Jump to content
Nikito82

Какъв е оригиналният размер на чистачките на Акорд 2004?

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам знаете ли размера на чистачките? Предстои ми покупка(може да ме посъветвате марка, която да купя) и искам да ги знам. Тези с които е в момента са 650мм и 380мм.

 

Да не пускам и нова тема, да попитам тук колко събира казанчето за чистачките, моята кола има и пръскалки за фаровете, ако това е от значение за обема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофьорската е 650мм.,а пасажерската 375мм.Казанчето има вместимост 5,8литра.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Потвърждавам за размерите, като в допълнение мога да кажа, че за пасажерска би трябвало да стане и размер 400мм. Когато взех колата беше с таква и не съм забелязал нередности, въпреки че ги държах само няколко дни...

Бих препоръчал с две ръце Bosch Aerotwin. Виж и тази тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=103028&hl=%2B%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5+%2B%D1%85%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B8+%2B%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8+%2B%D0%B7%D0%B0+%2B%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0

Редактирано от mitaka_t
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се дават 50лв за чистачки, ще взема май от твърдите рамена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече година съм със Valeo VFB60 и Valeo VFB40 за 18.00лв и двете. Ще изкарат сигурно и зимата. Не му мислете толкоз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За размера са казали колегите, но за производителя ще пиша, че доста добри отзиви прочетох за Mitutoyo. Реших да ги пробвам. Преди това бях с някакви на Bosch с метално рамо. Ами Mitutoyo чистят по-добре! Струват 3-4лв за брой.

Редактирано от ruil4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На предишната кола заложих смело на Валеото с метално рамо, по 7 лева за брой ги има в Практикер и подобните, а понякога са на промоция по 6 лв. ЛИНК Издържаха цяла година (от лято до лято) без никакви проблеми, изчистили са доста пясък, едри частици, киша, сняг, лед, и няма никакви следи от прокъсване на гумата, много е еластична. Дори и в момента чистят перфектно и се плъзгат гладко по стъклото без да подскачат или скърцат. Избягвай тия на Autopractic и подобните, които са по 3 лв за 2 бр. Чистят перфектно, но само първите 3 дни, после графитеното покритие пада и остава само нискокачествената гума, която в първия студ се одървя и започват да подскачат и скърцат.

 

Иначе на Акорда са някакви тип "банан" и са много тихи и чистят перфектно, но не съм гледал какви са. 

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.......... моята кола има и пръскалки за фаровете, ако това е от значение за обема.

Имам пръскалки, но така и не съм проверил дали работят, просто не карам рали из калта нощно време... :)

Мнозина махат бушона за тях, защото изразходват много течност...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече година съм със Valeo VFB60 и Valeo VFB40 за 18.00лв и двете. Ще изкарат сигурно и зимата. Не му мислете толкоз.

Аз съм със същите от над година и не забелязвам да има абсолютно никакво износване до сега. Преди това бях с обикновенни Bosch и изкараха няколко месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте.......... моята кола има и пръскалки за фаровете, ако това е от значение за обема.

Имам пръскалки, но така и не съм проверил дали работят, просто не карам рали из калта нощно време... :)

Мнозина махат бушона за тях, защото изразходват много течност...

 

По-простото решение е да караш с течност малко под половината в казанчето, понеже нивото и ще е под изхода за фаровете -конструктивна предпазна мярка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземах и аз на Валео за 14лв 2те. Добре чистят с метялно рамо. Взех и течност на Нигриийн за 8лв 1:250. За сега съм доволен. Единсвеното, което е че не мога да ползвам тази част от оригиналните, която натиска чистачката към стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да дам моите около 32 стотинки по темата :).

Като купих колата беше с някакви чистачки куча марка, че и износени на всичкото отгоре. Смених ги с някакви нови със същите размери като старите. За съжаление забелязах, че при автоматично положение на превключвателя за режимите при наличие на дъждовни капки по стъклото, чистачките се включват когато им скимне, няма и корелация с положението на врътката за прага на чувствителност. Бях полудял, чудех се откъде да подхвана проблема и тъй като новите чистачки не чистеха добре, си поръчах оригинални за Хонда от Англия. Чистачките дойдоха, монтирах ги и ... о, чудо - сензорът за дъжд вече работи без засечки, точно така, както трябва да е! Анализирайки проблема стигам до извода, че управлението на чистачките при избрано автоматично положение не зависи само от сензора за капки, а вероятно отчита и преминаването на чистачките над датчика. Когато чистачките са с различни от оригиналните дължини има вероятност сензорът да не засича преминаването им над него и така да се разстройва алгоритъмът за работа.

