.0 ръчка. В обороти стария двигател си дърпа доста добре. Този като го карах в Сивик изобщо не ми хареса, но там беше с CVT-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да може да се направи точното сравнение, защото двигателя е 173 к.с. при вариантите с ръчни скорости, а при CVT е 193 к.с. Поне за Германия е така, предполагам, че и тука ще е същото! На ръчката дават 9.8 сек, а на CVT 10 сек до 100 км/ч., т.е. почти няма разлика в ускорението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва ли да се види ускорението от 80 до 120, примерно. Това е по-практично от колкото от 0 до 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...