Jump to content
Emicha

Мнение за Мултимедия (двоен дин)

Recommended Posts

Едно наум от мен - и трите плеъра са с букси (за към плеъра), завършващи с кабели - демек ще трябва да си ги навържеш сам.

Иначе имам ISO букса за ЦРВ-то, остана ми след като сложих адаптер за бутоните от волана, ако ти трябва мога да услужа.

http://www.universclub.com/en/upload/ARPC2-68-42.jpg

 

Не знам дали бих си взел чак такъв евтинджос, все си мисля, че ще е бавноразвиващ и ще ми скъса нервите. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ако се наложи ще знам кого да търся за букса :). На мен ми трябва най - вече заради това, че е с десен волан и искам да сложа камера. Когато карам другата и мина на тая "ненормалната" все едно съм сляп вляво..

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,за да не отварям нова тема ще ползвам тази на колегата.Днес ми инсталираха андроид мултимедия и като си взех колата,се оказа че майсторите не са ми свързали управлението от волана защото "нямало такава опция в мултимедията" а аз съм сигурен че има.Въпросът ми е кои са кабелите за управлението от волана и за кои кабели от буксата на мултимедията се свързват,или трябва задължително да се ползва преходник,като показания в предните постове?

Колата е ЦРВ 2.2 ctdi 2006г а мултимедията е :https://www.aliexpress.com/item/2G-16G-Quad-Core-Android-7-1-car-multimedia-player

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам се:

Цитат

А управлението на музиката от волана ще ти тръгне, когато инвестираш още 100-на лева за необходимия модул, но това ще се получи и ако в новото устройство имаш букса, за да го включиш.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след безгрижни цели три дни с новата мултимедия ,светна бял екран и се чува само звук.На някой случвало ли се е нещо подобно? и да ми препоръчате читав сервиз,защото в този в който ми я инсталираха вдигат рамене и се чудят какво и е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

On 4/19/2017 at 12:26 PM, achore1 said:

Добре, нямам намерение да споря, само споделям опит. 

 И аз съм с китайче, а преди беше с оригинална навигация, дизелова с фейслифта 2005. нямам проблем с круиз контрола дори и с китайчето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 7/24/2018 at 12:11 AM, g_georgiev said:

Колеги,за да не отварям нова тема ще ползвам тази на колегата.Днес ми инсталираха андроид мултимедия и като си взех колата,се оказа че майсторите не са ми свързали управлението от волана защото "нямало такава опция в мултимедията" а аз съм сигурен че има.Въпросът ми е кои са кабелите за управлението от волана и за кои кабели от буксата на мултимедията се свързват,или трябва задължително да се ползва преходник,като показания в предните постове?

Колата е ЦРВ 2.2 ctdi 2006г а мултимедията е :https://www.aliexpress.com/item/2G-16G-Quad-Core-Android-7-1-car-multimedia-player

 

Давам ви линк към видео, по което аз си свързах бутоните на волана. Вижте след 3,22мин. на клипа.Проверено е! Работи.

 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 7/26/2018 at 2:46 PM, g_georgiev said:

Днес след безгрижни цели три дни с новата мултимедия ,светна бял екран и се чува само звук.На някой случвало ли се е нещо подобно? и да ми препоръчате читав сервиз,защото в този в който ми я инсталираха вдигат рамене и се чудят какво и е.

Провери дали не загрява много... аз сложих радиатор на единия чип, че много грееше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията. Белия екран се оказа,че лентовия кабел за видеото не дава добър контакт и след като му зачистих медния накрайник вече няма проблем.А относно видеото,този кафяв кабел къде се намира,че не ми стана много ясно-на преходника за хонда буксата ли,защото зелено-червения кабел доколкото виждам е на основния сноп кабели,тоест които са на колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза от навигацията и е свободен, трябва да се свърже със зелено - червения.

Редактирано от bloiler

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,още веднъж благодаря много за помощта,стана и работи перфектно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да препоръча читав електричар в София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой да знае какво е управлението от волана - аналогово или дигитално при CRV 2nd gen.facelift  2006 2.2- diesel ?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е аналогово, ама не съм сигурен.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения аналогов прибор в аудио системата е потенциометърът за волумето на DIN панела...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени когато си купувах адаптер четох, че се предават данни от волана към уредбата през оригиналната букса, мисля че бяха 2 кабела. Кои са точно пиновете ще те излъжа.

