Jump to content
foraki70

Мнения, помощ за Хонда Джаз от обяви

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Както повечето заинтересовани в купуването на Хонда Джазз по обява, и аз пиша тук за конкретна бройка в онлайн обява, а именно: 

https://www.cars.bg/offer/c2577733

Интересувам се дали някой я е видял на живо и дали имате мнение за дилъра, който я предлага? Всяко мнение би било в помощ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 2/22/2018 at 9:29, Новата написа:

Много благодаря за мнението - съвпада с моето! 

От Димитровград съм. Вчера излезе обява в Стара Загора

https://www.cars.bg/?go=cars&p=view&carofferId=2514824

 Човекът каза, че е докарана на собствен ход от Милано. Как Ви се струва?

От Италия не купувай, живея почти 20г и знам какво е положението на автомобилите, които идват от там. Аз също взех на сина си джаз, но от собственичка, с два ключа, реални 150 000 и всички прегледи минати през сервиз хонда.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да купя кола на жената и съм се насочил към Хонда Джаз бензин, гледам в обявите тези двете:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526018572503790&slink=71vuph  

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525417000789804&slink=71vuph

Може ли някакво мнение, какво да гледам при оглед и  дали има някой от Габрово  за един бърз оглед на тази първата обява.

Благодаря!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.05.2018 г. at 12:22, krasimir22 написа:

От Италия не купувай, живея почти 20г и знам какво е положението на автомобилите, които идват от там. Аз също взех на сина си джаз, но от собственичка, с два ключа, реални 150 000 и всички прегледи минати през сервиз хонда.

На сестра ми джаз-а е от Италия. Вътре беше доста гнусно, защото е имало куче. Отдолу колата беше като чисто нова, без грам ръжда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Щом е имало куче, колата се е карала от жена и там късмета е по-голям, но има и много мъже, които използват джазки за градско ; там вече си е таралеж в гащите, както и всяка кола закупена от Италия.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това в никакъв случай не мога да се съглася!!!Досега всеки допир с жена шофьор ми говори само и единствено за палачорска работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,нова съм във форума и предстой ми избор на първа кола.Надявам се да получа някаква ориентираща помощ от този форум.Ориентирала съм се към HONDA JAZZ,като се чудех между Джаза и Сивик 7 генерация,но мъника като че ли повече ме влече.https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526377553918123&slink=78n5c5,ето това моделче ми привлече вниманието,но гледам на снимките на задната гума че спирачните дисковете са ръждиви,това нормално ли е?

Основното което търся е да е между 2005-2007 година(толкова мога да си позволя),и надявам се да попадна на читав модел,и като цяло знам че от снимки не може да се даде някаква определяща информация но може да ми дадете насоки какво да гледам!

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете е нормално да са ръждиви ако не е карана известно време колата,след първият километър ще блеснат.

Когато отвориш багажника погледни до резервната гума ламарината за кривини или прясна боя,ако всичко изглежда добре значи е нямала удари от зад.

Когато отвориш предният капак погледни гредата над фаровете дали си е чиста без ръжди и кривини също и ушичките на фаровете дали са здрави,както и самият двигатилиен отсег за масла раздърпани кабели.....ако всичко е чисто и подредено значи е добре.

Уппаи с пръст фугите между всички детайли пр.капак-калници,между вратите ако са еднакви значи или е добре направена или е нямала сериозни удари другото е на късмет,успех!!!.

 

Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,предстои ми покупка на първа кола и се спрях на Хонда Джаз.Гледах много обяви в нета и мозъка ми стана вече на мармалад :blink: Спрях се на две Джазки и ще съм ви безкрайно благодарна,ако някои погледне обявите и каже дали е ходил на оглед за конкретните коли и виждате ли нещо нередно на снимките    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525021524333943&slink=7ed08h

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521315724684561&slink=7ed2b7

 

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, 

и аз съм в същото положеине като колегата по горе... та днес ще гледам тази кола. 

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11538062435242906&slink=8ho01c

 

някакви насоки какво точно да огледам по добре при Jazz-а , из форума прочетох че имат проблеми с течове и  проблемно радио.. това фиксва ли се  изобщо кардинално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата sa4kov,

 

Това което ще отбележа като нещо което няма да направя ако продавам колата си ,тасовете ми избождат очите(единия го няма,другият е счупен...тротоари може би,дупки...), волан с калъф(оригинала сигурно е изтъркан от каране).Обърни внимание на скоростната кутия,не трябва да има никакво свистене, при свободен ход или при натискане на съединител.Инче всичко друго е написано при покупка на Джаз.

