Jump to content
dragob

задни тампони

Recommended Posts

Здравейте карам сивик d15z8 аеродеск 1998 ,от известно време имам тропане в задницата и днес погледнах какво е положението отзад и с две думи големите задни тампони са за смяна.препоръчайте марки,кажете цени.отзад колко тампона са ?от къде да се купят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални от Бултрако стотина лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лемфьордер 40К без проблеми, но зависи дали е спазен монтажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи от къде си ги взел и цена евентуално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години през мистър ауто. Идват от чужбина по куриер, имаха представител в БГ Излязоха ми около 73 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двата. Доставката беше със символична стойност, но това преди няколко години. Колата се кара  във всички сезони със ежедневното присъствие на доста дупки, в маршрута влиза и периодичен офроуд :) сега погледнах- на почти 3 години са и съм им навъртял към 70 000км. Нямат все още дефекти, но рядко някой седи отзад. Хеча е доста лек отзад и ако не се товари, държат. Предполагам при теб ще си заминат по-бързо.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните са по 45 лв от Бултрако. Монтаж на преса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое кой да гарантира ? Бобчо казва истината, двата тампона оригинални са под 100лв в бултрако. Имат ги винаги налични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде да има видео със смяната?извън сервиз става ли смянана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, за описанието как се сменят тампоните на задните носачи. Но този инструмент, скоба, като за лагери откъде може да се намери тук? Там е спомената цена 169 долара от някакъв онлайн магазин SkyTools, но дори линка не работи..

Все пак мисля че го намерих

http://www.skywaytools.com/schley-65130-bushing-extractor-for-honda-acura/

при това цената вече е 219 долара. Това прави към 360 лева плюс доставката и като цяло ще излезе супер скъпо.

 

На мен лично ми идва много, още повече не сменям тампони всеки ден. Ако някой има да услужи или дори под наем бих взел.

 

В един сервиз ми предложиха да ги сменят с чука срещу 30- 40лева. Също съм и виждал видео в ютюб как ги сменят с чук, но някак не ми се ще по този начин.

Редактирано от movx2000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, за описанието как се сменят тампоните на задните носачи. Но този инструмент, скоба, като за лагери откъде може да се намери тук? Там е спомената цена 169 долара от някакъв онлайн магазин SkyTools, но дори линка не работи..

Все пак мисля че го намерих

http://www.skywaytools.com/schley-65130-bushing-extractor-for-honda-acura/

при това цената вече е 219 долара. Това прави към 360 лева плюс доставката и като цяло ще излезе супер скъпо.

 

На мен лично ми идва много, още повече не сменям тампони всеки ден. Ако някой има да услужи или дори под наем бих взел.

 

В един сервиз ми предложиха да ги сменят с чука срещу 30- 40лева. Също съм и виждал видео в ютюб как ги сменят с чук, но някак не ми се ще по този начин.

 

 

Смени сервиза и намери такъв, в който не работят с чук, а смело са влезнали в 20-и век и имат преса за избиване и набиване на тампони.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря колега, за описанието как се сменят тампоните на задните носачи. Но този инструмент, скоба, като за лагери откъде може да се намери тук? Там е спомената цена 169 долара от някакъв онлайн магазин SkyTools, но дори линка не работи..

Все пак мисля че го намерих

http://www.skywaytools.com/schley-65130-bushing-extractor-for-honda-acura/

при това цената вече е 219 долара. Това прави към 360 лева плюс доставката и като цяло ще излезе супер скъпо.

 

На мен лично ми идва много, още повече не сменям тампони всеки ден. Ако някой има да услужи или дори под наем бих взел.

 

В един сервиз ми предложиха да ги сменят с чука срещу 30- 40лева. Също съм и виждал видео в ютюб как ги сменят с чук, но някак не ми се ще по този начин.

 

 

Смени сервиза и намери такъв, в който не работят с чук, а смело са влезнали в 20-и век и имат преса за избиване и набиване на тампони.

 

Хайде колега ако обичаш да се въздържаш от такъв тип необмислени коментари, че много ме изнервят.

Никъде не съм писал, че съм ползвал услугите на този сервиз, че да трябва да го сменям.

А това кой в кой век е влязъл е още по-глупаво, поне да беше направил справка - сега е 21-ви век. Тези, които са влезли в 20-ти век не са живи и не знам дали са имали преси за избиване и набиване на тампони.

Редактирано от movx2000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подходящ дорник и нещо такова:https://el-mashini.bg/product/2411/skoba-za-lageri-dvuramenna-zhalta.html

Намирането на подходящ дорник ще ми е трудно, но все пак мерси за идеята. Трябва и да сравня размерите за да взема подходящия инструмент, тъй като гледам, че го има в различни размери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой гарантира, че тампоните са оригинални? За тия коли отдавна не се произвеждат оригинални части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако кой :) Нали на опаковката си пише Хонда и получаваш фактура / бон. Ако искаш звънкай във Варна, аз таМ си ги поръчах преди 3-4 години като ги сменях и ги попитай.