Така че - внимавайте с чистачките, дори и да не са оригинални, спазвайте дължините им да са както трябва.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, валеото зимата се прецака от леда и си поръчах графитни пера, за да ползвам оригиналната със спойлера. Но когато ги разделях се нацепиха в средата, инъче добре чистиха. Обаче и металната пластина взе да излиза, понеже оригиналната е по широка. Та днес си взех от Практикер Бош АероЕко 650 и 400мм за 26лв. На първо четене съм доволен, ще видя по-натам как ще са, особено при висока скорост и ще споделя да знаят колегите струват ли си. Че Аеротуин ми идват солено, макар че ги намерих за 41лв от емаг. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предният акорд заложих на тези mitotyio или нещо такова изкарвахаме по 2 зими. За цената си са топ. А като марка съм много доволен от alca. На сестрами на маздата бяхме сложили и кара с тях повече от 4 години и накрая ги откраднаха на един паркинг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати, аз сложих оригинални Хонда 50 и кусур лв и изкараха около 4 месеца преди да почнат да мажат..... @pantany доста стабилни срокове си написал, ще търся такива явно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

 

Използването на "анти-дъжд" препарати драстично намалява нуждата от използването на чистачки. При нормален дъжд и скорост над 50-60 км/ч на практика използването на чистачки е ненужно. С такъв препарат водата винаги е на капки и дори със скапанни чистачки размазване няма, а изкривяването на образите е сведено до минимум. Когато пада капка на стъклото, не се разпльоква като яйце, а голяма част от нея тупка и отскача. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да беше само дъждовна вода, щеше да е супер...стъклата след всеки дъжд са с кафеникави дъгички, и като духнеш лекичко по тия дъгички разбираш колко прах е "изяла" колата ти.

Тествал съм всякакви, освен оригинални, в Софийски градски и околвръстни условия повече от 3-4 месеца не са изкарвали.

Та не бяха най-скъпите на Хейнер/Алка, Денсо хибриди, Блупринт, Чемпиън.

Трябва да спирам в някакъв момент, да изчистя перата и мястото където са в покой (заради полепнала кал с косми), представете си колко е практично в дъжд или сняг да го правиш това.

Да не говорим за "бековете", които минават през локви и дупки нарочно с висока скорост и ти къпят почти цялата кола с кал и камъчета.

Та понякога е от чистачките, а друг път съвкупност от фактори предизвикващи "хокането" по чистачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз откакто открих alca, спрях да експериментирам с други марки. Предния Акорд години карах с такива, но на сегашния нещо не намирам дългата. Сложил съм Бош (модел не помня). За сега биват, но аз никога не ги пускам на сухо или в дъжд преди да напомпя няколко пъти от казанчето, така че химията в течността за чистачките да отмие мазнотията по стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29/03/2018 at 11:22, ogi28b написа:

:offtopic:

 

Използването на "анти-дъжд" препарати драстично намалява нуждата от използването на чистачки.

Преди време слагах такъв препарат на всички стъкла, но не помня защо не бях много щастлив. Имам още от него и мога да си припомня, но ако не е ОК, май не може да се маха... :)  Сега при дъжд след чистачките по стъклото остават мн. ситни капчици, като мазно, не знам дали е от перата на чистачките или остатъци от такъв препарат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен подобен ефект се получи на кола с доста надрано предно стъкло (от песъчинки и други подобни), в комбинация с евтини чистаки - "autopractic" - 3.70 лв/комплект от 2 броя. Сега на тази кола стъклото е в много по-добро състояние и вече ползвам малко по-качествени чистачки. Не мога да кажа, че нещо не  е наред с препарата. 

 

Онзи ден ходих в Метро и се загледах във Валео-то "банан", бяха "на промоция", на около 10 лв. / бр. Ако някой търси такива, да знае къде има, че не навсякъде има от тях, има само обикновеното Валео. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям да пробвам с оригинални чистачки от coxmotorparts, защото до момента удрям все греди със случайните марки тук. Миналата година октомври с един приятел си взехме едновременно на Валео тип "банан", модела който има вътре 3-4 различна адаптора. Аз си ги взех от някакъв случаен сайт, той си ги взе от магазин за авточасти. 

Резултата - при него имаше проблем още от самото начало, в едната посока чистачката изпускаше петно с ширина поне 3-4см. При мен в началото всичко беше ОК. Общото беше крайния резултат - на 2ия месец започнаха да мажат и при двама ни, а декември още не бяха дошли големите студове.

