Jump to content
foraki70

Мнение, помощ за Хонда Джаз от обяви.

Recommended Posts

Карането колко беше ,трабваше да се покара поне 30 да60мин в града и малко извън.

Маслото на автомата не е сменяно,това е много зле,колко са навъртяли така.

При тази кола то първо се сменя като се купи.

Клапаните регулирани ли со,кога.

Тук имаш 8 свещи проверявяни ли са ,сменяни, те не са болка.

С 4 човека няма как да се изтреля на кикдаун 

Колата карай ти,ако прави магарии на загрял автомат ,собктвеника може да ги пикрие.

Да не се окаже само купета и каранаа само нищо не е правена.

В сервиза какво ще радбереш ,за смяна биалетка и тампон и какво от това,автомта е важен.

Така е този автомат на джазката, това е градска спокойна кола. Не случайно ти писах да видиш цвета на маслото! Гумите 2 годишни а маслото не е сменяно не е милиони, в бултрако ми го продадоха за 142лв четери литра! 

Вратата просто е направена евтино за продаване, не за каране. Няма собственик който да си закара колата и да поиска да му я направят през пръсти. Задната броня не е направена, защото ще излезне по скъпа поправката(лепене, китване, боя) от нова автърмаркет! Колата от къде е била внасяна, ако е германка няма да е само веждата. Имаш ли спомен дали имаше запаметени радиа? Да не са откачали клемата да зануляват ECUто

Според мен колата е взета и предния собственики нищо  не е сменял само най належащо колкото да върви.

Врата боядисана колкота да се замаскира.

Нищо не е правено по сериозно по колата,до не се дадат пари,минимум свещи ,сигурно са зле.

Ако ти харесва и наистина , тествал  си автомата и е ок,другото се сменя. и оправя.

Но не струва почече от 4500, с това нищо не сменяно  само карана ,за да да не се охарчи.

Кажи го на собктвеника.

Да кажат тези които карат CVT автомат но това с кикдауна мисля че не е приложимо,да сравняваш 83к с 200к е абсурд,и при това с четирима човека вътре претоварена.

Edited by CARPERA

Привет! Караането беше около 30 мин. Малко в града и повече по околоврътното, карах я аз. Иначе колата е била карана по-рано през деня.  Както казах, направи ми впечатление малко по-високите обороти, които вдига в началото. Но пък нямаше никакви ритания, странна промяна в оборотите и прочие. Аз и не съм очаквам да се изстреля - просто споделям впечатления - нито съм карал Хонда преди, още повече CVT кутия. Нали затова е форум - вие казвате дали е нормално това поведение или не. В сервиза освен преглед, понеже са ми приятели, ще ги помоля и те да и направят кръгче. 

Относно радиото - имаше запаметени станции и работеха.

Не е перфектна, ще видя какво ще ме посъветват и след прегледа. Вероятно повечето неща са правени или през пръсти, или въобще не са /докато не е необходимо/. Но и ценовият клас е такъв. Не ми се дават повече пари за втора кола, за града, която въобще не искам да мисля. И тук говорим за 17 годишен автомобил. Със сигурност и 5к са му много. Собственика каза на база външните забележки би я дал за 5.5. Ако намерим и други /предполагам ще/ ще видим до колко ще се навие да свали.

А вие имате ли нещо предвид, което да покрива изискванията - градска кола, бензин, автомат, 5-6к лева?

Сетих се едно допълнение, което ми направи впечатление: когато и пробвах ръчните скорости, перата зад волана, като че ли оборотите бяха една идея по-ниски. Продавача каза, че когато я кара той, предпочитал така. Иначе съпругата му я кара и основно на авто.

Така е, малко по мудна е когато си в ръчен режим! Най добре е на D

28 minutes ago, dandilov said:

Някак си тези километри не мога да ги повярвам. Моята е на 450к реални и пак не изглежда убита от каране /става въпрос и за друг клас автомобил/. От любопитство - какво ще рече Проблем с БАЛОНА на автоматика ?

Опс, това не го бях забелязал. А и не знам какво имат предвид под "балон". Сори.

Освен на хитдрото да викат балон (да не се счита за реклама,хидрото не е от джаз),ама мисля че трябва да тече масло от него,ако е то...

хидро.jpg

Автомата винаги държи по-висока цена, ако работи разбира се. Също така, не е коректно вие да определяте цените на другите хора! Като не ви изнася и ви е скъпо ......... продължавате на пред! В един момент или ще си купите това което търсите, или ще разберете че ще ви трябват още пари. Повярвайте, винаги е второто. От опит го казвам! Само за сведение в момента джаз, фейсов около 06-07 год. и на 200 + х. км във Швейцария гони 2200-2500 фр. и предлагането не е голяма. Също така е добре да не се заблуждавате, че във чужбина ги обслужват, особено преди продажба. Почти винаги са за масло, накладки и дискове, гумите са последна обиколка, свещите са прескочили две смени, някое амортисьорче потропва. Хондите са почти винаги за биалетки. Тук говоря дори и за коли купени от първо лице! Да не говорим, че предлагането е почти нулево! В Италия почти всичко вече се пуска на търгове и цената скача драстично. Немските са постни, скъпи и на мноооого километри. Швейцарските до сега си бяха най-скъпи, но сега с този висок франк, по-скъп транспорт и по-високи митнически сборове станаха направо златни. Да не говорим, че в последно време качеството е доста разочароващо! Декември с адски мъки и зверско обикаляне над десет дни успях да изпълня три поръчки и да си купих две коли за мен. Такава стегнация не помня скоро да е имало. Светва ми на телефона нова обява и веднага звъня - От другата страна ми казват, че вече е резервирана и до час ........ продадена. Така, че в най-скоро време очаквам и у нас да се усети ценовият шамар. То започна покачване, но според мен ще стане доста по-зле до месец-два. Така, че моят съвет е да побързате за да не гледате тъпо после. Желая успех на всички!

П.С. Имайте предвид, че нямам никакво желание да ви плаша или да налагам мнение. Приемете написаното, като приятелски съвет!

• Like 1