Jump to content
Emicha

Мнение за Мултимедия (двоен дин)

Recommended Posts

Аз специана антенка ще си купя, но проблема ми е, че явно имам проблем тунера, защото едвам хваща и губи станции на места където с друго радио нямам проблеми. Та DABa не ме устройва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде им извеждате USB-тата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В жабката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как, дупчи ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекарах го в жабката без да се пробива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупих си следната плеър.

https://m.aliexpress.com/item/4000016362836.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.4000016362836&aff_trace_key=7ee053fbf41e479dba7ff88888f13418-1573380138133-05719-CeR6NEFQ&aff_platform=msite&m_page_id=436amp-m6ukhRF7JE-9GrMh5xLvZg1574167658833

 Въпроса ми е как да подкарам камерата за задно виждане. Аз съм си монтирал камера за задно виждане и огледало, което даваше картината от камерата. Сега огледалото го махнах. Камерата е захранена от + на крушката за заден ход, т.е. като включа задна камерата се захранва. Не знам как да изкарам изображението на екрана.

 Благодаря предварително.

 

Редактирано от w630i

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.11.2019 г. at 14:51, w630i написа:

Закупих си следната плеър.

https://m.aliexpress.com/item/4000016362836.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.4000016362836&aff_trace_key=7ee053fbf41e479dba7ff88888f13418-1573380138133-05719-CeR6NEFQ&aff_platform=msite&m_page_id=436amp-m6ukhRF7JE-9GrMh5xLvZg1574167658833

 Въпроса ми е как да подкарам камерата за задно виждане. Аз съм си монтирал камера за задно виждане и огледало, което даваше картината от камерата. Сега огледалото го махнах. Камерата е захранена от + на крушката за заден ход, т.е. като включа задна камерата се захранва. Не знам как да изкарам изображението на екрана.

 Благодаря предварително.

 

Макар и късно...

Виж кабела Camera VIN, звучи като да е вход от камера :)

 

Отскоро и аз се сдобих с такава джаджа, даже мисля като хардуер/софтуер е съвместима с твоята. На мен ми я монтира sttekata от форума

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.11.2019 г. at 14:51, w630i написа:

Закупих си следната плеър.

https://m.aliexpress.com/item/4000016362836.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.4000016362836&aff_trace_key=7ee053fbf41e479dba7ff88888f13418-1573380138133-05719-CeR6NEFQ&aff_platform=msite&m_page_id=436amp-m6ukhRF7JE-9GrMh5xLvZg1574167658833

 Въпроса ми е как да подкарам камерата за задно виждане. Аз съм си монтирал камера за задно виждане и огледало, което даваше картината от камерата. Сега огледалото го махнах. Камерата е захранена от + на крушката за заден ход, т.е. като включа задна камерата се захранва. Не знам как да изкарам изображението на екрана.

 Благодаря предварително.

 

 

Вариантите са два:

1) включваш я на видео входа за задна камера на мултимедията + подаваш тези +12В сигнал и на навигацията, за да превключи на камера;

2) ако нямаш 1) включваш я на видео вход на мултимедията и ръчно трябва да превключиш на видео , за да ти покаже картината.

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реших да махам оригиналния двоен дин и да сложа мултимедия. Спрях се на един Akai, чиято декоративна лайсна е 190 х 115мм. На ширина изглежда добре, но на височина е с 5мм. повече. Питам, това дали ще е проблем? Нямах възможност да пробвам, как ще стои.

Редактирано от Ivan B

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята дойде с такава рамка и да, трябва да се реже 5 мм примерно отдолу. Поръчах и уж точната рамка и като пристигне ще видим дали е така.

frame.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде я поръча?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, заимах се и аз с китайска мултимедия, само че на моя iso  кабел няма свободен кафяв кабел, а 3 различни по цвят свободни кабела, съответно на тях пише key 1,2 и 3. Въпроса ми е, кой точно от трите трябва да свържа към зелено-червения за да ми тръгне управлението от волана? Снимки не мога да кача, защото излизат прекалено големи дори и след редакция. Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, понеже никой не отговори, а нали знаете че има една приказка "Любопитството уби котката", та и аз така. Страх не страх разглобих, срязах зелено - червената жица, третата от дясно на ляво се пада при мен и свързах към нея жицата от снопа на мултимедията с надпис KEY 1,защото при мен нямаше кафява жица, конкретно тази беше лилава. Всичко тръгна без проблем. 😁

