Jump to content
jaccomo

Китайска навигация за вграждане

Recommended Posts

Един приятел на Кадито си е сложил да кажем среден клас китайче с комплект камера за задна, без сензори. Само камерата и като включи на задна и му превключи камерата на дисплея и от място като навие волана, траекторията на линиите се променя(извива). Казва, че всичко е plug and play и не е преправял/добавял нищо. Та явно самото Кади има някакъв фабрично сложен датчик/сензор на волана ли и аз не знам, което дава индикация на медията и тя коригира предполагаемата траектория, в която се очаква да се намести колата при дадената позиция на гуми/волан. На фирмената Октавия с фабричната медия, линиите си седят статични, а на 10 години по- старото кади с китайката медия има тоя гъдел с динамичната траектория. Не, че е нещо кой знае какво, но ми зачовърка любопитството точно как работи това нещо. Има някакъв сензор или самата камера прави магията.

Редактирано от aleksandaram

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен се изисква сигнал от датчика за скоростта и от кормилния датчик- т.н. steering angle sensor - през компютъра на автомобила към интерфейса за мултимедията, а освен това медията да поддържа тази функция. Няма общо с камерата. На моя модел - без фабрична навигация - не знам да има такава опция. Може на моделите с canbus да има.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. За тези с фабрична навигация погледнах сервизното ръководство и изглежда медията получава информация за скоростта - vehicle speed pulse (VSP) - с цел да компенсира силата на звука. Не видях да е указано, че получава информация за позицията на волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.aliexpress.com/item/1005001885323855.html

 

Някой пробвал ли е тази марка? Твърдят че поддържат и дизел, а също имат и 6GB RAM + 128GB SSD. Поддържат и двузонов климатроник по техните думи. Обясних няколко пъти че другите производители имат проблеми с това, те провериха с инжинерите и пре-потвърдиха че няма проблем. Ама ... едва ли ще дойдат да оправят счупен компресор после :). А може пък и да е светлина в тунела ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен едни такива уж официял стор ме прецакаха, поръчах уж всичко точно и в последния момент започнаха да  ми  пишат глупости и не го изпратиха. Върнаха ми парите след 2 седмици но при тразакциите загубих 30-40лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да купя изчетох тази тема, както и други в същия форуми и си изясних доста неща около китайските мултимедии.

Общо взето има няколко производители, които сглобяват навигации да речем в нисък, среден и висок клас. Има и хиляди търговци, които ги продават под най-различни измислени "марки". На описаните в обявите характеристики не може да се вярва много. Версията на Андроид в повечето случаи е фалшива. Операционната система често е доста орязана. Май такова животно като IPS дисплей също няма, просто увеличават контраста.

Така че следвайте препоръките на руснаците за горе-долу среден клас компоненти и читав продавач.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май-май единствените останали производители, които правят модерни навигации за нашите хонди са joying и dasaita. Под модерни имам предвид такива с android 10, 4гб рам, интегрирани android auto/apple carplay и дисплеи с разделителна способност 1280/720. Съответно ето този модел -joying и ето този: dasaita

 

И тъй като не си представям как такава навигация ще ми бъде удобна без физически врътки, dasaita-та отпада, въпреки че на пръв поглед изглежда по-качествена. Не знам обаче дали могат да работят с фабричния sub под пасажерската седалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си универсална Dasaita като мен, с врътки. На другите според мен просто фабрично им вграждат рамката и ги продават по-скъпо.

Качеството на изработката е добро. След година ползване съм доста доволен. Стартира много бързо. Напоследък се случва радиото/музиката да забие, но се оправя с рестарт от копчето. Веднъж ми се случи да угасне екранът, оправи се на следващото стартиране.

Единственият недостатък е, че не мога да свържа диагностиката Veepeak чрез Bluetooth, не я открива изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от врътките,вписват се идеално в интериора,за две години никакви проблеми не е правила.Камерата за заден е много удобна(поръчах отделно,тази е комплекта е калпава).Единствен минус е слабия тунер,радиото е с кофти качество.Тези изцяло с тъчскрийн за мен са голяма недомослица,на лош път е направо приключение да работиш с нея,отделно стои неестествено.

