Jump to content
Gand

Honda - CR-V III - бензин или дизел?

Recommended Posts

На 8.04.2019 г. at 16:04, katri71 написа:

Има производители , които за да не ме разбирате погрешно сега няма да спомена , с традиции в направата само на дизелови двигатели и затова техните двигатели в съотношение цена/експлоатационни качества стоят по-добре на пазара на дизелови автомобили.

 

За втори път ще те питам - ако искам дизелов СУВ от този ценови клас, кои са тези автомобили с по-добри съотношения на цена/експлоатационни качества? Да кажем, че не ме интересуват традиции, не робувам на марки -  интересно ми е според теб, кой е дизеловият автомобил, който бие CR-V с i-CTDi.

 

@Gand за да не ти разводнявам темата и да отговоря на въпросът ти по-подробно. Карал съм този двигател в Акорд 7, втора ръка от 170 000км до 275 000км. Двигателят е страхотен, но зависимост от това как е експлоатиран, както всеки турбиниран двигател (не непременно само дизел) носи своите рискове. Съединител + маховик са 1500лв и тях ги смятам по-скоро консуматив, но освен тях се повреждат турбини, износват се дюзи, сменя се ангренажна верига. Ако можеш да вземеш наистина проверен автомобил, поддържат от съвестен собственик или такъв на доказано малко км, дизелът е супер - икономичен, тих и еластичен. Това много рядко е случаят с коли втора ръка от автокъщи. Търговците купуват евтино и продават с печалба, никой съвестен собственик няма да си продаде джипа на безценица на търговец. Изключения са ако колата е била запазена и е имала лек и евтино поправим у нас удар или е върната в представителство и заменена за нова - а представителството я е препродало да не се занимава. Но вторият случай е предимно при коли до 5-6г. В най-лошият случай - има коли с блокирала турбина или други скъпи проблеми, които са вкарани евтини, закърпени по най-ужасният начин и продадени "нов внос". Предстоят ремонти, които могат да достигнат 3-5 хиляди лева. За това и дизелите са по-евтини.

 

Ако не говорим за проверена кола с ясна история - най-добре се оглеждай за по-скъп бензинов джип и ако горивото ти е скъпо, слагай газ.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, katri71 написа:

напълно е възможно да съм бил подведен.Не претендирам да съм корифей в тази област

Тогава не е лошо да не пишеш така смело, защото този форум го четат доста хора. Или да прикрепяш цитата по-горе в началото на всяко мнение, което изказваш.

 

Никой не е казал, че бензиновият двигател на хонда не е по-евтин за поддръжка от дизеловия, но като пишеш така, че даже и другите дизели са за предпочитане пред този на Хонда, най-малкото е редно да кажеш кой друг дизел от този клас/години е по-добър от i-CTDI и в какво отношение. Цитирай смело други марки - няма да направиш лошо впечатление, ако вкараш "продуктово позициониране". Виж с общи приказки - по-може да стане така.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

👍

Редактирано от ivailopp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Може ли да ми кажете как се кара Хонда СРВ 2009 2.4 Vtec (166 к.с.)?

 

Въпросът ми е дали конете му стигат за килограмите ?

 

Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те конете винаги стигат за килограмите, много зависи какъв тип шофьор си и от каква кола идваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PetarStanev написа:

Те конете винаги стигат за килограмите, много зависи какъв тип шофьор си и от каква кола идваш.

Въпросът ми е ако сме 2ма с едно бебе и багаж на магистрала дали ще си изпреварвам без да се клати цялата кола. Идвам от Опел Зафира 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че колата ще се клати. Не съм усещал такова нещо (въпреки, че карам 2.0 150 коня версията). Няма да ускоряваш много бързо, но щом си с бебе в колата, не мисля, че това е от значение. Относно клатенето, CRV-то е най-стабилното в класа си и при завои. Повече се усеща като лека кола на пътя, отколкото като сув.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ясно, а иначе когато се изпреварва на междуградски път лесно ли е? Смисъл не трябва да се набираш на волана като изпреварваш в кратко разстояние? Питам, за да знам дали да търся по-мощния двигател 180 к.с от 2010 г фейслифта.

