Jump to content
Sign in to follow this  
Deodriver

Проблем с парно

Recommended Posts

Posted (edited)

Между другото защо не напръскаш колата външно с обезмаслител за 5 часа и после виж резултата. Колегата policeman го е казал много точно препарат за котлен камък. То антифриза циркулира винаги, но няма топло обмен защото котления камък е по вътрешните стени на радиатора залепен. Другото което може да е, проблем с клапата за входящ въздух, която е пред радиатора. Така въздуха влиза в купето без да преминава през радиатора. Ако е на вентилатор и вътрешна циркулация започва леко да затопля след 15,20мин. И двата проблема съм ги имал аз. Успех в отстраняването на проблема. 

Пп аз промих с calgon препарат за пералня. 

Edited by vespa
  • Like 1

Колега, провери си климатика!

Имаше тена във форума, по спомен, че фреона като намалее духа по-слабо от пасажерското място.

Направи му една диагностика. Това е за което се сетих, другото си го изпробвал.

Успех!

На 16.05.2019 г. at 23:29, vespa написа:

Между другото защо не напръскаш колата външно с обезмаслител за 5 часа и после виж резултата. Колегата policeman го е казал много точно препарат за котлен камък. То антифриза циркулира винаги, но няма топло обмен защото котления камък е по вътрешните стени на радиатора залепен. Другото което може да е, проблем с клапата за входящ въздух, която е пред радиатора. Така въздуха влиза в купето без да преминава през радиатора. Ако е на вентилатор и вътрешна циркулация започва леко да затопля след 15,20мин. И двата проблема съм ги имал аз. Успех в отстраняването на проблема. 

Пп аз промих с calgon препарат за пералня. 

Колега,аз работя с професионални препарати за автомивки.Знам какво може да стане с обезмаслител и то със всеки един от тях,а те имат разлики.Препарата за котлен камък също съм го пробвал преди всичко друго и резултата е нулев.Антифриза при Хонда не циркулира постоянно през питата,а само когато е на топло.Има кранче,което го затваря.Клапите за ен-ти път казвам,че работят повече от перфектно.Силата на струята на въздуха и то само от дясно на топло е слаба,а на студено си е както трябва.Без разглобяване явно няма да станат нещата.

Posted (edited)
Преди 1 час, Deodriver написа:

.......Силата на струята на въздуха и то само от дясно на топло е слаба,а на студено си е както трябва.Без разглобяване явно няма да станат нещата.

Което автоматично ме кара да мисля,че проблема е в някоя от клапите, а не в запушване. 

п.п. Принципно при някои коли, централната клапа за потока на въздуха / отвън-вътре/ е облепена я с някакво кече, я с някакъв дунапрен и ако той се е отлепил и се е лепнал на радиаторчето откъм пасажера, може и да ограничава топлото.

Не съм и сигурен също, радиаторчето за парното и това за климатика, дали са едно зад друго, едно до друго, или едно над друго, а и за разположението на клапите, което може да хвърли някаква светлина евентуално.

Казвам го като идея - ама без разглобяване няма да се види. 

Edited by Emicha

Имам в предвид точно централната клапа, която е пред радиатора и е свързана с кранчето даже. 

Възможно е и чуждо тяло да е причината,мислил съм го.Но,пак се стига до разглобяване и ако се окаже,че не е това,а аз нямам резервна пита ще стане кофти.

Чуждо тяло е вариант.

Преди 2 дни при мен на втората генерация, през десния отвор на централната конзола, се показа парче дунапрен и с пинсета леко го извадих. Беше дълго около 15-на см.

Ей така за инфо,потърсих въпросното радиаторче и наистина го няма. Намерих го при "кралицата" но цената му с доставка беше неприятна - около 550€.

В руски сайт,ги дават еднакви за СРВ,Сивик и Акорд, с този двигател, но дали е така? 

За колко си намерил китаец и откъде?

Принципно дизела на Хонда си е със слабо парно,това важи 2,2 дизелите.Имам Акорд 8 DTEC,още по-голяма трагедия .Нищо общо с кой да е бензинов мотор .Казвам ти го,за да не стане,да подмениш здраво с ново;)

• Upvote 1

При мен и на двете СРВ-та, парното е много добро. Никога не се е налагало да го слагам на Мах, (обикновено го държа на 23/24 гр. когато времето е много студено),  иначе става размазващо топло.

Разликата между двата 2.2 двигатели е, че DTEC-а загрява една идея по-бавно. 

Просто го споделям като информация.

• Upvote 1

Преди 6 часа, Emicha написа:

Никога не се е налагало да го слагам на Мах, (обикновено го държа на 23/24 гр. когато времето е много студено),  иначе става размазващо топло.

Споделям напълно мнението, и климатика бързо заработва през лятото и бързо охлажда.

Но всеки различно приема температура, шум. (за едни топло, за други не чак толкова)

Преди 14 часа, Emicha написа:

При мен и на двете СРВ-та, парното е много добро. Никога не се е налагало да го слагам на Мах, (обикновено го държа на 23/24 гр. когато времето е много студено),  иначе става размазващо топло.

Разликата между двата 2.2 двигатели е, че DTEC-а загрява една идея по-бавно. 

Просто го споделям като информация.

Не бавно,а доста по-бавно загрява DTEC-а:dunno:.

На 19.05.2019 г. at 15:18, Emicha написа:

Чуждо тяло е вариант.

Преди 2 дни при мен на втората генерация, през десния отвор на централната конзола, се показа парче дунапрен и с пинсета леко го извадих. Беше дълго около 15-на см.

Ей така за инфо,потърсих въпросното радиаторче и наистина го няма. Намерих го при "кралицата" но цената му с доставка беше неприятна - около 550€.

В руски сайт,ги дават еднакви за СРВ,Сивик и Акорд, с този двигател, но дали е така? 

За колко си намерил китаец и откъде?

Не се знае дали и от там ще дойде,каквото трябва.Китаеца е марка BNR и мисля,че беше около 100-150лв.,не помня точно.Ама знаеш ли го и него дали ще кара.

Аз продължавам да мисля ,че проблема не ти е в запушено радиаторче.

Честно казано, чуждо тяло пред питата е единия вариант / за който ти споменах /, но най-логично според мен,  / след разглобяването предполагам ще се окаже / че проблема е в клапата за пасажерското място. 

Моторчето може и да работи, / виждаш го че се движи/ но самата клапа която е в кожуха,  може да се е счупила, превъртяла,  или по някаква причина заклинила в определено положение и от там да не може да работи коректно.

Разглобяване е истината .

• Upvote 1