Jump to content
rim

Запитване за избор на градски автомобил за жена

Recommended Posts

Като гледам отговорите виждам колко доволни хондаджии има.Жалко че повечето съвети НЕ бяха за хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да бъда оплют, анатемосан, проклет и тн. ще си позволя да обърна внимание и на една друга колица - Опел Корса Ц 1.7 с Исизу мотор. Говорим за дизел обаче. Имам наблюдение над 2 такива с над 300 к км навъртяни общо от мой познати. Много здрав мотор, нищо освен масло и филтри а голямо мачкане пада. Работни коне са и двете. Преди това едно Пунто им издъхна в ръцете за няма и година. Яко каране, често извън асфалта, държат здраво фронта. По окачването разни дреболии и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам отговорите виждам колко доволни хондаджии има.Жалко че повечето съвети НЕ бяха за хонда

Или лъжат, за да набутат поредния човек като тях, или са страшно заблудени, че Хондата все още е кола. Аз лично бих предпочел Хонда единствено пред италианска кола. Всичко останало с добрите мотори е по-добро. Сега чакам и мен да ме почнат, но аз съм свикнал ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Като гледам отговорите виждам колко доволни хондаджии има.Жалко че повечето съвети НЕ бяха за хонда

Или лъжат, за да набутат поредния човек като тях, или са страшно заблудени, че Хондата все още е кола. Аз лично бих предпочел Хонда единствено пред италианска кола. Всичко останало с добрите мотори е по-добро. Сега чакам и мен да ме почнат, но аз съм свикнал ;)
Пише го и в мотото на марката. Хонда е много повече от кола, за това не е просто кола! Ако въобще разбираш смисъла...:)?Между другото,какъв е избора от препоръките по горе,различни от Хонда... не разбрахме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата горе визира мен като "доволен хондаджия" съжелавам, че така е разбрал мнението ми за Корсата. Иначе да, доволен хондаджия съм без кавички. А относно мнението за Корсата - с него по никакъв начин не искам да изместя фокуса от Джазката която е безпорния фаворит по тази тема. Просто споделих алтернативно мнение от първо лице. За съжаление нямам личен опит с Джаз и не мога да давам мнения, каквото знам е от четене. От личен опит също мога да споделя лошо впечатление от Пежо 206 и Рено Клио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах с търсенето на Хонда Джаз  2004г.-2005г.. Но засега удрям на камък в повечето обяви или лъжат за годината или за двигателя.Тъкмо харесах една във Варна , даже ходих да я гледам в събота в един автосалон .Хареса ми на мен и на жена ми на обявата пишеше 1,4 но се оказа 1,2 двигател даже днес мислех да ходя да я капарирам но се отказах иначе нямаше почти никакви забележки купето беше без никаква ръжда  и двигателя работеше добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите,колеги!

В момента ми се налага да избера малък градски автомобил за моята половинка, спрял съм се на следните марки и модели автомобили с 5 врати:

Хонда Джаз 1,2 2002г.

Тойота Ярис 1.3 2002г.

Фиат Панда 1.2 2004г.

Митсубиши Колт 1,3 2005г.

Моля за вашето мнение за тези модели, ако някой има наблюдения върху тях. Защото аз не познавам хора, които имат такива. За Фиат Панда не намерих почти нищо в интернет. Благодаря за вниманието!

Във форум на Хонда какво очакваш да ти кажат?!

Иначе по темата Ярисчето не е много красиво на външен вид, но е супер здраво. При всички положения когато се купува кола на 15 г. първо трябва да се гледа състоянието, а не марката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Когато, човек е обективен, не сте доволни, че е изказал мнение различно от вашето. Ако ви излъже пак няма да сте доволни. Хондата ми е четвъртата японска кола. Ланчията ми е първата италианска. И не ви го хваля тоя мотор защото съм си го купил, ами съм го купил защото съм видял нещо в него.

Аз оплаквания от Хонда специално по техническата част нямам, но пък не виждам с какво пък е чак толкова по-добра от други марки и модели, че да трябва да платя тройна цена. Ланчията я купих на една трета от цената на Лого от тия години и няма да повярвате ама за 80К км по мотора не съм пипвал нищо. И сега още повече няма да ми повярвате, но знам още няколко Фиата с тоя мотор, които и те са така. И сега ще ви разбия напълно, като ви кажа, че Сузуки и Митсубиши за тоя пробег са ми създавали повече ядове. Пък да не говорим как изгниха. Съжелявам, но аз моите розови очила отдавна съм ги свалил. Просто за мен има изгодни и неизгодни покупки и Хонда Джаз в по-голяма степен принадлежи към вторите.