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С дизел ще ти е една идея по-лесно изпреварването заради нютонметрите. Основние проблем на бензина е автомата. Прекалено е муден. Иначе с ръчката понякога на баир се налага и 2 скорости да върна,за да се включи Втека и тогава няма проблем, бързо си изпреварва. Май автомата имаше някакво копче да свали скорост надолу (поправте ме ако греша). 180коньовия ще е най-добре или ръчка ако не държиш на автомат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата има повече загуби, да. За максимално бързо изпреварване (стига да си ок със сваляне на няколко предавки) гледай мощността, не нютоните. Ако искаш да изпреварваш без да сваляш предавки (или например само 1 предавка), тогава повечето въртящ момент (съответно повече мощност в по-ниските обороти) ще ти е по-подходящ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, tomekki написа:

Ясно, а иначе когато се изпреварва на междуградски път лесно ли е?

Най-добре ако можеш виж, тествай, покарай. Иначе въпросът е дискутиран хиляда пъти тук. CR-V е семеен автомобил и е проектиран точно за хора с деца и багаж, за каране извънградско. Без значение с кой двигател.

Редактирано от note
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, разбирам, но 180 к.с фейслифтовата 2010 г е скъпичка и се чудя дали си заслужава с 16 коня отгоре спрямо 2.4 Втек американската 166 к.с.

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за конете - не си заслужава. Иначе ако можеш да си позволиш, естествено по-новата. Винаги се случва едно и също -  човек уж започва с един бюджет, а го увеличава почти двойно - я малко по-мощна, я малко по-нова, айде с  малко повече екстри - и те така...🙃

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, не съм карал CR-V 3, нито ръчка, нито автомат.

Обаче, това изказване

Преди 21 часа, PetarStanev написа:

... автомата. Прекалено е муден. ... Май автомата имаше някакво копче да свали скорост надолу (поправте ме ако греша). ...

за мен означава НЕпознаване на материята.

Как установи, че автоматът е муден, без да знаеш, какви копчета има, т.е. не знаеш, как да го командваш?

Спирам до тук, защото дилемата на tomekki е 166 коня vs 180 коня, а не ръчка vs автомат. Ако той прояви интерес, мога да продължа.

Същото важи и за бензин vs дизел.

 

По темата:

На мен лично, 150-тте коня на К20 + автоматик са ми напълно достатъчни за екстремно извънградско изпреварване. Не виждам причина 166 коня да не могат да се справят със задачата (дори и с автомат).

Когато познаваш възможностите на колата и знаеш, как да ги използваш, няма проблем. Без значение дизел, бензин, ръчка, автомат.

И все пак, няколко коня повече винаги са добре дошли.

Подкрепям и

Преди 19 часа, note написа:

Иначе ако можеш да си позволиш, естествено по-новата.

 

п.п. От един тестдрайв няма как да разбереш ВСИЧКИ плюсове и минуси на непознта за теб кола. Това се разбира след продължителна експлоатация. Първото впечатление, или ще те грабне, или ще те разочарова. Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало ........

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за точния отговор! Естествено, че говоря за автоматик. Насочил съм се към бензин, понеже казват по ревюта, че е по-малко проблеми създавал от дизеловия. Вече мисля, че не си заслужават няколко хиляди отгоре за +14 коня.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен правилно си се насочил към бензин + автоматик. Ако намериш читава бройка, независимо в САЩ или Европа, ще се радваш на един здрав, комфортен, стабилен и практичен автомобил. Няма да сгрешиш дори ако вземеш 2.0 (R20A, 150 коня), по-лесно се намират.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре, благодаря! Ще търся 2.4 определено.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, Krasi-mir said:

В интерес на истината, не съм карал CR-V 3, нито ръчка, нито автомат.

Обаче, това изказване

за мен означава НЕпознаване на материята.

Как установи, че автоматът е муден, без да знаеш, какви копчета има, т.е. не знаеш, как да го командваш?

Спирам до тук, защото дилемата на tomekki е 166 коня vs 180 коня, а не ръчка vs автомат. Ако той прояви интерес, мога да продължа.

Същото важи и за бензин vs дизел.

