Jump to content
foraki70

Мнения, помощ за Хонда Джаз от обяви

Recommended Posts

Вижте какви се цените на чуждите пазари. Така ще добиете някаква представа за това, което се продава тук. Естествено не забравяйте разходите за транспорт, мито и ДДС, ако не е от Евро съюза. Набележете си автомобил и идете да го видите лично. По телефона и на снимки кола не се купува. Или поне не за лична употреба. Абстрахирайте се от това как е обявен в обявата - "Перфектен!" , "Като нов!" и "Уникат!" са ми любимите 🙂 Тук има доста инфо за основните авто къщи или продавачи, които да избягвате. Ако не разбирате си платете и вземете човек, който е запознат с марката и модела на огледа! Вижте как ще се отнесе продавача със вас. Имам предвид не да се сваляте, а да получите полезна информация. Не се хващайте за всяка дреболия все едно купувате Ролс Ройс. Важните неща за мен са мотора, скоростите, окачването, ръждата, салона и на последно място купето. Не казвам да прилича на Арабски варел, но няколко външни забележки не биха ме уплашили. Задължително след покупката направете обслужване и обстойно преглеждане на ходовата част и спирачките. Вижте колко стар е  ДОТ на гумите и как са износени. Не се циганете при сервизирането за да не ревете после! Първите няколко дни след покупката и пускането на пътя следете изкъсо колата. Не си мислете, че след като е обслужена е безсмъртна! Заради някакво тъпо недоглеждане може да утрепате вас или някой около вас.

 Бъдете здрави и успех!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е китайска сглобка - 1.2 л. - 90 к.с..  Возията е по добра от тази на хондите от 2002 г. , но на мен пак ми е малко твърда. Въпрос на възприятие. Много ми харесва разпределението на вътрешното пространство. Сгъваемите седалки и облегалки на задната страна дават възможност за много варианти за товарене на багаж. Имам я от 2017 г. и в общи линии съм доволен от избора си. Предишната пак беше хонда джаз но от 2002 г. Разликите си ги бива. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

моля за помощ да изясня следните свои дилеми:

1.Сега ли е моментът за закупуване на нов автомобил (ест. Хонда Джаз), предвид покачването на цените на нови и употребявани автомобили?

2.Според вашите наблюдения, тенденцията за близката една година към повишаване или понижаване на цените е?

3.Какво е професионалното ви мнение за следните два автомобила:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11628769978625583&slink=m2833e

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11631555351397656&slink=m2833e

4.Каква е ценовата разлика за обява на същия тип автомобил от преди година или две?

Предварително благодаря на всички отзовали се. 

Надявам се, че темата е интересна и ще подбуди повече разсъждения и гледни точки, тъй като ситуацията е безаналогова и лично аз съм объркан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. На пазара в Европа има стагнация, поради финансовата криза, а и заради спадналото производство на нови коли. Съответно това води до съкратено реновиране на автопарка и предлагане на коли втора ръка, което покачва цените им. Потвърждават го и наблюденията на 1 мой познат джамбазин.

2. Трудно е да се прецени, но има голям лаг в подобна ситуация и тя едва ли ще се промени през зимата, особено в редуциране на цените. В дългосрочен план цените на този типоразмер коли ще паднат, заради интереса на европееца към хибридни и електромобили.

3. Който и да избереш - цената им е релевантна. Този с БГ регистрация ще ти спести Еко такса и други бюрократщини, но зависи от състоянието му и какъв дискаунт ще постигнеш в пазарлъка. Другият пък е с алуминиеви джанти (ако ти е важно), а + 15К км и + 1 год. не са фактор, ако е добре поддържан.

4. Нямам наблюдения над Джаз модела, но миналата година се разделих с предния ми Акорд 7 / автоматик / фейслифт / 2006-та и в момента средната му пазарна цена е + 1000 лв.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено първата с Бг регистрацията.

Втората ми се видя много заносана  седялката шьофорската,това става с доста каране.