Редактирано от zograffa
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли инфо откъде поръчвате най-често посочените два модела (Dasaita и Joying), поддържат ли блутут и кой ги слага - идеи за София и околията :)

 

On 2/15/2021 at 3:34 PM, zograffa said:

И аз съм доволен от врътките,вписват се идеално в интериора,за две години никакви проблеми не е правила.Камерата за заден е много удобна(поръчах отделно,тази е комплекта е калпава).Единствен минус е слабия тунер,радиото е с кофти качество.Тези изцяло с тъчскрийн за мен са голяма недомослица,на лош път е направо приключение да работиш с нея,отделно стои неестествено.

 

Може ли инфо за камерата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня,беше преди две години и поръчвах много неща на куп от Али-то.Слага се на мястото на едната светлина на номера,като също си има осветление.Работи все още и образа е доста ясен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, VOMISAREG7 написа:

Може ли инфо откъде поръчвате най-често посочените два модела (Dasaita и Joying), поддържат ли блутут и кой ги слага - идеи за София и околията :)

Може ли инфо за камерата?

Поръчват се от Алиекспрес, по възможност с доставка от ЕС склад, за да не се занимаваш с митници.

За камери съм си отбелязал тия двете, но не съм поръчал още:

1. https://www.aliexpress.com/item/4000839086709.html?spm=a2g0o.cart.0.0.10a03c00mqpoKU&mp=1

2. https://www.aliexpress.com/item/32995912648.html?spm=a2g0o.cart.0.0.10a03c00mqpoKU&mp=1

 

Гледай разделителната способност на навигацията да е същата като на камерата и да имa по-голям зрителен ъгъл, демек камерата да е fisheye. Динамичните линии са допълнителна екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, tougherty написа:

Поръчват се от Алиекспрес, по възможност с доставка от ЕС склад, за да не се занимаваш с митници.

За камери съм си отбелязал тия двете, но не съм поръчал още:

1. https://www.aliexpress.com/item/4000839086709.html?spm=a2g0o.cart.0.0.10a03c00mqpoKU&mp=1

2. https://www.aliexpress.com/item/32995912648.html?spm=a2g0o.cart.0.0.10a03c00mqpoKU&mp=1

 

Гледай разделителната способност на навигацията да е същата като на камерата и да имa по-голям зрителен ъгъл, демек камерата да е fisheye. Динамичните линии са допълнителна екстра.

Мисля ,че тези камери няма да ти свършат работа защото ще са насочени надолу.

моята е от този вид:  https://aliexpress.ru/item/1005001393169030.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.36b923262mutfI&algo_pvid=2f8532df-f73a-4297-b8c8-7ae0ef202554&algo_expid=2f8532df-f73a-4297-b8c8-7ae0ef202554-15&btsid=0b8b15c416137271076333617ee833&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_&sku_id=12000015921345000

и единсвенния и недостатък е ,че по-слабо осветява номера.

 

P.S.  сега като поразгледах малко снимки може и да греша.

Редактирано от mccoy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези също стават. https://www.aliexpress.com/item/1005001592019271.html?spm=2114.12010612.8148356.22.37ced210MmjjKP

 

На баща ми на мерцедеса сложихме и за 2 години няма проблеми, като изключим слабия сигнал на радиото и екрана. който става на линии през зимата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези Isudar гледам имат някои модели на склад в Германия и може да се окажат нелош бюджетен вариант.

 

Мен продължава да ме терзае следното:

Някой свързвал ли е успешно мултимедията чрез блутут с OBD2 четец? Изглежда повечето китайски устройства не поддържат необходимия протокол за свързване. При мен открива четеца, но не може да се свърже. Иначе с телефона се свързвам без проблем, но там връзката е от устройството към медията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Хванах му цаката! При опит за свързване никъде не иска pairing код. Но пробвах да го сменя ръчно от Bluetooth менюто на медията. В моя случай с "0000" не работеше, а с "1234" се свърза. Т.е. Dasaita поддържат необходимата функционалност, сега остава да намеря читава програмка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте хора. Сложих си една китайска навигация , обаче вградения микрофон е кофти. Купих си външен но не зная къде и как да го свържа. Никъде не видях вход mic, но имаше aux in но там не стана. Ако някой има идея моля да я сподели.

