Jump to content
ogo

Ключ за Акорд 7 2.4 2004год

Recommended Posts

Проблемът, е че клипът е за американски акорд. За европеец беше по-друга гимнастиката. Правил съм я преди година-две, но не помня точно кое, как.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, jijane написа:

Проблемът, е че клипът е за американски акорд. За европеец беше по-друга гимнастиката. Правил съм я преди година-две, но не помня точно кое, как.

 

Пробвах да потърся в и-нет, но навсякъде е показано по един и същ начин... 😕

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я напиши кое как правиш , и после ще видим. А пробва ли с оригиналният 😉 да правиш процедурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година правих процедурата по обучението на втория ключ, мисля че беше по това видео, не стана от първия път, мисля че на 3-4-тия път се получи, но се получава, опити трябва. Първия път не знам как, но и двата ключа не работеха, втория път новия ключ работеше, а стария не, и на 4-тия път стана :lol:


 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя процедурата точно като видеото по-горе. Вкарвам оригиналния ключ и  завъртам на "позиция II", после натискам Lock бутона и връщам ключа на "позиция 0" - така x4 пъти, като 4-ия път щракна (включва се актуатора), натискам още веднъж Lock и щраква (включва се актуатора), после натискам Lock  бутона на новия ключ, който обучавам. Червената светлинка светва на новия ключ, но не щраква (не се включва актуатора) както би трябвало. Това е 😕

Редактирано от clarion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам по памет, та може и да не е вярно - даваш на контакт 3,4 или 5 пъти, не помня вече, без да натискаш нищо. Накрая оставаш на контакт, и ако си уцелил бройката натискаш някое от копчетата на различните ключове един по един и си готов. Не мога да гарантирам за метода, че беше отдавна.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз преди месец обучавах китайски ключ, но като давах на контакт натисках заключването на моето дистанционно 3 или 4 пъти като се чуваше леко щракване и като щракна по-силно натиснах заключването на новия ключ и стана.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш и с метода на продавача.

Screenshot_2019-12-01-22-38-22-234_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, clarion написа:

Правя процедурата точно като видеото по-горе. Вкарвам оригиналния ключ и  завъртам на "позиция II", после натискам Lock бутона и връщам ключа на "позиция 0" - така x4 пъти, като 4-ия път щракна (включва се актуатора), натискам още веднъж Lock и щраква (включва се актуатора), после натискам Lock  бутона на новия ключ, който обучавам. Червената светлинка светва на новия ключ, но не щраква (не се включва актуатора) както би трябвало. Това е 😕

 

Правилно . Означаващо обаче че не е твоят ключ. Последно може да отидеш при някой ключар примерно , да замери на колко MHZ работи Китайското за да си напълно сигурен че не си купил правилният. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, docev написа:

Правилно . Означаващо обаче че не е твоят ключ. Последно може да отидеш при някой ключар примерно , да замери на колко MHZ работи Китайското за да си напълно сигурен че не си купил правилният. 

 

Може би ще го направя, но би трябвало да е на правилната честота, тъй като ключа се продава за Хонда Акорд.

 

Това е описанието на продукта:

 

Replacement Remote Key Fob 3 Button 433Mhz ID48 for Euro Honda Accord CR-V

Campatibilty:

CR-V 2005-2006

Accord 2003-2005 

Brand new, never been used, high-quality aftermarket replacement key to replace your old remote keys.

