Jump to content
chris_barnes

Помощ при избор на телевизор

Recommended Posts

Здравейте. Предстои ми покупка на телевизор и се колебая между 3 модела. Искам да уточня, че не ми трябва телевизора да е смарт - ще го ползвам чисто и просто за монитор за да гледам телевизия и филми от компа :) Целта е да е голям и не много скъп. От предлаганите на пазара се спрях на 3 конкретни модела, защото са с по-голяма резолюция (4k):

 

https://zora.bg/hitachi/49hgw69-4k-smart/31228

 

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-JVC-LT-49VU83B-Ultra-HD-LED/p/11419

 

http://zora.bg/philips/49puh490088/30409

 

Колебая се между трите. Моля, не ми казвайте да си купя телевизор за 2000+лв, нямам желание за такива инвестиции. Благодаря на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/televizor-led-philips-49-124-sm-4k-ultra-hd-49puh4900-88/pd/DQ75B3BBM/

От сутринта, 17,10 имат намаления.

Като марка можеш и тошиба да гледаш- екстра са си като качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих избрал нито един от трите .Но щом тях си набелязал мисля че JVC-то е твоя телевизор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва поговорката : "един дол дренки" са и трите дъргела.

Гледай картинката и повече гаранция ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегите.

специално на тLG/Philips съм им турил хикса отдавна, особено когато първите спряха да са GoldStar, за да се харесат на американците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя съвет е да бягаш далеч от тези.Преди години и аз като теб търсех нещо евтино за родителите ми и направих грешка с една тошиба 32-ка.Е няма по лоша картина от неговата.Едни бледи цветове, че и даже и тунер няма МПЕГ 4.От 20 години ползвам само Sony Що не хвърлиш един поглед на някое sony android?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж и това:

http://intermarket.bg/?item=1001400&group=1

 

Имат и по евтини и по скъпи модели. Мисля, че ги сглобяват в Полша, с 3г. гаранция.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно в магазините на курниците им усилват контраста а на другите го намалят за да изпъква картината на боклучавите модели,можеш само да гледаш за ъгъла на видимост на дисплеите и на колко градуса рязко се влошава картината .За марка и модел-всичко е руска рулетка вече.Ако ме питаш какви не идват в сервиза -няма такива .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tърси нещо сглобявано в Полша. LG  примерно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с LG 42-ка лед, смарт, 3д и всякакви неща, вече 4-та година нямам никакви проблеми. С 5 годишна гаранция е. Другия ми телевизор е същия само че 32-ка и с него всичко е точно.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много отзиви за ЛГ, благодаря ви! В крайна сметка може да вдигна бюджета до към 1400лв. Какво ви е мнението за СОНИ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охоо, в такъв случай дигам палец за Panasonic с твоите параметри :D

 

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-49DX603E-Ultra-HD-LED/p/16624

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрите и качествени матрици на пазара се произвеждат от LG и SHARP. Останалото са подробности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви е мнението за СОНИ?

Ако търсим качество на картинката ... отиди погледни този модел и мисля ,че драмата ше приключи още в магазиня !  :geek:

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-KD-49X8005C-Ultra-HD-LED/p/13146

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KONOFF ще се черпим бири :D Загледах го тоя, як е. Друго което ми препоръчаха е http://www.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-125-cm-50ku6072-4k-ultra-hd-ue50ku6072uxxh/pd/D9CHJ3BBM/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм крайно против Сони... Защото това Сони не е онова едновремешното Сони. Вдигам 2 ръце за LG и Panasonic! Ако питате мен и Самсунг няма да си взема. Успех! 
Мой приятел има Панасоник не знам модела, но е 800hz 3D страшно хубава и подробна картина! А по-хубаво и "плавно" 3D не съм виждал. 

