Jump to content
h5rov

Неравномерна работа на двигателя

Recommended Posts

Значи вчера смених демпферната шайба на коляновия вал,защото беше почнала да замята,точно като загрее колата,на студено не се виждаха отклонения.Така се надявах от това да е пустото треперене,ама не!И с новата шайба положението е същото.Продължаваме да си треперим като загреем.Може и да е нормално,но мен ме дразни адски много,а и все си мисля,че преди нв беше така.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На Friday, October 21, 2016 at 10:22, h5rov написа:

Здравейте,

 

от както имам колата ми е направило впечатление някаква вибрация при загрял двигател на празен ход.

Пиша сега защото ми се струва, че се увеличава. Или ми се внушава или е така....

Когато колата загрее оборотите заковават на ~600 и не играят, стоят твърдо. Нито се зачудват нито нищо, но в колата се усеща една периодична вибрация. Не е постоянна ами е на 2-3 секунди разтрисане, успокояване и след 2-3 секунди пак. Така постоянно без значение дали колата е на P, N или на D с натисната спирачка. Когато е на климатик като чели е една идея по-осезаемо. Чува се дори извън колата по звука на колата. Не мога да установя от къде идва.

В движение колата е перфектна. няма загуба на мощност, зачудвания, прекъсвания и тн... в каквито и да било обороти и режим на работа.

 

Има ли ги тези вибрации и при някои друг?

Някой ако има идея какво може да погледна и дали това е нормално?

 

Поздрави:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

При мен се пявиха гореописаните трептения и вибрации. Адски ме дразни когато загрее колата и започва да хълца и едвам потегля, защото и са ниски оборотите. Ако е вкл. климатроника, там вече са по-високи оборотите и това хълцане при потегляне не се усеща. Мойте наблюдения сочат към реглажа на клапаните. Наложи ми се да шлайфам главата и след тази процедура, колата вече имаше тези дразнещи симптоми. Преди да шлайфам главата колата работеше, като часовник. Утре най-вероятно ще ходя да прегледаме разтоянията на клапаните. За сега е това от мен, поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Just'Do'It написа:

Здравейте, колеги!

При мен се пявиха гореописаните трептения и вибрации. Адски ме дразни когато загрее колата и започва да хълца и едвам потегля, защото и са ниски оборотите. Ако е вкл. климатроника, там вече са по-високи оборотите и това хълцане при потегляне не се усеща. Мойте наблюдения сочат към реглажа на клапаните. Наложи ми се да шлайфам главата и след тази процедура, колата вече имаше тези дразнещи симптоми. Преди да шлайфам главата колата работеше, като часовник. Утре най-вероятно ще ходя да прегледаме разтоянията на клапаните. За сега е това от мен, поздрави на всички.

 

Колега, би ли споделил какво доведе до шлайфане главата, как стигна до там и го установи, че е необходимо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, crown_bg написа:

 

Колега, би ли споделил какво доведе до шлайфане главата, как стигна до там и го установи, че е необходимо?

Преди 2 часа, crown_bg написа:

Миналото лято бях на екскурзия до Полша за 2 седмици. Броени дни преди да си тръгнем за Бг ненадейно след дълъг път от около 500км. Забелязах че стрелката на температурата започна да се движи към средата. След което веднага угасих двигателя. Вдигнах предния капак и гледам антифриза прелива от разширителния съд ?!?. Запалих пак колата и забелязах,че перката на радиатора не се включва. На другия ден я закарахме до сервиз и всичко си беше наред колата работеше като часовник и перката си се включваше. Изчетох целия форум и не срещнах някой да е издухал гарнитура на такъв мотор (отдъхнах си). След, което тръгнахме да се прибираме към Бг и започнаха проблемите. Попаднах на задръстване и започна да се покачва температурата. Загасих и прехвърлях течността от разширителя обратно в радиатора. Перката съответно пак неработеше незнайно защо и си вкл. климатроника, и така пътувах до Бг 2000км. Учудващо колата нямаше никакви симптоми за духнала гарнитура. Работеше си перфектно, и започнах да елиминирам неизветните. Започнах с радиатора, свалих го почистих го, но ламелите му се ронкаха. Подмених го с нов и нов датчик с надеждата това да е причината, но уви. Термостата смених и пак загряваше. Газовата изолирах и пак загряваше. Последната надежда беше водната помпа да боксува, но и това отпадна. Накрая я закарах направиха и тест за наличие на газове и за жалост се оказа положителен. Ремонта ми го направи приятел и се установи, че колата е била прегрявана от предишния собственик. Колата ми я докараха на платформа от Германия. Явно собственика е карал без охлаждаща течност. Съжалявам за дългото обяснение, но исках да го опиша, защото ако други колеги са на моето място, да не си губят времето и парите по-сненяне на части и проби. Правят си тест за 10лв. и разбират от къде да започнат. Ако модераторите преценят могат да преместят коментара ми в подходяща тема, за да не разводнявам темата. Извинявам се още веднъж.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста неща си направил, докато разбереш, браво и благодаря за изчерпателния отговор!

