Jump to content
Mar!na

Предни тонколони

Recommended Posts

Преди 2 часа, DAN_DAN написа:

Напротив колега, разтоварва го. Ама и звуковата мощност пада.

Подкрепям мнението на колегата. Вярно и точно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Щото видях, че се предлагат колони за акорд, но 4 ома.. с преходници за монтаж.. Значи няма проблем да се монтират, ако не държим на максималната гирлотия ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти предложа колони от CR-V, съвсем същите са като на Акорд 8, единствената разлика е, че са 4 ома. Предполагам са и по-здрави, защото никой не се е оплакал от говорителите на CR-V.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От какво CRV? :) Аз съм много доволен от моите (2 генерация), но си личи че има какво да се желае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От CR-V 3, но вече ги продадох. На размери и външен вид са еднакви, разликата е, че са 4 ома и са от друг производител, вероятно затова не дават дефекти.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

Карам Акорд 8 генерация и за съжаление имах същия проблем с говорителите на предните врати. Днес обаче свалих проблемната колона с идеята да я дам на ремонт, но за моя радост я оправох сам. :).... В този ред на мисли да помогна на колегите със същия проблем. При мен се беше отлепила гофрата  на говорителя (мембраната) от металната част и след като го залепих с Локтайт гел, тъй като е еластично  лепило нещата се оправиха. В момента музиката в автомобила е без забележка и няма никакво грачене и пращене. Ще ви приложа една снимка за да добиете представа какъв беше проблема при мен, но предполагам, че при всички е подчти на 100 % един и същ.

Надявам се да съм ви бил полезен. Успех! 

Screenshot_20190112-160434.jpg

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорителите на Акорд 8 започват да "грачат" по две причини - първата е спомената от колегата, а втората е, че шасито на говорителя е изработено от евтина пластмаса, която се изкривява с годините, говорителя губи центровка и започва да хърка. За да се отстрани този проблем се разглобява целия говорител, включително и централната капачка след което се центрова и залепва обратно.  Говорителите на Акорд са виетнамски, а говорителите на ЦРВ 3 са китайски и са по-добри от виетнамските.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.04.2018 г. at 18:49, DAN_DAN написа:

Напротив колега, разтоварва го. Ама и звуковата мощност пада.

Така е, повечето омове разтоварват усилвателя. Е, и мощността пада, но не чак толкова много, или поне не осезаемо, защото човешкото ухо е устроено така, че геометричната разлика във ватовете я усеща като аритметична, т.е., случайки 100 вата и след това 10 вата, усещането е за два пъти по-малко. 

П.П. колегата DAN DAN не трябваше да си трие мнението, защото е точно и вярно.

Редактирано от Tokio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор #40 в тази тема. Не съм го трил, то и да искам не мога. При мен излиза като последното мнение на първа страница от темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, DAN_DAN написа:

Отговор #40 в тази тема. Не съм го трил, то и да искам не мога. При мен излиза като последното мнение на първа страница от темата.

Явно аз съм се заблудил, за което се извинявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!, същия проблем с преден ляв говорител, въпроса ми е има ли някой който предлага въпросния говорител и е читав да го закупя? Не искам да ми мегерят вратите и да слагам нещо което няма да стане. Системата е премиум и като усилиш над 10 не се чува но когато е слаобо е трагедия. Та ще съм благодарен ако някой има този говорител, другия вариант е по моргите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Untouchable написа:

Здравейте на всички!, същия проблем с преден ляв говорител, въпроса ми е има ли някой който предлага въпросния говорител и е читав да го закупя? Не искам да ми мегерят вратите и да слагам нещо което няма да стане. Системата е премиум и като усилиш над 10 не се чува но когато е слаобо е трагедия. Та ще съм благодарен ако някой има този говорител, другия вариант е по моргите.

Не се занимавай с глупости. като го вземеш на старо ще е същия боклук. Вземи си нови говорите и си реши генерално проблема. Аз мисля да ги сменя всички,даже мисля че може да се ъпгрейтне 8 инчовия бас с 10 инчов без да се реже да се разширява. Преходниците са 8лв бройката и спокойно може да сложиш 16.5см колони

https://aval-bg.com/product/3742-adapteri-za-16-5sm-govoriteli-universalni

https://forums.hondabg.com/topic/108639-accord-8-подобрениятунинги-или-циганийки/

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 7 минути, BOKLUK_CHOVEK написа:

Не се занимавай с глупости. като го вземеш на старо ще е същия боклук. Вземи си нови говорите и си реши генерално проблема. Аз мисля да ги сменя всички,даже мисля че може да се ъпгрейтне 8 инчовия бас с 10 инчов без да се реже да се разширява. Преходниците са 8лв бройката и спокойно може да сложиш 16.5см колони

https://aval-bg.com/product/3742-adapteri-za-16-5sm-govoriteli-universalni

https://forums.hondabg.com/topic/108639-accord-8-подобрениятунинги-или-циганийки/

 

Аз открих това току що и ако го сложа ще намеря някакви говорители които да станат, добра марка ама не знам дали ще се промени звука.