Успех при избора.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам как да няма ""свистене"" защото това е най-слабата част на този модел! Не търсете еднорог, защото такъв няма! Джаз без минимален шум в лагера на първичният вал НЯМА. Само ако е отворена кутията и е оправен е тиха около 30-40 хил. км. след което пак започва тихичко да жужи. Зависи и от карането и боравенето със скоростите. Понякога и на по-малко километри след ремонта почва леко да шуми. Та, стига вече сте писали глупости, че трябва да няма никакво свистене. Такъв филм няма :-)

 Съвет -1. Помолете продавача да не пали колата преди да пристигнете. 2. Чуйте я на студено и вижте като загрее и разбие маслото дали шумът намалява драстично. 3. Ако утихне значително, сменяте маслото, шибвате един Бардал за да маже хубаво търкалата в кутията и карате. 4. По възможност я подкарайте за да чуете дали има метален звук при потегляне. Но това е само ако шумът е останал без промяна след като е поработила около 10 - 15 мин.  При това положение нещата отиват на ремонта на кутията. Не е драма или нещо кой знае колко скъп, но вече вие може да си прецените дали ви се занимава. При добра оферта от продавача лично аз не бих се притеснил да си купя джаз с шум в кутията. Даже съм го правил. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Моля и аз за помощ, относно покупка на Хонда Джаз...Харесахме една в друг град и мислим да отидем да я "преслушаме". Модела е 1,4 Graphite, 2005 год,  на 131 000км(доколкото може да се разчита, че е вярно..) и пише че е с най-високо ниво на оборудване..Та, въпроса ми е добър ли е модела и евентуално какво да се гледа като отидем, защото нямам никаква идея, а ще бъда с двама човека, които също не са спецове..:) Мислим все пак и на сервиз да я закараме...Но искам да знам какво да погледнем и ние, което с просто око би се видяло и ако не си заслужава, да не ходим само по сервизи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Щом нямате опит с автомобилите най - добре се обърнете към сервиз .Модела е добър особено за в града багажника не е малък и гори прилично стига всичко да е наред.Успех!

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговора! Дано имаме късмет!:) А тъй като това ще е ми е първа кола(скоро минах изпитите шофьорските), дали ще ми е ок и няма да мине дървена за каране?:)) Жена съм и кормуването го карах на дизел Ярис...Дали ще имам проблем с Хондата сега? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.11.2018 г. at 20:46, daniel-atanasov написа:

Та, стига вече сте писали глупости, че трябва да няма никакво свистене. Такъв филм няма :-)

 

 

Колега, не е коректно да пишете подобни твърдения при положение, че се занимавате точно с внос на Honda Jazz.

Искате да кажете, че конкретният модел е излязъл от фабриката с описания проблем? Въпросът е риторичен.

 

Това, че Вие и други колеги внасяте такива автомобили не прави факта "свистене в кутията" нормален експлоатационен реквизит на автомобила!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко им е ясно до болка за автомобилите,които продават,но като идеш за оглед преди покупка,думите са им познатите вече клишета (знаете кои).

Нищо лично към колегата 

daniel-atanasov,даже ми хареса как влезе в подробности,от опита който има.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, jana написа:

Много благодаря за отговора! Дано имаме късмет!:) А тъй като това ще е ми е първа кола(скоро минах изпитите шофьорските), дали ще ми е ок и няма да мине дървена за каране?:)) Жена съм и кормуването го карах на дизел Ярис...Дали ще имам проблем с Хондата сега? 

Автомобилът е доста маневрен вътре в купето е доста  широко за малък автомобил . Но поне  нашата вози по твърдо може би защото се води Sport и размера на гумите също е от значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тази, която сме харесали ние..не знам дали се води “Спорт”...

 

А иначе, това което ме интересува е, дали е добре и за извънградско? Аз съм нов шофьор, така че едва ли ще съм някой състезател.:)) Но нали казват, че някои коли не ставали за извънградско..не знам по какво се съди, но ме интересува дали тази става. Багажника се разбрахме, че би трябвало да ни върши работа и да побира багаж и количка за бебето..

B100E5C4-5C81-4C13-82A5-6E67715C1FB5.png

02C75A6D-15AD-4652-90D5-0EFCEEA6847A.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И количка влиза, и дори детско колело. За размера на колата багажника е огромен и удобен за използване.

Няма проблеми за извънградско. Спокойно си върви с нормална скорост и разхода е чудесен. Не съм и помислял за слагане на газ. 

За пример: Ходили сме на море трима възрастни и две деца с багажа. Пренасял съм големи неща и високи цветя, благодарение на вдигащите се седалки. 

