Jump to content
aleksigov

Автоматична скоростна кутия (CVT-7)

Recommended Posts

15 minutes ago, CARPERA said:

Всичко много добре ама защо набута това в маслото.

Пишеш сам че веднага са изчезнали вибрациите,вече си го направил,дано при другото опресняване всичко е ок.

 

Здравей, колега. 


Принципно съм адски скептичен към всякакви добавки, особено пък що се отнася до скоростната кутия. Единствената причина, поради която предприех този рискован ход е на база на мненията на хората, които са приложили това и им е помогнало, когато само смяната не е успяла.

 

Вярвам, че тази добавка може би спомага за заздравяване на някои захабени метални елементи по съединителя. Пак казвам: ако не е помогнало, то поне не е навредило по начин, по който да разбера и засега нямам проблеми.

 

П.С. Брат ми, който кара Мерцедес Е200 Kompressor, 2007 г., автоматична скоростна кутия, също прояви интерес и си сложи една доза добавка. Точно ей сега го питах да си каже и той мнението и казва, че усеща положителен ефект, особено при студено време. Спряла да рита и превключва по-плавно.

 

Кой знае, може и пък да помага... Нека всеки сам си прецени.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Вярвам, че тази добавка може би спомага за заздравяване на някои захабени метални елементи по съединителя.

Това не вярвах до го напише човек,малко или много технически запознат,а ти си щом си пуснал тази тема.

Не ми се влиза в обяснения,това все една да сменяш маслото на 30 и нагоре хил км,и да вярваш че вътре всичко е Ок.

Да двигателя не спира да работи,ама следващия който го отвори се хваща за главата.

Има тема с отворен двигател,с такива добавки и как тоя мазгоч е полепнал по стените.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 minutes ago, CARPERA said:

Това не вярвах до го напише човек,малко или много технически запознат,а ти си щом си пуснал тази тема.

Не ми се влиза в обяснения,това все една да сменяш маслото на 30 и нагоре хил км,и да вярваш че вътре всичко е Ок.

Да двигателя не спира да работи,ама следващия който го отвори се хваща за главата.

Има тема с отворен двигател,с такива добавки и как тоя мазгоч е полепнал по стените.

 

:)) Както казах в основния си пост, повече от споделеното няма да мога да кажа, защото толкова знам/разбирам.

Това, което съм го написал е на бази на това, което съм прочел в описанието на продукта: https://topcar.bg/revitalizant-ex120-20-avtomatichni-skorosti-prod15996.html "Запълва драскотините и възстановява износените метални повърхности на автоматични скоростни кутии."

 

Сега, дали такова нещо е възможно, аз не зная. Това, което знам е, че по всяка една тема могат да се намерят хиляда различни човека, всеки със собствено мнение, опитности, вярвания и т.н. Оттук насетне лесно можем да изпаднем в състояние на спамене на темата, което не искам да правя, така че ще гледам да се ограничавам. 

 

Единствено мога да те помоля, ако имаш опит с тази добавка, да споделиш. Другото е споделяне на негативно мнение на общо основание относно добавките, което може и да е съвсем правилно, но и неправилно спрямо конкретния продукт. Иска ми се да бъдем точни в изказа.

 

Поздрави и весели празници!

Редактирано от Todor Tashev
корекция на словоред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не желая и аз да спамя,направи следващото опресняване с масло без тази добавката.

Сам ще разбереш за какво иде реч,тъй като това ще е след доста км,дано дадеш обратно инфо.

Рекламата е ясно че е бобмастично мега хипер добра.

Моят опит е,иска ли ремонт какъвто и да е агрегат, то му трябва ремонт,добавката го отлага за малко.

Затова основните им потребители на добавките са автоджамбазите.

Конкретно с тази добавка,отмие ли се с следващата смяна става зле.

Не мисля че е било нужна за твоята кутия,написал си го опреснил си и се е оправила.

В началото на темата е засегнат въпроса с добавките,но имаше и друга тема.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да си е ремонтирал кутията някъде и да е доволен ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих искал да знам дали някой е ремонтирал CVT кутия. Моята скрибуца (клокочи) на задна. Иначе всичко си и работи! Не тресе, не прескача. Всяка година си опреснявам маслото, но въпреки това от няколко месеца започна да издава странни звуци когато включа на задна скорост. Би ми се искало да я поправя преди да се е влошило положението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам за сервиз който ремонтира cvt скорости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...