Jump to content
ichods

Показания от мили в километри. Промяна.

Recommended Posts

Здравейте, колата ми е от Англия- акорд 2006 ЕХ с двигател К20Z2. Някой има ли представа как мога да променя показанията на борд-компютъра (броячи,разход ...), да бъдат в европейски единици, а именно в литри за километри?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм питал същото и май нормално не може. Някой спомена, че с диагностичната програма HDS можело, но не съм сигурен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако става с нея, аз ще я купя, но не съм сигурен и затова искам инфо. Всъщост, някой може ли да ме насочи от къде да HDS що годе читава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае, че става с HDS , да потвърди, да не те подведа.

А кабели за HDS колкото щеш из Нета и ибей, търси с гугъла. Той си върви със софтуера, но из Нета има и по-нови версии.

В руските форуми има много по въпроса и пичовете са отзивчиви. За съжаление в Акордския форум не е така, ако някой знае нещо около диагностиката, си трае, защото си пазел хляба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах из интернет, има модул и софтуер за около 70-90 лв, а има и такива по 360 лв, които изглеждат доста по-добре и професионално. Ако някой потвърди, че ще стане ще взема и този, по-скъпия, но съм далеч от мисълта, че това е оригинален софт на Хонда. По-скоро ме интересува дали ще прави нещо повече от универсалните софтуери за диагностика като Делфи(примерно)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички случаи е повече от универсалните. Софтуера си е оригинален, хардуера не е, а е копие и в зависимост от пълнотата му са различни цените, защото вероятно по-евтините имат орязани някои неща, но са достатъчни в повечето случаи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтините са орязани. Тези от 60-70 лв четат, но не могат да правят доста неща. Дори елементарни. Не могат да изтрият грешки от vsa, abs. За програмиране не съм пробвал.

Ако HDS може да свърши това програмиране (което не ми е ясно), евтиния вариант няма да свърши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е може би най-доброто. Нормално връзката с лаптопа е по COM порт, но в описанието пише, че адаптор към USB е включен в комплекта.

Редактирано от vesivanova
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, значи към това ще се ориентирам, пък като взема, ще дам резултат:).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е добре/полезно... Не всички дават обратна връзка след питане, когато си решат проблема... :).

Редактирано от vesivanova
ПредходноТО мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е оригинален HDS, а реплика и не се знае колко ще работи. Оригиналните са от 600-700 долара нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този е същия, различни са му парите :>

 

http://www.ebay.com/itm/Newest-Vesion-HDS-HIM-V3-015-20-Diagnostic-Tool-For-Honda-With-Double-Board-/252688464913

Така е. Всички са реплика/клонинг и до голяма степен вършат работа, на разлини модели/години се виждат различни неща.

Оригиналните, както се споменава, са скъпи и едва ли някой ги купува за любителски цели, а и не си струва, след като другите вършат работа.

На практика има клонинги по-близо и по-далече от оригинала, но трябва да се контактува с търговците с конкретни въпроси, за да се ориентира човек...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво пристигна днес. В момента го разучавам и ще пиша за резултати.

post-35327-0-67542400-1490954896_thumb.jpg

post-35327-0-80488200-1490954897_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Да споделиш, после, какви функционалности има тази версия :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За момента мога да кажа следното, има страшно много информация, която може да се извлече с това нещо.

Чете всички живи данни, за които се сетите, за разлика от Делфито (аутоком), който имам.

Може да се правят тестове на всички компоненти и клапани, с които разполага колата, включително и В-тека.

Може да се проверяват колко ключа са обучени към имобилайзера и да се изтрият, ако се наложи.

Може да контролира и всеки електрически модул от колата, да изключва бензиновите дюзи една по една и още доста функции, които още не съм разучил.

За сега не мога да открия как мога да променя показанията на километража, но се надявам да стане .

Ако има някой, които е запознат и има желание да сподели малко опит относно работата с програмата, ще съм му много благодарен.Също съм отворен да помогна на някой, който има нужда от програмата, но за целта ще трябва да се разходите до Бяла Слатина.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезна информация.

Би ли споделил, коя е версията, за колко пари я взе и от къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Версията на софтуера е 3.101.015, закупих го от обява в бившия продавалник на цена от 300 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По пътя на логиката трябва да търсиш от къде се диагностицира таблото и там да видиш какви функционалности има. На старата кола (от ВАГ) исках да променя някои показания на таблото и не успях.   Дано да успееш, защото ще те търся да преправиш и моята. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Версията на софтуера е 3,101,015 закупих го от обява в бившия продавалник на цена от 300 лв

Мерси колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HDS-a няма тази възможност за промяна от мили на км. Това си е заложено в самото табло. Много е вероятно със слагането на едно европейско табло, да ти се оправят показанията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За момента мога да кажа следното, има страшно много информация, която може да се извлече с това нещо. Чете всички живи данни, за които се сетите, за разлика от Делфито (аутоком), който имам. Може да се правят тестове на всички компоненти и клапани, с които разполага колата, включително и В-тека. Може да се проверяват колко ключа са обучени към имобилайзера и да се изтрият, ако се наложи. Може да контролира и всеки електрически модул от колата, да изключва бензиновите дюзи една по една и още доста функции, които още не съм разучил. За сега не мога да открия как мога да променя показанията на километража, но се надявам да стане . Ако има някой, които е запознат и има желание да сподели малко опит относно работата с програмата, ще съм му много благодарен.Също съм отворен да помогна на някой, който има нужда от програмата, но за целта ще трябва да се разходите до Бяла Слатина.

Колега, работи ли с Windows 7 или трябва само XP? Enviado desde mi HTC One_M8 mediante Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента работя с настолен компютър с уиндоус ХП , това е така, понеже буксата за връзка с компютъра е RS232 и по-съвременните лаптопи я нямат, ще търся кабел/адаптер към УСБ, за да си я използвам на лаптопа. Но като цяло мисля, че ще работи, понеже съм инсталирал софтуера и на Уиндоус 7.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За момента работя с настолен компютър с уиндоус ХП ...

За сега само това ме спира да си го поръчам. Само на английски ли е програмата или има и други езици? Enviado desde mi HTC One_M8 mediante Tapatalk

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи и на Windows 7, но ако не се лъжа, само ако е 32 битов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой продавачи го предлагат с адаптер, кабел. Иначе самият кабел струва към 20лв., в Интернет магазините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи и на Windows 7, но ако не се лъжа, само ако е 32 битов.

Мисля, че версиите след 3.0xx работят и на Win7, не знам за битовете...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам 3.007.004.ENG на Windows 8.1 x64.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е windows 7 х32, би трябвало да стане. Enviado desde mi HTC One_M8 mediante Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам 3.007.004.ENG на Windows 8.1 x64.

Същият HIM като споменатия по-горе ли ползваш или друг HDS кабел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С друг кабел, по-евтината версия, но софтуера си е HDS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този черния с кафявия надпис или по-големия оранжев? Драйвер 1.4.1. или 1.4.8 беше?

Питам, защото се мъча да инсталирам софтуера и драйвера, и не става...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...