Jump to content
Krasimir_r_s

Смяна на пера на чистачките

Recommended Posts

Моля, без подигравки :).

Взех си пера за чистачките, ама нещо много сложно ми се струва да ги сменя и греда.

 

Някой да даде акъл, моля :).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нищо сложно, действай както е показано на клипа:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Има ли начин да се смени цялата сглобка с някаква друга чистачка, а не само перото и има ли някаква специфика, с която трябва да се съобразя, като си купувам чистачки/пера? Благодаря.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех универсални чистачки от Метро, не помня каква марка са, но струваха към 8-10 лв. парчето. Имаха зелен полиетиленов протектор на перата. Взех си ги с различни размери, шофьорската е по-дълга от пасажерската. В опаковката на чистачката имаше 10 различни адаптера за захващане към рамото на чистачките. Вече карам почти половин година с тях и не се оплаквам.

Редактирано от rusen4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-обикновени безшарнирни чистачки могат да се сложат, НО...крайната пластмаска няма да ти пасне върху тях, онази, дето се опитваше човекът в клипчето да я махне с отверка и парцал.

Отдолу, под пластмасите, те чака най-обикновена кука ( поне при мен е така ) Civic 2,2 2006-та. Стои по-грозно без пластмаси естествено, но всеки си преценява. Аз за себе си още не съм преценил как да подходя - 60 лева за оригинални от Англия или 10 лева за Mitutoyo ( толкова съм очарован от тези чистчки, струващи 3,50-6,50 лв/бр), че си ги поръчвам с куриер от София. Карат по две години, без скърцане и мазане.

p.s. Внимавай с пластмасите, като разглобяваш, вероятно ще са изпечени от слънцето и се чупят мнооого лесно.

post-2516-0-15339500-1486993903_thumb.jpg

post-2516-0-18295100-1486993911_thumb.jpg

post-2516-0-53515900-1486994095_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола още като я купувах, нямаше тези декоративни капачки :no:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт 2020 : Вече 4-5 месеца карам с тези  чистачки.  Пасват си , работят си, не са върха на сладоледа, но са си напълно ОК. Взех си и  резервни пера

Редактирано от Peychev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо 3 години с Bosch Aerotwin, проблеми никакви до момента. Пролетта ще видим как ще са. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Mkilla написа:

Близо 3 години с Bosch Aerotwin, проблеми никакви до момента. Пролетта ще видим как ще са. 

 

Аз също карам вече втора година с тези и нямам грижи. И ги продават с точните размери комплект заместител за нашия модел :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.01.2020 г. at 15:50, Mkilla написа:

Близо 3 години с Bosch Aerotwin, проблеми никакви до момента. Пролетта ще видим как ще са. 

Знаеш какво да слагаш,долу горе толкова издържат да си знаеш

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някакво предложение за конкретни чистачки, които пасват, без да се налага да се маха декоративната пластмаса която покрива рамото.

Ако е възможно е да са същите като оригиналните с капачето ще е чудесно. 

Оригиналните са на Mitsuba, но намирам само пера, а искам да сменя всичко, тъй като моите вече са на 14г., пък и счупих капачките онзи ден като ги свалях да сменя перата, бяха здраво спекли.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хибридните на Хайнер могат да се сложат и да седят декоративните пластмаси.
Малко като подарено изглежда. Аз го преживях в търсенето на такива, дето да чистят, без да оставят следа като се връщат.

П.с. Bosch Aerotwin като взимах се оказаха с друг захват (едно време е бил верния). На Bosch eco захвата става (без декоративните пластмаси, но изглежда прилично)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както съм писал и по-горе, Aerotwin на Bosch. Чак тази година ги смених, 5 години някъде караха. Заслужават си20220713_162654.thumb.jpg.a1a0cf393434e015425e661f55ebb644.jpg 20220715_112933.thumb.jpg.5212f3c636608d4805441b287127d705.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден ги гледах в метро, но ми се стори, че няма да станат и взех някакви на промоция за 5лв. 2броя, които ми изглеждаха, че ще паснат, ама не станаха  и им взех само перата. 

От снимите не става ясно какво си правил, но май си модифицирал декоративните пластмаси или са някакви други (втората снимка).

Били обяснил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem, на едната снимка е показано как стоят а на другата са "нови" декорациите, че моите се бяха напукали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е точният модел или това някой от адаптерите в комплекта, тъй като ми изглежда различен от този, който гледах, а бяха пак аеротуин.

Така изглеждаха тези в Метро. 

2015-05-07-19.39.29-1200x640.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem, те са едни адапторите, само за този модел кола са си. BOSCH AeroTwin 3 397 007 392 Не знам дали не ги дават и за 9-та генерация но мисля, че на кутийката пише само за 8ма.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да, смешно беше и моето положение. Като отидох в магазина от който съм купувал чистачки 10г. но сега със Сивика. Този продавача обикновенно той ми ги сменя. Като погледна тези, и гледаше като Теле в Ж. Питам го, не си ли сменял досега ч. на такава 8-ма ген. Не, вика. Но се справихме след 1/2 Видеа в Youtube и сега съм с едни за 10лв. супер са. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...