Comes complete with:

Blank uncut 

New remote control key fob

Battery

Frequency 433MHz ID48 Chip

 

Този ключ купих, като търговеца е с рейтинг 99.7%  https://www.ebay.co.uk/itm/Replacement-Keyless-Entry-Remote-Key-3-Button-433Mhz-ID48-for-Honda-Accord-CRV/333268198163?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждали сме ги какви ли не описания. Нищо няма значение . Важното е да го продаде. Фактът че натискаш новият , след натискането на оригиналният и не се чуват вратите. А като натиснеш оригиналният , се чуват. Значи не е твоят ключ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах този ключ
https://www.aliexpress.com/item/32844833418.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dyrn4ai
и този чип
https://www.aliexpress.com/item/32835619211.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dyrn4ai
но чипа след няколко проби на ключаря не поиска да проработи, сложи ми негов чип, срещу скромната сума от 50 лева :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , при моя Акорд 2007 г. оригиналният чип е 8Е.Имам нов ключ който е с ID46 .Аналогичен ли е  този чип и дали ще може да се обучи за колата или да си търся 8Е ?

 

Благодаря предварително  :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.12.2019 г. at 17:42, CHIPSI написа:

Здравейте , при моя Акорд 2007 г. оригиналният чип е 8Е.Имам нов ключ който е с ID46 .Аналогичен ли е  този чип и дали ще може да се обучи за колата или да си търся 8Е ?

 

Благодаря предварително  :)

 

Никой не ми отговори , но НЕволята ме научи.Колата не пожела да се научи на вграденият в дистанционното ID46 и за това си намерих един 8Е.Махнах електрониката с вградения чип от кутийката на ключа , сложих правилния чип (8Е) и веднага колата се обучи и започна пали.Дистанционното не можа да се обучи , може би защото има вграден чип в него , но не мога да си намеря обикновенно дистанционно (без вграден ID46) , но за резервен ключ това ми е достатъчно да отключва ръчно вратата и да пали колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CHIPSI написа:

Никой не ми отговори , но НЕволята ме научи.Колата не пожела да се научи на вграденият в дистанционното ID46 и за това си намерих един 8Е.Махнах електрониката с вградения чип от кутийката на ключа , сложих правилния чип (8Е) и веднага колата се обучи и започна пали.Дистанционното не можа да се обучи , може би защото има вграден чип в него , но не мога да си намеря обикновенно дистанционно (без вграден ID46) , но за резервен ключ това ми е достатъчно да отключва ръчно вратата и да пали колата.

Колега, ключовете с чип ID46 (схемичка с крачета запоена върху платката) не се обучават с ръчна процедура. Твоят чип 8Е няма нищо общо с ID46 и двата не са взаимозаменяеми, което вече си разбрал сам по трудния начин. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, xm_net написа:

Колега, ключовете с чип ID46 (схемичка с крачета запоена върху платката) не се обучават с ръчна процедура. Твоят чип 8Е няма нищо общо с ID46 и двата не са взаимозаменяеми, което вече си разбрал сам по трудния начин. 

Да , така е , но с такъв разполагах и го пробвах за да разбера , че не става.......сега ми остана електрониката на дистанционното с 3 бутона и вградения ID46 , което не може да се обучи , може би заради чипа и не ми трябва , а всъщност ми трябва електрониката на дистанционно без запоен транспондер , което да си обуча и да имам пълен комплект резервен ключ като оригиналния ми , но не мога да си намеря такова за съжаление.Ако на някой може да му послужи такова с ID46 му го подарявам.

 

Поздрави:  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, CHIPSI написа:

Да , така е , но с такъв разполагах и го пробвах за да разбера , че не става.......сега ми остана електрониката на дистанционното с 3 бутона и вградения ID46 , което не може да се обучи , може би заради чипа и не ми трябва , а всъщност ми трябва електрониката на дистанционно без запоен транспондер , което да си обуча и да имам пълен комплект резервен ключ като оригиналния ми , но не мога да си намеря такова за съжаление.Ако на някой може да му послужи такова с ID46 му го подарявам.

 

Поздрави:  :)

Грабваш един от някой китайски сайт и понеже там в повечето случаи ги компплектоват с чип ID48 (Megamos Crypto), поръчваш отделно и един чип 8Е (Sokymat), сменяш 48-цата с 8Е-то и... останалото вече си го правил!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има нужда от обучаване на ключ за гр. София моля нека ми пише.

 

Останете си в къщи :) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...