Трябва да се огледат и двете на място не си личи а и не се снимат дефектите.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

в продължение на предходния ми въпрос за закупуване на Джаз 2-ра ген., разходих се до Плевен и разгледах двата екземпляра. И двата си имаха и силните и слабите страни. Като цяло се насочих до по-запазения от долу, с по-малкото ръжди и други видими дефекти по купето и окачването.

Снимах двата ВИН номера и моля, ако има някой, който може да помогне, да го направи. 

Разбрах, че и двата са от Китай, но на това нямане....

LUCGG3740A3206002

LUCGG3760B3201023

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че си от Русе а там е сервиза на Маркони,имаш невероятната възможност да се закара там колата да се закачи на софт и прегледа.

Има и добри екземпляри в Русе.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11624987756008830&slink=mgatys

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, 

благодаря за съвета. Ще го използвам. Иска ми се да купя по-големия двигател, а и при предварително разучаване, имам информация, че този Джаз, от Русе, не е особено читав. Има си нещо. Честно да ти призная, не съм го гледал лично...

Относно тези в Плевен - по твой съвет се бях насочил към този с БГ регистрация, защото разбрах, че е поддържан от Бултрако и за да спестя някой лев от екотакса, но за съжаление при сравнение състоянието от долу, определено се насочих към новия внос.

Всъщност това е екземпляра:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11632385822459002&slink=mgbbmh

малко е скъп, но да не съм спал до сега...

Едва ли ще успея да я мина през сервиз в Плевен. По-скоро се надявам на мъжката дума на продавача и на късмет. Подготовил съм се с един приятел, който също се занимава с внос на автомобили, но като цяло нещата са относителни...

Явно Маркони е Хонда специалист и ще използвам услугите му.

В заключение, дано имам късмет, защото избирам колата с търпение, внимание и ентусиазъм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1473763598_.thumb.png.6d0bdc1796ddc863dbd8aa84b9b6fc5d.png

1896854107_.thumb.png.6c679a014504a24f7b5150f2b82d994d.png

Един от двата волана е претапициран,мисля на последната която си показал,разгледай повече обяви и ще видиш кой е оригиналния.

да това е оригиналния вид на волана

311059305_.thumb.png.9a1343c24ecf0dd3131094463a1d8cca.png

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш набит поглед.

Не се бях сетил да го огледам.

Честно да ти призная, направи ми впечатление, че седалката на шофъора е износена, явно колата си е ползвана за градско каране - сядане ставане, маневриране и въртене на волана....

Имаше и дефект при багажника - заключващия механизъм беше отишъл подяволите. Според мен не беше блъскана, поне там, но с този бял цвят в това мрачно време как може да забележиш разлика в детайлите...

Ще ви държа информирани какво се случва. 

Определено ми се налага да правя доста компромиси, но вярвам, че държейки на основите - цялост на купе и окачване, двигател и скоростна кутия, няма да сбъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Трябва ли да е бяла джазката?

 Ако не погледни тази https://ihonda.mobile.bg/  

Не правя реклама. От този салон си закупих ЦРВ то и видях джазката в натурал вид. Какато е дошла. Но избора си е само твой

 

Успех.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А.Д.,

благодаря.

Ограничил съм периметъра си на търсене. В Пловдив и София има няколко добри коли с повечко екстри, но ми е далеко за съботна разходка с жените...

Относно цвета... :) ... случайност.

Като гледам, и тази от Пловдив е китайка, с тапициран волан е, задните врати са й с ръчно сваляне и вдигане на прозорците, на близки цени са и двете.

Спорт пакета определено е плюс, обаче.

Ще видя окончателно колко ще ми свали от цената продавача, което ще бъде най-тежкото перо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма да намериш тази генерация с друг ВИН, освен от Китай 😀...

