Jump to content
веселият роджър

Автомобил от Ласерман карс (lasermanov) – голяма грешка.

Recommended Posts

Ебати племето сме. Егати хладнокръвието имат тези уроди. Искрено ти съчуствам, но не е ли и тук по закон, ако това се случи в рамките на тази година, нещастниците да си поемат щетите или да ти върнат парите? Господари на Ефира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, евентуално ще му върнат парите, ама тези, записани във фактурата и ще бъдат "чисти" пред закона, защото повечето от нас, като купуват автомобил не ги интересува какво пише там, а това е важно за много неща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една много тъжна и същевременно поучителна (поредната) история за човек който е дал една чанта пари надявайки се да получи нещо различно от ядове, нерви и неприятни приключения срещу тях. Ако човек е с по така да кажем захабени нерви може да го избие на агресия и да свърши в новинарския блок при такова изживяване.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега искрено ти съчувствам. Чета историята ти и направо не мога да повярвам, че има такива гадове! Тези хора как се гледат в огледалото. По лошото тука е, че държавата не взима никакви мерки за защита от измами свързани с продажбата на автомобили втора ръка. Но тези и други такива мародери рано и ли късно ще си намерят майстора. Едно от решенията за спиране на размножаването на автоджамбазите е да им се налагат такси на всяка една внесена кочина,не отговаряща на определени изисквания.Така е в южната ни съседка. Там такова безобразие няма,именно заради ограниченията, които имат за внос и търговия с автомобили втора ръка. Лошото е,че българина все още не е в състояние да купува нови автомобили. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, евентуално ще му върнат парите, ама тези, записани във фактурата и ще бъдат "чисти" пред закона, защото повечето от нас, като купуват автомобил не ги интересува какво пише там, а това е важно за много неща!

Бих искал да поясня, че колата е фактурирана за същата сума, на която реално е платена. Фактът, че от Ласерман карс се съгласиха да напишат фактура на реална цена ме подведе, че са сериозни. Разбира се имаше вариант да водим съдебно дело и да обикалям по технически експертизи, но като се има предвид състоянието на съдебната ни система и това че делото трябваше да се гледа в Перник, мисля че всички се сещате какъв щеше да е резултата, а и просто нямах нерви. В момента покупката на употребяван автомобил е руска рулетка и е така защото всяка повреда която собственика открива след покупката минава в графата „скрити дефекти за които продавача не носи отговорност“.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си виновен за нищо. На всеки може да му се случи подобна гавра.

 

Обаче, самата дума "Горубляне" е трябвало да предизвика в теб реакция, че нещата са много съмнителни. Втората съмнителна дума/фраза е "Внос от Италия." Като чуя, че нещо е внасяно от Италия и бягам с 200 км/ч. Не че няма свестни бройки внесени от там, но се замисли защо почти всичкия автоджамбазки внос през последните години е от там? Защото се внасят таралясници, Джани Леопарди я кара 400 000 км и я хвърля, взема я горублянския джамбаз, връща километража и от 400 000 ти я продава на 127 000 "реални", окабелява я, гаси чек енджини и всякакви други лампи, удря й една боя и ти я пробутва с големи букви в обявата като "НОВ ВНОС, ПЕРФЕКТНА, 1 СОБСТВЕНИК, МАЛКО КМ."

 

Аз си взех Акорда от официален представител (Хонда) в Германия. Излезе ми доста скъпо, но си заслужаваше всеки цент. Имам цялата й история, оригинални документи от всички годишни смени на консумативи, които са извършвани и с огромен процент сигурност мога да кажа, че километрите й наистина са реални. 

 

Давате ли много пари за кола, задължително я вземайте от официален представител или от частно лице (никога, никога, никога от автокъща, без значение в коя държава е автокъщата, особено ако собственици са балкански или близкоизточни субекти).

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класически казус с продажба на стока (в случая МПС) със скрити дефекти. Трябвало в веднага да уведомите продавача, като имате възможност, да се върне колата, срещу платената цена.

В случай на отказ, разполагате с иск, който вярвайте, при така изнесените факти, ще бъде уважен, от който и да е съд.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Нашата съдебна система е на тяхна страна по презумпция.

 

Eто това е причината за всичко,... почти...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извини ме, в договора нямаше ли клауза за предаване- приемане протокол?

