Jump to content
Acе

Заличаване на драскотини от ключ?

Recommended Posts

Днес си намерих шофьорската врата издрана с ключ по цялата дължина след като я паркирах пред съседния блок снощи. Много груба грешка за която ще си плати лайното което пак я пипне като отново я оставя и го издебна. Както и да е не за това пиша, а за съвет как да залича драскотината от боята? Не е дълбока, но пък много ме е яд защото колата е боядисвана преди година и е опазена от градушка и тая драскотина много личи на черното  :rant: . Знам че има някакви маркери и пастели за драскотини, но дали стават за нещо? От къде се купуват и колко струват ориентировъчно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е с ключ - боядисване.Никакви пастели не помагат, заличават до следващто миене. Колкото и да е плитко, след време пак се появяват.

Off: Пречукай индивидът посегнал на нейно величество Хонда. Минал съм по този път и платих много пари за ново боядисване. Не го пребих, защото не разбрах със сигурност кой е, но инсталирах камери и вече никой не пипа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще минавам отново по този път... Само , че на мен са ми нарисували аларма на предния капак :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не е дълбоко и лака не е до дъно премахнат, се минава със шкурки 1000, 2000,а най-накрая се минава с 3 поредни едрини пасти за пастиране, които можеш да си купиш от всеки магазин за автобои. Това не е никакъв проблем и до дъно да е надрана, се боядисва с преливане засегнатата зона ( със боя в спрей ), като накрая пак се минава с пастите и всичко става перфектно.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен на vesivanova беше издрана така, ама от някой ли, на автомивка ли... не помня, беше много отдавна. И нейната е черна, но някъде с пастиране май я бяха оправили и не личало, та може да я питаш за подробности на лични, ако не пише тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите колеги! Някой има ли опит с ЛевИнс при такива ситуации? Уж имам пълно каско обаче имам чувството че ще ме пуснат по пързалката и няма да видя и лев. При огледа са ми писали, че е за пастиране вратата и май, май няма да се навият да платят за издраното. Нещо е противоречива информацията която намирам, някой казват че трябва жалба в полицията да подам срещу неизвестен извършител и да нося при застрахователя други казват че директно се прави оглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вече за всичко що е злоумишлено, застрахователите искат обаждане на 112 (протокол от КАТ или номерче на регистрирания сигнал) и на мобилната група на съответния застраховател, иначе имат на лице пълното право да ти откажат щетата, което става след малко повече от 30 дни от завеждане на щетата.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Изпробвано лично от мен и работи. Разликата при мен беше, че направих процедурата на целият преден капак. Ако не разбираш от английски, пак се разбира какво се прави. Шкурки и пастиране, без никакви инструменти. Това е ако драскотината НЕ е в боята, а само в гланца. То си е обяснено всичко.

Най-лесно се разбира по следният начин - намокряш одрасканото място. Ако изчезне драскотината и после пак се появи след като изсъхне, значи е поправима. Ако остане докато е мокра, значи трябва боя.

Редактирано от zaXer.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пастирането само на ръка ли? Без инструмент да полира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...