Аз избутах зимата с тях и преди 2 седмици реших да пробвам доста хвалените, както тук така и по други форуми - mituotoyo. Още с монтирането забелязах, че чистачката пред шофьора въобще не прилепва към стъклото, пуснах малко вода и с ужас установих, че пред погледа ми остава непочистено петно с диаметър над една педя. Започнах всякак да притискам чистачката, за да може поне максимално много да прилепне. В момента съм "ограничил" щетите до петно с диаметър 2-3см, но вече си взех друга чистачка и ще сменям шофьорската. 

 

Явно с тези mituotoyo положението е като с повечето евтини стоки - трудно се постига еднаквост на продуктите, затова едни са мега доволни, други повече няма да повторят. Аз май ще съм от вторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-стабилни от доста време на пазара са Heyner/Alca.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, crown_bg написа:

Най-стабилни от доста време на пазара са Heyner/Alca.

Би ли споменал от къде си ги взимаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amazon UK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак трябва да сменям чистачки. Горе долу по година карам с едни, като сигурно са ок за 7 8 месеца. Тея мушички по магистралата, яко ми ги прецакват. Някакви предложения, струват ли си оригиналните? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални ползвах за някакво време (за префейс) и не бях доволен как чистят. Взех Хайнер и по-доволен не мога да бъда. И 9 месеца не са мръднали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням, но май Бриколаж. Виждал съм ги още и в някоя бензиностанция – мисля, че Петрол. И то дори на по-ниски цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да отворя линка ти, но този тип: https://praktiker.bg/bg/Ploski-chistachki/ChISTAChKA-HEYNER-HYBRID-35SM/p/493759

 

Може би са били от Практикер в такъв случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какви размери сложи 650 и 350 или 650 и 400?

Тези чистачки идват на цена на бош аеротуин. 42лв са двете, по добри ли са от боша? 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Бош не съм особено голям фен, а особено за Аеротуин съм чувал доста поляризиращи коментари. Аз сложих 400 на малката, но ако взимах сега, бих взел 350 въпреки че е по-малка от заводската 375/380. На 400мм в долните 10-15см от дъгата на чистачката крайната част на перото не контактува достатъчно добре със стъклото. Ако търсиш по-евтин вариант, опитай с Алка. Произвеждат ги в същия завод доколкото знам, но са класически чистачки от по-стария тип. Ако търсиш най-евтиното възможно, може да опиташ Митутойо, обсъждани в тази или някоя от другите теми. По 6лв някъде е чистачката. Мисля, че ги бях видял в някоя бензиностанция – мисля че Интерспийд на пътя между Младост и Горубляне. Но очевидно паметта ме лъже понякога :D

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търся нещо, което да е добро за дълго време. Сега съм с някакъв тип мутитойо ли кви бяха, в  началото са супер, всичко е наред, тихи, ама 3месеца по-късно... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.emag.bg/avtomobilna-chistachka-heyner-hybrid-predno-styklo-38sm-025000/pd/DKB2KCBBM/

Тези дали са истински, гледам че имат 38см размер? 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно. Аз бих пробвал. 12лв не са голям риск.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не са 12, аз ще взема и голямата и общо с доставката излизат към 36 40лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята като я купих беше с Бош, смених ги със същите и нямам оплаквания освен, че са по ~40-50лв комплекта. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Nikito82 написа:

Не търся нещо, което да е добро за дълго време. Сега съм с някакъв тип мутитойо ли кви бяха, в  началото са супер, всичко е наред, тихи, ама 3месеца по-късно... 

И аз карах с такива и си виках - колкото изкарат - нали са "без пари". :) 

Обаче откак ги сложих (и малко понагласих шините, че не лягаха добре) около 2 години - бях доволен. Акорда обаче спеше в гараж - вероятно и това има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя е в гараж ама пак се цакат. 

 

5 hours ago, isullivan said:

Моята като я купих беше с Бош, смених ги със същите и нямам оплаквания освен, че са по ~40-50лв комплекта. 

Те и тази марка излизат 40 45лв. Как се води захващане то на пистачките за хондите, някой знаели, понеже ги продават без адаптер. За нашите коли тип кука е нали или? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвали ли сте със силиконови?

Аз преди половин година взех някакви евтини “бананки” и силиконови пера, смених перата и за сега съм много доволен - чистят дъжд перфектно без скърцане и с мушичките горе-долу се справят.


Между другото не всички чистачки стават за нашите акорди, защото ако захвата е прекалено голям рамената пречат на пръскалките. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...