Jump to content
simeon0012

Свещи за Honda JAZZ L13A1

Recommended Posts

Здравейте и Добър ден. :)

 

Наскоро започна да прекъсва в движение, при подаване на газ.Няма значение на коя скорост съм или с колко км/ч се движа, настъпя ли педала докрай, в 5 от 10 случая прекъсва, с лашкане. После, ако не отпусна газта, се случва още няколко пъти.

 

"Kолата" е 1.4, 2002г., на 203 000 км и мисля да сменя свещите, но при търсене по каталожния номер ( 98079-561-4E ) ,ми излизат някои модели...

При търсене с номерата от талона (7100 -533), разни други, включително и иридиеви ... Трудна работа за избор от начинаещ.

 

Ще ги купувам от КFZtele24 Германия и ще се радвам, ако някой може да даде конкретна информация за Iridium и DopelIridium, иридиеви електроди на BOSH или NGK - "V-Line 14", никелови електроди .

 

Ще паснат ли иридиевите от Бош или NGK "V-Line 14" , или някакви други ?

Аз няма да се нагърбвам със смяната, че не съм в час , но мисля да ги купя от там, заради по-изгодната цена ( в сравнение на тази от сервизите ).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Manual за Джазката сочи - NGK: BKR6E-11 или DENSO: K20PR-U11. Нищо друго не е указано. Което не пречи да сложиш и Бош, стига да си наясно с еквивалента. И не забравяй, че колата е с 8 свещи, /италианците не знаят това и обикновено задния ред са почти ръждясали :)/

За прекъсването - може и да е от свещите, дано ! Моли се да не са бобини. Скъпичко ще ти излезе.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В самия сайт, на старт страницата си попълваш номерчето от малкия талон и ти вади резултати съвместими с него. Поне на теория е така ; за сега не съм удрял греда от там, но за всичко си има първи път - за това и се допитвам до форума, надявам се на съвет от по-запознати люде. :)

 

По номерчето на NGK --> BKR6E-11, излиза един платинен и всичко останало е никелов електрод.

Май трябва да сменя магазина... :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NGK BKR6E-11 са обикновените (никел) - 20 000км пробег. И допълнително, колкото изкарат...

BKR6EIX-11 са иридиевите (немският сайт).

https://www.ngk.de/nc/en/product-finder/produktfinder/////BKR6EIX-11/

Имаш и опция за двойно по-евтини на 80 000км. - BRISK P2 PREMIUM+ (code: 1620)

http://www.brisk.biz/catalogues/spark-plugs/filter/auto/4352,4353,4354

Жената вече навърта с тях близо 80 000км на джазката. Сега ги дават иридиеви, а преди 7 години бяха платинени... Маркетинг...

Но вършат работа.

Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В крайна сметка, след доста четене , вашата навременна намеса ( Благодаря за което ! :) ) и сайта на NGK, в който са дадени като съвместими BKR6EIX-11 (същите,които dandilov ми посочи на лично и тук в темата). Нагърбих с тежката задача да ритна любимия сайт (12 евро бройката) и да си ги поръчам от И-бей на половин цена, 6.50 евра парчето . Стискам си палци, да не ми мине котка път, а когато пристигнат ( до 2 седмици прогнозно ), ще пиша дали съм я излекувал .Лека и спорна от мен ...

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мен ме е много страх с тия и-бейски търговци. Особено с такива, с нисък рейтинг и продажби. Така, че внимавай...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих от Бултрако denso и NGK, по 4 броя от марка и ми струваше 88лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, понеже имам луфтомерни пластини за клапаните , миналото лято, като ми дойдоха оригиналните свещи NGK от Щатите , реших да ги премеря , ей така, за спорта . Първата 1.3, втората 1.2 , третата 0.9 , четвъртата беше около 1.1 , както трябва да бъде. Чукнах ги леко и ги нагласих, 1.1 пластината да влиза трудно . Уж оригинални , пък гледай какви разлики имат ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко със закъснение, но все пак ...

Свещите пристигнаха,нминалата седмица ги сложихме.

За сега не забелязвам проява на проблема от преди смяната.

Май се размина с малкия дявол :) .

 

E-Bay търговците, както и във всеки друг сайт си имат рейтинг (не,че рейтинга е мерило за качество), обикновенно при покупка преглеждам какви са оплакванията и от кога е търговец. В случая, болшинството от оплаквания бяха за закъсняла доставка (4 негативни, 60 неутрални за последните 12 месеца).

А самия търговец - със 100% позитивен рейтинг, 8 години в Ибей и над 63 000 продажби.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...