Jump to content
jaccomo

Китайска навигация за вграждане

Recommended Posts

С кеф бих си купил от тук, но само стари или по-евтини модели видях. Няма 4 GB RAM, няма  IPS, до процесорите не стигнах да гледам...

Поправете ме, ако греша.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.04.2019 г. at 21:56, EMFIE написа:

Ами на някои пише Кортекс А9, който май е по слаб от А53, но цената е по висока като цяло.  На други липсва инфо за процесора. Като цяло съм се насочил към JOYING-a, но исках малко повече инфо преди да поръчам.

Сега се поразрових отново. Изглежда са пуснали навита с процесор SC9853I който е интел базиран. Не мога да намеря бенчмарк тестове, но очаквам поне 30-40% по-добро представяне от А53. За съжаление, както и предишните интелски медии, няма ЦД... Не е голяма драма, ама дразни 🙄

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах вече ей това https://www.aliexpress.com/item/JOYING-Android-8-1-9-IPS-HD-Screen-Car-DVD-Radio-GPS-Multimedia-Player-for-Honda/32911189458.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.564c4c4dARzrLI  А и с новия процесор намирам само универсални 2 DIN. Я кажете задна камера, каква да взема? Оригиналната на Joying е 20$, но е универсална и не знам, как ще се монтира ( не ми се иска да пробивам ). Намирам някакви евтини ( предполагам по-скапани или поне от снимките са с по-малко светлодиоди ), но пък са точно за CRV3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде с DHL и мина без проблем митницата ( 15$ писахме на пакета )! Има слот за СИМ карта и мисля да го използвам за интернета, ако някой е минал по този път, нека сподели каква карта е най-удачно? Да знаете, някой от северозапада да монтира подобни неща?

1.JPEG

2.JPEG

3.JPEG

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде честита и да си я ползваш с кеф - много добре изглежда. Сподели след няколко месеца експлоатация как се държи и имаш ли забележки някакви, за да е от полза и на другите колеги!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз замених моята оригинална с китайче и съм доволен засега.

20190531_075508.jpg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1562862732671.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, тази на първата снимка не мисля че е оригиналната.

Инак тази новата на втората снимка изглежда много добре.Дано да си доволен.

С какви параметри е? Може ли линк към продавача?

Редактирано от AzSum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Azsum оригиналната на хонда си е и ако някой има интерес се придава 😉

Купих я от ибей за 110£ днес монтирах и камерата за задно виждане стана доста добре и бързо 😁

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F264341260930

20190721_154141.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.07.2019 г. at 23:14, Basatauser написа:

Колега Azsum оригиналната на хонда си е и ако някой има интерес се придава 😉

Купих я от ибей за 110£ днес монтирах и камерата за задно виждане стана доста добре и бързо 😁

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F264341260930

20190721_154141.jpg

Може да е оригинална,не знам но 100 процента не е за црв 3 ка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната е виждал съм няколко црвта със същата навигация 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой знае какъв смисъл от спор, но оригиналната навигация трябва да изглежда така:

navi.thumb.PNG.11c506627ca3d9d040d52365539ee387.PNG

Освен това тази от снимката ти не покрива мястото  за навигация.

Но това не е важно, пак казвам ,че новата която си монтирал изглежда супер и се надявам,че  ще е перфектна.

Успя ли да направиш сравнение вече между старата и новата? Звук?Функционалности?Бързина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.07.2019 г. at 19:51, Basatauser написа:

И аз замених моята оригинална с китайче и съм доволен засега.

20190531_075508.jpg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1562862732671.jpeg

Колега, преправя ли нещо по кабелите или е plug and play

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срам не срам ще питам - Как се свързва китайска навигация към ОЕМ subwoofer - a ?

Тъй като моята е само със CD Changer и си мислих до скоро че нямам оем буфер, ДА АМА НЕ - имам и си стои под седалката на пасежера. 

Гледам има 3 букси - като синята букса мисля че е точно за него.

Ако някой се борил с това, моля да помага, да не откривам топлата вода, благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Радо82 написа:

Срам не срам ще питам - Как се свързва китайска навигация към ОЕМ subwoofer - a ?

Тъй като моята е само със CD Changer и си мислих до скоро че нямам оем буфер, ДА АМА НЕ - имам и си стои под седалката на пасежера. 

Гледам има 3 букси - като синята букса мисля че е точно за него.

Ако някой се борил с това, моля да помага, да не откривам топлата вода, благодаря

в постовете ми по-горе бях писал за суббуфера 

 

Особенто, което аз бях пропуснал е да подам 12V на AMP On от навигацията към усулвателя.

