Jump to content
Luboslav

Авто мултимедия

Recommended Posts

Здравейте колеги !

 

Имам хонда сивик 8-ма генерация хечбек с таблото с навигация. Обаче реших да направя малко промени.....

 

Искам да си закупя автомобилна мултимедия с бюджет (700лв. най-много)!

 

Мултимедията трябва да е с размер 7 инча ( така каза продавача,че се побира 7 инчова).

 

Спрял съм се на следната Авто мултимедия:

https://www.pazaruvaj.com/avto-multi...0e-p201506529/

(Alpine IVE-W530E Авто мултимедия)

 

Какво мислите за нея ?

 

Може ли да предложите нещо по-добро за парите ?

 

-Искам да им навигация.

 

- Възможност за добавяне на камера за задно виждане ( това ще стане по-нататък някога).

 

-Възможност за управление от волана на автомобила.

 

Също така много важно нещо е ,че съм решил да поставя бас каса в колата. ( Затова се нуждая от що годе добра мултимедия, доколкото е възможно за тези пари.)

 

Съжалявам, ако не пиша в правилния раздел.

 

Благодаря Ви ! smile.gif

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази, която си избрал, по това което виждам е, че има вход за навигация, а не че има такава!

Toва е alpine. Ако искаш качествена музика, не мисля, че ще намериш по-добра.

Изходите са 4х50w. Една бас каса е много повече от 50w, т.е търси такава с вграден усилвател или си вземи отделен усилвател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделен усилвател ще има, проблемът е дали ще мога да свържа андроид телефон с нея. Нищо не пише за андроид и това ме притеснява. А не съм фен на IOS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пише, че има блутут. Моят филипс, на много по-ниска цена, има блутут и работи с андроид, но не с iOS. На тази цена, 100% блутута ще работи на Андроид. По-вероятно е да не работи с iOS, понеже блутута им е кодиран, затова в повечето случаи се използва кабел.

Аз винаги съм предпочитал да купувам подобни звукови системи от магазин в града, техномаркет, технополис и т.н., а не по интернет. Може да си го пробваш, отговарят ти на въпросите, пък евентуално, ако после не ти хареса, пак може да го върнеш, в повечето случаи.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблемът е, че обиколих на доста места и останах доста учуден, защото нямаха нищо, само по два вида мултимедии и дотам.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова гледал ли си? Едно китайче с андроид. При условие, че мислиш да слагаш усилвател, не те бърка какво стъпало има вътре така или иначе.

 

http://www.ebay.com/itm/Car-Stereo-Radio-Bluetooth-iPod-CD-DVD-Player-GPS-Navigation-For-Honda-Civic-LHD-/321742441260?fits=Year%3A2006%7CModel%3ACivic&hash=item4ae9580b2c:g:sHwAAOSwpDdVQtB0&vxp=mtr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е за седан версията. Искам нещо налично в БГ, трябва ми за другата седмица. Благодаря!

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги !

Поръчх въпросния Alpine IVE-W530E (мултимедията работи отлично).

Обаче трябваше да закупя и адапдер за управление на музиката от волана и запи(?)сване градусите на климатроника ( колата, хонда сивик, 8-ма генерация хечбек 2006-2012, с навигационното табло).

Закупих следния адаптер http://caraudio.bg/p...onda-civic.html .

Обаче не сработва както трябва.

Искам да ви попитам, според Вас, с адаптера ли има проблем или моя автомобил не е съвместим с него.

И ако не е съвместим, ако може, да ми покажете какъв точно ще ми трябва.

Благодаря Ви!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,
Малко информация и цени за 2 din.

http://www.avitel-bg.com/connect-2-ctsho002--honda-stalk (за да работят копчетата от волана и много важно, да ти свети 2-рия дисплей, иначе няма да се вижда когато работи климатика) .
http://www.avitel-bg.com/acv_381130-20__2-din_honda_civic (преходник)
http://www.eonon.com/Android-Car-GPS/2-Din-GPS-Navigation/GA2154.html (примерна навигация) има и по-хубави, но тази е с андроид.
Трябва и преходник за антената, около 20лв.
Цена за работа - 80лв.(монтиране на навигацията с микрофон).
Цена за поставяне на камера 80лв.(без камерата).
Цените са от Авител.
Поздрави!

Редактирано от Pelinio
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо е тази цялата процедура ? Нали имаш заводска навигация ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Идеята ми беше да сложа усилвател и бас каса, като исках да заменя заводското СД с някое по-добро с цел подобряване на звука. Уви, няма да се получи (или ще трябват много излишни средства).