IMG_20210224_145011.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва ти още един сноп кабели за белите букси. в голямата май беше извода за външен микрофон но не очаквай чудеса, малко по-добре се чува от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го и другия кабел- на него пробвах на аux in L и aux in R (бял и червен) обаче не става02b8368746540a30a815eeee029c6632.jpg

Изпратено от моят MI 9 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен си има букса с надпис MIC 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.02.2021 г. at 16:28, note написа:

Тези Isudar гледам имат някои модели на склад в Германия и може да се окажат нелош бюджетен вариант.

 

Мен продължава да ме терзае следното:

Някой свързвал ли е успешно мултимедията чрез блутут с OBD2 четец? Изглежда повечето китайски устройства не поддържат необходимия протокол за свързване. При мен открива четеца, но не може да се свърже. Иначе с телефона се свързвам без проблем, но там връзката е от устройството към медията.

Да, за това са добър вариант. Идват за около седмица с DHL :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та .... значи свързах новия микрофон, като му отрязах буксата и запоих кабелчето на мястото на стария микрофон, който демонтирах. Изкарах си го горе на колонката до прозореца, обаче за съжаление колегата krasimir_01 беше прав - не се подобри кой знае колко качеството. Все пак е по-добре - поне ме разбират като говоря. Може би с някой по-скъп и качествен микрофон ще се оправят нещата

Изпратено от моят MI 9 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Криво ляво китаеца кара 5-та година но вече с доооста забележки (не ми се изброява за сега), та смята вече да го разкарам.

Сега на дневен ред стои стои варианта да сложа оригиналната навигация от Executive модел, заедно със буфера под седлките, оригиналната камера, както и високоговорителите във вратите. Идеята е да ползвам оригинално и качествено устройство като звук, камера и що годе навигация, отколкото всичките останали щуротии на китаеца. Тъй като обаче моята е по-ниско ниво на оборудване, имам няколко въпроса:

1. Видях, че има 2 или повече вариянта на букси и трябва да внимавам какво купувам, но да речем че взема правилния вариянт, ще имам ли други пречки при монтажа по отношение на букси и т.н. ??

2. Субуфера мога да го взема с отрязани от двете страни букси и да се окабели допълнително, но не съм сигурен дали ще имам проблем с монтажа му под седалката. Мисълта ми е, дали на моята седалка е предвидено място за суб или конструкцията от долу е друга??

3. Камерата за заден ход мога да купя по същия начин с отрязани букси от двете страни. Тя може ли да се монтира на стандартната хромирана лайсна или трябва да я купя заедно със лайсната ?

4. Виждал съм снимки на говорители, които са сини на цвят а моите са обикновени (кафяви). Въпроса ми е, дали това е характерно за по-високото оборудване (да са с по-качествени говорители) или няма разлика при говорителите и тези сини примерно са били от друг модел хонда.

 

Ако се сетите за друго което може да изникне като проблем моля споделете. И въобще ако някой се е занимавал, ще съм благодарен да сподели мнение.

АКо има някой колега от София с подобно оборудване ще съм благодарен също ако позволи да огледам монтажа на суб и въобще да видя цялостното изпълнение преди да купя.

 

Благодаря на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, явно си търсиш проект за свободното време! Няма лошо, но мен ме притеснява следното:

Първо, доколкото съм гледал диаграмите, буксите на модела с навигация наистина са различни, тоест ще вземеш навигация, но откъде ще дойдат всички необходими кабели?

Второ, ще подобриш малко звука, но ще имаш архаична навигация и мултимедия. Ако искаш премиум звук, не е ли по-добре да си сложиш някакъв хубав външен усилвател и необходимите колонки, ако не стават оригиналните? Щото системата в нашите коли - дори Executive - не е кой знае какво. Иначе, ако не гониш звук, защо не сложиш пак китайска медия?