Който Вие да подпишете след съответен тестов пробег? Не искам да те напрягам.... Просто питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам човек как не си се върнал и да ги запалиш тия измамници мене ако ме врътнат с 20 хилки ще се върна и ще им пална другите кочини

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, чета и се чудя имат ли деца , жена , как ги гледат в очите?! Ебаси мошенниците!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато купувах моята кола бях с жената и децата. Предупредих го че ако на следващия ден ме остави на средата на магистралата тая кола ще се наложи да се видиме пак. Мисля че ме разбра правилно. Дано на никой не се случва, но ако някой долен пернишки селянин ми остави децата на магистралата защото е искарал 2000лв от мене ще го млатя с тръбата като животно. Една здрава костица няма да му оставя. Е така за назидание на всички че не са те най големите тарикати. И че както той може да ме преебе и да остане ненаказан така и аз мога да му спукам черепа и да спи на стол 2 месеца.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да кажа, че това не трябва да остава ненаказано! По един или друг ''начин'' такива хора трябва да бъдат наказани...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луааа баси майката без извинение.
 Сега го прочетох, ами то е ужасно колега. В същност до сега да са ги вкарали в затвора, а нещастната им фирма затворена и всеки автомобил от тях конфискуван. Такива са законите в Европа не говоря само за Полша. Тук за такива си има специално предаване по една от телевизиите.
Доста често там попадат такива агенти, както и официални салони на марки като ауди, бмв, мерцедес, пежо, шкода и други вагове и хонда също. По закон е наказуемо промяната на контролните уреди по таблото с цел прикриване на инцидент или дефект, предлагане на ремонтиран автомобил като нов. Глобата е от 2 до 10 години лишаване от свобода и парични санкции. Лично аз продавам на приятелката си акорда, които е с проблем в срс модула (струва 50лв) но няма да го отстраня преди бъдещия собственик да го е видял и помолил.

Другото нещо е че посочената морго-къща продава автомобил като изряден, а се оказва че ще всеки момент ще хвърли водите. Контролните органи в България бдят само над онея в парламента, а за нормалните граждани гледат на боб. В момента другите Господари на Ефира, колкото и да са платени (или просто взимат страна) би трябвало да отидат на въпросното място с камери, снимки на автомобила, всички документи ( да изкарат историята му на хартиен носител) и да оспорят вече нарушените права на гражданина Роджър пред камерите... Нали раздават скунксове, а на тях кога?

Редактирано от bobchoo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен бойкот от форума...нещастници!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не земем да има пуснем линк от тази тема в всички обяви на всякъде където имат обяви гледам или из другите форуми и да се знае че са измамници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз съм в същото положение, за съжаление доста късно попаднах на този форум, почваме да се съдим с ласерман карс ! Продадоха ми кола за 20,000 в отлично състояние. 
На път за обслужване двигателя блокира :(

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех в съда, колега! Вярвам, че ще имаш успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, авторът на темата явно не ги е съдил и са решили че могат и за напред да правят същите номера. :(

Не е влизал от 5 години тук, просто си е изплакал мъката, а вероятно е продал колата и е отписал нещата.

Липсата на последици за виновниците води до рецидив!

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, 

За тези,, номера" си трябват винкели... 

Няколко джамбази с патерици, и нещата ще се успокоят... 

🙄🤔🤬

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, ceco_accord написа:

За съжаление, авторът на темата явно не ги е съдил и са решили че могат и за напред да правят същите номера. :(

Не е влизал от 5 години тук, просто си е изплакал мъката, а вероятно е продал колата и е отписал нещата.

Липсата на последици за виновниците води до рецидив!

Кара си я все още. След толкова инвестиране в нея, тя си остана вечно негова.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е че колата е наред, другото е житейски опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съчувствам на колегите за ситуацията и за съжаление, това може да споходи всеки от нас. При търсенето на последната кола се нагледах на всякави изпълнения от родните търговци на автомобили.

Все пак не изключвам и вероятността част от замаскирването да е направено и от търговците в чужбина. Примерно преди да въведат законовите ограничения в Германия, често се срещаха коли, предназначени само за износ или продажба на търговци - т.е. доста вероятно да имат нещо нередно по тях. На мои познати тогава им беше блокирал двигателя на една Лагуна купувана от там, само 100-на км след покупката й, съвсем очаквано, след като бяха взели колата с най-ниска цена.

Предвид цените на нашите пазари и същите в Германия, Швейцария и Италия, е направо чудно как джамбазите излизат на печалба, ако са съвестни търговци. Дори и оправданието, че при покупката на едро получавали добра отстъпка не може да ме убеди, че предлаганата стока е читава. Масово се купуват боклуците и тук се пооправят, за да придобият търговски вид. И това не важи само за ниския и среден ценови клас, но и за луксозните коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...