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат се пари. Взимаш от високо ниво сигнал , слагаш филтри от високо към ниско ниво да преобразуват сигнала и има много устройства за настройки на звука. Но с качествени филтри и стъпало ще постигнеш добър резултат. Мога да ти дам телефона на едни момчета от Пловдив, които се занимават с автоозвучавне и разбират много. Ако решиш пиши на лс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега да е слагал 2дин универсална андройд навигация? Интересувам се от цена и къде мога да го направя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В района на Търново не знам, в Бургас сме слагали, колата беше без навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой имали наблюдения върху тези и коя да избера? Благодаря. 

https://m.olx.bg/ad/honda-civic-2006-2011-hechbek-navigatsiya-android-10-1-multimediya-gps-CID360-ID85ZYE.html?reason=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма ли никой с мултимедия на Сивика, да сподели впечатления, от къде я е купил, цена, доволен ли е? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.10.2020 г. at 11:43, Nikito82 написа:

Колеги няма ли никой с мултимедия на Сивика, да сподели впечатления, от къде я е купил, цена, доволен ли е? 

Аз съм с това колега: https://pioneer.bg/avto-multimedia-pioneer-avh-z5200dab

Много сън доволен. Имах дилема между него и китайче с андроид , но в крана сметка реших да заложа на качествения звук , отколкото на мултимедийните възможности на андроида. Разликата е огромна спрямо стоковата система. Силно ти препоръчвам да смениш и говорителите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече поръчах навито, което споделих по - горе с андроид. Утре ще дойдеющ. Повече търся функционалност от колкото звук, но по-натам може и колоните да сменя. 

Имам един въпрос, камерата е универсална, как става свързването й? Трябва да взема + от кабела за задна светлина, точно преди самата фасунка, а другия кабел да го свържа на някоя гайка, най-близка за мене към купето за маса.? Някакъв предпазител или релв необходимо ли е? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.10.2020 г. at 20:56, Nikito82 написа:

Вече поръчах навито, което споделих по - горе с андроид. Утре ще дойдеющ. Повече търся функционалност от колкото звук, но по-натам може и колоните да сменя. 

Имам един въпрос, камерата е универсална, как става свързването й? Трябва да взема + от кабела за задна светлина, точно преди самата фасунка, а другия кабел да го свържа на някоя гайка, най-близка за мене към купето за маса.? Някакъв предпазител или релв необходимо ли е? 

Да + се връзва преди фасунката на светлината за задна. Ако ще си си монтираш сам мултимедията както аз направих си е малко хамалогия докато закараш кабелите от мултимедията отпред през купето , до камерата отзад в багажника.

https://www.dvdgpsnav.com/blog/how-to-install-a-back-up-camera/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/27/2020 at 8:56 PM, Nikito82 said:

Вече поръчах навито, което споделих по - горе с андроид. Утре ще дойдеющ. Повече търся функционално...

Колега, кой вариант на продукта избра и доволен ли си? Гледам че това е единствената опция в olx, която си идва full packet. Инсталира ли камерата, добре ли се вижда екрана? OBD включи ли в пакета и навигацията как е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрах най-скъпият, не помня 530лв ли беше 550лв ли и отделно модула 140лв. Не знам като навигация как се справя, мисля ще е ок. Само я пробвах. Аз си инсталирах Waze и я направих по подразбиране. Igo, което беше инсталирано така и не тръгна. Колата е на съпругата ми и аз рядко я карам. Музиката стана по-добре от оригиналната. Панела не пасва идеално на таблото, но не болка за умиране. Обаче искай, ако я купуваш да ти разменят пиновете на захранването, ако не можеш ти. Аз си ги размених сам. Понеже като изгаси колата  и после дадеш пак на контакт нищо не остава запаметено и навито се стартира от начало и иска време. Това се получава така, понеже, малко по спомен, на червения кабел трябва да има 12в ток при контакт, а на жълтия постоянно 12в, за да си пази настройките. Има си опция до мисля 2ч, може и повече, навито да  стои активно, т.е. гасиш ходиш някъде, качваш се палиш и веднага тръгва. Поискай да ти запоят адаптера на антената към модула инъче ти трябва да си го правиш, за да може да ти работи радиото. Аз не разбирам много, комуникирах с тях, понеже не бяха пратили схема и нещата се получиха, ама... Третото нещо, което трябва да знаеш, е че с тоя модул ти работи дисплея на часовника, обаче когато е активен не работи мулти волана. И ме караха да пробвам да свържа единия кабел от захранващ ата букса към модула, за да му подам сигнал, но не става. Или работи дисплея или бутоните на волана. И реших с едно ключе, което монтирах долу до педала на газта да превключвам когато искам да си настройвам дата и час. През останалото време си стои активно за волана. Камерата е оки, вижда се нормално, върши си работата. Монтажа ми стана добре, не се забелязва къде е, трябва да се за гледаш доста. Но да знаеш, тя  най - трудно да се прекарва. Особено да вкараш буксата и през гофрето на багажника. Нервите ми скъса. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 minutes ago, stefan 1 said:

