Jump to content
sezo_

Слаба антена

Recommended Posts

Здравейте,

 

Проблемът е, че в града сигнала на радиостанциите е слаб, а извън градът губи станциите направо. Някой знае ли къде се намира антената??? Изгледах видеа в YouTube, но никъде не мога да намеря за антената или подмяната ѝ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената е на задния прозорец - последните няколко реда от лентите на стъклото отгоре. Приличат на реотаните за затопляне, но тези на антената мисля, че имаха и вертикални ленти, които минават през тях. Говоря по спомен. Може нещо връзките до там да не са ти наред или усилвател:

 

mfeg-JexG71lWazjMa6eQzg.jpg

 

Само за инфо - тук е показано за американската версия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото :) ще огледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях я темата, сега се опитвам да намеря схема как се разглобяват панелите на вратата на багажника, за да мога да стигна до антената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем. Оправи се когато махнах всички консуматори на ток от запалката(зарядно за телефон и wifi 3G рутер)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да използвам темата на колегата за да не пускам поредна излишна.

Аз също имам проблем със станциите на радиото, но при мен просто когато се включи отопление на задният прозорец и страничните огледала, не се губят станции, а сигнала се влошава значително.

Някакви идеи? Не съм разглобявал все още, но явно ще се наложи.

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете си масата на антената и контактите около усилвателя/модула като цяло.

При реотаните на задния прозорец, както е показал Zlatozator.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли схема как се свалят корите на вратата на багажника, за да се стигне до усилвателя ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... нещата са общо взето такива, свалих корите на вратата на багажника, намерих усилвателя, след като откачих кабела който отива от него към радиото, сигнала изчезна на 90%, по това съдя че усилвателя си работи. но качеството на сигнала след почистване на букси и конектори си остана същи. От това съдя че има лоша връзка от другия край на кабела - демек там където влиза в радиото....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера разглобих таблото, буксата към радиото си е ок, изключа ли я направо изчезва. Така, че пак се връщаме в изходна позиция.... трябва да търся усилвател на антената да тествам с друг.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че не е от самия тунер на радиото? Намери една обикновена антена за кола и му я мушни, когато е с къс кабел не ти трябва усилвателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.05.2018 г. at 17:34, Marcus написа:

Сигурен ли си, че не е от самия тунер на радиото? Намери една обикновена антена за кола и му я мушни, когато е с къс кабел не ти трябва усилвателя.

 

Вече не съм сигурен в нищо, разглобявах радиото за да сложа чейнджър емулатор, и в момента в който извадя буксата на антената, направо спря да приема.

Така, че може и да си прав и проблема да е в самият тунер на радиото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има връзка но съм с мултимедия на мястото на ОЕМ радиото и сигнала е 6+.Никакви проблеми не съм имал със загуба на сигнал или слаб такъв.Въпреки това съм чел не малко теми в чужди форуми за слаб сигнал на радиото при 8-ма генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...