Jump to content
georgivanov1

Приложения за Android 4.0.4 CR-V NAVI

Recommended Posts

Здравейте колеги,от 2 месеца съм собственик на CR-V 4та генерация.

Колата е оборудвана с таблет версия Android 4.0.4

Въпросът ми е какви приложения мога да кача,които да са ми от полза?

Поздрави

08de5c6ed02947e9921d60986b73e11a.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Силно ти препоръчвам Car Launcher 

Страшно удобно приложение (тип launcher), с който много си улесняваш използването на телефон или таблет докато караш. Става и за фабрична/афтърмаркет мултимедийна система, стига да е базирана на андроид. 

 

Към началния екран може да си добавяш шорткъти към каквито си искаш избрани от теб други приложения. Показва час/дата, скорост (трябва да е включен GPS-а). Има избор от 2-3 интерфейса (skin-а), както и цветови настройки. Няколко много полезни настройки: 

 - за автоматично стартиране при детектване на зададена блутут връзка или захранващ източник, съответно и спира автоматично при отпадане на захранването или дисконектване на блутута (това е много удобно при телефон/таблет) 

 - да държи дисплея включен (много удобно за телефон/таблет, не трябва постоянно да отключваш устройството. 

 - има и screensaver (час/дата), с минимален backlight за пестене на батерия при телефон/таблет (към началния екран се връщаш просто с докосване на дисплея) или ако не искаш / не ти е необходимо постоянно да виждаш "шарения" дисплей. 

 

Аз го ползвам от около 2 месеца на телефон и съм страшно доволен. Супер много улеснява, особено ако телефона/таблета ти е "закрепен" някъде "под ръка". При теб с фабрична мултимедия ще е идеално. 

Недостатък е, че няма безплатна версия (има trial версия, но е активна само 5 дни). Но цената му не е висока (7-8 лв) и смело мога да кажа, че си заслужава всяка стотинка. Можеш и да го пробваш няколко дни с trial версията и след това да прецениш дали ти допада и да го платиш. Ако пък не ти се дават... може да си свалиш малко по-стара версия безплатно ("кракната"), има ги из нета, трябва търсене. 

Аз супер много време търсих такова приложение, пробвах какви ли не, по-добро от това не открих. 

 

Подобно приложение е DashLinQ, то е безплатно. Не е лошо, но другото според мен го бие отвсякъде.  
Редактирано от mitaka_t
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблет ли е това или фабричната навигация на CR-V 4 ? Доста странно 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 4.0.4. Това я някакъв таблет Фуджицу... Можеш да си качиш каквото искаш. Аз засега само Google Maps съм си качил, защото стандартно нямам навигация (но си има GPS). Проблемът е, че Андроидът е много къстъмизиран и трябва да си качиш още едно програмче, с което да разрешиш на друти приложения (освен радиото) да работят, когато колата е в движение.

Всички програми трябва да се преименуват на HondaAppCenter_A1.apk. За повече подробности чети тук -> http://forum.xda-developers.com/general/security/honda-connect-android-t3179549/page17 от стр. 17 нататък.

 

ААа, и ако не можеш да си качиш програмчето за правата, най-вероятно си си ъпдейтнал Хонда апп център-а, та ще трябва да ресетнеш всичко до фабрични настройки! От опит го казвам ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че Андроидът е много къстъмизиран и трябва да си качиш още едно програмче, с което да разрешиш на друти приложения (освен радиото) да работят, когато колата е в движение.

Всички програми трябва да се преименуват на HondaAppCenter_A1.apk.

 

Здравей колега,което е това програмче?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дал съм линк по-горе. Ще трябва да се почете малко ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря английски колега за съжаление, само португалски :)

 

Enviado do meu SM-G935F através de Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да инсталирам Car Launcher и ми показва това :

 

8b4243d7e825ec6c3ad5d7ca8cb73abe.jpg6f0c3a2ba12e2b34d16a0faeeec6a56b.jpg7ae1dca3e1d1160e1694fa76c8e2900c.jpg

Как да инсталирам Google Play Store, защото ми дава същия проблем?

Поздрави

 

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с това: http://pollux.androidapksfree.com/polluxdata/bfb09b3a7fcde2d0c3e021a362cf6115/com.android.vending_v7.1.16.I-all_0_PR_137616877-80711600_Android-4.0.apk

 

Minimum Android version: Android 4.0+ (Ice Cream Sandwich, API 14)

 

Трябва да дадеш възможност за инсталиране на приложения от неизвестни източници.