Редактирано от miromoshev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги при покупка втора ръка кола ,може да попаднеш на пълен кенеф ,независимо колко са я напудрили и нагиздили за продажбата .Вярно че зависи дали е подържана добре от предишния собственик ,но има марки коли ,които и като писано яйце да са ги гледали ,си правят проблеми независимо от всичко ,хондите не са от тях ,попаднеш ли на добър и подържан екземпляр ,може много хиляди километри да си я караш без да ремонтираш нищо .Отделно че като се наложи  , ремонтите на наште коли май вече са по-ефтини от разни бмв-та ,аудита и тем подобни .Японците си знаят работата -изпипват всичко до последните детайли ,според класа на колата разбира се ,не може да се сравнява Legend с Джаз примерно ,получаваш това за което плащаш ,но е винаги качествено .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Когато, човек е обективен, не сте доволни, че е изказал мнение различно от вашето. Не виждам с какво пък е чак толкова по-добра от други марки и модели, че да трябва да платя тройна цена. Съжелявам, но аз моите розови очила отдавна съм ги свалил. Просто за мен има изгодни и неизгодни покупки и Хонда Джаз в по-голяма степен принадлежи към вторите.

Абсолютно си прав. Щом веднъж си купил хонда, трябва като онези брадатите пришълци по европа да се кланяш и да викаш аллах акбар..... А си казал нещо друго току виж ти хвръкнала главицата или поне те заплашат с бомбен атентат. Нещо като секта или култ е това с хондажиите. НЕ дават лоша дума за божествената колица да се каже, нищо че почти всичко останало е по-добро от нея, че и по-евтино. Няма лошо нека си живеят в заблудата хората. Последна грижа ми е да променям мнението на някой и да правя агитации.

 

 

От личен опит също мога да споделя лошо впечатление от Пежо 206 и Рено Клио.

Пежа съм карал само на приятели, което не ми позволява да изразявам категорично мнение, но съм имал Клио. Няколко класи е над Сивика. И като возия и като шум в купето и като разход, цена, подръжка ...... и въобще по нищо не може да се мери с него жълтурчето, освен че на реното му се чупят повече разни пластмасови дръжки и джаджи в салона. Не ангажирам никой с мнението ми. Всеки е свободен да вярва, че кара най-хубавата кола в света.

Въобще пък няма да отварям дума за останалите коли, като Мазди, Тойота или Исузо, които съм имал. Разликата пък спрямо тях е още по-фрапантна. Все едно да сравняваш автомобил с лагерна количка. 

Сега очаквам да ме изгонят от форума, защото хейтвам бог Хондю :)

Редактирано от LedZep
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не виждам, някой да агитира някого да си купува Хонда. Всеки е поднесъл някакви факти и опит. Избора е на купувача, а ако някой чака друг да вземе решение вместо него и да го обвини после, ами абсолютно негов проблем си е.

Тук деца няма, не сме в ЦДГ, нито в даскалото.

 

П.П.

На всичкото отгоре, доколкото виждам колегата се е насочил към Хонда вече, така се чудя защо още се коментира...

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз от както имам книжка съм карал минимум по година:

1. Вартбург 353

2. Опел Вектра Б

3.Форд Мондео МК1

4.Ланчиа Либра 2001г.

5.Фиат Типо 92г.

6.Сеат Кордоба 1995г.

7.Опел Корса Б

8.Хонда ЦРВ 1ген.

9.Хонда Сивик 6ген.

Последните две ги карам в момента и съм най-доволен от към разходи за подръжка от тях.Всяка от изброените си има и плюсове и минуси,зависи на вас какви са ви приоритетите.

Единствената марка която няма да повторя е Ланчиа,такъв кенеф друг не съществува.Скъси ми живота и като пари,и като време и най-вече като нерви.И двете ми Хонди са абсолютно идиотоустойчиви.На тези изтезания който им прилагам(особено на ЦРВ-то) няма да издържи и месец която и да е от другите изброени(с някои от тях е пробвано).

Успех на колегата с избора,и не се разправяйте за глупости,всеки си има мнение и няма да го промени ако той сам не реши.

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не оспорва и не принизява другите марки, но хора които са карали и карат Хонди знаят, че по-високата цена се изплаща във времето, а да не говорим, че кола която си купил преди 2-3 години може да я продадеш на същата цена, на която си я купил !!! Сори, но 80000км да не пипнеш нищо по двигателя за Хонда не мисля, че се води постижение, а и това означава ли, че след 80000км започват ремонтите. Съжалявам но ми е смешно, защото майка ми кара все още Лого, което е купено 2003та година от представителство на Хонда в България на реално 21000км, освен, че я кара тя 2-3 години, после беше служебен автомобил и го кара всеки, който е минал във фирмата. В момента пак си кара с него чувалите с кучешка храна и гони 400 000км и ей, изненада - по двигателя не е барано нищо :D То зависи и какво разбираш да бараш по двигателя де, може смяна на кабели или свещи да се счита за баране. 2005та си купи чисто нов Джазз пак от България и познай, на близо 300 000км го продаде и не беше барала нищо по двигателя. 

