Jump to content
LedZep

Майстори и магазини Хонда в Пловдив?

Recommended Posts

Карах хонда още през 1994-та, но така се случи че последните 10 години бях на мазда и клио. След 9 месечни обиколки на България в издирване на читава бройка бензин 1.6 - 110 коня се отчаях и декември се метнах на един дизел 1.7. Сега съм на път да намразя марката, понеже очевидно съм нацелил "дЪ бЕст" екземпляр, но това е съвсем отделна тема.

Търсих и поизчетох доста теми из форума и прави впечатление, че в София има майстори разбиращи що е това хонда, но в Пловдив нещата не стоят точно така. Моля колегите от ПД да изредят кой майстори (сервизи) си разбират наистина от работата и от кои са недоволни. Също така и магазините от където могат да се купят хубави или лоши авточасти.

 

От форума съм изровил няколко, но не е лошо колегите да попълнят информацията, за да знаят пловдивчани къде да ходят, ако се наложи. Мисля, че не съм единичен случай вълнуващ се по темата.

 

СЕРВИЗИ /майстори/в Пловдив:

 

1.Пътя за Рогош или рогошките гробища, 300 метра преди табелата за края на града в ляво, точно преди малкото мостче и някаква фабрика за гранит итн има сервиз с автомивка вътре. търсиш Жоро - към 30 години едричък, пича е японски фен от както се е родил, уникален е, разбира адски много, цените са народни.

 

2. На стадиона на гребната база, само че от другата страна, до полигона, които вече е мястото където паяците стоварват откраднатото  до някакъв голям спортен магазин/закрит тенис корт, точно в дясно, влиза се през едни големи метални врати.Сервизчето е малко, но човека е майстор- казва се Стоил и е към 50, а цените са още по-народни при него.успех 

 

3. Ако искаш точна диагноза на тракането, ето ти тел. № -0878714886- звънкай по всяко време на деня.

 

4. Радко - Майстора се намира в Пловдив на Карловско шосе. В дясно 30 метра след синята метан станция - 0888435957. Оправя главно рейки.Всеи ден от 08:30- 09:00 прави безплатни прегледи и затягане на рейки ако е необходимо

 

 

МАГАЗИНИ в Пловдив:

 

1. Магазин Самурай (срещу Папараци)

2. Кей Джи Ауто до Каменица.

3. Евро 07 на Карловско шосе.

4.    Магазин D&V ул Свобода 5

 

Редактирано от LedZep

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МАгазин самурай вече няма. В Пловдив най-сериозен магазин е тех-ко. И косер продават горе-долу добри неща. Ам авто продават евтино, но са спорни части. Като казвам спортни... Не мога да се оплача от тях, но са едни неизвестни марки...

Майстори в Пловдив за жалост НЯМА!! Да!! НАИСТИНА НЯМА! За това като се наложи нещо бия път до Стамболийски. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При кой в Стамболийски, и за какво ходиш?

 

МАгазин самурай вече няма. В Пловдив най-сериозен магазин е тех-ко. И косер продават горе-долу добри неща. Ам авто продават евтино, но са спорни части. Като казвам спортни... Не мога да се оплача от тях, но са едни неизвестни марки...

Майстори в Пловдив за жалост НЯМА!! Да!! НАИСТИНА НЯМА! За това като се наложи нещо бия път до Стамболийски. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсите в Пловдив майстор по електрониката, диагностика, компютри и климатици, човека се казва Милен. Гаража му се намира в Коматево, посока Първенец на светофарчето на училището в ляво на 50м след като завиете. Човека е запален хондаджия, имаше Акорд 7-ма наскоро си взе 8-ма. Мога да твърдя, че е по-добър от Рокера, който е известен в Пловдив, и взима доста по-евтино от него. Ако някой е на зор да пише на ЛС ще му дам номера.

 

Относно механиката препоръчвам един майстор, който пак е в посока Първенец, но след като пресечете околовръстното на 200-300м точно на първия десен завой в ляво ще видите една кола качена на високо. Трябва да завиете точно преди мантинелата на самия завой. Майстора се казва Боби и е много кадърен, разбира си от работата и взима евтино. За номера на ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържам си колите когато съм в Пловдив при Гената - 0887460986. Намира се в Кършиака в близост до Пощата. Най-добре да се чуеш с него, за да ти обясни къде точно се намира, но ето и карта - 42.160672, 24.743620 - пейст в мапса на гугъл, води се улица Поп Златан. 
ДиВ ауто, Тех-Ко са и местата, на които се доверявам за части ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържам си колите когато съм в Пловдив при Гената - 0887460986. Намира се в Кършиака в близост до Пощата. Най-добре да се чуеш с него, за да ти обясни къде точно се намира, но ето и карта - 42.160672, 24.743620 - пейст в мапса на гугъл, води се улица Поп Златан. 