За размерите и класа си не съм видял по - функционална кола. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За  извън града  е доста удобна  събира достатъчно багаж .Само при изпреварване е малко  бавна и трябва да се внимава иначе е икономична.Автомобилът който е на снимките изглежда да е Спорт  , трябва волана да е кожен и циферблатите на километража да са бели поне такива са на нашата кола.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте dindin!

 Не казвам че колата излиза от завода с този шум. Нали говорим за автомобили втора употреба? Както знаете, ползваните автомобили след време започват да проявяват капризи. Един от тях е шума в кутията на въпросният модел. Дори от завода производител признават, че слабото място  са скоростите и радиото. В последните няколко години съм внесъл и продал дооооста джазки и за това смея да твърдя, че съм понаучил това онова. За това казвам, че кола втора употреба дори без минимален шум, поне до сега не съм срещал! Моите мнения не са за да си правя реклама или да се оправдавам! Уверявам Ви, че последното нещо което търся тук е автореклама! Също така е желателно да не поставяте всички търговци под общ знаменател. Не смятам, че е коректно от ваша страна ;-)

 Поздрави!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, предстои ми покупка на първата ми кола, спряла съм се на Хонда Джаз автоматик, тъй като не съм шофирала от 10 г. и се предполага, че ще ми е по лесно. Спряла съм се на тези две, като цената им е най-висока от всички съществуващи обяви в момента. Бихте ли изразили мнение :) Благодаря предварително!

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11534339262794955&slink=8u9c16

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11537615215212660&slink=8u9c16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно неоправдана цена и за 2-те!  Да фейслифтови  са и чудо! Сякаш са нови.

За още 1000 лв ще вземеш следващия модел. Джамбазите пак са забравили парите... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен ми се виждат с доста висока цена в сравнение с другите обяви. Просто са наблизо и вчера по тъмно ги тествахме с мъжа ми. Доколкото видяхме са доста запазени отвътре и отвън, не се чува шум/тракане при сменяне на скоростите. В събота ще ги огледаме пак по светло и ще пробваме да се договорим за значително по-ниска цена. По принцип съм за бялата, харесва ми повече като визия, на по-малко километри е въпреки, че няма халогени и джанти като синята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола:

 

Няма "скорости", затова няма тропане.

Автоматичната кутия е безстепенна, т.нар. "вариатор". Проблемът, ако има такъв, при тази ск.кутия е тропане и тласъци при потегляне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • Да, благодаря за пояснението. Тепърва се запознавам със скоростни кутии :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да допълня нещо от пръв поглед - Бялата кола е пръскана под вратите до дъната на праговете с черно. До сега не съм виждал такова нещо. Поне съм сигурен, че не е оригинално! Вижте как тръгват при студено и след като стоплят. По възможност ги покарайте!

 П.С. За съжаление в последно време се наблюдава покачване на цените - Хонда джаз и Тойота ярис. Казвам ви го от опит, понеже се прибрах преди седмица от Швейцария.  civicgonemad - покажете ми джаз 2009 автоматик (не ай-шифт) за тези пари. Предполагам визирате само опаковката, а не пълнежа? Защото има така наречените нива на оборудване - екстри!

 П.С. на П.С. Ако смятате, че някой ви товари с цена, винаги може да отидете на място и да избегнете посредника! Вече има евтини самолетни билети до чужбина, рента кар, адрес на продавача, спане две-три вечери и обратно на самолета та тука. После си намирате транспорт и си я стоварвате пред вас. Ако е от Швейцария, ще трябва да платите мито и ддс! Съветвам Ви горещо да не карате кола на ход, ако не знаете за какво става въпрос!!!  Не се връзвайте на така наречените екскурзии за коли. Особено в Германия и Холандия. Ще останете доста разочаровани, гарантирано!!!

 Поздрави!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Благодаря за мнението daniel-atanasov. Не знам от къде да започна... ще започна малко с предистория. В самото начало, когато започнах с търсенето на кола се спрях на два модела Хонда Джас и Тойота Ярис по възможност автоматик. В Стара Загора няма никакво предлагане на тези двете, та харесах една Тойота Ярис автоматик 2008г, дизел за 6600лв., предлагана от частно лице от Бургас, закупена и обслужвана от него в специализиран сервиз. Веднъж ходихме с моя съпруг да я тестваме, всичко наред, харесахме я. Втори път отиваме вече да я купим, с уговорката да минем през сервиз на Тойота. Акумулаторът беше за смяна, та взе, че точно на самия преглед отказа и чакахме час да се зареди. После дойде момчето от сервиза и започна с грешките по колата - Първа грешка: масло в антифриза - пита собственика дали й е правен ремонт скоро на колата, той отговори, че преди година е шлайфана главата на двигателя. което може да е резултат от това. Втора грешка: шум в скоростната кутия - не се знае къде е проблема, но според думите на момчето може да струва 500лв. или 5000лв. ремонта й, както и прещракване при смяна от 2 към 3 скорост....Момчето ме дръпна настрани и ми каза, че ако е на мое място - тази кола няма да я купи, тогава бях без моя съпруг и го помолих да обясни и на него по телефона. Изведнъж собственика се изпари и повече не го видях...Благодарна съм на момчетата от сервиза!