Screenshot_20210127-224723_AliExpress.jpg

Може ли да пуснеш линк, колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пристигна навигацията от OLX... https://www.youtube.com/watch?v=8CEji94jqK4&ab_channel=JustSimpleTips 

Това ли е начина да се смени радиото? Трябва да разглобя половината кола 😪

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го направиш веднъж-дваж, после е 10-15 минутна работа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 minutes ago, thelastbonbona said:

Като го направиш веднъж-дваж, после е 10-15 минутна работа :D

Да се надяваме, че повече от веднъж няма да се налага да го правя 🤣🤣

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CiVic8GEN Били направил една снимка на фасцията(корпуса), искам да видя качеството на материала? И ако може да я сравниш с оригиналната и да кажеш има ли видима разлика. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.02.2021 г. at 13:20, CiVic8GEN написа:

Колеги пристигна навигацията от OLX... https://www.youtube.com/watch?v=8CEji94jqK4&ab_channel=JustSimpleTips 

Това ли е начина да се смени радиото? Трябва да разглобя половината кола 😪

Не е кой знае какво таблото да разглобиш. Съветвам те са си купиш пластмасовите шанги, да не дереш и скапваш таблото с отверки. Ако ще слагаш камера тогава е филма. И цялата 5 врата от вътре разглобяваш, част от кората на задната греда, праговете и най-изнервящото е пустия кабел с чинча да мине през гофрето. 

Редактирано от Nikito82
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/6/2021 at 12:01 PM, Rakeem said:

@CiVic8GEN Били направил една снимка на фасцията(корпуса), искам да видя качеството на материала? И ако може да я сравниш с оригиналната и да кажеш има ли видима разлика. 

Снимка ти пратих, но както сам каза на живо не е същото. Бих казал че мултимедията е една идея по тъмна, но може би само ти ще си знаеш, едва ли някой ще го забележи. 

Камерата за задно е добра, звука е осезаемо по качествен и силен от оригиналното радио. Като цяло съм доволен, но не мога да настроя копчетата от волана да управляват радиото. Просто не излизат. Свързах се с продавача, уж на теория всичко е наред, но навигацията не ги чете. Явно има проблем по буксите/преходниците.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.02.2021 г. at 15:14, CiVic8GEN написа:

Явно има проблем по буксите/преходниците.

 

А използваш ли някакъв интерфейс за преходник? Ако да, може той да е забил- при мен се получи така. След разкачане на кабелите на интерфейса,което го кара да се рестартира при последващо вкючване,всичко си тръгна без проблем.

Редактирано от Nikolay_dim

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CiVic8GEN, ти ползваш ли модула, който се продава отделно, за да ти работи дисплея на климатроник? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
35 minutes ago, Nikito82 said:

@CiVic8GEN, ти ползваш ли модула, който се продава отделно, за да ти работи дисплея на климатроник? 

Да, закупих го. Когато копчето е включено към дисплея на климатроника си работи нормално. Но на другата позиция навигацията изобщо не разпознава копчетата на мулти волана.

Свалих Amazon Echo и Amazon Music - да си пускаш песни с гласови команди си е гъзарийка :)

За разговори също става доста добре.. освен когато си на магистралата, но там е нормално колата бучи доста. Като изключм проблема с мултиволана Препоръчвам мултимедията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое копче като е включено? Сложи си отделно копче са включваш 2 вериги ли? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с мултимедията идва един кабел ( те са го направили от разклонител), на който има копче - позиция 1 работи само часовника(таблото на климатика) позиция 2 работи мултиволана. Оказва се, че не могат двете да работят едновременно, за това е добавена тая измишльотина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва се го направили така, ако си го взел от Велико Търново, заради мене. Щото инъче не работи. Но явно не е свързано правилно или копчето не е подходящо. Моето копче е с 3 позиции. 1 верига, нулева и 2 верига. И си работи така. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, от тях го взех. При мен копчето има само 2 позиции. Може би нямам нулева или нямам 2ра верига 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам няма да има нулева. Освен когато не спира веригата, а я прехвърля да се шашка модула. Аз като свързах директно за двете неща, работеше само едното. 

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...