Jump to content
Mr.OFF

Избор на бойлер

Recommended Posts

Изравям мало вехта тема, ама - житие / битие.

Снощи в 3:30 ТЕSY-то получи среднощно напикаване. :(

След сваляне на капака и според 1 телефонна консултация, положението е неспасяемо.

Спеца рече: Ако сълзи от долното уплътнение, ша живее, ако се стича отгоре - фръгаш.

Изкара 10 години иии ...

Та, в "наше село" няма голям избор, а за 100 литров направо никакъв, обаче утре требе да го монтирам, че неделя е ден за баня. :)

Има това: https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ELDOM-WV10046/p/729706?tab=review и не е много скъп - като за извънреден случай.

Някой, нещо да сподели от личен (и отличен) опит - марка, модел?

Ако не - фръгам се и, кОт - такОа.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Теси за 1 год и половина, понеже за сега живея на балкана Априлци ( Троянска Област)) Когато загрее , светва в синьо , след има няма 20-30 мин светва червено и понеже на балкана е студено, най- вече в банята  изключва , светва , червено , сиреч "дозагрява" и така с времето нещо бъгна и сега включва когато си иска. Може да е студена водата , той светва в червено, но започва да мига ...Не се задържа да грее и да достигне температура.щ, чуди се. . . . . Оправя се с мн молитви и цъкане на копчето, но не всеки път е готов да загрява и да си спокоен, че ще имаш топла вода. . .  :(

Редактирано от sentinelprime3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е създавал ядове с греенето, но му бях "вдигнал мерника", понеже понякога имаше лека утечка на ток и се усещаше по металната "слушалка" на душа.

Явно някаква екстра на марката -  специална терапия. :)

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леката утечка се появявява като си тръгва нагревател.

Неправолно занулявана или липса такова,а този теч ако се появявал той е на 100 процента причината.

Теси или Елдом еднакво ще ти свършат работа.

Капе ли отгоре нов.

 

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, последното видео ми се струва, че е занулен правилно! По това как капе според мен се е спукал водосъдържателя и е за хвърляне и нов!

Доста те е изкарал, аз Елдом и Теси повече от 5 години и край!

Ако ти се инвестира и имаш място търси Стибел Елтрон, иначе всички са един дол дренки и изкарват по толкова! И Теси и Елдом ще изкарат! Може да вземеш и неръждавейка български, но са двойно пари! И пак след толкова години, тръбата за топлата вода, която не знам защо не е от неръждавейка става на солета и се троши! Имах такъв Елдом и така стана, но той изкара най-дълго!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям горното мнение, горе долу комерсиалните марки изкарват толкоз, после те и нов. Та няма много за мислене, вземай нещо на оферта ако има, това е 😊

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що, смених бойлер. :))
Имах Елдом. Изкара 13 г.
Сега пак монтирах Елдом.
На първо четене, загрява доста по-бавно. Най вероятно заради ЕКО нормите в режима му.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   И аз скоро сложих моя. Тъй като съм на топлофикация и като  резервен вариант, но все още не сме го  вързали към  тока. В началото се бях насочил към Стибел, но първо че трябва да го купя  с куриер и ако нещо по гаранцията се случи трябва да се демонтира и да се прати в Стара Загора- в Бургас нямат представителство. След това  мислех за Атлантик ( произведени в Египет) и накрая взех този.  Произведен в Италия.  Да се надявам да държи. Към момента с Топлофикация е ок. и си стои като паметник. 

20230121_202547.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два бойлер Елдом, монтирани през 2000 г. Единият го смених преди 4-5 г., другият още е здрав 😎

Не, че е варненски патриотизъм, но Елдом са железни. Теси са по дизайнерски, но според търговци, дават повече дефекти. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная - твоят варненски коментар чаках, но и на останалите топло мерси!

Ще погледна пак темата утре къде обед и "квот сабя покаже".

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord, Теситата нещо не ги харесват хората и май има защо. В офиса в който работех, 3 пъти по гаранция едно Теси все си играехме да го сменяме. Най-добре е неръждавейка и както казват хората "вечен". То вечни неща няма ама е го, имаме един 80 литров неръждаем за бекъп от 20 години някъде, не е протекъл и е в цветущо здраве. Не се ползва от 6-7 години обаче, че имаме и 300 литров на Сън систем. Като цяло емайлираните повече от 10-12 години май няма такива които да карат  а някои марки и доста по-малко. Всичко зависи от това колко пари ти се дават.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, ceco_accord написа:

Та, в "наше село" няма голям избор, а за 100 литров направо никакъв, обаче утре требе да го монтирам, че неделя е ден за баня. :)

Има това: https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ELDOM-WV10046/p/729706?tab=review и не е много скъп - като за извънреден случай.