 

Къде си направил този тест за газове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти отговоря на лично, за да не прозвучи, като реклама. Малко подсказване за останалите в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11/02/2018 at 15:45, Shorty написа:

А някой решил ли е проблема с оборотите след чистене на дросела,помня в някоя тема имаше линкове към руските форуми с някакви решения ,но не ги намирам в момента

Отдавна не съм влизал във форума, незнайно защо след време се изключва уведомяването за нови отговори в следени теми...много пъти питах, няма отговор...

Та, май аз миналата година пусках линковете към руски форуми, но за съжаление и там, а и никъде проблемът не е решен (като изключим малцината, които твърдят, че след чистене на дросела, не са имали проблем...)

Виждам, че тук някои споменават, че оборотите им на пр. ход са 600 или 700, при мен са 620, което за двигателите K20Z2 би трябвало да е в границите, но ми се виждат ниски...струва ми се, че и сместа е бедна при ниски об.

При мен проблема, който още мин. година споменавах (и не можах да установя) е, че при тръгване колата няма мощност, при отпускане на съединителя, оборотите падат много, трябва да я лъжа с полусъединител и повече газ, иначе придърпва. Другото което забелязах и съм споменавал- при натискане на съединителя за да превключа, оборотите отскачат малко и после падат, вместо да падат веднага защото газта е отнета преди да я натисна отново. Вече съм и свикнал, но е дразнещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, JapCar написа:

при тръгване колата няма мощност, при отпускане на съединителя, оборотите падат много, трябва да я лъжа с полусъединител и повече газ, иначе придърпва.

При мен е същото положението,но си мисля да не би да трябва да се регулира педала на съединителя? Дросела не съм чистил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен единственото което довежда до тези ниски обороти си остава реглажа на клапаните. Доводите ми са в това, че преди да ми се наложи шлайф на главата колата работеше равномерно, като часовник и нямаше това предърпване при потегляне. Единствената промяна е регулирането на клапаните. Проверих ги в какви стойности са и се оказаха в долна граница. Искаше ми се да увелича малко разтоянието, но се отказах за да не объркам нещо и я оставих така. След това почистих дросела, ефекта беше за кратко и после пак започна да държи ниски обороти около 620обр. Пускам климатроника и всичко се нормализира с оборотите.

Редактирано от Just'Do'It

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22/04/2018 at 7:40, JHM написа:

При мен е същото положението,но си мисля да не би да трябва да се регулира педала на съединителя? Дросела не съм чистил.

Не знам какво да му се регулира...При мен отделя доста ниско, което би трябвало да означава, че не е износен и не буксува, но не значи, че  е съвсем наред. Та, аз в съединителя си имам съмнение- при потегляне под товар/на баир, зацепва с леко/кратко притрисане.

А бе за две години свикнах да живея с тези кусури, но не ме кефи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23/04/2018 at 9:51, Just'Do'It написа:

 След това почистих дросела, ефекта беше за кратко и после пак започна да държи ниски обороти около 620обр. Пускам климатроника и всичко се нормализира с оборотите.

Там е работата, че за двг K20Z2 620 си е в границите, мисля, че бяха от 600 до 700, не се регулират, но би ми се искало да са близо до горната граница. За твоя 2.4 не знам колко са нормалните. При пускане на климатика е нормално малко да се вдигнат.

Не разбрах защо свързваш оборотите с регулиране на клапани.

Това , което споменах, че при натискане на съединителя за превключване, оборотите отскачат малко нагоре не пречи, но за мен не е нормално и не знам дали не е признак, че нещо друго не е наред. Ако не гледаш в оборотомера, няма и да знаеш за отскока, но все пак нека някой погледне как е при него, може да е полезно да се ориентираме...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, JapCar написа:

Не разбрах защо свързваш оборотите с регулиране на клапани.

Както бях писал по-горе, мойте аргументи са, че шлайфах главата и клапаните са регулирани наново. Замерих ги с пластинки и са на ръба в долна граница. С автомат съм и когато пусна спирачката колата започва да се мъче да потегли. Преди ремонта това нещо го нямаше. Нека някой който има информация какво е поведението на работа на двг в долна и в горна граница на клапаните да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе по сервизен наръчник, на всеки 40К км. се прави проверка на нивото на клапаните (и при нужда се регулират), което значи че има нужда, а на ГАЗ, както и други са отбелязали вече, на по-кратък интервал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е нормалната цена за реглаж на клапани на Accord 2.4 и сменят ли се някакви гарнитури и гумички при реглажа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако е над 80 лв.,в нормалните сервизи е40,50,60лв.Три реглажа съм правил и още не съм подменял гарнитурата и уплътнителните пръстени.На место се преценя,но е хубаво да си имаш един комплект,за всеки случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...