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям го но не съм доволен от сегашната, а като гледам отзивите май не са се подобрили много много нещата за тези 4-5 години. Хората основно са недоволни от избора. Не гоня премуим звук в никакъв случай, но в комбинация с буфера, нещата ще са значително по-добре.

Буксите според мен са еднакви, въпроса е че при навигацията са повече. Предполагам заради суб, GPS, камера и др.

Навигация не ми трябва. Трябва ми хубаво радио, камера за задно виждане, USB (или карта) за MP3, и малко по-свестен звук.

Защото сега имам 2 задни пръщящи колони, не разботещ тъч скриин, радио с кофти обхват и непрестанно ресетване и загуба на каналите, дисплей с кофти цветове (загуба на някои основни), което се отразява на камерата и т.н.

Та за това предпочитам оригинал, за да не се налага да се сблъсквам пак с тези неща.

Не ми трябва Навигация, Блутут, Приложения и всякакви такива нещица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво беше твоето устройство, че съм забравил?

Аз лично буфера не съм го свързал засега, но не мисля, че разликата ще е голяма. И без това знаем, че в тази кола е доста шумно и при висока скорост става мазало.

Имаш ли си сервизното ръководство, там от стр. 1990 са дадени буксите с описание на входовете и изходите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първата страница от темата съм снимал китаеца, а оригиналното си ми е.... това обикновеното CD.

Защо да е чак толкова шумно в колата ? Дори с висока скорост шума вътре е доста приемлив, да не говорим че мотора в lockup режим почти не се чува. Скоро имах достъп до едни чисто нови Кашкай, Екстрейл и РАВ4 и не бяха много по-добре нещата.....

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще ми пропадне проекта :( Току що се сетих, че жената всъщност освен камерата ползва и телефона доста. А това с телефона при оригиналната навигация май няма да се случи заради липсата на модула за телефона, който се намира на волана по принци а аз естествено го нямам.

Пак ще мисля....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има китайски блуутуут приемници с външен микрофон. Тип това: https://a.aliexpress.com/_mLM2P5N

 

Само потърси подобно за твоя модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да има телефон на sttekata за един монтаж?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sttekata

 

Няма оставен телефон, мога да дам мейл на лично ако не се появи. 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде от мен да мине :)

0884915143

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой до сега успял ли е УСПЕШНО да подкара “китаец”, без да преправя или орязва хардуеър? Говоря за всичката периферия в най-високото оборудване: усилвател външен с 8говорителя + бас + задна камера. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази навигация, как може да се свърже кабел за USB? 

IMG-1d62c45d12eb933d6ce5e0e4d3f997bc-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има в жабката

преди 23 минути, mar80 написа:

На тази навигация, как може да се свърже кабел за USB? 

IMG-1d62c45d12eb933d6ce5e0e4d3f997bc-V.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и моя опит:

Четох, че не трябва в никакъв случай да е със старите MTK четири-ядрени чипове. Българските оферти за 8-ядрен друг процесор започват от 600лв. Поръчах си от Али за 310лв, с доста екстри. За 4 дни тръгна от склад във Франция, през Германия и със Спиди в събота беше на вратата ми. Безплатна доставка.

 

Цъкам я от една седмица и съм много доволен колко бързо зарежда и колко бързо отговаря на командите. Управлявам си я от волана. Като сиромашка Тесла стана. Монтирах си я сам за 1 час без да имам много представа какво правя. По едно време писах в Алито на китаеца какво да правя с едната букса. След 5мин ми прати снимка къде да я включа в другия сноп кабели. Много доволен. Даже ще пратя линка макар че ще е изтекъл скоро сигурно. Във Варна не искаха да ми я монтират китайска, ако не била през тях купена.


https://a.aliexpress.com/_EvpLqur

 

Сега се глася да прекарвам камери, да слагам датчици в гумите, и си блъскам главата с един ELM237 четец.

20221230_125741.jpg

Редактирано от Jaret

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно кой модел поръча от тези които предлага продавача и ме интересува като звук как е? Не разбрах също и старата ти 2VN3 ли е от executive версията?

Screenshot_20230301_140405_AliExpress.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам, коя точно от всичките възможни на линка сте закупили? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...