Settings -> Security -> Unknown Sources

 

Предполагам, че ще иска да си инсталира Google Play Services само, но знам ли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавайте с упражненията, няма проблем. Като ви писне прочетете пост №4 в настоящата тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съживя темата със следните въпроси:

1.Ако върна заводските настройки и направя по-горе описаните стъпки, за да инсталирам желани приложения какво ще се случи с фабричната навигация, понеже е ъпдейтната?

2.Също така живо ме вълнува въпроса за гласовите команди.Бях сигурен,че има но вече се замислям.Когато натисна бутона от волана за говор единствено ми дава опция за гласово набиране на номер? Моля някой с европейско CR-V да сподели имат ли гласови команди? Аз съм с фейслифта 2015г. и андроидската навигация(таблета).

3.Може ли да се използва вграденото Siri free eyes чрез андроид или е възможно само с Iphone?

4.Приемам идеи за какво използвате мултимедията освен радио и навигация? 

5.Има ли друг вариант за интернет освен чрез hotspot през телефона?

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 4/29/2020 at 11:55 AM, AzSum said:

Да съживя темата със следните въпроси: ...


Колега, има ли някакво движение или опити базирани на въпросите по-горе? 😊

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега,

Частично :) ето и ъпдейт:

1.Не съм пробвал, защото се страхувам да не прецакам навигацията.Ще сменям масла след 2 месеца в Бултрако и ще ги разпитам.

2.Това ме интересуваше най-много и стигнах до Хонда Ирландия за отговор.Оказа се,че въпреки,че мултимедията ми е андроидска и колата е фейслифт, гласовите команди влизат в новата версия на мултимедия след 2016 или 2017 мисля.Но е софтуерно, визуално е същата мултимедия.С тази може да се прави гласово набиране на телефона.Но продължавам да ровя понеже виждам някаква опция "гласово съобщение" в настройките и не разбирам за какво е.

3.Нямам развитие

4.чакам предложения 

5.Благодарение на @ivan_m стана ясно :"

Има малки рутери към които може да се свърже USB четец със СИМ карта като този:

http://www.lancombg.com/topic/categories/?pg=product&product-name=VEwtTVIzMDIw

Има и модели, които имат слот за СИМ карта, но те са доста по-скъпи.

6.Междувременно подкарах aha приложението,което е готино, понеже има безброй радиа, подкасти и аудиокниги.Може да се използва и за ФБ.Но заблеязах,че ми дърпа прекалено много нет, а в момента плана ми на телефона не е подходящ за това.

Ако ти имаш наблюдения или приложения ще се радвам да споделиш.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 14 часа, AzSum написа:

Здрасти, колега,

Частично :) ето и ъпдейт:

1.Не съм пробвал, защото се страхувам да не прецакам навигацията.Ще сменям масла след 2 месеца в Бултрако и ще ги разпитам.

2.Това ме интересуваше най-много и стигнах до Хонда Ирландия за отговор.Оказа се,че въпреки,че мултимедията ми е андроидска и колата е фейслифт, гласовите команди влизат в новата версия на мултимедия след 2016 или 2017 мисля.Но е софтуерно, визуално е същата мултимедия.С тази може да се прави гласово набиране на телефона.Но продължавам да ровя понеже виждам някаква опция "гласово съобщение" в настройките и не разбирам за какво е.

3.Нямам развитие

4.чакам предложения 

5.Благодарение на @ivan_m стана ясно :"

Има малки рутери към които може да се свърже USB четец със СИМ карта като този:

http://www.lancombg.com/topic/categories/?pg=product&product-name=VEwtTVIzMDIw

Има и модели, които имат слот за СИМ карта, но те са доста по-скъпи.

6.Междувременно подкарах aha приложението,което е готино, понеже има безброй радиа, подкасти и аудиокниги.Може да се използва и за ФБ.Но заблеязах,че ми дърпа прекалено много нет, а в момента плана ми на телефона не е подходящ за това.

Ако ти имаш наблюдения или приложения ще се радвам да споделиш.

 

Здрасти, би ли споделил как подкара aha приложението, че аз нещо не мога да се оправя с него.

Редактирано от k0c3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Единственото условие е да си направиш регистрация,т.е. единствено име и парола. Може да я направиш директно чрез мултимедията или ако ти е по-удобно да си  я направиш на компютър или друго устройство и после на мултимедията само да си напишеш името и паролата и това ще е еднократно.

Другото условие ,което се подразбира е,че приложението работи през интернет.

Ако версията ти е много стара в началото се ъпдейтва за няколко минути.

После е готино има стотици радиа, подкасти на всякаква тематика и аудиокниги.

Успех!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...