Въпреки, че съм пристрастен и изкривен хонда радикалист ще кажа, че нещата до колите опират до поддръжката. Всяка една кола, която е притупвана ще създаде всякакви грижи на собственика й. И щом говорим до коли втора употреба е изцяло въпрос на късмет и до голяма степен опит, за да разбереш дали колата, която искаш да купиш е читава или би ти създала някакви грижи.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък на моята каза, че ще и вземем Джаз след време и какво ми каза тя: Ок ама да не е бавна :D Тайничко ще си я карам. Перфектни са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
 

Здравейте! Днес най накрая закупих Хонда Джаз и търсенето приключи.Опитах се да кача снимки но някой са твърде големи и не могат да се качат. Има за дооправяне някой неща но от Сливен до Варна останх с добри впечатления от автомобила .Интересува ме клапаните трябва ли да се регулират профилактично или трябва да се чуват че тракат и тогава ,Мисля да я оставя да сменят горивен филтър и да проверет състоянието на свещите и окачването.Радиото не работи но от форума разбрах че това проблем почти при всички Джазове , ще търся във Варна къде да го оправят или направо ще пиша в раздел Хонда Джаз за майстор от Варна .Благодаря за помоща на всички колеги! 

post-32221-0-45402600-1489507569_thumb.jpg

post-32221-0-37966000-1489507572_thumb.jpg

post-32221-0-28105000-1489507591_thumb.jpg

post-32221-0-23701900-1489507594_thumb.jpg

Редактирано от rim

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джазовете имат горивен филтър но той се сменя само при нужда, ако даде грешка или има някакви симптоми, които подсказват, че в него се крие проблема. Намира се в резервоара и освен него се сменя и цедката ;) Клапаните се регулират на всеки 50-60 000км. 

Честито и безаварийно от мен, за колко я купи колата ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! И безаварийно возене!

Би ли споделил с кой двигател е и коя година?

Един съвет за свещите. Надявам се си разбрал вече, че са 8 на брой. Понеже е малко повече разправия с 4-те при всмукателния колектор, по-добре не харчи пари да ги проверяваш, а направо си купи едни NGK BKR6EIX-11 (иридиеви) 8 бр. и ги смени.

Така няма да ги мислиш поне 80 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но свещите на Джазз се слагат ред NGK, ред Denso ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Колата е март 2004 г. Двигателят е 61 киловата.Продавача ми каза че се водила Sport.Водещото при покупката ми беше общото състояние на автомобила няма грам ръжда дори и по гърнетата и е с кората под двигателя.И исках да е с пълен ел пакет и седалките да са тъмния плат.Обявата на колата още седи в cars.bg .Можете да видите там повече снимки на автомобила, само при търсене на обявата задайте регион Сливен.С пазарене я закупих за 5350 лв.Можете ли да ми напишете номерата на двата вида свещи за да си ги купя и така да отида за реглаж на клапани и смяна на свещите.Филтъра за купето къде се намира можете ли да ми кажете.Благодаря за пожеланията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че си е в жабката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не че нещо, но свещите на Джазз се слагат ред NGK, ред Denso

 

Това вече беше коментирано в една тема...

Няма такова изискване. В сервизната книжка много ясно е написано NGK или Денсо! Това, че на повечето коли единият ред е различен от другия, най-вероятно е сменян само единият ред свещи...

 

За филтъра - трябва да извадиш жабката първо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е подобно като на Хонда ЦРВ тази операция вече съм я правил.Благодаря за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но свещите на Джазз се слагат ред NGK, ред Denso ;)

На сестра ми е с 8 NGK и за  над 40к проблем не е имало. Никой не успя да каже конкретно защо се слагат 4 от единия вид и 4 от другия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите от различни производители се различават по параметри, дори да са предназначени за определен модел. Добрата практика е при смяна на свещ да се сменят и четирите (при 4 свещи), ако е възможно от една партида. Няма как да има ред от едните и ред от другите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и при мен няма проблем с 8бр NGK, но в дебелите книги пише друго. В крайна сметка всеки сам си преценява. Като сменя моите с 1ред едни, другия ред - други, ще споделя за промени. ;)

Филтъра ти се намира, като отвориж джабката, долния ред се изважда напред, зад него ще видиш и капака на филтъра. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговора!

Редактирано от vesivanova
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да не превръщате темата в хвалебствена и информативна за Хонда Джаз, Fit и др.

Мое мнение, подценявате жените си, като питате уж от тяхно име.