Каква е идеята? 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Благодаря за инфото колеги. И аз имам спомен, може би някой от Вас беше писал в тема тук във форума, че се предават данни, но не бях сигурен.

    Идеята е, че ми писна от фабричната навигация вече. 5 пъти чистя скапания лазер, само и само да ползвам часовника и ligth dimmer-a. Источна Европа през 2006 год. явно за Honda M.C. не е съществувала.  Ще сложа китайче и имах оферта, но пише, че  SWC работи самo под аналогови бутони.  

    Алтернативата (макар и малко по- скъпа е https://www.ebay.co.uk/itm/HIZPO-Universal-Dash-Android-8-1-Autoradio-Car-MultiMedia-Player-GPS-Navigator/192494414171 Мисля него да взимам. Ще се радвам, ако някой от Вас сподели има ли впечатления, има ли нещо, което трябва д а ме притеснява?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с JOYING, както на клипа по-нагоре и всичко работи перфектно.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, pantudino5 написа:

    Благодаря за инфото колеги. И аз имам спомен, може би някой от Вас беше писал в тема тук във форума, че се предават данни, но не бях сигурен.

    Идеята е, че ми писна от фабричната навигация вече. 5 пъти чистя скапания лазер, само и само да ползвам часовника и ligth dimmer-a. Источна Европа през 2006 год. явно за Honda M.C. не е съществувала.  Ще сложа китайче и имах оферта, но пише, че  SWC работи самo под аналогови бутони.  

    Алтернативата (макар и малко по- скъпа е https://www.ebay.co.uk/itm/HIZPO-Universal-Dash-Android-8-1-Autoradio-Car-MultiMedia-Player-GPS-Navigator/192494414171 Мисля него да взимам. Ще се радвам, ако някой от Вас сподели има ли впечатления, има ли нещо, което трябва д а ме притеснява?

Благодаря предварително!

Аз съм с почти същото и работи превъзходно.Филми,музика,блутут,командване от бутоните на волана-всичко работи идеално,а  навигацията (моята оригинално е IGO)е перфектна,миналия месец ме преведе през Румъния и Букурещ безпроблемно.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за мнението! Цената ми идва точно поносима и въпроса беше да не се налага после да купувам адаптери и т.н. за управлението от волана. Ще им заръчам едно elm327 и камерка. Специално този модел има APK Installer и може да се root- не, така че за Коледа се надявам да съм оборудван :) 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега постарал си се.С какъв андроид е тази система в саита пише 4.4.4, но това е много старо и нещо не мис се вярва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай, щом е с Google Market ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с Аndroid e 4.4.4 е. Това не ме притеснява ;) особено . Няма никакво знчение версията на андроида , а това колко стабилно работи. Все пак това не е телефон, не е и таблет и не ти е в ръцете постоянно. Няма да снимаш, да обработваш документи или пък да сърфираш в интернет. Предназначението му е да бъде car stereo gps multimedia.

Колега dindin, тъй като доста отдавна работата ми е да се занимавам с мобилни телекомуникации работя с различни мобилни OS и устройства и т.н. за мен market, store , play store, app store са синоними. Извинете ме за неточността, Android 4.4.4  ползва Google play. Update-ва си google service-те, queue-тата и т.н. Мога и да го root-на и префлашна, в xda developers видях, че има firmware-и всякакви, но няма да го направя. За мен така е функционално. Чете всичко, има всичко, което искам да има, достатъчно бързо е, интерфейса е приятен и интуитивен...все пак Crv -то  е 2006г.  т.е. android 4.4.4 си е 7 год по -млад от колата ... майтапа на страна, помислете дали ви е необходима някоя от   по - горните версии на андроид за колата и дали ви се дават още 50-70 £ повече, само и само да казвате е аз съм с 8.0.1 или с 9 или с квото и да било ... 

Лелелее унесох с писането :D... наздраве и лека от мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че всички нови апове не ги правят обратно съвместими смятам че по нова версия по добре, но ще си работи без проблем и с по стари няма лошо.Сега и ако сложиш една камера към него ще е топ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, pantudino5 написа:

Относно GPS антената. Обичам чистите монтажи и затова реших да сваля ОЕМ GPS antenna и

Колега, благодаря за изчерпателното изложение, да си жив и здрав!

