Jump to content
V.Boychev

Странен звук от колелата

Recommended Posts

Здравейте , Колеги ! Имам странен шум от задните колела , когато колата върви на свободен ход по пътя и когато е на подемник като се въртят колелата на ръка?  Шума е за секунда го има и за секунда го няма , сякаш нещо се търка при даден оборот ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях изкривил една тенекия отпред на лявата спирачка как и аз не разбрах или някой майстор, като е сменял гумите , тенекята е зад самият диск... на ръка си я дръпнах и спря да закача...

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тях съм ги проверил и са добре ! Накладките и дисковете ме посъветваха да сменя и щяло да спря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

вчера на 3/4 от пътя (Търново-София) колата (D16V1, EU8, 1.6 Vtec) почна да издава неприятен шум. Състои се от бучене сякаш в скоростната кутия или под нея (не мога да разбера). И преди ми го е правила този номер, но за много кратко и си отмина. Отбих си, на запалена кола, изчаках на Български извор 30 секунди, потеглих си и до София нямаше проблем. На връщане същата работа, само че до Севлиево, пак д/г 3/4 от разстоянието.

 

А шума е тип минаване върху шумна маркировка, тип...
php59acin_559x345.jpg

...но много по-силно и бучащо от към средата на купето или среда-дясно, не мога точно да кажа.

- шума не е с равна сила, намаля се и се увеличава (когато подавам газ е осезаемо)

- шума си остава на свободна скорост

- шума рязко спира, когато натисна рязко спирачка

- шума се влияе от настилката, защото ако мина през дупка спира и пак продължава след това, но се чува, че спира за 1 секунда рязко

- в градски условия никога не съм го чувал, а карам 90% градско

- колата не е прегрявана, няма течове, гумите са равно напомпани и са на 2 години Dunlop

- има си масло, антифриз, всичките течности са в нормите

- не мирише на изгоряло, няма видими следи от повреда отвън и под капака

- няма отношение дали нагоре или надолу карам, появява се всякак

- не знам дали шума изчезва, когато натисна съединителя, не ми дойде на ум да обърна внимание за това, но мисля, че при смяна на скоростите (от 3та нагоре) също заглъхва за 1 секунда и пак се появява

- когато рязко подам газ, шума изчезва за много кратко и пак се връща след 100-200 оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би скоростната кутия да няма масло?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...