Jump to content
jaccomo

Китайска навигация за вграждане

Recommended Posts

Обърни се към  sttekata !! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервен вариант за какво ? 

 

Единственият недостатък, който набюдавам след горе-долу 1 година е: Кофти радио сигнал и екрана става на черти при студено време, но като загрее колата се оправя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да няма за какво, но така или иначе беше монтиран. Иначе руснаците доста хвалят Dasaita/Hot audio, та да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има нужда от монтаж може да ми пише :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте отново. От една година ползвам моята с огормен кеф!! Ползва се за Youtube, Soundcloud и Spotify, както и за онлайн радиа. Извънградско и в чужбина, винаги използвам WAZE навигацията и много ми помага, особено за куките и камерите!!! Имам дори Shortcut икона на групата във Facebook, която споделя местоположението на КАТ в района в който живея. Има достатъчно настройки на звука. Мачове съм гледал, когато са ме возили. Екстрите и приложенията са много и по нищо не се различава от един андроид телефон. На предната страница го има модела, не е от евтините но си струва. Дори видях, че вече има още по - нови и хубави модели.

 Единствения недостатък, за който се сетих е, че при няколкочасово шофиране ( може би само зимата, на парното, но не съм сигурен, одавна беше )  при слушане на музика от Youtube и използване на WAZE, отворени и други приложения усетих лек лаг и дисплея беше по - топъл! С пускане на mp3-ки вместо Youtube всичко се оправи веднага.  Китаеца рекламираше,че е с подобрено охлаждане, което било проблем при повечето китайски навигации, особено обемните, но явно има още каде да го подобри. Все пак е с най - мощния хардуеар за времето си, но и говорим за 2 или 3 подобни случая за 1 година и то при максимално натоварване от моя страна ( Дисплей в дисплея с клип и WAZE, която и на телефона да я пусна го заргява само тя)!

Горещо :) препоръчвам!

Редактирано от EMFIE
Гледам линка от предната страница не е баш точен вече. Та навигацията е с процесор PX5 Cortex A53 ( още нямаше с интелски, а не ми се чакаше, а интелския е по добър!!!) 4GB RAM и 64GB ROM и IPS Дисплей.
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз имам един малко по-различен въпрос. Тези, които от доста време имат афтърмаркет навигация с камера, при монтаж на камерата най-вероятно се пробива купето (поправете ме, ако греша) - имали ли сте проблеми с некачествено пробиване, да влиза вода в купето при дъжд или нещо такова? Май при 2-ра генерация имаше такива проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и по-неинвазивни методи. Има камери, които заместват една от светлините на регистрационния номер (като те самите също имат светлина, т.е. не се губи осветлението на номера). Има и рамки за регистрационния номер с камера.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също замених оригиналното радио с китайска мултимедия. Работи около 2 седмици прекрасно, след което в един момент спря да пали  - финито...изобщо не тръгва да зарежда Андроида, нито светват бутоните на тъч скрийна. Насочих се към изгорял бушон и тук почнаха проблемите. Според ето тези таблици:

Fuse Location

проверих бушон номер 34, намиращ се в купето от ляво долу на шофьорското място - бушона си е ок (друг е въпроса, че не мога да го монтирам обратно понеже пластмасовите панели под кормилото пречат и немога да ги демонтирам).

Въпросът ми е  - това ли е правилния бушон за мултимедията?

Автомобила е CR-V 2012 г., фейслифт, 3та генерация, бензин

 

Благодаря предварително!

 

Multimedia.jpg

Редактирано от hypperion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е хлабава букса на самата мултимедия поне при мен беше така . Натискаш докато не щтракне палчето на буксата. Панела се сваля много лесно има една врътка завърташ на 90градуса и освобождаваш панела останалото е на щипки .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Някой знае ли дали това върши работа

https://m.olx.bg/ad/tesla-tesla-vertikalna-navigatsiya-android-android-honda-tsr-v-honda-cr-v-CID360-ID839ny.html?reason=

И как се управлява климатроника и дали има проблеми

Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли друг вариант  за ползване на интернет освен хот спот чрез телефона? В плана ми нямам много гигабайти и много бързо се изчерпва ако слушам някой подкаст да речем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма как да ползваш мегабайти, за които не плащаш. Или с хотспот от телефона, или с допълнителна сим карта към плана ти, която стои в мултимедията (стига тя да има тази възможност).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има.Да паркирам до някой безплатен wifi :)) С хотспот-а работи много добре, но използвайки приложението "aha" за няколко минути дръпна 150МБ и то да слушам аудио, а не видео.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти спомена по-скоро мисля за отделна сим карта специално за колата само с интернет. Не виждам слот на оригиналната андроидска навигация(4та ген) и дали някой има опит с някое допълнително донгълче или нещо подобно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, писах в раздела "купува", но да споделя и тук. Ако някой е сменил оргиналната мултимедия и Bluetooth модула от старата му е излишен, да пусне оферта на лични. За един приятел питам😉. Коата е CRV 2007г 2.0 ,150кс. Модула се намира под навигацията, при управлението на климатроника. 

