Jump to content
koko__2002

Гуми за CR-V 1ва ген.

Recommended Posts

Колеги зимата с какъв размер гуми карате CR-V то?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитана марка зимна гума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Bridgestone Blizzak 205/70/15. Вече трета зима ще ги ползвам и съм изключително доволен. Препоръчвам ти ги...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пашалийски, ще кажа някои неща, които може и да си ги прочел вече.

 

 

Джиповите гуми са по-скъпи. Този размер го водят джипов, защото, грубо казано, са тесни и високи. Поради тази причина аз съм слагал 215/65/15. Купих 4 на цената на 3 джипови. Важното, особено за автоматика, е разликата в диаметрите на старите и новите гуми да е в допустимите граници.

 

 

И аз отдавна избягах от тоя джипов размер и съм с фулди 215 /65/15 хем колата визуално добива доста по добра стоика не като скакалец, хем е по стабилничка, хем са евтинки, хем....хем...

 

Колега Слави CR-V би ли качил някоя снимка на хондето с този размер да се види как стои

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Bridgestone Blizzak 205/70/15. Вече трета зима ще ги ползвам и съм изключително доволен. Препоръчвам ти ги...

Колега след Bridgestone Blizzak какви са буквите LM,EVO?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone Blizzak DM-V1, това е точния модел на гумите. Цената е височка, но гумата си заслужава. Аз ги купих 2015 година за 170лв бройката от Диана.

Редактирано от Hanchko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търкалям зимата Michelin Alpin A5 Мисля, че ще им е 4та зима сега. И след това ще сменям колата :D :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой има ли информация за руските гуми Viatti

Модел: Bosco V-526

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Гугъл казва, че в ОЛХ ги продава някакъв човек от Петрич за 83 лв/бр. + доставка 7 лв за гума. Може да му звъннете на него за инфо;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone Blizzak DM-V1, това е точния модел на гумите. Цената е височка, но гумата си заслужава. Аз ги купих 2015 година за 170лв бройката от Диана.

Купих същите и по толкова края на 2012 от ADK - нямаха LM25-4 ,а тръгвах за чужбина и лично не бих повторил пак със същия модел..... :no:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Гугъл казва, че в ОЛХ ги продава някакъв човек от Петрич за 83 лв/бр. + доставка 7 лв за гума. Може да му звъннете на него за инфо;-)

И какво очакваш да ти каже търговеца, за гумите който продава, че не са хубави и че не стават..............?

 

Освен гуми Виати има и гуми Кама мисля че се правят в един завод, и аз съм ги загледал и търся мнение от колегите тук във форума,

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно и аз търся мнение на човек който е карал с тях.Единственото което досега успях да разбера че май са малко тежички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно никой не кара с руски гуми............ и за това няма отзиви за тях!?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.10.2017 г. at 16:40, Vasil82 написа:

Именно и аз търся мнение на човек който е карал с тях.Единственото което досега успях да разбера че май са малко тежички.

Искал си ми снимки ама чак сега видях, ако продължаваш да искаш ще ти кача една  :)  Инак тея руските и аз ги загледах, ама мнение намерих само по руските форуми, и да ти кажа отзивите не са никък ама никък лоши, предимно бяха отзиви за поведение във сняг. Ама незнам рискува ли ми се с това чудо на руската техника :)  Аз още си натискам парцалите за зимни гуми щото тоиотата е зимно обута ама съм я пуснал за продан и ако се продаде резко ша трябва да се обуя на хондата че падне ли 5 см сняг тя няма да може да отлепи  с тея летни фулди :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да качиш снимка на цялата кола да я видя като цяло с този размер как изглежда,а относно гумите сложих Ласа компетос 2 нови които ми дойдоха на много добра цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първа зима слагам ето тези гуми:

 https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/hankook/w442-winter-icept-20570r15-p-128522.html 

hankook ice cept w442 205/70/15

Взети са втора употреба със стар дот(15) и за изминатите 2.500км мога да кажа само добри отзиви. Спират добре на мокро, не са по шумни от старите,возят по-меко(сравнени с BFGoodrich Winter Slalom). 

Снега го чакам с нетърпение!!!...за да споделя опита от гумите :rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм същите трета зима и съм изключително доволен от тях.Петрохан си го минавам като през юли месец,без значение чистен или с 10 см сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виати за сега са добре,но съм ги тормозил само вкал,добре драпат,на асфалт не са много шумни ,за сняг не знам още няма.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.04.2017 г. at 9:31, Krasi-mir написа:

Джиповите гуми са по-скъпи. Този размер го водят джипов, защото, грубо казано, са тесни и високи. Поради тази причина аз съм слагал 215/65/15. Купих 4 на цената на 3 джипови. Важното, особено за автоматика, е разликата в диаметрите на старите и новите гуми да е в допустимите граници.

Търсих из нета но не можах да намеря кои знае каква разлика в цената между  215 65 15 и 205 70 15 че чак и 4 на цената на 3 джипови

Да не би да попадам на некоректни търговци?