 

Редактирано от kyna
допълване
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, раздвоен съм от тези две навигаций: 

1.   https://www.aliexpress.com/item/4000012625697.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6d0f3c00GT1Rwq&mp=1

2.  https://www.olx.bg/ad/super-oferta-honda-crv-android-9-CID360-ID7VFta.html

Като и от двата линка говорим за най-скъпия им вариант.

Може ли да Ви помоля за съвет коя да избера?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е този римлянин Навигаций,не съм го чувал.

  • Нагоре 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кой е този римлянин Навигаций,не съм го чувал.
Този е бил император, но му дали грешна карта и се загубил...още го търсят...

По темата: колега вземай щом можеш с най-добрите параметри. Аз бих взел първата.
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, zograffa написа:

Кой е този римлянин Навигаций,не съм го чувал.

Ха-ха интересен римлянин наистина се е получил.  😊😝

Надявам се да го намерят този “Навигаций”  и да го вкарат в правия път с новите навигациИ

Честно казано и аз харесвам по-вече първата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но втората е от тук - демек няма да чакаш доставка, няма да имаш допълнителни разходи по митници, с две годишна гаранция (ако се наложи може да реагираш на място, а не да "чакаш от умрял писмо"), по евтина е като цена, поддържа управлението от волана, има "врътки" и бързи бутони, което за мен е голям плюс.

Характеристиките са им почти еднакви така че взимай което ти харесва повече.

Редактирано от Emicha
допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно.Аз съм с втората,поръчах я от Али-то,но пристигна от склад от Англия за 4 дни пред вратата(отбелязва се при поръчката).Според мен се връзва много по-добре на таблото с другите врътки и бързите бутони са голям плюс,особено на друсащ път.Засега около година бачка без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на мен ми харесва с врътки, но те са засметка на дисплея 7“ срещу 9” без врътки и IPS. Но гаранцията от България си е друго нещо и не е за подценяване. За цената от Али-то излиза 400 лв. (без митническите такси), а българската си е 600лв.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, обаче версията от AliExpress със 2 гб ram е на смешната цена около 200 лв. С ДДС, евентуално мито и такси по освобождаване най - много да скочи на 300. 200 лв разлика не са малко, аз бих поръчал от Алито, особено и с оглед на големия екран. А за гаранцията... Откъдето и да е, си е жив късмет. Между другото, поръчвал съм подобна за предишната Хонда, и си дойде по чудо до пощата. Продадох я, защото продадох и колата, и не ми вършеше работа тогава. Сега съм с оригинална навигация и съм в чуденка дали да не си взема една "китайка". Някой да ме разубеди бързо, моля!

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии намираш няква от европейски склад, ISUDAR Имаха преди, сега нямат :( И идва за 5 дена с DHL :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам някакви китайски пръчки в английски склад за безбожно малко пари:

https://www.seicane.com/2-din-universal-radio-dvd-player-gps-navegac-o-touch-scrreen-com-bluetooth-usb-sd-volante-controle-h605

 

С/без кабел за хоооООООНННДдддаа. 

Имаше май и по-мощна версия за 20-30 долара отгоре. 

 

A, ето я:

BGN 123.57  36%OFF | Seicane high Version RAM 2GB+ ROM 32GB Android 8.1 7 inch 2Din Universal Car Radio GPS Multimedia Unit Player For VW Nissan Kia
https://s.click.aliexpress.com/e/KjlLc2NE

Някой взимане-даване с тези? 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъничка ми се вижда, макар да са се постарали да го прикрият на снимките. За тази долу не мога да изпадна в подробности, но човека, на когото я продадох беше много доволен. В моя случай си дойде до пощата, но това е много късметлийска работа.

€ 92,12 30%OFF | Auto Radio 2 Din Android GPS Navigation Car Radio Car Stereo 7"1024*600 Universal Car Player Wifi Bluetooth USB Audio
https://s.click.aliexpress.com/e/FVJqbKJe

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.11.2019 г. at 15:58, niksi написа:

Здравейте, раздвоен съм от тези две навигаций: 

1.   https://www.aliexpress.com/item/4000012625697.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6d0f3c00GT1Rwq&mp=1

2.  https://www.olx.bg/ad/super-oferta-honda-crv-android-9-CID360-ID7VFta.html

Като и от двата линка говорим за най-скъпия им вариант.

Може ли да Ви помоля за съвет коя да избера?