IMG_20200409_180645.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,есента взех една китайска мултимедия и я монтирах,като камерата я оставих да я монтирам, когато се стопли.Та да попитам задължително ли е да се монтира точно по средата на колата и правят ли се някакви настройки след монтажа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.05.2020 г. at 18:26, videvid написа:

Здравейте колеги,есента взех една китайска мултимедия и я монтирах,като камерата я оставих да я монтирам, когато се стопли.Та да попитам задължително ли е да се монтира точно по средата на колата и правят ли се някакви настройки след монтажа?

Моята не съм си я монтирал аз, но ето къде е монтирана. 

IMG_20200503_070523.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фейслифта номерът е точно по средата и става добре.А преди фейслифта номерът не е по средата и камерата ще трябва да я монтирам в дясно от средната ос на колата.Защото по средата е едната светлина на номера.За това питам дали ако не по средата ще има някакво значение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има значение за линиите за паркиране - ще са изместени.

 

Иначе няма настройки при монтажа. Не знам каква е камерата, но стандартно черпи ток от захранването на светлините за заден ход. По този начин като включиш задна камерата се включва и би трябвало мултимедията да регистрира напрежението и да покаже сигнала от камерата, даже преди да е стартирала операционната система. Поне при мен е така, а моята е универсална двоен дин.

 

В твоя случай най-добре е да вземеш камера за монтаж на мястото на лампата на номера или да се пригоди за там.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, note написа:

Има значение за линиите за паркиране - ще са изместени.

 

Иначе няма настройки при монтажа. Не знам каква е камерата, но стандартно черпи ток от захранването на светлините за заден ход. По този начин като включиш задна камерата се включва и би трябвало мултимедията да регистрира напрежението и да покаже сигнала от камерата, даже преди да е стартирала операционната система. Поне при мен е така, а моята е универсална двоен дин.

 

В твоя случай най-добре е да вземеш камера за монтаж на мястото на лампата на номера или да се пригоди за там.

Благодаря за отговора .Това ме интересуваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такава китайска мултимедия, но колата ми няма управление от волана 2003 год. е.

Взех и един мултиволан, но не знам дали ще стане лентовия кабел от кола с десен волан (повечето коли за части са десни).Някой пробвал ли е такава конверсия и голям ли е филма за подкарване на копчетата на волана.  Автопилота има ли вариант да се подкара ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от известно време разглеждам и аз алито за мултимедия понеже на моята кола е сложено от джамбазина евтино CD което чете само аудио дискове но в описанията на някои срещам че поддържат управление от копчетата на волана но ако са с аналогов сигнал някой знае ли дали на CRV 2 бутоните на волана са с такъв сигнал ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги, 

Знам,че темата е стара но искам да си сложа 1din multimedia .Харесал съм това защото директно пасва на мястото на радиото, екрана се вади ръчно когато решиш и работи с 2 камери задна и предна . Отделно екрана ви идва близо до нивото на таблото без да пречи на централните духалки https://carmedia.bg/universal/160-1388-1-din-navigaciya-722777293736.html#/46-konfiguraciya-44990lv_android_101_4_yadren_cpu_2gb_ram_16gb_rom_rds

Има ли корега с подобна система. Може ли да се ползва в движение ?

За 2 дин  екрана ми идва доста ниско и ще ми е трудно да шофирам и той да ме навигира или да телефонирам с него.

Благодаря предварително за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз миналата година си взех мултимедия 2din от aliexpress, ами миналата седмица изгоря и толкова беше, 170лв заминаха. Отделно хич не бях доволен от радиото, не знам какъв чип им слагат китайците, но никакъв обхват нямаше. Гледах, чудих се и вчера се сдобих с това животно. 

https://pioneer.bg/usb-player-pioneer-sph-10bt

Закачаш си телефона и имаш мултимедия с навигация, а прес юсб порта с кабел може и да си зареждаш телефона. Като искаш само радио или музика от флашка събираш стойката и си готов. За мен това е по добро от 2din и 1din китайски мултимедий,няма я само камерата за задно виждане, но за този pioneer има отделен парктроник за 80лв, по нататък ако реша мога и него да взема. 