Не вярвам, че те не са си харесали нещо. И най-вероятно искат нещо, което е бързо и скъпо? )

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D :D :D ...ама много лакоми станахте, ей...  :P  ;)  :D  :D  :D

... а ние да се бръснем на ръба на блока... :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да се прави разлика между това дали е за мъж или за жена. То е според темперамента, не според пола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да не превръщате темата в хвалебствена и информативна за Хонда Джаз, Fit и др.

Мое мнение, подценявате жените си, като питате уж от тяхно име.

Не вярвам, че те не са си харесали нещо. И най-вероятно искат нещо, което е бързо и скъпо? )

Вярно... Искат Мини, нова А класа или БМВ единичка... едвам се разминах с Микр(а)онче.

Който може да избере вместо жена си, да действа :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички модели Хонда.... няма жена ,която да се е качила на Харви и после да е искала да слезе от него :).Не говоря само за мойта жена....

Стана хубава тема,но съм съгласен с Веси.

Като превъзнасяш своето гардже,тия ,които четат не получават обективно мнение.

Никой не спомена недостатъците на Джазката ,а те са доста...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък доста? :D В сравнение с кой модел на Хонда са повече? Само да не е в сравнение с тези на Харвито, на мен лично ми стига най-големия минус свързан с горенто на масло, което ако не се хване на време прави почти безмислен всеки следващ ремонт.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем не са малко.Да стигнеш задните свещи или да регулираш клапаните пада яко разглобяване.Дефект в рейката. ЕГР- тесни пътища.

8 свещи и 8 бобини.Като изтървеш ключ,не можеш да си го вземеш повече :).Таблото-радиото не е универсално и боята на бутоните пада на 5-тата година.При челен удар винаги е тотална щета.Ниско е и с малки гуми.Зимата е скръб на неизчистени улици.На висока скорост се чувстват вятъра и насрещните тирове...изглежда аеродинамично ,но на практика не е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Вярно... Искат Мини, нова А класа или БМВ единичка... едвам се разминах с Микр(а)онче.

Който може да избере вместо жена си, да действа :-)

 

Ти направо си се набутал с това Микронче . :D

И моята искаше Мини и и взех Мини Куфар, който може и да се разтяга, и сега много удобно пътува с влака  . :lol:

Кеф и с малко багаж, кеф и с много . :tooth:

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем не са малко.Да стигнеш задните свещи или да регулираш клапаните пада яко разглобяване.Дефект в рейката. ЕГР- тесни пътища.

8 свещи и 8 бобини.Като изтървеш ключ,не можеш да си го вземеш повече :).Таблото-радиото не е универсално и боята на бутоните пада на 5-тата година.При челен удар винаги е тотална щета.Ниско е и с малки гуми.Зимата е скръб на неизчистени улици.На висока скорост се чувстват вятъра и насрещните тирове...изглежда аеродинамично ,но на практика не е.

 

Е кое от тея неща има общо с каращите Джазз, че им е трудно на "майсторите" да ги оправят ли? Бутоните не знам на кои Джаззове, може би китайските такива, но на японските гарантирано нищо не им пада. Радиото се ремонтира за 40 до 60лв, да чинч е да се свали, ма не чак толкова. Всичко останало е лесно поправимо и евтино в сравнение с евентуален ремонт на Харви - основни и биелни лагери, сегменти, гумички, гарнитури, шлайф на цилиндрите и се молиш всичко това да е направено добре, че след 10-20 000км да не трябва пак да долива по 2-3 литра масло до 10 000км.  На мен HR-V-тата ми харесват, особено тези след фейслифт и крило, дори щях да карам едно такова чисто ново на времето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За радиото има решение. Един двоен дин и си вече с навигация, усб и тн. Гледал съм как се прави. 300 лева беше техниката монтажът е твое дело. Жените може да искат много неща ама какво предлагат :) Мрън мрън, кото слезе от акорда моята и ми каже, че под 120 не е слизала и е влязла в дупка ми става тъпо.

Между другото, в тест за малка градска кола с участието на френската тройка - лъв, бор, п**ка, и на швабската - поло, фиеста, корса, при показването на джаската 98 % от жените избират Джаз. Логан отпада оти е дървен вътре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Колата е март 2004 г. Двигателят е 61 киловата.Продавача ми каза че се водила Sport.Водещото при покупката ми беше общото състояние на автомобила няма грам ръжда дори и по гърнетата и е с кората под двигателя.И исках да е с пълен ел пакет и седалките да са тъмния плат.Обявата на колата още седи в cars.bg .Можете да видите там повече снимки на автомобила, само при търсене на обявата задайте регион Сливен.С пазарене я закупих за 5350 лв.Можете ли да ми напишете номерата на двата вида свещи за да си ги купя и така да отида за реглаж на клапани и смяна на свещите.Филтъра за купето къде се намира можете ли да ми кажете.Благодаря за пожеланията.

 

Може ли да споделиш колко ти излезна общо,покупката и след това стандартните неща за "доуправяне"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...