Редактирано от bobchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се обадя във бултрако софия дали щи ми дадат цена за тампоните?по телефона дават ли такава информация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро не съм ги позвънявал ,но преди даваха информация за цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип нищо не е за пред блока освен най-елементарните работи, но неволята като дойде и всичко става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Благодаря колега, за описанието как се сменят тампоните на задните носачи. Но този инструмент, скоба, като за лагери откъде може да се намери тук? Там е спомената цена 169 долара от някакъв онлайн магазин SkyTools, но дори линка не работи..

Все пак мисля че го намерих

http://www.skywaytools.com/schley-65130-bushing-extractor-for-honda-acura/

при това цената вече е 219 долара. Това прави към 360 лева плюс доставката и като цяло ще излезе супер скъпо.

 

На мен лично ми идва много, още повече не сменям тампони всеки ден. Ако някой има да услужи или дори под наем бих взел.

 

В един сервиз ми предложиха да ги сменят с чука срещу 30- 40лева. Също съм и виждал видео в ютюб как ги сменят с чук, но някак не ми се ще по този начин.

 

 

Смени сервиза и намери такъв, в който не работят с чук, а смело са влезнали в 20-и век и имат преса за избиване и набиване на тампони.

 

Хайде колега ако обичаш да се въздържаш от такъв тип необмислени коментари, че много ме изнервят.

Никъде не съм писал, че съм ползвал услугите на този сервиз, че да трябва да го сменям.

А това кой в кой век е влязъл е още по-глупаво, поне да беше направил справка - сега е 21-ви век. Тези, които са влезли в 20-ти век не са живи и не знам дали са имали преси за избиване и набиване на тампони.

 

 

Улра иновативния уред наречен "хидравлични преса" за избиване и набиване на лагери/тампони съществува още в миналия век. Затова го бях написал онова в предния пост, затова не си го и схванал явно.

Сервиз, в който нямат такава преса (струваща вече никакви пари на фона на останалото сервизно оборудване), това не е сериозна сервизна дейност и това едва ли са хора, които ще ти свършат работа по грамотен начин. Форумите са направени с цел "взаимопомощ", най-грубо казано. Предното ми мнение бе именно основано на "помоща". Това се опитах да ти намекна с предния си пост - да търсиш друг сервиз, където знаят и могат да сменят едни елементарни тампони, където имат техника. Има една приказка "майстора се познава по инструмента" !!!

 

С чук маа "гаражен майстор" слушащ чалга и докато млати с чука да ти избие тампона, пиеки бира и захапал фаса в уста, псува неща от типа "тия японци пък как са го завряли там това, да им таковам онаковата". Аз при такъв не бих те посъветвал да ходиш, да се учи на твоята кола. 

 

Ти избираш къде и при кого да ходиш. :bye:

 

А относно другия "колега", който иска гаранции дали частите продавани от Бултрако (официален представител и вносител на Хонда за България) са оригинални - не мога да му помогна. Освен да се свърже с Бултрако, да им поиска сертификат за предлаганите продукти.... ?

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са, може и да не са. Подобни части не се произвеждат от бая години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека позная - тампоните които ти си купил са оригинални, нали? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане тъйкато тампоните ще ги сменявам след около месец може ли да ги напръскам с спрей примерно вд за де се извадят по лесно.естествено пръскане сега и около метала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм какви са моите, не са оригинални а маркови и изпитани в различни условия на шофиране. За да ги извадиш по лесно тампоните, се удря със секач втулката да се подгъне навътре и да освободи. Можеш и да пръснеш, но със секач е основното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре става ваденето и слагането с хидравлична преса -всеки може да си направи ,само да има хидравличен крик -той е основата на пресата .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат да се сменят без да се свалят носачите,избиват се с малко чукане,иначе е много трудно да се свалят тия носачи.сменял съм на две такива никакви ядове...успех :)

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

 

Редактирано от dido0o_
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, кой е парт номера на въпросните тампони? В каталога ми излиза целия носач. VIN: JHMEK33600S116147

 

image.thumb.png.20e026aaa72ff528fcaa6c2ab09edd4c.png

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях в Бултрако днес. Човека каза същото - продава се само цял носач и тампона го няма отделно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

52385-SR3-000

Да пробват по този номер

Редактирано от AMD
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, boiskii написа:

Звънях в Бултрако днес. Човека каза същото - продава се само цял носач и тампона го няма отделно. 

 

Кажи му да напуска и да ходи да продава дюнери някъде, от части явно не разбира. Въпросните тампони се продават отделно, има ги оригинални Хонда от има-няма 20 години.

 

52385-ST3-G01 - тия са за аеродек и са една идея по-здрави от обикновените

  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.10.2021 г. at 18:40, Wyvern написа:

52385-ST3-G01 - тия са за аеродек и са една идея по-здрави от обикновените

Благодаря и на двама ви за информацията! 

 

52385-ST3-G01 е наличен с цена 36,3лв. Предполагам физически е напълно съвместим с японка хечбек EK3, макар да е за аеродек? 

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз имах такива на моята 6г, стига да не са пакетирали нещо друго вътре :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми дадоха като аналог на 52385-ST3-G01.

IMG_20211021_160045.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...