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колко пък да са скъпи април месец си купих Унироляки летни за по 120лв много съм доволен от тях, а сега зимни Брумки за по 123лв  също съм доволен за сега.Да ако искаш по хубави предните зимни ми бяха Тоио за по 190лв гумата и след 7 години употреба ги продадох с по голям графер от новите Барумки за 260 на един от Перник ама гумаджите ми бяха казали ,че вече са изпуснали и ми показаха едни леки цепки между граиферите иначе много доволен от тях ама не си заслужава такива пари вече да давам за гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.12.2017 г. at 19:50, tonit242.tt написа:

виати за сега са добре,но съм ги тормозил само вкал,добре драпат,на асфалт не са много шумни ,за сняг не знам още няма.

 

Чакам отзиви за виатито като падне сняг :) А я кажи при монтажа как са с баланса наложи ли се много тежести или ..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей те колеги.някой слагал ли е фланци на джантите с дебелина около 2см.искамисе да ги изнеса малко,дали ще има някакъв проблем за 4х4 то,мисля да сложа и гуми 215х65х15 какво ви е мнението,предварително благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тоя размер на гуми 215х65х15 мисля ,че не е необходимо да се слага фланци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той фланците за друго ги иска , да му фърля кал по огледалата и после да пуска снимки в феиса ;) Инак размера може да сложиш няма проблем с него, 3 години съм с такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако караш по кал ще хвърля и без фланци , аз искам да стои по добре ,затова питам ,дали няма да емного изнесено колелото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз купих колата с нови вранглери и съм доволен откъм проходимост. Но при ниски температури сякаш се одървят и почват да приплъзват. Отделно шумът. Така че вече съм избрал следващите:

https://medina-med.com/guma/0-01-05-0-0-03-1-0732/gumi-michelin-205-65r15-99v-xl-crossclimate/

Както се казваше в една реклама- силата е нищо без контрол.

Късмет с избора колеги.

Редактирано от Green147

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото си дойде, да сменим зимните с летни!

VIATTI 205 70 15 летни, нови, в Пловдив намерих по 92лв. за 1бр. някакви отзиви за тях, цената е доста привлекателна!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимните са супер,летните незнам на какво ниво са но шарката им е всесезона доколкото знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toyo  e правилната  гума. Карам с такива зимни и летни. Мейд ин джапан! Не са евтини, но според мен си заслужават всяка стотинка. И зиме и лете колата на пътя е супер. 205/70/15.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бартеросах оригиналните джанти 15" за джанти от HR-V 16" и сложих 225/60/16. Незнам дали ще покачи разхода осезаемо, но много добре стоят на хондичката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги .някой слагал ли е 18цола на црв1  1999г за тези става въпрос 8джи са

20181019_174426.jpg

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ какво? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарваш се в филм от който няма да останеш доволен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни ще мръдна до Примекса за четири зимни, че сегашните са ми от там - Ханкук. За цената си бяха ОК. Изкараха цели пет зими, какво да искам повече от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой знаели колко е допустимата разлика във височината на грайфера на гумите между предни и за дни гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава .. Всяка разлика на която и да е гума с останалите е нежелана и би трябвало да клони към нула.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Ще купувам ЗИМНИ гуми от Примекс, задължително, заради евентуално намаление ;-). Дано не се приеме за реклама!!!

От стандартния размер SUV гуми 205/70/15, Hankook-a свърши и остана избор м/у https://www.primex-bg.com/205-70r15-96t-explero-winter-w671-tl.html и https://www.primex-bg.com/205-70r15-96h-tl-mp92-sibir-snow-suv.html На фона на ниската цена, турските Петлас са със само 70 dB шум и по-нисък разход на гориво. За мен Петлас е непозната марка и не знам заслужава ли си риска?! От друга страна, от ценовия клас на Матадора-а има по-голям избор от автомобилни гуми 215/65/15:

1. Евтини китайски https://www.primex-bg.com/215-65r15-96h-ice-blazer-alpine.html и турски https://www.primex-bg.com/215-65r15-96h-snowmaster-w651-tl.html с еднакви показатели на книга (разлика от 1 dB в полза на самолетните).

2. Малко по-скъпи, но доказали се https://www.primex-bg.com/215-65r15-96h-w452.html (всъщност май е нов модел, та колко да се е доказал!?) и впечтляващите с показателите си спиране и разход (на книга) https://www.primex-bg.com/215-65r15-96h-kristall-control-hp-2.html

Възникват следните въпроси:

1. Най-евтините, със стандартен размер и тихи ли да взема https://www.primex-bg.com/205-70r15-96t-explero-winter-w671-tl.html или да мина на автомобилни.

2. Ако сменям размера, изключвайки китайските ( и аз не знам защо), кои да бъдат от трите останали?

3. Иска ми се (да са фулда), но не ми стиска (да са скъпи) !!! Ами ако са някакъв провал на Фулда?! Опита ми с марката е от преди почти 20 години с „кристал-нещо-си” и бях доволен, ама ...

За четене на ревюта нямам време, а и не вярвам на авторите им. Ако някой има опит с горните гуми, или достоверна информация за поведението им, моля да сподели!

Карам ски и CR-V RD1, пътуващо много често зимата в търсене на снега и първи следи!

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...