Jump to content
migga

Регулиране на фарове accord 8

Recommended Posts

Аз съм с хилядите и огромни благодарности - всичко вече е прекрасно от към светлина. Ама то като си е карък - карък си е. Сега на прибиране от бачкане светна чека - без никакви индикации за проблеми. Просто изпищя, светна и така ... угаси я, след 2мин я запалих - пак си продължи да свети. (Пробвах така, че на другата кола ми пали чека от ламбдата и като я угася и запаля след малко спира) 

Тук утре ще я закача на ЕЛМ-а да видя дали ще ми проговори какво е ... 

Сега само ако може да ми посочите за OBD-то ... пак ли си е под волана?  

ПС. По мотора няма бог знае колко много сложнотии, скоростите ако бяха щеше да влезе в авариен режим - не ми е много притеснено, ама сега ще го мисля цяла нощ. 

Може да препоръчате някой дето ги усеща и чете - да го посетя. щото тоя елм ме съмнява колко ще види нещата... 

check engine.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, hahy написа:

Аз съм с хилядите и огромни благодарности - всичко вече е прекрасно от към светлина. Ама то като си е карък - карък си е. Сега на прибиране от бачкане светна чека - без никакви индикации за проблеми. Просто изпищя, светна и така ... угаси я, след 2мин я запалих - пак си продължи да свети. (Пробвах така, че на другата кола ми пали чека от ламбдата и като я угася и запаля след малко спира) 

Тук утре ще я закача на ЕЛМ-а да видя дали ще ми проговори какво е ... 

Сега само ако може да ми посочите за OBD-то ... пак ли си е под волана?  

ПС. По мотора няма бог знае колко много сложнотии, скоростите ако бяха щеше да влезе в авариен режим - не ми е много притеснено, ама сега ще го мисля цяла нощ. 

Може да препоръчате някой дето ги усеща и чете - да го посетя. щото тоя елм ме съмнява колко ще види нещата... 

check engine.jpg

 

Да.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го на - прочетох, изчистих... ама какво ще рече... 

ламбда сонда 1 (тази дето е най-отгоре на изпускателя?) 

ще я дебна днес дали ще светне пак 

8E65D105-4BD8-470B-9782-5D0710529CE4.png

8719FE5D-B5F4-459A-9346-8B8FD702B193.png

EFEB56E8-DCD1-4786-82DF-66490D99EF75.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този код е за втората сонда. С газ ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма газ, изчистена е вече - не светка за сега 20км градско в задръстване и врътнах - ок си е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Един съвет,карай 1000 км само с 95 октана,ако не светне от горивото е 100%

Дълго ми е да  го обяснявам,но ако се наложи.... .

 

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с такова я карам, 50км вече няма проблеми никакви. Близките 2 седмици няма да и сложа газ, та минимум 1000 на бензин я чакат :) 

Днеска светна слънце, цък студено - йок студено, климатика не реагира изобщо ... явно тва ще е недостатъка до този момент... Компресора неще да мъцне, явно системата е празна на нула :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, hahy написа:

Аз с такова я карам, 50км вече няма проблеми никакви. Близките 2 седмици няма да и сложа газ, та минимум 1000 на бензин я чакат :) 

Днеска светна слънце, цък студено - йок студено, климатика не реагира изобщо ... явно тва ще е недостатъка до този момент... Компресора неще да мъцне, явно системата е празна на нула :( 

Не се знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си покаже 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, hahy написа:

Аз с такова я карам, 50км вече няма проблеми никакви. Близките 2 седмици няма да и сложа газ, та минимум 1000 на бензин я чакат :) 

Днеска светна слънце, цък студено - йок студено, климатика не реагира изобщо ... явно тва ще е недостатъка до този момент... Компресора неще да мъцне, явно системата е празна на нула :( 

 

@hahy Провери си релето на компресора.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих започнал проверката от релето. Намира се в черната кутия в двигателния отсек, точно пред шофьора. Мисля, че на капака на кутията беше написано кое е релето. На мен ми го направи този номер на път и понеже единственото което можех да направя е да сваля релето и да го посъветвам с умерени удари, то пък взе че се оправи. И така вече почти 4 години си работи, явно нещо е било клеясало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета ви от от известно време... как от регулиране на фарове стигнахте до тук...?

 

п.п. извинявам се за off-a.

  • Благодаря 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да върна малко темата:

 

Оказа се, че модулът, който е на задният мост, за регулиране на фарвете ми, е счупен. Или по-точно биалетката, с която е хванат, е счупена (самият модул нямам идея дали работи, предполагам работи). Някой има ли идея какъв е part. No. на този модул ?

 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз видях че съм със същия проблем. Биелетка или не знам как се казва е счупено на две. Някакви идеи как да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 7-ма поне трябва нова, не знам дали от такава с девен волан ще стане, попитай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз издирвам въпросната част. По схемите ми излиза 33146-TA0-003, което е със сензора и стойката. Гледам в разни руски сайтове излизат някакви самоделки


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Това щях да пиша и аз. Или крушката не е поставена добре, или е крива самата крушка или има проблем с фара, защото както някой спомена, височината на къси/ дълги се регулира паралелно от дупката с двете стрелки отстрани. (За ксенон, за нормални има копче за нивото вътре в колата, но мисля, че и те могат И от дупката. Помня приятел сменя такъв и имаше болт за регулиране на самия фар, който попада във въпросната дупка ) От софтуера не съм гледал за настройки но ще погледна като я вържа. Явно кантарите ми работят, защото фаровете ми са много силни и при натоварен до горе багажник, никой не ми е светкал, че заслепявам, а с тези philips extreme vision d2s gen2 със сигурност щяха да ми светкат, че светят поне два пъти по- силно от фабричните.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за невежеството, но коя е Мануела?

 

  • Хаха 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...