Освен, ако не вземеш Фит с десен волан правен за местния пазар в Япония, или Фит правен в САЩ, по-скоро сглобен там 😉.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Crown_bg,

благодаря ти за инфото. Идея нямах, че са така нещата. Това до някъде ме успокоява. 

 

Някой има ли идея къде мога да си проверя ВИН номерата поне за това колко реални километри са изминати с въпросните автомобили и дали има нещо фрапантно в историята на автомобила?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, CARPERA написа:

1473763598_.thumb.png.6d0bdc1796ddc863dbd8aa84b9b6fc5d.png

1896854107_.thumb.png.6c679a014504a24f7b5150f2b82d994d.png

Един от двата волана е претапициран,мисля на последната която си показал,разгледай повече обяви и ще видиш кой е оригиналния.

да това е оригиналния вид на волана

311059305_.thumb.png.9a1343c24ecf0dd3131094463a1d8cca.png

 

Аз, пък, да ти кажа, мисля, че не са пипани воланите. До колкото виждам са с оригинален ръчен  шев, тип "борче"<<<<. Такъв никой тапицер няма да се наеме да прави, освен на естествена кожа и с добавка в цената за сложност. А продавачите търсят евтиното и няма да я платят. 

Но, ако техн.една кола е добре,  не се хващайте, че волана е бил поправен. 

Плата на седалките е залепен за дунапрена и са мн.трудни за ремонт. Затова и, може би, на повечето са си с ориг.плат и със забележки.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визирах този който няма този шев,и просто искам да го има впредвид колегата.

623237601_Screenshot_20211206-105842_SamsungInternet.thumb.jpg.bf4e00256fc08e9e06bb64b97c5f0a6c.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, освен шев няма и кожа, така си е фабрично гумен.

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, Владо- момче младо.

 

Не можеш да знаеш всичко. Бъди полезен в ЦРВ раздела. Като нямаш джаз недей дава съвети. Не си полезен. Приятелски съвет.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не нямам джаз ,но търсих и закупих такъв  производство 2007 на мой роднина 

След това обслужих ,това включва всяка течност и масло както и спирачни апарати.Има тема за част от това.

Това ме запозна с малка част от модела джаз.

Мисля че можем всички да помогнем с нещо,кото даваме съвети,а не се иронизираме.

Благодаря на @kvd74 за корекцията и пояснението.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колега съформец Владо,

 

Вие с какво помогнахте на колегите които си търсят Хонда Джаз. С това че публикувахте две снимки на волан и всички да се взират дали е претапициран. Уви за твое нещастие се оказва че волана е гумен. Тука вече "издишаш с компетенцията ти". Това, че си сменил масло на една кола не те прави специалист. Във форума всички имаме поне по една кола от марката Хонда. И споделяме впечаления и мнения от колите си. Има професионални сервизи с хора които работят в тях и знаят какво правят.  И да заяждам се и те иронизирам, защото Вие колега не знаете кога да пишете и кога да не! ( Справка тема за Хонда Риджлайн. Може и на този модел да си сменял маслото и да си специалист по модела)

За съжаление няма правило което да разграничи или ограничи некомпетентни мнения.

 

Без уважение А.Д.

 

 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа,

благодаря на всички. Благодаря, че се занимавате и вписвате толкова много скъпа информация.

Днес 07.12.2021 станах собственик на първата си Хонда. 

Благодаря на Бранко (Markony), че ми отдели толкова много време по телефона и ми обясни търпеливо толкова много важни детайли без дори да ме познава нито виждал.

Получих добри съвети от всички ви.

Благодаря отново, остана да почерпя! :D 

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да ти е честита и здрава + в добро състояние, и да е полезна на фемилито, а ти и се радвай и обгрижвай!

Бранко в беда няма да те остави, но и без повод - навести го.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички има нужда от вашата  помощ. След като попаднах на клипче на бричка за Хонда джаз много ми допадна колицста и започнах да си търся . Изчетох доста и се запознах със слабите и силните страни на автомобила . 