Имам един въпрос ОЕМската антена не се ли куплира с тази джаджа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на поевчвто афтърмаркет мултимедии в опътването е почвртано да не е опитваме да включваме ОЕМ антената към устройството, а само тази от комплекта...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната е на Pioneer, OEM навигацията е Alpine...И работят заедно... Според мен, може да се тества, като се попреработи конектора може да се тества. Не вярмам, да има драйвър за антената, няма толкова жила за такава комуникация с устройството. Т.е. може да се пробва и да стане, може и да не стане... Има  ли смисъл при положение, че имаш сигурно съвместима в комплекта? :) 

 

Относно това, че на повечето пише да не се пробва ОЕМ антената:

Доста от медиите нямат вграден GPS чип в дъното, той се намира именно в антената (външен) ;) и за това си казват хората не пробвайте фабричната. Това лесно може да се провери, като преди монтажа се включи устройството без антена. Намери ли местоположение, то значи, че си е с вграден модул (както един обикновен таблет)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

        Честита Нова Година, Колеги ! 

 Преди месец влязох в групата на HONDA CR-V  2.0  i-vtec K20A4  

Трябва да сменя оригиналния 2DIN  IMG_20181214_175455.thumb.jpg.b18263f860bf5eb27fc8ce49523ede2a.jpg  

Но бих искал да запазя командването от мултимедийните бутон на волана !  

Спрял съм се на  тези модели :  https://www.emag.bg/universalna-multimedija-hesperus-dvoen-din-s-gps-dvd-2gb-ram-android-ua410622/pd/DQN5PVBBM/ 

 

https://www.emag.bg/universalna-multimedija-hesperus-dvoen-din-s-gps-2gb-ram-android-ua41172/pd/D3PHPVBBM/  

 

Споделете ако имате някакво виждане !   Марка, Модел, Цена !   

    Благодаря ви ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са си чисто "no name" китайски мултимедии с андроид,като за такива на мен лично ми скъпеят малко.Със сходни параметри вървят около 160-180 $ в един китайски сайт.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, g_georgiev написа:

Това са си чисто "no name" китайски мултимедии с андроид,като за такива на мен лично ми скъпеят малко.Със сходни параметри вървят около 160-180 $ в един китайски сайт.

 Предполагам че визираш  ''Алито''  !    Най вероятно ще е от там,  но по какво се различават моделите който се синхронизират със мултимедийните бутони на CRV-to  ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.01.2019 г. at 8:55, Juli CR-V 2006 написа:

 Предполагам че визираш  ''Алито''  !    Най вероятно ще е от там,  но по какво се различават моделите който се синхронизират със мултимедийните бутони на CRV-to  ? 

Натисни на линка,който съм сложил и виж  на примерния модел на страницата,където са му изброени "екстрите" има иконка - волан и надпис"steering wheel control".Това означава,че има възможност за връзване към бутоните на волана,а това става по по-горе описания в темата начин.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, g_georgiev написа:

Натисни на линка,който съм сложил и виж  на примерния модел на страницата,където са му изброени "екстрите" има иконка - волан и надпис"steering wheel control".Това означава,че има възможност за връзване към бутоните на волана,а това става по по-горе описания в темата начин.

Да, това е обозначението за контрол от волана !   Но не ги препоръчват тези модели поради това, че са със слаби параметри и Забиват !!!   

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Restless написа:

Аз съм с такава и работи перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!  Ей това поръчах от китайчетата, всичко си има и работи !  Препоръчвам ..

 

https://www.aliexpress.com/item/XTRONS-2-Din-7-Android-8-0-Octa-Core-4G-RAM-Universal-Car-Radio-Stereo-Player/32849740334.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4du129Gj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !

Темата е дълга , прочетох , но не намерих едно мнение което да се отняся за double din който е предвиден за слушане на музика , както и ползване за bluetooth за телефон.Като пример искам да попитам някой сблъсквал ли се е с тови модел на Alpine:

 

http://www.alpine.bg/p/Products/head-units/cde-w296bt

 

Всеки предполагам има навигация на телефона , пък и да си сваля оригиналната навигация и да сложа някакъв китайски боклук хич не ми се иска.Имам чист интерес за качествена музика , както и bluetooth за телефона .Пише , че се слага модул за мултиволана евентуално допълнително и всичко ще си работи както ми е сега.Моля ако някой е слагал такъв double din по висок клас и с копчета , а не тач скрийн,  да пише .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегии, да попитам, че нещо съм назад с технологиите, на тези китайчета, двойните динове, има функция DAB + . Искам да попитам тази опция, след като се оборудваш със съответния BOX работи ли в БГ и какво хваща по дяволите?

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това хваща: https://dab.bg/

Ма само в София засега. :)

Иска специална антенка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...