Jump to content
Menpal

Някой слагал ли е 6-степенна скоростна кутия на CR-V 1 gen?

Recommended Posts

Здравейте, както всички знаем на първата генерация й липсва 6-та скорост, така да се каже... В този смисъл, някой слагал ли е 6-степенна кутия на 1 gen?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и не вярвам да има някой луд, да изсипе хиляди левове, за да го направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно и дали някой е правил такова нещо?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е целта на занятието, колега? Едва ли някой може да добави 6та скорост, по-скоро близък вариант би бил поставяне на по-дълга 5-та, както вече успешно е правено при HR-V ; но кутиите са различни. Ако целта е икономия на гориво, не знам колко е оправдано, ако оборотите при една и съща скорост паднат с около 500об.мин. Тъй като точно толкова е разликата между ръчка и автомат, а разликата в разхода е почти нулева, ако не и в полза на ръчката. Подозирам обаче, че проблема ти е другаде- изключителния шум в купето на тая кола, който аз лично се опитах да анализирам и преборвах 5 години, докато го притежавах. Имам цяла тема в офроуд форума, със снимки на изолациите на пода, вратите, предния капак. След 2800 оборота някъде, колата изпада в отвратителен резонанс, който се усеща като бучене и тук свалянето на 3000 оборота в минута при 120км/ч няма да помогне. Аз лично реших проблема глобално, като си взех невероятно тихия Accord 6, който дори при 4000 оборота е по-тих от CR-V при 2800.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !

Интересувам се от същата процедура,но не успях да открия инфо никъде.

Според мен ще трябва много доработка.

 Ако написаното от колегата се окаже вярно и понижим оборотите само с 500,за мен няма смисъл .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не виждам смисъл.6-та се ползва над 140 и в повечето случаи на автопилот.Само поддържа скорост.Не може да ускорява.Като срещне баир, разходът става по-голям от колкото на 5-та. При дизелите може и да върши работа ,но при бензина е това положението...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква е кутията. На ЕР3-ката на 6та при 4000об/мин скоростта е 120км/ч и да ти кажа си ускорява доста прилично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, говоря за мойто ЦРВ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро вариант е смяната на 5-тата скорост и за шум, и за икономия, въпросът е да се намери инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, благодаря на всички отговорили, чак сега видях че има отговори, явно трябва да си променя настройките да получавам известия за коментари, защото не бях получил и си мислех че темата не е коментирана...

Аз съм с мотор 147 кс ръчна скоростна кутия, и много правят впечатление високите обороти, които колата държи при сравнително ниски за магистрала скорости, затова и се замислих по този въпрос. Не ми е мисълта икономия, а по-скоро шумът.

@HondaExplorer - доста интересни неща споменаваш - къде мога да прочета писаното от тебе за обезшумяването?

Аз лично дори не бях сигурен дали само моята не е проблемна с толкова много шум, тия дни попрочетох коментари в темата за гумите и видях, че колегите споделят същите като моите емоции - в града и извън града е суперска до 100 км кефче, до 120 се ядва, ако се налага да говориш, повишаваш тон, обаче от там нагоре - няма смисъл. Конкретният ми въпрос беше заради необичайно високите обороти при по-високи скорости. 

Иначе при мене голямата част от шума реално се усеща като вятър в прозорците, имам идея да пробвам да добавя уплътнение на вратите, просто за експеримента - като сложа от това, което се продава за уплътняване против течения у дома.

Редактирано от Menpal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, шума няма да го оправиш със СК. Реално твоята кола утихва на 4000об. И да и сваляш оборотите не е оферта щото най много да бучи повече. По добре си изгради някакви навици от сорта на 100км/ч извън градско щото там не бучи и около 140км/ч магистрала щото там е на 4000об и пак не бучи. Градското не е страшно.

Ако тимсендават излишни пари действай с изолациятя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, то с тая скорост на мене ще ми трябват слушалки с микрофон като на пилотите, че да мога да си говоря с другите в колата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше тиха в тези интервали.

Слави, 15 ама на 1лв. А не на 2,20. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...