Jump to content
dandilov

Иде "сибирски" студ! Заредихте ли акумулатора?

Recommended Posts

Потвърждавам мнението на Маrkony ,плюс това че стане ли необходимо да зареждаме батерията при нормални експлоатационни условия-пишете я за вторични ,след първия заряд без повод ,почвайте да събирате пари за нова батерия .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди съм го казвал, но акумулатора изкара ли си гаранцията, бъди готов за друг. За 3г. все ще са заделени 100лв., като върнеш стария, ще стане с 10-15лв. по-евтин новия.

 

Това не значи, че тези които си пускат заряд, грешат като го правят. Просто всеки има начин на преценка и мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че губи настройката на шофьорското стъкло,подсветката на таблото и кода на СД-то.

Сменявал съм акумулатор, а и съм го разкачвал няколко пъти.

Поне при дизела, това съм забелязал и нямам идея за друго. Ти сигурно говориш за бензиновите.

Иначе като зареждам акумулаторите на всичките ми коли, за да не се занимавам с настройки, ги зареждам директно както са си на колата.

За да нямаш проблем при демонтирането на стартерната батерия и да се спасиш от излишната аеробика за обучения на какво ли да е по колата се слага акумулаторна станция ( или най-простото в домашни условия съчленяваш още една батерия с помоща на най обикновенни кабели предназначени за подаване на ток към клемите или на някои коли има специално изведени изводи за такава операция и внимателно сваляш стария акумулатор, дори може да си слушаш и радио по време на манипулацията) и си готов  :)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из онез дене (докато сменях шарнирите) цял ден колата вися на подемник с ключ в патрона. Не вярвам да съм я оставил на контакт, но следобед не само не запали, а дори не "мъцна". Просто на стартер таблото угасна. Дадоха и ток и се прибрах, вкл. зарядното и я оставих да спи. На другия ден очето си беше зелено и всичко е ток и жица, но що така и колко ще изкара сегашния (на 14 месеца) не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже няколко пъти имах проблем сутрин със стартирането откакто взе да застудява и при 2 дни престой на колата. Реших да измеря за евентуална токова утечка. При 10А на мултицета ми показва 0.18- 0.14А.Започнах с външното табло(това до акумолатора). След отстраняване на предпазителя на аварийните светлини показанията на мултицета вече станаха 0.02- 0.06А. Та въпроса ми е къде евентуално да търся проблемът

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алармата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже няколко пъти имах проблем сутрин със стартирането откакто взе да застудява и при 2 дни престой на колата. Реших да измеря за евентуална токова утечка. При 10А на мултицета ми показва 0.18- 0.14А.Започнах с външното табло(това до акумолатора). След отстраняване на предпазителя на аварийните светлини показанията на мултицета вече станаха 0.02- 0.06А. Та въпроса ми е къде евентуално да търся проблемът

За кой автомобил става въпрос да преместя темата ? Въпроса не е за тук...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз си мисля, че е алармата, тази консумация от 60мА не е толкова безопастна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Косвено касае темата, но за любителите на хитри приспособленийца, или феновете на ТНТМ (ако някой знае какво е това). :)

Срещнах го случайно при "братушките". Принципно е от велосипед -за стоманени рамки (алуминиевите са с цяла скоба) и се води "стяга за колче на седалката". https://velosiped.bg/pazaruvaj-po-kategorija/komponenti/skobi-za-sedalki/skoba-alum-za-sedalka-q-r-cherna.html  Хваща здраво (понеже издържа тежестта на ездача), струва левчета и върши добра работа, ако понякога откачате клемите. Вярно че наще скоби са по-деликатни (от тези на снимката), но може да се подложат гайки или втулки, или да се донареже резбата и да се отреже оста.

5aad1d5s-960.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах Хитро :D Иначе, другата седмица пак иде сибирския студ ;) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...