Jump to content
jaccomo

Китайска навигация за вграждане

Recommended Posts

За сега ще поотлежи в кашона ,ако в последствие ми дойде музата ще се възползвам от препоръките на maccoy и Радо82/за което благодаря/!!!

ако решиш да я сложиш обратно, пиши ми на лс, може да прескочиш до стара загора, ще ти я настроя 

Здравей, скоро си смених колата. В новата има монтирана Китайска мултимедия. За съжаление от всички функции работи само радиото и то зле. Търся кой може да и оправи нещата които биха могли да се оправят.

20190125_124644.jpg

На 10.01.2019 г. at 16:35, sttekata написа:

За колегите от София.....

Предлагам монтаж на мултимедия на CRV3 + монтаж на камера!

Гарантирам за качеството на монтажа!

Да се позатопли времето ще намина да ми монтираш камерата. Повече от година се лангърка в багжника, че не съм решил как да я зарепя, а и ме мързи да си купя клипсове да закача захранването към задната светлина :)

Здравейте колеги!

От съвсем скоро разполагам с CR-V 2008 2.2 i-CTDi, без навигация и без камера за задно виждане съответно. Бих желал да си монтирам и двете, но ме интересува изобщо има ли адекватни китайски опции за дизеловия двигател. Питам, тъй като за акорд 7 го имам този проблем и съответно съм ограничен да ползвам само оригинална навигация.

Какви адекватни опции - каквито за дизела такива и за бензина, навигацията хич не я интересува може и в жигула да се вози

• Like 1

Ми не е точно така. При акорда има неприятности с климатика до колкото разбрах и в общи линии няма идеално съвместимо Navi за дизела.

Тук може и да е така, но бих желал да го потвърдя предварително :)

Нямаш никви грижи място бол остава виж в YouTube има доста клипчета как се монтира и ще се ориентираш 

Edited by Радо82

Преди 10 часа, smirky написа:

При акорда има неприятности с климатика до колкото разбрах

Какви по-точно и ако може източник?

Благодаря. :)

Да разбирам, че всички колеги с дизел не са видяли никакви препятствия с Андроид мултимедиите и всичко е Plug-and-play?

Edited by smirky

Тази която аз монтирах е модела без копчета. Работи и всичко и е с добро качество. Андроид а е малко бавен. Бавно зарежда но иначе всичко си е наред.

Можеш ли да споделиш линк или модела, който си монтирал?

Edited by dindin
Предходно мнение не се цитира!

Колега, сподели повече какво имаш предвид с "бавен"? Дал си 300+ евро за навигация с 4GB Ram и работи "бавно"? Аз също обмислям покупка на такава и гледам повечето са с 1GB Ram.

Поздрави

Както писах бавно зарежда. Това имах предвид. А пък това че са писали 4 ГБ РАМ не значи че ги има.  Внесе ми я китаец. 500 лева. Иначе освен обявената цена, плащаш и ДДС и мито.

Е че колко бавно зарежда, моята на 15 секунда свири радиото и е с 2GB Ram и 4-ядрен процесор

• Like 1

На 28.02.2019 г. at 13:12, smirky написа:

Да разбирам, че всички колеги с дизел не са видяли никакви препятствия

А дали причината за препятствията с акорд 7 не е тази, че там навигация и управление на климатика са в едно устройство?!

При CR-V 3 управлението на климатика си е съвсем отделно, а навигацията си е навигация. Въпросите, които аз бих си задал е как сработва с бутоните от волана и евентуално микрофоните за телефон, ако има такива, но това пак няма общо с това дали е дизел.

Колеги, при положение, че автомобила няма навигация (дори оригинална), тоест само радио, има ли нужда от нещо допълнително да се закупува и евентуално монтира освен самия китайски модул, който бих избрал?

На 2.03.2019 г. at 17:25, Zlatozator написа:

А дали причината за препятствията с акорд 7 не е тази, че там навигация и управление на климатика са в едно устройство?!

При CR-V 3 управлението на климатика си е съвсем отделно, а навигацията си е навигация. Въпросите, които аз бих си задал е как сработва с бутоните от волана и евентуално микрофоните за телефон, ако има такива, но това пак няма общо с това дали е дизел.

Работи си перфектно с бутоните на волана. Има canbus в комплекта. Микрофона, който е вграден си работи доста добре. Навигацията е Isudar. Единствения проблем е слаб сигнал и линии по екрана като е студено. 

Преди 2 часа, smirky написа:

Колеги, при положение, че автомобила няма навигация (дори оригинална), тоест само радио, има ли нужда от нещо допълнително да се закупува и евентуално монтира освен самия китайски модул, който бих избрал?

Няма никакъв проблем да монтираш навигацията на мястото на радиото. Тя си идва със всички необходими кабели за свързване и антени. Само гледай да е за твоя модел автомобил.