ДиВ ауто, Тех-Ко са и местата, на които се доверявам за части ;)

 

И на мен го препоръчаха преди време едни стари Хонда-джии, но вече не живея в Пловдив и не съм опирал до неговите услуги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстори в Пловдив ИМА,това,че вие не ги знаете,не значи,че ги няма ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре кажи ми кой майстор ще ме спаси от аварийния режим на ctdi на 7ма (p0238 и p1236) да отида при него и после ще почерпя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общ майстор няма да ти помогне за тия грешки. Предполагам си потърсил в гугъл какво точно значат тези кодове за твоят автомобил. Имаш проблем с турбото, което ще рече че ти трябва специализиран сервиз за профилактика и диагностика на такива агрегати. В Пловдив не знам къде има такъв. 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=40720  Същата грешка(p0238).

http://www.civinfo.com/forum/engines-transmission/89545-honda-civic-turbo-issues-p1236.html

и тука за p1236.  

Надявам се, че съм ти бил от полза. 

 

едит: Тук даже има стъпки за диагностициране на проблема http://www.bba-reman.com/forums/Topic93601-1-1.aspx


едит2: Виж си МАП сензора. P0238 would suggest a MAP sensor issue...especially combined with P1236 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гената хем свърши работа, хем си остави ръцете. Малко му е кофти отношението към клиента. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да споделиш какво се случи Колега, защото мисля да му се обадя тези дни за разни неща, който искам да погледне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох при него за смяна на механизма за чистачките. Да смени го не мога да се изкривя за това, но беше скъсал гарнитурката, която е под пластмасовия капак и хич не си беше направил труда дори да пробва да я нагласи, поне нещо да има там. Висеше си ей така скъсана. Беше счупил щипки, които държат пластмасовия капак. Подразни ме това, че нищо не каза за тези неща. Да вярно е, че тва са пластмаси на 15 години. И  вярно, че не са кой знае какви "щети", но такава смяна и аз мога. 
Явно не му липсва работа... Явно е кадърен.  Леко е заядлив. Сякаш очаква да си с инженерна степен и да си работил 20 години по автомобили. Още като му се обадиш ще разбереш. 

В заключение ще кажа:  ДА! Свърши работа! Ама има какво да се желае. 

 

Пък може и аз да съм вечно недоволен българин...

Улица Поп Златан в единия си край мисля, че е глуха, ако не бъркам със съседната. Намира се до Билата в Кършака, до Златната рибка. Малко е объркващо за намиране. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм очарован от въпросния ''Гената''. Ходил съм още преди 4 г. при него и няма да повторя, отблъсна ме още с първата приказка. Всеки сам си решава къде да ходи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вие пък сте много придирчиви, :)  хем да е добър майстора, хем и хубави приказки да разправя, :D  ми на някои не им се отдава говоренето .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да знае майстор в Пловдив, който да може да оправя страничните джамове на вратите?

Нещо лениви са станали, а на последният автомобил който карах след това последва спиране в свалено положение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , рейката замина - при кой да я закарам за рециклиране ?

Благодаря предварително .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , рейката замина - при кой да я закарам за рециклиране ?

Благодаря предварително .

Попитай в Бултрако, те ги дават за рециклиране на фирма някъде в пловдивско,като цена подочух нещо от сорта на 250,300лв.Рециклирали били доста рейки. Ако в тази цена влиза и демонтаж и монтаж, не съм компетентен маханик, но мисля, че е добре.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм очарован от въпросния ''Гената''. Ходил съм още преди 4 г. при него и няма да повторя, отблъсна ме още с първата приказка. Всеки сам си решава къде )да ходи.

