Jump to content
smirky

Accord 2006 Facelift (търся съвет за Bluetooth и навигацията)

Recommended Posts

Здравейте колеги, от две седмици съм с Хонда Акорд 2006, 2.2 дизел, уж facelift (не съм наясно с разликите).
По документи се води 2006 от декември, което не знам дали не се счита за 2007, както и да е.
Дисплея ми е като този (снимката е random от интернет):

http://pictures.topspeed.com/IMG/crop/200703/2007-honda-accord-12_600x0w.jpg

По описание, колата трябва да има Bluetooth модул, който според документациите в интернет се активира с 2 последователни и самостоятелни команди "Phone setup" и "Pair".

Отделих няколко часа опитвайки се да мина през "Phone Setup", но така и не успях, все ми връща или "Fan Speed Up/Down" или нещо друго, което не е особено адекватно.

В интернет има бая форуми и теми, където и други хора са се сблъскали с този проблем, но така и не намерих решение.

Изводите, които си направих са:

 

* или нямам Bluetooth модул изобщо

* или имам Bluetooth модул, но не работи

* или аз съм доста зле и просто не мога да угодя на акцента. Повярвайте ми постарах се, дори други хора помолих да си поговорят с колата  :biggrin:

 

Силно се надявам някой по-запознат от мене да ми даде съвет като например как да разбера дали имам аджеба Bluetooth module и ако имам, как да го проверя дали работи.

Ако евентуално не работи, къде бих могъл да я закарам да ми го оправят или пък евентуално аз да си купя такъв и да рискувам да си го монтирам (да видим електрото и техническия дали ще си отплатят).

Относно проверката, поиграх си с интерфейса на таблото (дисплея), открих "скритата" комбинация представляваща задържане на "MAP" + "MENU" + "Back". Там се порових доста внимателно и детайлно какво има и какво би ми помогнало.

За щастие има доста интересни неща, но за жалост нищо за Bluetooth (или поне аз не открих).

Не очаквам сервизчиите да знаят за това, защото те са повече по механичната част на колите (нищо лично към тях, просто така предполагам).

Толкоз по въпроса за Bluetooth.

 

Относно навигацията.

Видях, че има тема за навигацията в същия форум, която беше до някаква степен полезна, но не ми изясни нещата за жалост.

Там е описано долу горе какви дисплеи и какви портове и букси има, неработещ линк към документация и т.н.

Като я взех колата, дойде с диск в DVD ROM-a, който като го гледам си е чиста пиратка, но поне работят картите с него и не се оплаквам на този етап.

На него е надраскано с фломастер Honda 2016. Да речем, че добрия човечец не е излъгал и са си наистина карти от 2016, супер!

После се замислих - "Какво правим като остареят?" Еми има ъпдейти... Разгледах в сайта на Honda и разбрах, че се продават (подчертавам продават) дискове с най-новите карти, а вече има и за 2017 според сайта.

За жалост малко дебело идва тази гимнастика всяка година да си пазаря дискове с нови карти, та евентуално се надявам да открия алтернативата, която всъщност и без това ползвам (пиратката).
Също така, има ли някакви други разновидности на навигацията (като софтуер) или всъщност тя е вградена по-скоро в колата, пък в диска има само POI карти и тук таме някакви други неща като звуци и прочие?

 

Една допълнителна снимка на колата  :blush1::

IMG_20161113_160245.jpg

 

Много ще съм благодарен ако някой ме въведе поне малко в тези тематики!

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бързо....

Най-доброто упътване за свързване:

http://hondakarma.com/threads/honda-hand-free-telephone-hft-user-guide.390/live?page=1

Ето тема където е дискутирано блутуто http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99910&hl=

Относно навигацията...

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=65105&page=5

Ако се съмняваш дали твоята е 2016 .... свали си последната от тука и си я запиши...

Като излезе нова със сигурно ще се пише, сваляш и записваш

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега smirky,

 

Бъркаш бутоните, когато искаш да се свържеш с блутута трябва да натиснеш и пуснеш бутона с отворената слушалка а не този за гласовите команди на колата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря и на двамата! При първа възможност (понеже съм на работа) ще изчета форумните теми споменати по-горе и ще върна отговор тук с резултатите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата DAN_DAN, бъркал съм бутоните според описанието тук: http://hondakarma.com/threads/honda-hand-free-telephone-hft-user-guide.390/live?page=1.

За съжаление обаче и с тях не извадих късмет и за сега ще карам без Bluetooth просто. Опитах се, но така и не чух звук за да подам команда. Опитах и без да го чакам.

Останаха 2 варианта - или нямам модул или е развален/разкачен. Бих могъл да си поиграя, но ще видим. Пластмаса на 10 години си е притеснително да разкачаш без опит.

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасите на Акорд не е притеснително да разкачаш и без опит. Не са като пластмасите на европейските коли.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друг проблем с моят блутут.Работи си,казвам "PAIR" казвам и 4 цифрен пин код,след това откривам колата с телефона,сдвоявам ги и колата ме пита какво име искам да дам на новото устройство и каквото и да кажа или натисна повече нищо не се случва,все едно забива до там.Някакви идеи за това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И относно навигацията да върна отзив. Малко видях зор да сваля ISO-то с тези смотани Premium лимитации където са ги качили файловете, но в края на краищата намерих торент и с малко търпение се сдобих с новите карти.
Остана да си купя Dual Layer DVD :D ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...