Преди 4 месеца си закупих китайска навигация от OLX, от едно момче от Пловдив. Навигацията е с Андроид, с вграден 4G модул, с камера, абе има всичко което може да се иска. Единствено няма цифров тунер. Монтираха ми я в оторизиран сервиз. Имам и гаранционна карта за 2 години. Цената общо с монтажа ми излезна към 700 лв. Много съм доволен, не ми е създала никакъв дерт! Всичко работи супер. Отделно си закупих OBDII модул за 12-13 лв., пак от същия сайт. Сега имам с навигацията и компютър с пълна диагностика в колата. Много съм доволен!

F1D969A0-8474-44C9-9EE9-CEB286D5A822.jpeg

EE7FA51C-5624-42FA-96B7-06B1A3012E4D.jpeg

• Like 1
  • Upvote 1

Колеги, поръчах си тази навигация:

https://www.aliexpress.com/item/Android-6-0-2-DIN-9-inch-Quad-Core-Car-dvd-Video-GPS-For-Honda/32807824390.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.40204c4dPSTnAE

Китаеца поиска да види снимка на оригиналния "панел" за да знае какво точно да ми прати и твърди, че няма да е plug and play баш всичко.

Според него ще трябва да подправя кабелите за субуфера и ми посочи, че ще трябва да ползвам зеления кабел за връзка:

HTB1yXa_LW6qK1RjSZFmq6x0PFXam.jpg

Някой минавал ли е по този път? Предполагам изобщо няма да съм първия :)

Прав си и аз минах по този път.Прочети моите коментари.За буфера търси  sttekata!

Здравейте колеги, разгледах целия форум за китайска навигация и установих че няма смисъл да поръчвам навигация от алито, тук в България са същите пари както от там цена заедно с мито излиза между 600-900 лева, тук в България е също цена, моля кажете мнение за тази и дали всичко ще работи ако я монтирам https://iskamgps.com/article/6750/Навигация-за-Honda-CRV-8"-2006-2011-VS0806H-с-Android-7.1-WiFi---8-инча благодаря предварително :)

В България са основно Андроид 7.1 Ако си окей с това, купувай. Аз лично търсих най-новия Андроид, който може, а именно 8.1.

Преди 4 часа, dakatabg написа:

Здравейте колеги, разгледах целия форум за китайска навигация и установих че няма смисъл да поръчвам навигация от алито, тук в България са същите пари както от там цена заедно с мито излиза между 600-900 лева, тук в България е също цена, моля кажете мнение за тази и дали всичко ще работи ако я монтирам https://iskamgps.com/article/6750/Навигация-за-Honda-CRV-8"-2006-2011-VS0806H-с-Android-7.1-WiFi---8-инча благодаря предварително :)

Моята е същата, работи безотказно! Виж в OLX, сега май са намалени още. Едно момче от Пловдив ги продава, държи и 2 г. гаранция.

Преди 20 часа, gladiatori2003 написа:

Моята е същата, работи безотказно! Виж в OLX, сега май са намалени още. Едно момче от Пловдив ги продава, държи и 2 г. гаранция.

Колега работи ли задната камера и всичко от волана?

Posted (edited)
Преди 9 часа, dakatabg написа:

Колега работи ли задната камера и всичко от волана?

Да, всичко работи перфектно! Камерата с идеално качество, цветна през деня, и с отлична нощна видимост вечер. Всички бутони от волана работят.

Edited by gladiatori2003

Здравейте,

Въпросът ми е: Кой вариант е по-добър  - с Андроид 7.1 и 2 Гб РАМ или Андроид 8.1 и 1 Гб РАМ?

Цените и екстрите към предлаганите устройства са едни и същи.

Преди 1 час, m_ad написа:

Здравейте,

Въпросът ми е: Кой вариант е по-добър  - с Андроид 7.1 и 2 Гб РАМ или Андроид 8.1 и 1 Гб РАМ?

Моята е с 2 ГБ. Точно тази: https://m.olx.bg/ad/honda-cr-v-crv-2012-2016-navigatsiya-android-7-1-wifi-bluetooth-CID360-ID78IRh.html#position=2&page=2

На 17.03.2019 г. at 19:17, m_ad написа:

Здравейте,

С повече рам е по-добре

моята е с 4рам  32ром  8ядрен процесор и андроид 8.1   около 500лв. от АЛИ

• Like 1

Колеги,

Гледайте да си вземате мултимедия с Андроид и с повече памет (RAM, Gb), за да нямате после ядове!

Няма значение коя версия е Андроида....!

Здравейте колеги! Нов съм във форума и имам нужда от малко помощ. Искам да си взема  китайче от Алито. Търся 4GB RAM и IPS екран. Това е което намирам е:  https://www.aliexpress.com/af/honda-crv-android-4gb-ips-2008.html?SearchText=honda+crv+android+4gb+ips+2008&d=y&initiative_id=SB_20190423220937&origin=n&catId=0&isViewCP=y&jump=afs

Въпроса ми е, кой процесор е за предпочитане, ако някой има инфо коя със какъв е.  Съвети, мнения и впечатления, всякакви приемам, особено ако някой има нещо подобно. Кажете и за допълнитлните модули, какви ползате и как са? Някаде бях чел, че е важно охлаждането и гледам модела без бутони е доста по компактен, дали има значение това? И последен въпрос, ако реша по натам да слагам буфер, какво сте ми е нужно? Благодаря предварително!