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка 100 човека - 100 мнения :D

Филтрирай до 1 модел на 2 марки, виж ги наживо двата ТВ и прецени, пък ние ще чакаме отзиви :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата телевизора вкъщи са LG . Адски доволна съм от качеството на картината,бързината на работа,качеството на 3д-то и всички екстри като цяло . До сега съм нямала никакъв проблем и препоръчвам с две ръце !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KONOFF ще се черпим бири :D Загледах го тоя, як е. Друго което ми препоръчаха е http://www.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-125-cm-50ku6072-4k-ultra-hd-ue50ku6072uxxh/pd/D9CHJ3BBM/

Нз какво се чудиш?Офертата е чук.Аз лично съм за Самсунг

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги ми Кирков , винаги има много за чудене .. аз лично съм за NSX !  :zen:

Любопитно ми е... като препорчъвате разни марки и модели ... правили ли сте си труда да сравните на място какво се случва реално ?! Щото типично секи си пее неговата ама ...... 

Аз си загубих времето от около 2 месеца в анализи на марки ... модели , четене и накрая като отидох у дюкяна , като почнах да ръгам таа ми ти флашка ту на тоя ту на оня .. кат почнах да сравнявам картинки и прочее екстри и сЪ светнах , че под 1500 леа сносен ТВ нема.

Т.е нямаше тогава , ся гледам че модели от преди полвин година са паднали с 2-300 лефа.

С две думи останах разочарован от това което се предлага за около хиляда до към 1300 лева. 

И понеже аз държах картината да е ултра-хупер-дупер брутал кристал и прочее ... я видях/мойта картина/ в 1-2 Сонита и 1-2 Панасоника под 2 бона.

А разни турски сглобки на Вестел на известни бивши японски марки , хич нема да ги комнетирам.

Да , Самсуняка и Елжиту откъм Смарт и свързване с различна периферия са мноого добре , ма в крайна сметка ТВ за гледане ли го купувам или за интернет и лигавщини с андроидски апове и прочее ?!?

Та като цяло избора е доста субективен , Но ако тръсим качествена картина и не сме коне с капаци ... Сони и Панасоник до 2 иляди нямат конкуренция. От там нагоре вече OLED -и моледи ... стаа друга ралтата , ама и влизаме у друга галактика ! ;)

Пописах малко , не задължавам никой с мойто субективно мнение ...!!

Са чекаме Кало да избухне ...  :tooth:

Редактирано от ROCKONOFF
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на Самсунга лоша ли му е картината?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега щом ще бъде ползван само като Монитор, което си е работата на един Телевизор, бягай на далеч от СМАРТ. Там имаш много елеkтроника, която все още не е стабилна - на кратко ТВ-то ти се управлява и зависи от ОС (операционна система). Бъгне ли се нещо спираш да имаш ТВ.

ЛГ в долния диапазон нямат конкуренция в цена-качество-големина екран.

 

 

Неприятното е, че скоро модели, които са чисто и само ТВ, с ТВ тунери а не с ОС, ще изчезнат и всичко ще стане СМАРТ и ще сме в облаците, но колко ще издържи този модел на прогрес не е ясно.

Автомобилни Компании плащат на Майкрософт да им качват цялата база данни в "облака" - пример, колата излиза от завода с опреден софтуеър (който управлява всичко в тая кола), намират бъг или решават да ограничат или подобрят нещо, колата прави връзка с облака, сваля новият софт, ъпдейтва, рестарт, палиш и колата ти е с нов софт и се очаква да върви по-добре.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора не е само матрица, за мен по важно е какво има зад нея.По точно обработката на самата картина.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък току що си поръчах един те такъв:http://www.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-125-cm-50ku6072-4k-ultra-hd-ue50ku6072uxxh/pd/D9CHJ3BBM/

и стария излиза на пазара.

Като пристигне ще споделя поне първи впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен 6-та серия и съм много доволен.За тази цена смятам,че е ок.Сони бях преди много години №1,но вече много се приравни качеството и в доста други марки.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да потърсиш информация ето тук: http://forum.setcombg.com.

Аз преди 3 години, когато трябваше да си купувам телевизор, четох доста и в крайна сметка избрах моя телевизор именно след препоръка от този форум.