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя добър сервиз за монтаж на Мултимедии и камери на всякакви автомобили :

http://alsys.info/Montaj-na-MULTIMEDIQ-s-Dvoen-din-DIN-ili-Edinichen-din-DIN-s-ili-bez-kamera-GPS-i-t.n.html

 

А иначе ,ако някой продава гореспоменатия Bluetooth модул и аз се интересувам на лични :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :)

 

Изчетох последните 3 страници в темата и не видях никой с фабрична навигация, който да я е заменил с китайска. На някои от китайските навигации пише, че са съвместими само с коли с обикновено стерео, защото кабелите са различни. Това е важно уточнение защото:
- CR-V моделът с навигация има 7 говорителя вместо 6 (има съб) и може би това трябва да е съобразено в китайчето

- моделът с навигация си има камера за задно виждане, която може би може да се използва, макар че силно ме съмнява :(

- естествено, бих искал да запазя копчетата на волана...

 

Някой слагал ли е китайче на кола с фабрично нави и ако да - кой модел? Става въпрос за фейслифтово CR-V 3та ген (не знам още дали има разлика спрямо pre-face). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Veseliq написа:

- моделът с навигация си има камера за задно виждане, която може би може да се използва, макар че силно ме съмнява :(

 

Камерата не само може да се използва, но според мен е даже незаменима.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Субуферът със сигурност не може да се свърже директно с китайчето, но някъде в темата беше писано как става с преправяне на букси и извеждане на допълнително захранване. Моята също е със съб, но няма навигация. При навигацията имаш фабрично различна конфигурация на буксите. Тъй като самата китайска мултимедия е с универсални изходи, това, което ти трябва според мен е различен комплект преходници.

Когато поръчвах от Dasaita китайците ме помолиха да им изпратя снимка или схема на оригиналните букси и след това ми казаха кой преходник да взема. Може би имат и за твоя модел, така че ги питай. Камерата най-вероятно няма да работи с китайчето. За бутоните на волана няма никакъв проблем.

По въпроса за музиката мога да ти кажа също, че звукът от усилвателя на китайската мултимедия е доста по-зле от фабричния, така че ако държиш на качествен звук, няма да си доволен - с бас или без.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е така. Китаеца ми изпрати 2 комплекта кабели. Има и за суб и за задна камера а музиката е брутално по-добра от фабричния от ЦД то. Единствения недостатък на мойта е че с пасивно охлаждане и като я пипам ме пареше но я снабдих с 12-ка винтилатор свързан към термореле и този проблем отпадна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, pp1349 написа:

 

Камерата не само може да се използва, но според мен е даже незаменима.

 

Тоест фабирчната камера се свързва към китайчето, не някаква допълнителна?

 

Преди 14 часа, krasimir_01 написа:

При мен не е така. Китаеца ми изпрати 2 комплекта кабели. Има и за суб и за задна камера а музиката е брутално по-добра от фабричния от ЦД то. Единствения недостатък на мойта е че с пасивно охлаждане и като я пипам ме пареше но я снабдих с 12-ка винтилатор свързан към термореле и този проблем отпадна.

 

Това звучи супер - пак си свързал фабричната камера, не допълнителна? Можеш ли да споделиш кой модел е китайчето? В крайна сметка намерих това, което специално пише, че става и за двете:

https://www.aliexpress.com/item/4001160220117.html

 

Готов съм да дам до 1000лв за качествено устройство, ако алтернатива е за 400-500 да е някакво пълно с компромиси (преправяне на букси, лош звук или друго).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената не е гаранция (виж моя линк по-горе) .

При мен примерно няма проблем с нагряването, за разлика от по-евтините китайчета. Има си и DSP, тоест дигитален еквалайзер и прочее.

По отношение на оригиналното стерео - дори на пипане ми се струва по-качествено като изработка, масивно и тежко. И звукът му беше по-балансиран, с по-малко кривене. Все пак това е малко субективно.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wholesale Product Snapshot Product name is EBILAEN Car Multimedia Stereo DVD Player For Honda CRV CR-V 2007-2011 2Din Android 8.1 Auto Radio GPS Navigation Tape Recorder

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?source=app&orderId=8015238617892890&_currency=BGN&_lang=en_BG&fromApp=true

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, krasimir_01 написа:

Линкът не бачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, @krasimir_01!