 

По темата:

На мен лично, 150-тте коня на К20 + автоматик са ми напълно достатъчни за екстремно извънградско изпреварване. Не виждам причина 166 коня да не могат да се справят със задачата (дори и с автомат).

Когато познаваш възможностите на колата и знаеш, как да ги използваш, няма проблем. Без значение дизел, бензин, ръчка, автомат.

И все пак, няколко коня повече винаги са добре дошли.

Подкрепям и

 

п.п. От един тестдрайв няма как да разбереш ВСИЧКИ плюсове и минуси на непознта за теб кола. Това се разбира след продължителна експлоатация. Първото впечатление, или ще те грабне, или ще те разочарова. Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало ........

 

Тествал съм автомат, но за малко. Казах, че е муден по моето впечатление и по многото мнения на хората по всякакви форуми. За копчето съм виждал по клипове, затова казах май. Но всеки път като изпреварваш да натискаш копчета, не ми се вярва. В повечето случай ще се усеща по-муден, но също е въпрос на свикване и като си знаеш възможностите на колата в определени ситуации няма да изпреварваш.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, PetarStanev написа:

многото мнения на хората по всякакви форуми

 

Тези мнения за невървящия бензин и мудния автоматик периодично се появяват тук, но май от хора, които са пробвали за малко и така им се е сторило, или са чули, или прочели нещо...Нямаше да ме дразни ни най-малко, но не заблуждаваме ли хората, които тепърва избират, проучват и идват тук за съвет?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си е факт, че автомата на 2.0 и дори на 2.4 е по-муден от ръчката. Аз просто това казах. Никого не заблуждавам. Дали ще му е проблем на човека, само и единствено той може да прецени като кара и двете в различни ситуации. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По темата - бензин или дизел, да споделя моите впечатления, когато избирах преди три години.

Тогава нямах чак такива предпочитания за вида двигател, макар че, понеже исках Хонда, сякаш ме теглеше повече към атмосферния бензин. Да пробвам този прословут i-vtec. А и след известно търсене разбрах, че трудно ще намеря дизел на под 150 х. км.

Е, тествах разни дизели, ръчка, и честно казано не ме грабнаха. Докато не излезе един автоматик, екзекютив, бензин - моментално разбрах, че това е моята кола. Заради две неща - автоматика и интериора. Даже не се и пазарих.

Та, наистина, най-добре човек да пробва и да реши, а не да чете по форумите. А ние тук си чешем езиците, щото си обичаме марката и ни е любима тема на разговор.

 

 

 

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в нютоните е разковничето, 2.4 има повече въртящ момент в по-ниските обороти. Може да погледнеш графиките на K24 и R20 моторите. 

Освен това има и повече мощност. Определено с него изпреварването ще е по-лесно, за съжаление и аз не съм карал нито един от двата, но на теория е така. От същото нещо идва и рахода, 2.4 няма да гори много повече, защото няма да те кара да го ръчкаш повече във високите обороти. 

2.4-ките обаче имат един голям минус, идват от Канада най-вече. Имат ръжда и обикновено са удряни, в почвечето случаи не фатално. Разбира се излизат и читави бройки ама изчезват много бързо.

Едно нещо, което съм научил от @CARPERA е да гледам двигателния отсек по обявите, В случая червената изглежда добре на снимките и определено заслужава да се види. Сивата обаче има яко ръжда. Преди ходих да гледам един сивик от Канада, беше ужас от ръжда отдолу. А джамбазина направо си призна къде е била ударена и какво е правено. Така че имай това в предвид. Може да видиш и темите няколко въпроса и общото обсъждане на на ЦРВ 3 тук. Там също има доста информация по въпроса с избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теория е точно така. За съжаление и аз не съм карал K24. Големият двигател обаче е и малко по-сложно устроен от R20, като преди фейслифта май  известни притеснения създавал т.н. VTC актуатор.

А на практика е много трудно да намериш запазен такъв на нормални километри и в по-скромен бюджет. Справка - приключенията на колегата Vorpatril.

