Jump to content
mmmm99

Трудно пали сутрин на студено Хонда Джаз 2004

Recommended Posts

Сутрин колата трудно пали - от 3-4 опит. В сервиза смениха свещите - 8 броя, направиха профилактика на стартера/ четники почистване и не знам още какво/, маслен филтър. Проблемът остана, пали от 2-ри опит. Акумулаторът е от януари 2016 и гаранцията му е заверена - казват че е добре. Някой имал ли е подобен проблем и как може да се реши?

Предварително благодаря за съветите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, върви се по пътя свещи, бобини, стартер. При поиздухан двигател /замери ли компресия ? 10.8 по документи/, няма как да пали като нова.  Я попитай тия в сервиза колко свещи са сменили и с какви ? NJK BKR6E-11 / DENSO  K20PR-U11 . Това са нашите свещи. И какъв маслен филтър ?!?! Да не би да говориш за въздушен ? Пита ли пловдивските хондаджии при кого се сервизират ?

И последно , с какво масло си ?

И още по-последно :) Как пали лятото ?

Редактирано от ИцоД
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото е Мотул, лятото пали от раз и съвсем тихо-впрочем и всяко следващо палене/ освен първото сутрин/ е без проблем. Мърка тихо като коте. По фактура-филтъра е маслен не зная дали има връзка с проблема или така са решили.Свещите са BKR6Е-11.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята Джазка е така...Още от както я купих...2014-та. Лятото е кибрит...пали от раз. Паднат ли малко температурите обаче...Не пали от първия път....колкото и да я мъча. Става въпрос за първото палене сутрин (както при колегата)...след това няма проблем. В началото малко ме дразнеше, но вече и свикнах. Врътвам за 2-3 секунди..връщам ключа..и втория път пали от половин оборот. Не че е кой знае каква болка...но ако все пак някой знае къде е проблема...също ще се радвам да го сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че темата е стара, но студа идва всяка година, и горния пост все едно аз съм го писал, някакво развитие по темата? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвайте да откачите акумилатора за час и после пали от раз . Пробвал съм при мен се получава 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаската има ли клапан за връщането на горивото?зимата се ебава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...