Jump to content
rave77

автоматична скоростна кутия

Recommended Posts

Колеги, предстои ми смяна на масло в автоматичната скоростна кутия . Припомнете ми колко литра събира, защото чух разни различни мнения (HONDA ACCORD 2005 /156HP).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВЕРНО ЛИ Е ТОВА? ЕДИН КАЗВА 4, ДРУГ КАЗВА 3 Л. НАПРАВО СЪМ ШАХ, НЕ ЗА ДРУГО, ПРОСТО АКО КУПЯ 2 Л В ПОВЕЧЕ, КВО ЩЕ ГИ ПРАВЯ !

Едит от модератор: Защо ни повишавате тон( викате ) ???

Изяснете си употребата на главни букви при мнение във форум !!!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, кутията събира 6л, но като се "изтича" излиза само 2,8л, съответно, сменяш 3литра, караш 1000км и пак сменяш още 3литра + филтъра. Някой казват, че не е нужно. Но аз лично го правя, първо понеже при смяната маслото, което изтече не беше ОЕМ и второ, за да ми е мирна главата. По добре да дам още 60-70лв за 3 литра масло и да съм спокоен, отколкото 2к за ремонт. При положение, че следващата смяна е след 60 000км, по-добре да си се смени 2 пъти, някой дори го сменят и 3 пъти. Все пак, всеки сам решава за себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото се опреснява, а не сменя. (в конкретния случай) Опресняват се почти 3л. Препоръчително от 40 до 60к. Взимаш 3 тубички и филтър, това е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че си задал въпроса коректно и сте се разбрали правилно? Това, което ти е написал колегата е профилактичното опресняване. Тоест, развива се пробката, изтича толкова (ако е било в нормата) ,завива се и отгоре (през входа на щеката) се долива по норма. Ако искаш да смениш цялото масло си има машина или отваряш и дъното, изтича цялото количество, затваряш и пълниш по норма, мисля беше 6.5л, но цялостна смяна, наведнъж???

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, колеги !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не отварям нова тема. Искам и аз да сменя маслото в скоростната кутия. Първо идея си нямам какво да сложа (оригинално на Хонда намирам само за автомат) и второ, има ли някакви филтри и нещо, което се сменя? Става въпрос за ръчна скоростна, на дизелова 7ца. Благодаря много.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде се намира филтъра на кутията?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално за скоростна кутия за дизел ръчни скорости - от официалния дилър на хонда. Няма смисъл да търсиш другаде, цената е сходна. Мисля, че ще ти трябват 3л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте за масло в общите поръчки от ато24.де. Там има и за АТ и МТ. Излиза добра цена. Относно филтъра за АТ 25430-PLR-003 Filter (ATF), намира се в двигателния отсек, над скоростната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече смених мойта 7ца, има масло от хондапартс. Ако искаш, Йколев, пиши ми на лично, да ти дам линк - 29 лв струва литъра, 3х29 = 87 лв. Доставка не знам, защото аз си купих доста работи и надвиших 300 лв, и ми беше безплатна доставката.За ръчни скорости на хонда не съм чувал за филтър да има, за автомата не съм компетентен. МТФ е по принцип за ръчни, АТФ е за автоматични и са по-скъпи - 38лв литъра.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си погледнах фактурата от юни 2015г. - 3л. масло MTF x 28,45лв. литъра, това от Бултрако Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...