 

Препоръката ми е да избереш измежду Panasoic и Samsung. Който е най-изгоден.

Лично според мен Panasonic предлагат най-добрите телевизори. Аз вече друга марка изобщо не гледам. Освен ако не мога да си позволя Bang & Olufsen :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай JVC-то дето си го харесал и ако има възможност доплати за удължена гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък току що си поръчах един те такъв:http://www.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-125-cm-50ku6072-4k-ultra-hd-ue50ku6072uxxh/pd/D9CHJ3BBM/

и стария излиза на пазара.

Като пристигне ще споделя поне първи впечатления.

Вчера го монтирах и не мога да му се нарадвам.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си купих Sony 49X8005C. Благодаря на всички за мненията и информацията!

 

Sent from my LG-F460L using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ц ц ц ц ц ... епи мрака картинката налЕ !! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста съм доволен. За съжаление кабелната малко ме ограничава, защото устройството може да предава на 1080p и 50hz адекватно, но филмите се виждат добре :D

 

Останах много приятно изненадан от звука на телевизора след връзване към колонки 2.1 (сателитки със събуферче) - определено като си пусна Atlas Rise и все 1 съм в репетиционната при онез чичаци :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,със здраве да му се радваш!Избора ти е добър, но за едно истинско UHD преживяване, ще ти трябва и едно блурей-че.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах ги сега. Има едно Сони с USB, което евентуално ще взема по-натам. С флашка 64гб ще мога да гледам филмчета :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. При мен Дядо Коледа тази година дойде по рано при мен и ми донесе това:)-http://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-49xd8305baep-09152538

Невероятен телевизор, високия клас на 8-мата серия,произведен 09/16г.Тук е мястото да споделя и цялата история за закупуването му и коректността на от страна на Техномаркет. Преди малко повече от месец имах една рекламация на висок клас смартфон ,на който му изтичаше гаранцията до месец(2год.).Получих обаждане от отдела рекламация, че не могат да отремонтирани тел.и да мина през магазина да си избера друг тел.за същата цена, за която съм го купувал 600лв.За щастие втори тел. си имам,но си викам-добре ще си взема някоя гъзарийка до 1000лв.,като вече съм на пред с 600-те лв.от рекламацията.И така на касата с един s7. Да ама бъг в системата им с един ваучер за върнат стар телефон и не успяха да направят сторниране.Помолиха ме да дойда на следващият ден. Така и направих и пак нищо 2 часа опити да решат "проблема".Докато ги чаках да го правят се загледах в телевизорите и в любимата ми марка и ги попитах дали вместо телефон мога да взема един телевизор. "Да, изберете си каквото желаете" им беше отговора. И така "мухата"за 4К ми беше влезнала, но проблема с касата стоеше.Извиниха ми се за причиненото чакане и се разбрахме да ми се обадят когато са готови и си тръгнах пак с празни ръце. Вчера ми се обадиха в 18 ч. и ми казаха, че имат пробив и че трябва да 19ч.да отида. Така и направих .Третият опит бе успешен и съм супер доволен от магазина и отношението. Мисля, че направих SUPER DEAL.Така трябва да се работи с клиентите.Относно телевизора съм очарован от детайла в картината на 4К.Включиха и един самсунг в същия клас до моя, Еми кво да ви кажа и той е на ниво, но като че ли липсва детайлността,а и цветовете на самсунга ми се струваха нереалистични,но това мисля, че е много индивидуално за всеки човек и неговото възприятие за картина.Лично мнение! Между другото, когато си избирате телевизор гледате всяка една цифра и буква в изписването на модела, защото означава нещо макар и малко различно.Това е моята история с добър край. По дълъг пост май не съм писал:) Поздрави!

Редактирано от JHM
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JHM,допълвам само че освен надписите на модела -неговорещи нищо на обикновен купувач ,по -добре е хубаво да гледате картината на телевизора който избирате ,поискайте дистанционното му от продавач-консултанта и си поиграйте с настройките на картината ,убедете се сами какви са му възможностите и дали ви задоволяват като изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...