Редактирано от Pi6ligara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Преди 6 часа, Pi6ligara написа:

Това животно едно време го гледах и му се чудих и тогава реших, че може би не искам все още да си усложнявам живота. Затова и още не съм се решил на 2din. :) 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, отскоро взех едно Crv 2004, 2ка, бензин. Колата я взех с проблем с навигацията и радиото. Проблемът беше, след като дам на контакт радио прихващаше няква слаба честота и пръщеше, а навигацията не запалваше, в началото си помислих, че съм за код, но от Бултрако казаха, че не съм. След това откачих клемата на акумулатора, че ме подлудяваше това пръщене и нямаше спиране, или бутоните не работят. Та питането ми е къде бихте ме насочили да ми оправят радиото и навигацията поне да ползвам часовника. Благодаря.

Редактирано от Elenkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Да споделя и моя опит от смяната на фабричното CD с двоен ДИН мултимедиа...

1. Избор

Определено китайските мултимедии с андроид изкушават, но след мнения на хора закупили подобни с характеристики (ядра, рам, ром) над средния клас се отказах. Отделно, не ме влече идеята да прокарвам кабели из купето, а не намерих такава, на която предния панел да има USB и SD card. Мога да изброя още причини за отказа ми от андроидите, но са субективни и не искам да ги налагам на никой.

2. Цена

Предвид усложнената процедура на доставка от Китай - ддс, мито, такси и бюрократични глупости. Поръчката от Китай на мултимедия (200-300лв) не ми се видя никаква далавера, затова реших да заложа на нещо, което го има на нашия пазар.

3. Устройства у нас

Марковите плейъри и мултимедии, незнайно защо не предлагат устройства четящи Micro SD Card, което е голяма грешка според мен. Това е най-удобния, бърз, малък и евтин носител на информация.

4. Устройството

В крайна сметка се спрях на един AKAI предлаган от няколко търговеца у нас и внасян от Румъния. Марката от много години насам е китайска, но какво общо имат с румънците, нямам идея. Беше малко притеснителен факта, че въпросното устройство се предлага само в бившия соц лагер и нямаше никакви ревюта в нета, но реших да рискувам, тъй като поне покриваше изискванията ми напълно, че и отгоре...

5. Монтаж

В комплекта има декоративна рамка, шейна и ISO букса. Страничните отвори на устройството пасват, що годе прилично на фабричните конзоли, само дето се наложи да отстраня фиксиращите пъпки на конзолите на шмиргел. Рамката, сещате се няма как да пасне на нашия отвор - наложи се препилване на долната страна и задната страна на двата горни ъгъла. Без нея имаше дразнещи фуги, през които се виждаше карантия...

 

Прикчавам снимка на изпълнението.

 

photo_2021-10-10_16-17-44.jpg

 

Ако някой го интересуват подробности за устройството, да пише и ще дам още инфо.

 

Редактирано от rabbeat
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понеже от доста време съм с китайска мултимедия и съм сравнително доволен.

Колата ми е 2003 г и няма мултиволан. Взех хубав тапициран фейсов волан с копчета, но какво още ми е нужно, за да подкарам управлението.

Лентов кабел, кабели до медията, какво е нужно - някой правил ли го е и стават ли частите от десен волан ?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! От известно време се чудя дали мога да сложа на моята Honda CR-V 2nd gen навигация от 3ката.  Разгледал съм буксите, но нищо не разбирам от тези работи и ми се ще някой да ми отговори и да предложи сервиз, в който могат да го направят, ако е възможно разбира се! Благодаря предварително! 

7E21B581-3FDE-40EC-AAA1-0FF3D07CC217_1_102_o.jpeg

304DF6FC-1646-450E-AA3B-D5496FD1BE64_1_102_o.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...