Jump to content
georgivanov1

Алма Магна ауто,некоректен търговец

Recommended Posts

Здравейте,баща ми си беше харесал това CR-V http://m.cars.bg/c1788928

Тази сутрин го огледал и всичко ОК,следобед отива да правят бизнес и какво да види стария...

"големия търговец" сменил джанти и гуми(18) с други. Баща ми казал че не са същите от снимките и онзи му отговорил че ги сложил на друга кола и я е продал. Казал му още, че ако иска може да му сложи колелата на настоящата кола на баща ми (Kia Sorento) които са 16 цола и щяха да правят бартер. Да плачеш или да се смееш?

Поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези сладури ги знам от 5/6 години. Имаха няколко автокъщи и постоянно си въртяха колите, ту на едната ту на другата и навсякъде им слагаха различни цени.Създаваха впечатление че са много оборотни.

А относно колите които предлагаха - в началото им бяха пълен скап, но нали го изкупихме, вече може да имат и по читави, макар че се съмнявам.

Предполагам не сте направили сделката.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,баща ми се отказал на момента,като видял че джантите са сменени.

Поздрави

 

Enviado do meu SM-G935F através de Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е имало оставено капаро, си мисля, че няма нищо некоректно в това търговеца да си продава колата с каквито гуми и джанти си прецени, че му е изгодно. Едва ли е искал да разочарова баща ти, но ако не е имал гаранция, че ще се върне, а друг клиент е поставил условието, че взима друга кола ако я окомплектова с тези гуми и джанти, ми се струва логично да го направи. Сега, ако историята се беше случила след капаро, щеше да е съвсем друго.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох тия схеми...и след капаро се случват - вЕрвайте ми. Я сменени гуми, я някой патерица я хваща липсата, я ченджърче, я някой сд стане касетофон, стелки изчезват, антени, крикове, ключенца...върха на сладоледа който съм виждал лично е на Корса Ц как и смениха фаровете с некви изгорели и как после трябваше или да върне 500 лв капаро или фаровете каквито бяха...Дребни душици много...За съжаление покрай мършата "горят" и читавите търговци които са рядко, но ги има. Тук ако е читава колата е трябвало просто да се искат обратно джантите, защото трудно се намират читави коли и ако е само това проблема не си струва да "изтървеш" бройката и после да гониш дивото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

frizzante, да добавя и акумулатор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след дадено капаро още повече са в правото си да правят магарии, нали си им сигурен вече. Толкова сме се смахнали, че ни се струва нормално това и го обсъждаме.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от колегите не са прочели внимателно темата. Баща ми отива сутринта от Пловдив в София да огледа колата,всичко е 6, правят уговорка че той ще мине следобед да остави капаро и понеделник ще минат през нотариус да я прехвърлят . Следобед колата вече е с подменени колела и обяснението е че ги сложил на друг автомобил и го продал. Дори му предложил да си сложи гумите от Сорентото ако му харесвали повече

Поздрави

 

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те и бартер щели да правят, нещо е неясна схемата.

Но наистина не е коректно от страна на търговеца, ако са имали някаква уговорка за колата да сменя джанти.

Виж, ако беше я продал изцяло колата междувременно, разбирам, но така не е редно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като няма капаро няма нищо некоректно,колко хора знам влиза да взима кола ма няма пари,ма утре заем чакал да тели да му я запазят и тем подобни,затова се ползва капаро,за да е сигорен тарговеца,на думи вече никои не вярва.Ами ако бащати не мине и оня дет иска другата кола с на бащати джантите се откаже кво праим :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да има капаро, като няма договор? Въобще има ли автокъща (те по-скоро са "морги") в България, която да издава договор от свое име при покупко-продажба на автомобил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...