Аз на тези обяви не намерих да пише производител модел на чипсета, не знам колегите по какво ги сравниха. 4Г рам ок, но да сравнявате процесорите само по честота и ядра е като да сравнявате двигатели на различни  марки коли по това колко оборота е написано на таблото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От горепосочените всичко е MediaTek, едва ли има съмнения е тази посока.

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре има черен петък, така че прегледайте някакви по-читави марки. https://isudar.aliexpress.com/store/group/For-Honda/317945_516282292.html?spm=a2g0o.store_home.pcShopHead_6314485.1_2_1 За тази знам, че е ок, защото сложихме в на баща ми мерцедеса. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен колко разлика има между китайските марки. Аз в началото на годината търсих навигацията да е с Интел, тогава имаше 9853и и мисля че е по-добре от кортекс а53. Преди това впрочем бях с а7...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.11.2019 г. at 15:58, niksi написа:

Здравейте, раздвоен съм от тези две навигаций: 

1.   https://www.aliexpress.com/item/4000012625697.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6d0f3c00GT1Rwq&mp=1

2.  https://www.olx.bg/ad/super-oferta-honda-crv-android-9-CID360-ID7VFta.html

Като и от двата линка говорим за най-скъпия им вариант.

Може ли да Ви помоля за съвет коя да избера?

Втората

По-добре е да има и бутони ,а не само тъч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само бих казал, че на хубава кола да сложиш андроид навигация с 1 ГБ рам… 1 ГБ е доста недостатъчно за нормално гладко опериране. 2 ГБ бих казал, че е абсолютен минимум, но аз бих заложил на повече, ако купувах. Изключително лошо впечатление ми правят големи екрани в коли, с модерен интерфейс, но лагващи. Дори ОЕМ-ските на много марки.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Pavel_Pavlov написа:

Аз само бих казал, че на хубава кола да сложиш андроид навигация с 1 ГБ рам… 1 ГБ е доста недостатъчно за нормално гладко опериране. 2 ГБ бих казал, че е абсолютен минимум, но аз бих заложил на повече, ако купувах. Изключително лошо впечатление ми правят големи екрани в коли, с модерен интерфейс, но лагващи. Дори ОЕМ-ските на много марки.

Не, че с 1Г не зарежда гугъл мапс, просто го прави след като си пристигнал за където си тръгнал.... 4Г си е нужно за да работи в "реално" време, ако искаш да търкаля едновременно ДВР, Нави и музика.

Редактирано от pln

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте сложих китайска навигация на акорд 7 бензин но не иска да управлява климатика всичко друго работи


Изпратено от моят ASUS_X550 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, замислям се и аз за такава навигация и камера за задно виждане.

Имам обаче няколко въпроса за уточняване. Назад в темата имаше доста информация, но отново ще помоля за малко разяснения.

Колата е 2008 Executive, без фабрична навигация. Не съм сигурен обаче дали фабрично няма някакво окабеляване, има ли такава вероятност?

 

Насочил съм се към тази навигация. Размерът на устройството е универсален 2 din 178*100mm. Универсалните устройства ми изглеждат по-изгодни като съотношение цена/параметри. Ще ми трябва и този преходник. Отделно ще взема и рамка.

 

Трябва ли ми още нещо за монтаж и напасване без луфтове? Предполагам се ползват оригиналните шини на радиото, но не съм го изваждал и не съм мерил разстоянията.

Достатъчни ли са тези преходници, ще трябва ли нещо да се реже или преправя? Ще работят ли бутоните на волана?

 

По отношение на рамката, дайте предложения за пробвана такава, която пасва добре. Притеснява ме и дали ще пасне цветът.

 

Мисля да взема камера за монтаж на мястото на единия от плафоните над номера. Някой може ли да препоръча нещо конкретно за CRV 2008, защото виждам много продукти уж за нашия модел, а с варираща форма и размери? Май най-добре е да си има и лампичка, но тогава ще може ли да се захрани от светлините за заден ход?

 

И последно, къде в София да отида за читав и чист монтаж?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползват се оригиналните шини на радиото, би трябвало да е достатъчно това за монтаж. Ако желаеш може дас е свържеш с колегата sttekata за монтажа, аз съм доволен.

Камерата ми има лампичка:

 

UTB8tHGvvFPJXKJkSahVq6xyzFXad.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимките диодите за осветлението на номера са от двете страни на камерата но в повечето случай са само от едната и мъждукат!!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех, че поръчах нещата, та да видим...

Относно монтажа, имате ли впечатления от DEK BG или Авал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...