Jump to content
ptodorov1979

HONDA Accord 2.3 бензин 154 к.с

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, скоро се сдобих с хонда акорд 2,3 бензин, взех автомобила на хубва цена и малко ще го постегна. Ще съм ви благодарен, ако ми кажете нещо повече за този модел. Колата е с газов инжекцион . Поне на външен вид ми хареса. По принцип знам, че японските автомобили са здрави и по-точно за хондата. Но няма да са ми излишни няколко коментара относно подръжка, имат ли слаби страни, като цяло как е автомобила? Благодаря предварително.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

 

Първо, автоматик ли е или ръчна? Слабите страни на 6-та генерация са лагерите на главините. Вече съм подменил двата десни. Има една специфична подробност при този модел. След определен пробег, започват да хлопат горните тампони на задните амортисьори. Изключително дразнещо и много трудно за диагностика. Човекът, който накарах да ми ги смени, каза: "От каквото и да ти е тропането, да знаеш, че няма да е от тях. Като нови са". Обаче тропането изчезна.

 

Смених и двете бутала на предните спирачни апарати, тъй като бяха ръждясали и задържаха, но така е с колите, внесени от Германия. Автоматика е без грешка, скоро ще му сменя и маслото.

 

Друго не се сещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към изброеното от колегата над мен добавям и дръжките на задните врати. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и може някоя снимчица за хвалба и радост да пуснеш. Иначе във форума има писано за 6-та ген. -чети и попивай впечатления. Към горните да добавя, че и аз смених предни спирачни бутала, но моята бе италианка. За 11 години притежание, на 2 пъти сменях клеморед, 1 път предна ламбда сонда и преди да я продам -катализатор. Другото са по-обикновени консумативи. Бях много доволен и драстични промени не видях. Ако имаше комби и 5 скорости в автомата -пак такава бих си взел, но въпросните подобрения са чак в 7-ма ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета,колата е с ръчна скоростна кутия ,но имам проблем с със кутията ,трябва да търся кутия втора ръка.вВтората не влиза ,и сега Трябва да я оправя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че има масло в кутията? Ако няма - налей и пак пробвай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...