 

В събота 24.11. след повторно тестване на синята Хонда от обявата и след минат преглед на ходовата част, тъй като майстора в Казанлък се оказа, че е само по тази част - капарирахме колата, спазарена за 7000лв. В понеделник отивам с моя баща да я взимаме и регистрираме направо в КАТ Казанлък, всичко наред, колата си върви безшумно 30 км. до Стара Загора. Няколко часа по-късно моя съпруг се върна от работа и решихме да я тестваме до близкото село на 10км. и от тогава всяко тръгване е придружено с придърпване и друсане...сменихме свещите, както ни посъветва продавача на колата, който е в течение на нещата, но промяна няма. Сега предстои смяна на маслото на скоростната кутия, но се чудим още къде.... 

Та ще ви бъда благодарна за съвети и сервизи, които могат да ни помогнат!

 

П.П. не разбирам много от части и коли, та ме извинете, ако някъде съм допуснала грешка ;)

Редактирано от di_bee

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата я няма вече та колата автоматик ли е или с механична кутия ? Шума в скоростите го имат повечето хонди джаз. След смяна на лагери се оправя. В една друга тема е обсъждано това. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е автоматик, вчера съпругът ми я е закарал в сервиза на Хонда да я обслужат. След смененото масло на кутията придърпването и вибрирането изчезна на 80 процента, появява се съвсем леко при потегляне на нанагорнище и при рязко натискане на газта. Обяснили му, че маслото почти било свършило и било черно, отделно филтрите били почти изгорели, не знам как са я поддържали "стриктните швейцарци".... отделно са го предупредили, че ако пак се появи същия проблем, ще трябва да се смени стартовия съединител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го правят търговците,направо факири.Докато пробваш колата- перфектна, след като я регистрираш се почва "филма".

 

Късмет с Вашата кола, дано проблемите са дотук.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казАх :P

 

Не съм на 100% сигурен, че ще помогне и нямам идея, колко струва, но ако след едни 500-1000км смениш пак маслото, и филтрите може още да подобри нещата.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се появява, когато колата загрее, след 30-40км. Когато я тествахме два пъти, беше студено и колата не беше палена преди това, поради което маслото е било гъсто, така си го обясняваме със съпругът ми. Та днес през обедната я разкарахме добре и изобщо не се усети нищо. Може би наистина започва да отшумява, мислим скоро пак да сменим маслото и се надяваме проблемът да изчезне напълно, иначе цената на маслото за CVT кутия е 190лв. плюс 70лв. за филтри и труд, общо 260лв., а стартовият съединител 1300лв., така че, бълха ни ухапала дето се вика :D. Едва сега започнахме да се радваме на колицата.

Редактирано от di_bee

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на автомата се мери при загряла кола. Има си отделна щека от дясната страна. Повярвайте, то не се е изпарило - изтекло е някъде най-вероятно! Проверете под колата за течове след време! Да, маслата в скоростите почти никой не ги бара на запад. Нямам идея защо, но е факт.

Дано след още една смяна се оправи напълно, за да може истински да ви радва!

 Успех :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е Хонда CVT fluid и от Бултрако е 142лв тубата,но не това е важно.Да Ви е честита колата и да я ползвате безпроблемно.При мен бе абсолютно същата ситуация,аз смених маслото още веднъж след няколко месеца и предърпването изчезна.Споделям мнението на Даниел Атанасов и ако колата не е имала удар,сте направили удачна покупка.За кутията няма виновни :) ,често се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

днес гледах с колега, за дъщеря му, едно джазче на живо. Най се изненадах, че са 8 клапанови, след като проверих вина. 

http://en.vindecoder.pl/JHMGD17904S244007

https://uk.vin-info.com/order-reports/JHMGD17904S244007

https://www.cars.bg/offer/c2860907

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Решил съм да сменям пунтото с нещо по-така

а дизайна и пространството на фейслифтовите Jazz-чета много ми допадат.

Модела в следната обвява е дори с кожен салон и панорамен покрив, които не са ми е в топ 5 задължителни екстри, но много ми харесва въпреки, че цената е доста над бюджета ми. Какво мислите?

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11539369585946018&slink=9dulah

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сервизна книжка е менте а цената на колата трябва да е под бюджета ти. Все пак има и други разходи. 

  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...