https://aval-bg.com/product/3516-adapteri-za-govoriteli-honda-acv-271130-04

Редактирано от Untouchable

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо мн ми се виждат на мен 35лв за едни пластмаси,при положение че дървенийте дето ти дадох вършат абсолютно същата работа.Кой ще ги гледа под кората ,че са дървении?! :D

 

Ето ти аудио тема:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и на мен ми се виждат много 35 лв за адаптер, но не че съм вързан в ръцете ма принципа на закрепяне на дървените е като го завия за ламарината на врата или мажем със силикон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва да сваляш кората и да слагаш стоков говорител, аз в момента си правя системата и изтърбуших и двата говорителя на задните врати, за да ползвам фланците и сложих коаксиални алпине С серия, беше си голяма играчка, тъй като прекарвах кабели за високо ниво към суба и обработвах вратата, правех по врата на ден и можех да сравня със стоковия на другата врата и качеството и чистотата на звука е на светлини години, за предните врати съм взел двукомпонентните, но не остава време. Същите фланци можеш да си ги вземеш от ибей или алито, 2 за същата цена! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прав си ето ги. 8-9$ а тея бирници 35 лв. хахаха а на едно място ги намерих за 49лв. Тоя народ полудя ли ? 

https://pt.aliexpress.com/item/Falante-Espa-ador-para-Honda-Accord-Crosstour-Civic-CR-V-CR-Z-Insight-Odyssey-6-5/32850141413.html?spm=a2g03.search0204.8.11.6ec75d5b5mWjbS&transAbTest=ae803_3

 

виж има и адаптивна букса.

https://pt.aliexpress.com/item/For-Honda-Civic-6-5-6-75-165mm-Stand-RingCar-Front-Door-Speaker-Adapter-Plates/32719965826.html?spm=a2g03.search0204.8.3.6ec75d5b5mWjbS&transAbTest=ae803_3

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.03.2019 г. at 19:47, Rakeem написа:

Не си струва да сваляш кората и да слагаш стоков говорител .......

За Акорд 8 ли говориш или за Сивика ?

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес дойдоха 3 коплекта преходници за говорители за акорд 8 (6 бройки) от алиекспрес за 20 паунда с доставаката.

В бг трябваше 105лв да дам зс 3 комплекта :)

IMG-a0d79ffc8d31d17be6f684310e65d0f6-V.jpg

 

IMG-33f41b31ae30c39c563440febbb9277d-V.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да изкaжа благодатности на колегата @Tokio за бързата и качествена работа по 2-те ми предни тонколони. Звука в момента е такъв какъвто трябва да бъде - премиум аудио - невероятен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 2/26/2017 at 5:11 PM, Veseliq said:

Наш колега от форума ми прати тези:

http://www.technopolis.bg/bg/Car-speakers/Car-speakers-JBL-GX602/p/308090

 

Хубавото е, че са 2.3 ома и не са прекалено дебели (52мм) - ще станат. Даже имат по-евтин вариант (който го няма в онлайн магазина, но го видях в Технополис) - GX502, който е 99лв за комплект, но го дават 57мм дълбок. Чакам отговор от хората, които ми правиха аудио изолацията и ще сложа най-евтините, които стават.

Здравейте! Мисля да слагам от тези говорители (GX602), тъй като са 2,3 ома. Имахте ли проблем с монтажа и звука в автомобила стана ли по-добър? Изгуби ли се от мощността, тъй като оригиналните са 2 ома? Благодаря предварително за споделените коментари!

Редактирано от stanimal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата, макар че при мен проблема е в задните говорители. Единият говорител който е над багажника са му срязали кабелите и явно има проблем с него. Ще го свържа и ще проверя. Другият свири доста по-тихо спрямо предните. Не е от настройките. Проверено е вече. Въпросът е дали това е нормално? В задните врати също не долавям звук и това ще се проверява. От пред на таблото дали има говорител също е не известно. И така, как мога да проверя има или няма говорител? Маха се "решетката" от горе или... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

четох по темата много, но май обърках нещо. Моля за съвет! Изпаднаха ми изгодно тези тонколони 3639AA64-828F-4E6F-B72C-DAB09A6112EF.thumb.jpeg.83b0820beb8733efc867f7f2f03da380.jpeg.

инсталирах ги сравнително лесно с необходимите адаптери на четирите врати. За 10 Мин имах много добро аудио и тогава предните две тонколони спряха да свирят. Какво изгоря? Тонколоните или нещо друго?

Колата е Honda Accordt Executive 2009 с премиу аудио система, но старите тонколони бяха почнали да грачат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taка няма как да се каже, трябва да се свалят и да се тестват. Старите колко ома бяха, трябва да се сложат говорители със същото съпротивление или по-голямо, но не по-малко, иначе се рискува да се повреди усилвателя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че старите са 2 ома. Така прочетох тук. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имах проблем с единия говорител на Хонда Акорд 8  и го изпратих на колегата Tokio. 

Тонколоната беше в много лошо състояние ,но колегата я отремонтира доста добре и сега свири като нова .

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 4 броя преходници за стандартен размер колони за акорд/сивик. Ако някои му трябват да пише на лични.Може да ги спазарим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...