Jump to content
pendoc

Ще има ли 10-та генерация Honda Accord за Европа?

Recommended Posts

Днес се разминах с това на околовръстното на Плевен,идваше от посока София за Русе.

Същият цвят,същата форма.Не можах да видя номера какъв е.Ми не изглеждаше никак зле даже на против,останах и с впечатление,че е доста широка и доста ниска,бях пасажер в Авенсис-пикник,но то при скорост на двата автомобила от около стотина километра може да се заблуждавам в дизайна.Изпреварваше някакъв настигнат.

За Европа няма да има но май не е съвсем сигурно.:D

 

honda-accord-10-pokoleniya-2018-goda-1-top.jpg

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да няма официален внос, със сигурност ще "доплуват" някакви бройки от щатите. С тая екстраординарна визия, няма как да се сбърка модела с нещо друго, така че дизайна си върши работата -отделя собственика от останалите. На живо колите почти винаги изглеждат по-добре от на снимките.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, ceco_accord написа:

Дори и да няма официален внос, със сигурност ще "доплуват" някакви бройки от щатите. С тая екстраординарна визия, няма как да се сбърка модела с нещо друго, така че дизайна си върши работата -отделя собственика от останалите. На живо колите почти винаги изглеждат по-добре от на снимките.

 

Цеци,имах в пред вид височината и ширината,че беше десятката нямах съмнение.Може някой чужденец да е бил,на посолство може да е то всичко е възможно,нямах време да видя номера от изненада.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, браво на Данчо. Да му е честита и дано се присъедини към форума, та да сподели впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се загледах в цената на горивото, което зарежда Dantcho или сипва крадена нафта или е някъде в Северна Америка. :ph34r: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не сипва нафта, но 10ст на км няма как да е вярно в бг (не и с тази кола). При средният му разход трябва да са 16.5ст/км, но и по снимката се вижда че паркингът е хАмерикански (или поне колите по него). Това не значи че колата не може да е в БГ. Просто снимката и е "презокеанска". А може и да не е негова тази снимка. А може и Данчо нещо да е объркал сметките, или разни други работи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-продаваният седан,все така противоречив и не мога да го възприема!:cool:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък все повече ми харесва, замествайки първоначалния шок. :) Смущаващо е само че както и при другите нови коли от този сегмент, все повече се набляга на електронните екстри, вместо на типичните достойнства на автомобила като същност, ма ко да прайш - такива са времената. Ако няма камара гаджети, напрао не мое а тръгне, па камо ли да се продава добре. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тойота изкараха срахотен дизайн на новото Кемри. Не мога да не кажа, че ми грабва окото много повече от Акорда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм по-скоро на обратното мнение, но външността е въпрос на вкус. Като силует и стайлинг на профила, Акорда е много по-хармоничен (виж 5:54 от видеото). Тук концепциите и реализацията им са коренно различни, но Акорда печели отвсякъде. Муцуните също са пълна противоположност. Акорда е екстравагантно елитарен, а Камрито е просто агресивен плужек. Виж за отзад, съм съгласен, Тойотата е с по хармоничен рисунък на стоповете. Интериорът на Акорда обаче е по-култивиран и спокоен, докато Камрито с тая фриволна централна конзола в която е монтиран правоъгълен дисплей - :) Колкото по-модерно е едно нещо, толкова по-бързо излиза от мода.

Абе -въпрос на вкус, но аз съм стар хондажия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ceco_accord написа:

Абе -въпрос на вкус

Така е,но определено акорда изглежда доста по по добре,даже и с доста по футуристичен вид.Има си разбира се и своите "противоречиви" линии,които бихме игнорирали,когато виждаме,че конкуренцията му от изтока  не може да го надскочи!:honda:

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, еталон трудно се надскача -бъди по-снизходителен към другите японски "събратя".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кемри с/у Акорд - годишните продажби от 1983-та насам (Camry vs Accord sales). Забележете какво става с продажбите след 1997-ма.

 

https://www.motortrend.com/news/toyota-camry-vs-honda-accord-charting-the-sales-numbers-since-1983-109685/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Количеството не е критерий за качество, а и обемите на производство на двете марки са доста различни. Отделна тема са търговските трикове, които естествено оказват влияние върху продажбите. Виж колко са месечните вноски при лизинг на 2-та модела в момента.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда винаги е бил по-скъп. Знам, че Хонда е много по-малка компания от Тойота, но Кемри винаги са били изключително здрави и надеждни автомобили. Първата ми кола беше 1989-та Кемри (с автоматичните колани) и беше пушка на над 300К мили. Изкара 4000-5000 мили без масло преди да се окоти, но там работата беше орташка. :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, хубавец е.

В духа на заглавието на темата -дали пък няма да дочакаме китайските му братя близнаци?

https://autoreview.ru/news/sedan-honda-inspire-vozrozhden-spustya-shest-let

Щом ще ни строят втората АЕЦ, може и някоя партида Акорди да докарат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...