Jump to content
chy

Грешка 325 на к20а4 црв '02г

Recommended Posts

Смених въпросния датчика преди месец и нещата останаха същите, чека си свети, колата не върви. Разликата беше, че от време на време изгасваше и тъкмо се зарадвам и цък светне. Това беше в последните студове. Правих тест по инструкциите от упътването, изтривам грешката, загрявам колата и хоп светва досадната лампа. Вече мислех да сменям колата.

Преди седмица със затоплянето на времето, ми се отвори ищах да човъркам по колата. Свалих жабката да видя къде се намира ЕКУ-то. Понеже имаше много кабели и малко време, изключих акумулатора и напръсках куплунгите на ЕКУ-то, без да ги откачам с контактен спрей. И чудо, няма грешка. Вече цяла седмица, загрявам я, тествам я и грешката не светва. Колата се държи много по-различно, по пъргава и със съживени няколко коня.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито! Сега остава да кажеш и конкретния контактен спрей кой е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Явно проблемите са два. Единият е в самия датчик, а другия в окабеляването. Полезна информация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро съм сменил датчика без нужда. Но може да се пробва преди да смяна на датчика.

Куплунгите на компа ми се различават от тези в упътването и не знаех кой е кабела за сензора. Затова напръскаха профилактично  всички, без да очаквамине някакъв положителен резултат.

Притеснението ми е дали решението не е временно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информирай за развитието. Ще помогнеш на доста хора. Имах предвид, че при едни проблема е в датчика, а при други в кабелите, явно. Малшанс ще е и двете да ти се случат накуп, но знае ли човек... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,от два-три дни и аз съм със сменен датчик(от САЩ),тук искам да благодаря искрено на zmiata 29,който оказа голяма помощ за смяната му.С новият сензор чека вече не свети!

Още веднъж,Тони,Благодаря!Успех!

пп.Между другото остана ми китайски датчик,ако някой се интересува и не му се чака от Ebay да пише.

Редактирано от tany66
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, някой сложи ли вече датчик от тук?

https://www.ebay.co.uk/itm/New-Genuine-OEM-Honda-Ignition-Knock-Detonation-Sensor-30530-PPL-A01-USA-SELLER/263400713617?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2648

Аз сложих един оемски от Ali-то, но се оказа леко употребяван.

Както и да е... сложих го и след 100-на км чек апят загарел!:dry:

Сега съм поръчал този от адреса горе...

Мисля че колегата zmiata29 беше поръчал такъв?!

Редактирано от Glavanov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз и още няколко колеги тук, вче нямаме проблеми с тази грешка с този именно датчик.

Успех!

Редактирано от zmiata29
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чуудесно. Нещо проблеми с доствката? На пощенския клон пристигна, нали?!

Прави ми впечатление, че ако не ползвам климатика чека не се обажда.

Възможно ли е вибрацията от комптесора да влияе на датчика или да прави мизерия по кабелите?!

Може и да е съвпадение разбира се...

Като слагах този от Ali-то ползвах модифициран за целта камък и брейкър бар, заради ъгъла под който може да се бръкне от долу.

Преди стягане тренирам ръката на 30Nm на динамометричния... не се смейте! :D

Май за новия ще сваля колектора, хем ще почистя дросела.

Редактирано от Glavanov
  • Haha 1
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мислех че само аз съм толкова луд да го сменям от доло :D определено не бих повторил :D Аз торкнах с малък торкренч и кролфут.

Редактирано от MNED

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моя старец обича да се гъбарка...

-Вие сте потомък на комунизма и вас лесните победи не ви радват!:cool:

Нещо такова ли колега?

https://zimber-tools.com/bg/avto-instrumenti/instrumenti-za-remont-na-inzhektorini-sistemi/chupesch-prorjazan-kamk-1-2-21-mm-w24r127-jonnesway.html

Редактирано от Glavanov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 12 часа, Glavanov написа:
Преди 8 часа, Glavanov написа:

Чуудесно. Нещо проблеми с доствката? На пощенския клон пристина?!

Аз лично, го изпратих в Англия на приятел,  и определено сгреших, там митото беше 15 паунда, но колеги тук са го получили в пощенския клон, на единия са му взели пари(мито), а на другия не.

Иначе препоръчвам смяната му да е със сваляне на колектора и дино ключ, не е кой знае какъв чанч, а и има и други неща дето могат да се профилактират около процедурата. Освен това е и запознаване с местоположението на стартера, подходящ повод да попсувате на воля.

ААА... сетих се, определено и задължително проверете (с динамометричен ключ) болтовете на металната част на колекторите!!!

Пуснах тука друга тема за едноCRV-mk2 което гаснеше като си дойде в работна температура. Така и приживе не се откри проблема, почнах да я разпродавам на части и  като разглобявах колекторите и.... какво да видиш; между гарнитурата на металния колектор и главата черни ивци - смукало е въздух от там и пръц.

Редактирано от zmiata29
допълване
  • Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха... като сменях нока ми стана ясно, че стартера пада само след колектора.

Да, по колектора има какво да се ревизира, като актуатора и клапата за промяна на геометрията.

Неприятното е, че е добре да имш налични уплътненията ако са удървени или се скъсат при демонтаж...

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен(а ги свалях всичките тия неща, поне десет пъти), нямаше нищо удървено и скъсано, сменях и датчика на колега от форума и там нямаше проблеми, така, че дерзай спокойно.

• Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.