Някой, нещо да сподели от личен (и отличен) опит - марка, модел?

И аз по спешност се наложи да купувам нов. Стария Елдом се предаде (за мой късмет) сптемврийските почивни дни след 10 годишна служба.  Спрях се на този модел. 

П.С. Живея в града където се произвжда Теси :D

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Plamen-CRV Линк не си сложил?

Или цитирайки ме си взел "моят" избор?

Имам приятели които рекламно обслужваха фирмата и знам че ТЕ СИ работеха добре, но последните години "по високите етажи" нещата не са читави, а това неминуемо се отразява и надолу.

Вчера в магазина (където имаше и шуменски), момчето каза че Тези вече не са това което бяха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Аз пък не съм привърженик на обикновените бойлери, защото имат недостатъци. За мен по- добрият вариант са проточните. На село полуактивно се  използва монофазен проточен бойлер под налягане 8500 W (5000 W+3500 W)- Релакс-P за къпане. Е след 7 години работа се наложи да подменя едно реле за 20 лева, което се беше постопило вътре. За през зимата тази мощност е достатъчна, а за през лятото и 5000 W стигат. Освен захранващите кабели и ДТЗ според мен тези бойлери други недостатъци нямат. 

Поздрави 

Редактирано от JoroHondata
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

Линк не си сложил?

https://www.technopolis.bg/bg/Obemni-bojleri/Obemen-bojler-ELDOM-WV08039A/p/729705

този купих

474015965_viber__2023-01-22_11-04-47-118.thumb.jpg.2369fe5bf345c4c9fb3e0395a095cd7b.jpg

Това ми е трети бойлер на Елдом от как фалира ТЕЦ-а. Нито един не е карал под 10 години. Сменям ги заради варовитата вода в нашия край.

 

За Теси знам, че от няколко години правят бойлери за Бош.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефакто е същият, просто различен обем и габаритни размери.

На мен височината ми е кът, а на моите 80 л няма да им стигнат, ама за 150 вече място хич. :)

Сегашният Теси е 90 х 45 см, а Елдома е 100,5 х 46,2 см, ама ще стане.

Бойлерите и те кат колите - нарастват им габаритите при еднаква кубатура. :) Топлозолация тук, там звукоизолация и врати по 1 педя, а вътре Смарт.

За варовита вода има други балони и са със сух керамичен нагревател (в капсула и без директен контакт с водата), но по нашио край тя е "мека". А и тея модели са по-скъпи.

Бош-а не ми харесаха, понеже копчето е отдолу, а не отпред.

IMG_20230121_122554.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къщи Елдом-а кара 18-та година,като миналата го отворих за първи път.След почистване на котлен камък и кал(пълен леген) и смяна на комплект фланец с нагревателя и анодната+тръбата за топлата вода топли като нов.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със синковеца и Сивика ойдохме до Техполис-а, откинах 5% отстъпка и набутахме в хеча  кашонья.

СипАл съм си 1, а Ел-а  дома виси със страшна сила, ама докато сгрее 100 кила, май ще повторя с рикийката.

Мерси на всинца ви за включването и събеседването!

 

IMG_20230122_194637.jpg

IMG_20230122_193016.jpg

received_1312021346009020.jpeg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че и дюбелите не си преправял... , ако изхвърляш стария свали му окачващата скоба знае ли човек какво може да стане. Те са взаимозаменяеми и ако се наложи да сменяш пак да не дупчиш.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, не стана перфектно, ама.

Скобите са различни, а на стария е и малко ръждясала.

На новия скобата е с 2 санта по-надолу от горния ръб и едвам го вкарахме над куките и под тавана. Отзад лявата страна на скобата опира в 1 чупка на стената и съответно стои с 1 градус килнат наляво, защото на новия скобата е с наклони, което е странно конструктивно решение. Вероятно идеята е била да се вертикализира, ако дюбелите в стената не са точно водоравни, но при мен стената обърка хитринката, а не ми се точеха пак 100 литра, за да изпиля малко скобата. Той се самонамести чак като натежа.

Както и да е - имам си бойлер а ла кулата в Пиза. :)

IMG_20230122_194345.jpg

IMG_20230121_161245.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една хитринка като слагате бойлер ,докато е празен свалете обрисувайте самия бойлер на опаковката от картон ,габарите и захващане.

Така ще мерите с картона по стената,бързо лесно и удобно.

Мисля дори че някой модели имаха размерите и габаритите върху опаковката разчертани.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...