Jump to content
Lider-a

Мнение, помощ за Хонда Джаз от обяви.

Recommended Posts

Здравейте!

Смятам да отида с консултант на оглед на този автомобил. Информирах се колкото е възможно една жена да се информира :) от тази тема. Благодаря, че сте написали така подробно какво да се гледа. Все пак ... ей така от картинка ако нещо ви се стори хубаво/лошо по този автомобил, моля да споделите

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11556391515426540&slink=bz95fq

Posted (edited)

Здравейте колеги, от известно време се оглеждам за Хонда Джаз, като втора кола за семейството. Изчетох доста коментари и мнения. Сега съм хвърлил око на ето тази https://www.cars.bg/offer/c3223293

и ще ми е от полза ако някой изрази компетентно мнение ( наясно съм, че мнението по снимки няма как  да е обективно, но все пак и опита си казва думата). Благодаря предварително. 

Edited by sv.peev

Здравей , колега!По снимка е трудно да се каже нещо точно за колата освен че изглежда добре външно,двигателя е мит,салона изглежда добре .Няма да имаш проблеми с радиото .За всичко останало трябва да се види на място , да се чуе работата на двигателя /понеже е с верига/,дали има шум в скоростната кутия при ненатиснат педал на съединителя  и задължително да се покара.Успех !

Здравейте

надъхал съм се да вземам jazz, ако има някой колега повече специалист ако има време може ли да погледне една, внесена от швейцария на 217к. Изглежда запзена, има сервизна история, проверих сервизите от печатите в сер.книжка и са реални. Не видях някакви ръжди, само по предната и задната броня в дясната страна проните са със счупени копчета и има луфт между стопа/фара и бронята. Работи спокойно като я запалихме, само ме притеснява, че ми се стори, че чух някакво по-особено вибриране отпред в двигателя като ускорявахме (може и да ми се е сторило, нямам опит с тези двигатели). Ще бъда изключително благодарен ако някой успее. :) 

Лека вечер 

Honda Jazz 1.4
5,300 ЛЕВА
2006, Бензин, 173000 км.
СТИВ АУТО, Стара Загора
 http://www.cars.bg/offer/c3196857

Последно е на 173 или на 217 х. км? Защото при второто има разлика от почти 42 х. км. А това според мен не е коректно!  Модификацията СПОРТ има няколко екстри повече, от стандартният модел. Фабрично затъмнени задни стъкла, боди кит и кожен волан (Рефлекторите на фаровете са със цвета на автомобила). Хубавото е ,че е с два оригинални ключа. Показаната от теб кола е без задна щора, което не е голяма драма. Втора употреба е около 100 - 150 лв. Липсват оригиналните стелки, а те са специфични. Мотора е мит, което лично мен ме дразни ужасно много.

П.С. Цената би трябвало да е доста по-висока от 5000 лв! Поне аз така знам и ги продавам за 6 и над 6 🙂

При определени обороти може да има вибрация, ако ауспуха опира някъде в купето. По някога скоростите издават гаден звук при определени обороти по време на ускорение. Иначе на място е тишина и не се чува специфичното жужене от лагера на първичният вал. А може и да е друго?!?

Успех!

Edited by daniel-atanasov