Аз скоро пратих кумеца при него да му смени ролката на пистовия ремък, на К20 мотор в ЦРВ2, 3 дена седя там колата за една кирлива ролка : ) И накрая проблема пак си остана, закара му я да установи от къде се чува едно писукане от към ремъка, тои каза че било от ролката, смени я и писукането си остана. Няма да ви казвам защо не се върна за рекламация че е дълго и смешно или може би плачевно :)                       

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, бих споделил...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпитвайки къде да закарам Хонда за преглед преди покупка ми препоръчаха двама "хондаджии". Единия е в Автосервиз Тракия, бивш служител в Хонда Пловдив, май Александър се казваше, другия е Митко, който се намира до базата на Ангел Стоилов в Кичука. Някой има ли отзиви от тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Митко Трифонов +359 88 671 0379 до Ангел Стоилов имам добро впечатление. Обърна ми внимание, поигра си. Общо взето направи нещата така, че да ми хареса и да остана доволен.

За другия Сашо, ако за него става дума.. не знам къде е този сервиз Тракия. Този който знам се намира между окръжна и Гюлеметов в един голям двор в дъното.

При него ходих 2 пъти, не му дадох шанс. Държи се страно. Втория път ми каза "ако искаш да я погледна няма да бързаш и да ми даваш зор. Виж колко коли ме чакат. Като ми дават зор вдигам кръвно"

Явно се справя добре и без моята кола..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко е точен. Аз при него съм ходил само 1 път за смяна на тампони на стабилизираща щанга. Имах пробит машнон на външното каре, Залепи ми го, но в крайна сметка нямаше как и трябваше да го сменя целия маншон. Изпива нещата, работи с ръкавици, чист и подреден е. Мисля, че работи и в събота. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Някой може ли да препоръча сервиз за смяна на сегменти за honda jazz 1.2 2002г в Пловдив ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.03.2017 г. at 12:58, LedZep написа:

Колеги, някой да знае майстор в Пловдив, който да може да оправя страничните джамове на вратите?

Нещо лениви са станали, а на последният автомобил който карах след това последва спиране в свалено положение.

Здравей колега, има добър сервиз за ел стъкла по пътя за село БРЕСТНИК, след второто колело на около 200 метра в ляво

Добри са и дават гаранция за работата си

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде повече инфо къде се намира точно сервиза на Митко Трифонив, че посочения телефон дава все заето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на Брестник в бившия стопански двор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,преди време ходих в Белащица при майстор май Иван се казваше останах доволен но след смяна на телефона му изчезна и номера, някой ако има инфо щесъм благодарен. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.07.2018 г. at 19:47, vankaat написа:

Някой може ли да даде повече инфо къде се намира точно сервиза на Митко Трифонив, че посочения телефон дава все заето.

Митко Трифонов +359 88 671 0379, в началото на Брестник в ляво, бившия стопански двор, изключително доволен съм от момчето, разбира си от работата, чист, подреден, рядко срещан МАЙСТОР!:worthy:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,колеги ! Някой  може ли да ми препоръча майстор за реглаж на клапани в или наблизо до Пловдив!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се интересувам от майстор ,който да направи реглаж на клапани на Харви в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица минах за реглаж на клапани през Бултрако-Пловдив.Инфото, което мога да дам е следното:

1. Колата задължително се оставя при тях да пренощува от предния ден, като беше готова до 12 часа на обяд на следващия ден.

2. За да ви дадат гаранция за херметичност задължително сменят гарнитурата на капака.

3. Работят качествено , но цените са следните:

- реглаж на клапани - 100лв.

- нова гарнитура + смяната и - 40лв.

Общо 140лв. всичко за 3 часа работа :), като става въпрос за CRV 3 генерация, бензин.При наличие на газова уредба, според тях реглажа трябва да се прави на всеки 20К км.Интересното при мен е ,че след 20К от монтажа на газовия инжекцион клапаните не бяха натегнали ,а изпускателните на трите цилиндъра дори бяха хлабави.Това ми е първо отваряне на двигателя за реглаж на клапани, може би затова.Не намирам някаква видима разлика в поведението на колата след реглажа.След 20К ще видим пак какво ще е положението.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

А препоръка за монтаж на ГИ в Пловдив, имате ли мнения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос относно смяната на пистовия ремък,къде според вас е най удачно да закарам колата,тъй като номерът на Митко вече не е валиден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нека да съживим малко темата!

Къде в Пловдив има наистина читав майстор за нашите Хонди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се радвам да разбера отговора на този въпрос, макар че толкова години досега не съм попаднал на такъв. Може би причината е в мен, много съм предирчив , но то е защото си обичам колата, също като жената :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Аз бих ви препоръчал Иван Коларов +359876460338. От Стамболийски е (на 15 мин. от Пловдив), но пък доста хонди са минали през ръцете му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде, по-точно в Стамболийски му е сервиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...