 

Писах им на тези - новият им модел с Android 10 го няма с 4GB памет като опция за избиране, но в описанието пише, че има версия с повече памет. Но все пак някой от вас може ли да потвърди, че фабричната камера може да се използва с китайска навигация? Много бих се радвал ако не трябва да се маха оригиналната камера и да се окабелява за нова. Би било супер ако остане опцията в бъдещ момент лесно да се върне фабричната навигация - най-вече ако китайската се повреди след време...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога защото съм с това https://www.aliexpress.com/item/1005001350543494.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7e422717P9cVvy&algo_pvid=8a959fcf-8fb3-452e-ae2a-dc29c88adb54&algo_expid=8a959fcf-8fb3-452e-ae2a-dc29c88adb54-14&btsid=0bb0623916037583609466023e2f4d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ но ти винаги можеш да си оставиш кабела за оригиналната камера и самата камера ако случайно буксите не съвпаднат с китайските . При мен всичко си влезе като фабрично без преправяне, даже имам още букси и кабели за външен микрофон надявам се скоро да дойде, че вградения в навигацията изисква да се навеждам към него и за още една камера има вход и точно той си мисля че е за фабричната камера ноо не съм сигурен . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,изчетох цялата тема и търся човек за монтаж на тази мутимедия :

https://www.erisin.com/products/erisin-es4299c-9-android-100-car-stereo-for-honda-cr-v-gps-wifi-4g-tpms-dvr-dab-dsp-carplay

 

Проблемите които имам са сходни с на повчето колеги

   -управление от волана не работи

   -фабриен буфер не работи

   -задна камера не работи

Предпочитам монтажа да е с преходни букси(ако е възможно) а не с рязане и запояване на кабели. Искам ако не остана доволен от китаеца да си върна оригиналната.От София съм .

Колата е трета генерация с фабричната мултимедия. Оставям телефон за връзка за с мен защото не влизам често тук 0887617003(може да пишете и във вайбър)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,вчера пристигна един китаец за, ЦРВ-то(4G/64G) и прочие.Днес падна едно ровене и прекарване на кабелите за камерата и до тук добре.Пускам го,всичко работи гладко и бързо но  виждам че акт.субуфер не работи.Изрично му писах на г-н"Търговеца"че имам Суб. и той ме увери че няма проблем да ама....мамата.Гледам че в коментарите на търговеца има български отзиви та някой може ли да даде едно рамо как да си подкарам субуфера дори да е свързано с рязане на кабели.

Благодаря предварително на отзовалите се.

  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го може  Sttekata 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде си го вързал, на subwoofer output или на rear audio output. Аз съм с акорд, но кабелите са почти същите, моя суб съм го вързал на rear audio output и работи, без да активирам нищо от мултимедията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.11.2020 г. at 19:53, kaloian311 написа:

Здравейте колеги,вчера пристигна един китаец за, ЦРВ-то(4G/64G) и прочие.

Ако е като моята имаш меню за активиране на усилвателя на суба и какви стойности да използва на честотата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, krasimir_01 написа:

Ако е като моята имаш меню за активиране на усилвателя на суба и какви стойности да използва на честотата. 

 

viber_изображение_2020-11-24_09-32-34.jpg

viber_изображение_2020-11-24_09-32-52.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда менюто за звуковете на мойта мултимедия.

настойка мултимедия.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на стандартното меню, което имат всички модели с DSP - digital signal processing. Просто цифров еквалайзер, какъвто имаш на телефона например. Тоест, откъде точно се активира усилвателят на суба и проверено ли е, че работи? Имам предвид без да му се дава захранване? Те всички имат извод за суб, но той е само за звука.

 

Ето какво е писал @sttekata :

На 20.03.2018 г. at 8:22, sttekata написа:

Това е за свързването на буфера ако още някой пита:

 

Има една букса зелена (ако не бъркам е 8 пинова) с 3 кабела в нея- сив , розов и св.син - това е за RCA (звука) към буфера, взема се от RCA на мултимедиата - пише SUB BUF.

Сивия е маса - екранираност, Розов + сигнал на звука и светло син - минуса на звука.

 

После има и друга букса 20 пинова - "В" -  за захранването.

Червената (15 пин, но някъде може да се пада 16 пин) = към нея подаваш +12В захранване от мултимедията.

Синьо/Бяло - подава се -12В.

 

 

 

 

Моля някой да даде разяснения, ако има лесен начин - да си включа и аз тоя прословут бас!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/11/2020 at 5:05 PM, sttekata said:

Ако някой има нужда от монтаж може да ми пише :)

здрасти, може ли мейл или телефон за връзка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Аз също съм се спрял на една ултра бюджетна китайска мултимедия. Предстои избор на камерата за задна. Имам някакви оснони знания и ми става ясно, че се свързва със светлините за заден ход, за да се активира камерата и да се покаже на дисплея само когато съм на задна. Въпросът е как точно се свързва и по- скоро каква трябва да е камерата, за да ми показва линиите спрямо положението на гумите, за да работи като истински паркинг асистент? От това което гледам из тубата, евтините камери показват само статични линии, един вид габарита на колата, а не траекторията спрямо позицията на предните колела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Траекторията е спрямо задните колела, те няма как да завият, затова линиите са статични. Досега не съм бил в ситуация да ми трябват динамични, в смисъл да се променят преди да съм завил. Друг е въпросът къде точно е поставена камерата - при мен е почти точно в центъра, на мястото на едната от светлините на номера, така че ми върши идеална работа.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...