Сега, тези от САЩ и Канада - големият проблем там не е ли пробегът? Американците карат яко и не поддържат, понеже в сервиза искат много пари, а като им изтече лизинга колата преминава у някой имигрант, който - ако разбира - потяга малко-отмалко, ако не - кара и долива масло, докато даракът почне да пуши и да скърца по завоите. 😁

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Bizzito написа:

Точно в нютоните е разковничето, 2.4 има повече въртящ момент в по-ниските обороти. Може да погледнеш графиките на K24 и R20 моторите. 

Освен това има и повече мощност. Определено с него изпреварването ще е по-лесно, за съжаление и аз не съм карал нито един от двата, но на теория е така. От същото нещо идва и рахода, 2.4 няма да гори много повече, защото няма да те кара да го ръчкаш повече във високите обороти. 

2.4-ките обаче имат един голям минус, идват от Канада най-вече. Имат ръжда и обикновено са удряни, в почвечето случаи не фатално. Разбира се излизат и читави бройки ама изчезват много бързо.

Едно нещо, което съм научил от @CARPERA е да гледам двигателния отсек по обявите, В случая червената изглежда добре на снимките и определено заслужава да се види. Сивата обаче има яко ръжда. Преди ходих да гледам един сивик от Канада, беше ужас от ръжда отдолу. А джамбазина направо си призна къде е била ударена и какво е правено. Така че имай това в предвид. Може да видиш и темите няколко въпроса и общото обсъждане на на ЦРВ 3 тук. Там също има доста информация по въпроса с избора.

Здравейте, благодаря за отговора! А къде по сивата се вижда ръждата? Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еейййй, т'ва дизеловия въртящ момент е гоуема ра'ота!

 

На мен пък никак, ама изобщо никак не ми пречи да "стъпя" на газта, автоматикът да свали на 3-та и да си изпреварвам. Ако пък работата е много на зор, стъпвам по-яко и автоматикът отива на 2-ра. Нема съединител, нема ск.лост, нема нищо. Само гаааааз и изпреварвам, когато си искам, и когото си искам. Оборотомерът на 5000-6000-и-нещо и .........

На ръчката, к'во ... от 6-та на 4-та, R18-ката на ръбЪ на лютеницата и ............. 

 

Не ме разбирайте погрешно. Нямам нищо против дизеляците. Имал съм такива и бях изключително доволен, ама на всяка манджа да сипваш дизел. 'Щото, разбираш ли, "тръгвал" от ниските! Ми, дреме ми на ... автоматика! Даже на двата автоматика от подписа. Шофирането не е само, кой ще стигне пръв!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В двигателния отсек се виждат ръждясали разни пластинки и скоби. При червената няма. Сега видях, че тя няма щора в багажника ама за тази цена ще прежалиш 200 лв за щора. Явно отзад е блъскана 😉 

 

@Krasi-mir кой препоръчва дизел? Нали говорим само за бензиновите. Иначе да, от там идва и икономията при дизелите, щото си пърпориш в ниските, ако го настъпваш и дизела гори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново,

 


Гледам на колите рипортите в Карфакс та попаднах на следното описание :

 

2008 Honda CRV EX 

FRONT WHEEL DRIVE W/ 4X4


и 

 

2007 CRV EXL ALL WHEEL DRIVE

 

Та въпросът ми е горната от 2008ма е с предно, но при буксуване се включва и 4х4, а другата е с постоянно 4х4? Или просто Карфакс се е шашнал та ми ги изписва по различен начин.

 

Мерси за разясненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно и също е - предно с автоматично предаване на процент към задните при определени условия. Виж темата за 4х4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, аз в Карфакс видях, че пише   Front wheel drive w/4x4, което наистина може да означава БЕЗ (without) 4x4. Моля за помощ някой ако познава тези съкращения. 


Мерси

 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

w/o without

w/ with

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за разяснението, значи е с 4х4.

