Jump to content
Mitkoto_tt

Виене на скорост

Recommended Posts

Преди дни си смених зимните гуми 175/65/14 и се появи едно виене, стържене, ручене при 90км/ч когато колата е на 5-та скорост. След освобождаване от скорост и пускане по инерция този шум изчезва. Интересно, че с летните гуми 185/60/14 шума го няма, днес пак ги поставих летните за проба. Това, което ме притеснява е, че при освобождаване шума изчезва, но ме озадъчава защо с летните гуми няма никакъв проблем? Моля за малко помощ, ако някой се е сблъсквал с този проблем !! Колата е CIVIC D14Z2 99 година

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също го има този проблем когато смених гумите с зимни и се чува все едно вие лагер на главина + други съмнителни звуци. Само че при мен е в диапазона от 30-90 и след това изчезва . Според мен проблема е в това че тези гуми които сложих не са нови и преди това са били задни на друга кола , и не са износени равномерно и от там идва шума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, това се дължи на по-големият грайфер и по-голямото сцепление на зимната гума с асфалта, спрямо лятната. При мен го няма този проблем, макар и движението да е малко по-шумно със зимните гуми. Карам с мишлен алпин на 1 сезон. Звукът се чува само при ускорение.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги а как си обяснявате че като изключа от скорост не се чува този шум виене и ручене пак при същата скорост !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намалява силата на триене, на гумата с асфалта :) само теория. трябва да се чуе на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще кажа моят опит с шумовете от гуми,а именно:

1-во Колите са ни много зле обезшумени откъм задни гуми,реално задния панел е само ламарина и сичкото звук си се чува в купето.

2-ро Много марки и видове гуми са шумни,аз карах на предната кола летни гуми Goodyear exellence,гума хубава и скъпа,виеше на умрело.

3-то Сега лятото бех с BFgoodrich profile 2,сичкото виене и шум остана в историята

4-то Сега турих зимните Тигри и ще почне пак да вие на гладно

5-то Да ама,ще дойде Летоооо и ше спре да вие :)

 

п.п поне 2-3 пъти като почнах да карам сивик съм ходил да ми проверяват лагерите,щото тва виене беше кошмар,но се свиква :)

Редактирано от drejk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е,че малко гуми не вият на наще коли.Или казано така,собствениците на обезшумените добре марки коли този показател може да го пропуснат.Лятото един колега на HR-V - то купи нови Фулди и се пипна за очите,вика такъв шум нема.Много тиха (да не кажа най-тихата лятна) гума е Nokian Line.Тва е се1 караш с гуми от маргарин,нищо,зеро,ниенте шум.Единствен минус е,че свършват много бързо.Иначе не само шарката е важна,но и каучука.Мойте как ме изкоркаха като ги купих тва лято.Начи първите 2-3 к километра беше ужас,колата не върви,нема инерция,много зле.Каучука беше адски мек,толкова мек,че излезнах от подемника след като ги монтираха с газ до 2000 оборота.Пускаш газта и спират,тва е.Сега е окей всичко,загладил се е явно горния слой и са вече в работно,а не заводско състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги съгласен съм че са шумни зимните гуми..... Но защо след като изключа от скорост не се чува това виене от към скоростите ?? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си така.Щом го няма шума с летните,значи 100% зимните гуми са виновни,а защо по инерция шума го няма вече е гадаене.Ще свикнеш след още някой друг ден каране със зимните и няма да ти прави впечатление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си на скорост или ползваш двигателя като спирачка, или ускоряваш. И в двата случая, силата на триене между гумата и асфалта, е по - голяма от тази, когато си на свободна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...