 

Харесал съм 2 автомобила единият е по т моят град / Добрич / на газ 1.3 мотор 2003 г в много добро състояние няма никаква ръжда добре обслужван .

 

Другият е този 

 

https://www.cars.bg/offer/6185a6e38314524756424772

 

Говорих с продавача сменени са свещи , накладки , колата е с нови зимни гуми . Това което успях да определя също е че колата не е модела спорт въпреки че изглежда на спорт модела с просто е с някакъв кит .

 

Ще съм много благодарен ако отделите от времето си и ми дадете мнение за този автомобил .

 

Този който е от Добрич е на цена 4500 лв а както се вижда този от обявата е на 3200 лв . Колата от обявата е внос от Италия .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола от Италия и на метан,наистна градски си се запътил да купиш най- големия боклук на  пазара.

На тази супер икономична кола да сложиш метан ,освен да я спукаш от каране не намирам друг смисъл.

Кола отвън на газ или метан и то от Италия много внимавай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за мнението . От къде да гледам да е колата ? От Германия гледах няколко всички имат ръжда , на няколко места ми казаха че от Италия нямали ръжда .

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение. Прочети и правилата на форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите се гладат на място,ръжда ок а осран двигател   ще ти коства даста.

Швейцария и тн.Да не е с газ отвън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.cars.bg/offer/61c86a6f0ddb8509bd3a0132

Мнение?

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение. Прочети и правилата на форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра е климатроник мулти волана по големия мотор.

Трябва да се види на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Teodosy Само, ако мислиш наистина да дойдеш до Перник за колата, мога да я разгледам.

Не знам, освен праговете, липовете и кожения волан, какво друго и Спорт пакета? Може би и джантите, които има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мислих да идвам но се отказах понеже от доста места на които питах за точно тази всички казаха едно и също че не е добър вариант . С и тя е с 80 литра метанови бутилка и след като потърсих се оказа че пълна е 100 кг и няма никакво място в багажника .

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 

Редактирано от kvd74
Не цитирайте предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега Теодоси,

 

Имах Джаз, смесно на бензин ми даваше разход 5-6 на 100. Помисли за какво е да си на газ или метан. Аз при този разход не бих инвестирал в скъп инжекцион. Но това е мое мнение. Успех при избора.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, форумни нинджи! Със съпругата ми сме си наумили покупката на Jazz като втора кола за града. Основният ни автомобил е друга марка, като държа да отбележа, че Хонда не съм карал. Търся да бъде бензин и автомат, за да може и тя спокойно да я кара. Случайно попаднах на тази обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11641546509382484
Продавачът е коректен, изпрати ми и ВИН: JHMGD18905S239175

Какво може да ми кажете по наличните данни за автомобила? На кое да обърна внимание на място? Така на снимки ми хвана окото и ще я погледна този уикенд, като ако интересът ми остане задължително ще мине и през сервиз.

 

Редактирано от MrManson

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей щом е от часно лице ,какво е направил до сега по колата-сменил.

Ако е с CVT автомат кога е сменал последно маслота,задължително с Хонда такова.

Карай колата да загрее автамта, сменай скоростите от перата на волана,изобщо обърни внимание на автомата че е капризен.

По VINможе и сам да видиш хубаво е че е Японска сглобка.

https://www.vindecoderz.com/EN/Honda

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментара! Да, относно производството след като видях, че има вероятно да е от Китай, останах доволен, че си е чистокръвна японка. 

Иначе и сега карам автомат, но стандартен такъв. Както споменах никога не съм карал CVT. Какво да очаквам от него? Доколкото разбирам има автоматичен режим и ръчен, при който скоростите се сменят от волана? При автоматичния трябва ли да очаквам да чувствам някаква "смяна" на скорости, или е по-скоро като скутер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Какво означава версията S4SE SPORT? Така излиза според проверката, която направих?

