Jump to content
KrIv

Звук след смяна на вериги Акорд 2.2 i-CTDi

Recommended Posts

Здравейте. Изчетох цялата тема. Колеги бихте ли споделили на каква марка са ангренажните комплекти които сте използвали? Днес разговарях с 2ма човека с акорд 7ца и сивик 8ца, сменили ангренажния комплект

@Tinoмарките HEPU ( https://m.autodoc.bg/hepu/9209100) и  RNG (или нещо такова) и не са имали проблеми с виене. Възможно ли е това виене да се дължи нисък клас ангренажен комплект? Възможно ли е да има нещо общо с вискозитета и качествата на маслото? А може би от не качествен маслен филтър, и следовател да няма хубаво налягане на маслото? @Tino Колега ако не е тайна и ако имаш спомен може ли да споделиш кои точно части си купи от бултрако и на каква стойност? Както прочетох, твоета също е започнала да вие макар и с оригинални части. Има ли шанс, да са ти дали части от друга марка уж за оригинални? Някой опитал ли е следкато смени всичко и колата започне да вие, да пробва да върне САМО старите вериги и да пробва да види дали вие? IMG_20210903_073737.thumb.jpg.6bdfe8358f8913d0af895703cd5903c5.jpg

До колкото разбрах тези 2 зъбни колела ги няма в комплектите. Майстора ми каза че при тях няма натоварване и износването при тях става много бавно и затова ги няма в комплекта... 

Редактирано от Станимир_пм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Станимир_пм 100% Комплекта вериги беше оригинален, пазя всички найлончета и т.н. още повече, че е извършен в един от най-кадърните майстори на Хонда в Пловдив. ``Проблема`` се дължи в обтегачите и още тогава с него коментирахме, че след определена година обтегачите на Хонда са сменени с такива, които са страшно натегнати и опъват повече веригата. Реално като продадох Сивика, на който бях сменил веригата и всички 12 части по системата вече почти не се усещаше виене, бяха минати към 20тина хиляди километра от смяната и 2 години. Някои майстори не сменят обтегача и оставят стария ако е надежден защото не обтяга толкова веригата и такъв шум липсва.  Аз смених всичко, за да ми е мирна главата и да не мисля колата :)  Зъбните колела можеш да пропуснеш само и единствено ако няма вече видими следи от надраскване/износване, които могат да настъпят след по-дълго каране с вече отиваща си верига или грешно/старо масло.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, както съм писал по-горе /някъде бях качвал и клип/, смених само веригиге без обтегачите и виенето си го има. Веригите и двете са оригинални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много изчепателен отговор колега @Tino 👍 Аз се чудя да сменя комолекта от 12части с такъва на HEPU, естествени само ако майстора каже. Немска марка предпоръчаха ми я няколко майстора. А за масло карам с мотул еко нерджи 0w30 + фюлеринова добавка на бардал. Ако има и други колеги които са сменяли вериги преди и сега, нека да заповядат да споделят мнение и марка на частите които са използвали 

Редактирано от Станимир_пм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук съм споделил, какво е ползвал приятел. За сега няма никакви проблеми. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Станимир_пм  @Tino @KrIv Привет колеги, аз наскоро (това лято 2022г. септемрви) смених пълен комплект верига точно на марката HEPU и този виещ звук се появи и е точно както се описва в темата и видеата (високочестотен,пискащ, като зъболекарска машинка). Не знам точната причина за това , но при мен беше наложително да се смени веригата, тъй като беше започнала да се поразтраква. Ще съм безкрайно благодарен ако някой сподели от къде идва проблема и как може да се разреши. Изчетох цялата тема и не видях много точен отговор,а само предположения. 

Благодаря ви предварително колеги! Щастлив и слънчев ден!

Редактирано от kalinskiq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма отговор, щото никой до сега, вкл. и аз, не сме решили проблема с този шум. Около 70хил.км. карам така и това я. Ти ако успееш  пиши, ще съм ти благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при оригинална верига дали вие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригинални вериги и вие. И не само аз и при други е така, вкл. и с ОЕМ вериги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие и с ориинални и със заместители. Бях сложил пълен комплект на FAI. За момента беше добре, след малко каране пак излезе едно като стържене и след 5000 км смених с оригинална, но стърженето си остана и то си се появяваше като позагрее двигателя. като е студен шум нямаше. След 15000 км пак си шумеше, даже и имаше нещо като виене, което се чуваше и на свален ремък. Така и я продадох, че ми писна от нея...

 

п.п. Моята беше CR-V 2, но двигателя си е същия...

Редактирано от Петър Киров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...