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Наскоро купих CrV 2008 дизел 2.2.Направих пълно обслужване включително и веригите. Когато тръгнеш на дълъг път на 40-50 км светва лампата за маслото в жълто. Гасиш мотора и гасне лампата и така пак 30-40 км.Някой да има идея от какво може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкво е нивото на маслото? Измери го непосредствено след гасене и 10мин след това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно допълнение и от мен. Мисля, че има разлика като говорим за дизел, кой двигател е по-здрав между I-ctdi и I-dtec. И тъй като конкретния въпрос беше за Honda  с I-ctdi, мисля че определено това е по-здравия, по-икономичен двигател. Предното ми Crv 2005 беше с такъв и вървеше безпроблемно, икономично и невероятно добре. Сега съм с CRV 2011 пак върви страхотно - 10те коня в повече ги усещам, но вече ми изпищя помпата за високо налягане (закупуване, ремонт с дюзи отиде към 3000лв), а това се оказа системна болест при този common rail  и не е толкова икономичен....честно казано продължавам да си я карам с невероятно удоволствие, просто споделям какви опасности крие I-dtec, но за I-ctdi съм с две ръце ЗА!

 

Редактирано от ibarnev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @ibarnev аз пък съм на точно противоположното мнение. Според мен i-DTEC е по-надежден и здрав от i-CTDI. Лично мнение от натрупания опит, само, че при мен опита не е със CRV ами е с Accord. Предходният беше 7 генерация, 2006 година, фейслифт, 2.2 i-CTDI. Един месец след покупката замина съединителя. Всички в тоя форум знаят колко струва смяната барабар с маховика. Двигателя винаги е имал един специфичен шум, в последствие разбрах, че е верига (вериги). До смяна не се стигна, защото се разделих с автомобила по независещи от мен причини. И пак повтарям, всички тук знаят колко струва този ремонт. При мен не се е случвало, но тук във форума съм чел за няколко повредени турбини включително и на живо съм виждал един Civic със същия проблем в сервиза на мой приятел. Сегашният ми aвтомобил е Accord 8, 2008 година, 2.2 i-DTEC  и вече 6+ години откакто го притежавам, такива драми нямам. Може би нещата опират и до конкретния екземпляр, но като чета форума не срещам да има оплакващи се от гореспоменатите проблеми. Ти си първият който срещам да се оплаква от горивната система на i-DTEC. Според мен най-големия минус на този двигател е наличието на DPF, тук нещата наистина са трагични. Но и за това си има причини които са известни, също така има и лек. При мен DPF не се е запушвал никога откакто имам колата, но аз карам над 95% извънградско на дълги разстояния и зареждам само от скъпата нафта. Относно разхода на гориво според мен нещата са на кантар. А относно динамиката, въпреки 10-те конски сили и 10-те Nm отгоре, осмицата я усещам една идея по-тромава от седмицата. Това го отдавам на по-голямото собствено тегло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със стария мотор на CR V lll,и смея да кажа,че мотора ми работи сравнително тихо и добре,проблеми с него съм нямал.Наскоро обаче един приятел дойде с четвърта генерация i-dtec,ей това нещо как мъркаше,трябва да се напрегнеш за да го чуеш на един метър от колата.Не знам дали от по-новия мотор или по-добра шумоизолация,но в това отношение новия е уникален.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, DAN_DAN написа:

Според мен i-DTEC е по-надежден и здрав от i-CTDI.

Доколкото разбрах от поста ти, стигнал си до това заключение, карайки i-CTDI няколко месеца, в които е заминал съединителя и е имало шум от верига. Солиден опит, няма що!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам подобни наблюдения. Аз съм от една година с CTDI 2009, а мой колега е с DTEC 2010, също от една година. Моя е фуражомелка, въпреки че налях над 4 бона само по двигателя и за  8000 км три пъти му смених маслото. DTEC-a направо мърка, няма звук, ни троп, ни мроп, въпреки, че отиде до София и се върна със 70/30 нафта бензин в резервоара. 

Имат вече истинска клиновидна верига, а не от колело. 

Наистина имат проблем с ГНП, но той идва от паницата на Бош. Поне за трима човека знам, а фейсовите, все още се срещат рядко. Трябва да се кара с хубава нафта или някаква добавка да маже, иначе задира и става интересно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Bizzito написа:

Имат вече истинска клиновидна верига, а не от колело.

За пръв път срещам това понятие "клиновидна верига". Би ли обяснил?

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го измислих 😂 

 

toda-racing-cam-timing-chain-k-series-k24.jpg

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...