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам има тониране задни стъкла ,15 цолови лети джанти ,прибиране на огледалата, броните и праговете са по различни.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, MrManson написа:

Здравейте, форумни нинджи! Със съпругата ми сме си наумили покупката на Jazz като втора кола за града. Основният ни автомобил е друга марка, като държа да отбележа, че Хонда не съм карал. Търся да бъде бензин и автомат, за да може и тя спокойно да я кара. Случайно попаднах на тази обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11641546509382484
Продавачът е коректен, изпрати ми и ВИН: JHMGD18905S239175

Какво може да ми кажете по наличните данни за автомобила? На кое да обърна внимание на място? Така на снимки ми хвана окото и ще я погледна този уикенд, като ако интересът ми остане задължително ще мине и през сервиз.

 

Преди 23 часа, MrManson написа:

Един съвет от мен, автомата винаги го пробвай когато колата и маслото на автомата загряло! Студена кола няма да си покаже магариите.Това със смяната на скоростите от волана е пълен таш@к,може да го пробваш дали сработва само не очаквай чудеса. Гледам че е подземен гараж ,след като си я карал колата във всички режими, виж как ще потегле под наклон. Като си на D почти не трябва да тръгне на зад като пуснеш спирачката,това като си на изкачване! Например аз имам проблем като са ми подпряни задните гуми и искам да я кача на тротоар, колата буксува и трябва да дам напред и да я засиля малко за да преодолее тротоара.

 

1. Всички лапмпи да светят на контакт! Най-вече чека трябва да свети и след секунда две да загасне!

2.ел. стъклата, фарове в общност всички светлини даже и габарити,чистачки степените,пръскалки, осветление в интериора и багажника

3. Течности в какво състояние са особенно на автомата! трябва да е чисто и леко розово или червено

4. Шум в задните главини!

5. Гуми състояние и ДОТ!

6. Спирани дискове!

7. Вода в багажника и в краката на задните седалки,вдигни стелките и барни дали е мокро долу!

8.Ходова част състояние

9.Ръжда ,корозия!

 

 

Редактирано от popaay
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се! Утре ще я видя и ще споделя повече инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Успях да видя колата и да я покарам съответно. Споделям опит като човек неразбирач. Като за кола на 17 години е нормално да има външни забележки, ключ от "добри хора", дернато или търнато. Съпругата я е карала, поне така ми каза. Имала е удар отзад, но не е бил тежък - собственика ми показа снимки - бронята е сменена, тъй като не е намерил кой да отремонтира оригиналната, задната врата също е пребоядисана. Но явно не е направено кадърно, защото на места лакът се лющи. Ръжда успях да видя наченки на едната задна вежда. Никъде не плуват жабки, под и стелки - сухи, багажника и той. Сменени дискове и накладки, масло и филтри, стандартни неща, друго не е казал. Идва моментът, че маслото на скоростите не е сменяно, поне не и от тях. Вътре - запазен салон, лампите по таблото си светят, двигателят работи приятно тихо. Направи ми впечатление, че климатикът, имайки предвид че е студено, тръгна, но не мога да кажа, че духаше студено - по думи на продавача не е допълвал никога с фреон...

Относно возията - стори ми се стегната, нямаше лоп и троп. Доста приятно и леко се караше. При четирима възрастни мъже, качихме се на околовръстното и си викам сега да я натисна, кикдаун и... няма никой :) вдига оборотитеи плавно-плавно увеличава скоростта. Това ли е характерно за CVT кутиите? Аз не съм очаквал да ме залепи за седалката, затова и търся спокойна градка кола. Може би и това, че съм свикнал с другият ни автомобил, който е 200 магарета и знам, че като натисна педала реакцията е мигновена. Но пък нямаше никакъв лаг при натискане на газ, потегляне, или някакви промени в оборотите. Гуми един комплект, зимни Петлас на 2 години. Джанти оригинални лети на Хонда. Един ключ...

Май е това. Мисля си все пак, че заслужава да се вкара в сервиз за по-обстоен преглед от професионалисти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...