Jump to content
jaccomo

Китайска навигация за вграждане

Recommended Posts

За сега ще поотлежи в кашона ,ако в последствие ми дойде музата ще се възползвам от препоръките на maccoy и Радо82/за което благодаря/!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако решиш да я сложиш обратно, пиши ми на лс, може да прескочиш до стара загора, ще ти я настроя 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, скоро си смених колата. В новата има монтирана Китайска мултимедия. За съжаление от всички функции работи само радиото и то зле. Търся кой може да и оправи нещата които биха могли да се оправят.

20190125_124644.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.01.2019 г. at 16:35, sttekata написа:

За колегите от София.....

 

Предлагам монтаж на мултимедия на CRV3 + монтаж на камера!

Гарантирам за качеството на монтажа!

 

 

Да се позатопли времето ще намина да ми монтираш камерата. Повече от година се лангърка в багжника, че не съм решил как да я зарепя, а и ме мързи да си купя клипсове да закача захранването към задната светлина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

От съвсем скоро разполагам с CR-V 2008 2.2 i-CTDi, без навигация и без камера за задно виждане съответно. Бих желал да си монтирам и двете, но ме интересува изобщо има ли адекватни китайски опции за дизеловия двигател. Питам, тъй като за акорд 7 го имам този проблем и съответно съм ограничен да ползвам само оригинална навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви адекватни опции - каквито за дизела такива и за бензина, навигацията хич не я интересува може и в жигула да се вози

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е точно така. При акорда има неприятности с климатика до колкото разбрах и в общи линии няма идеално съвместимо Navi за дизела.

Тук може и да е така, но бих желал да го потвърдя предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш никви грижи място бол остава виж в YouTube има доста клипчета как се монтира и ще се ориентираш 

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, smirky написа:

При акорда има неприятности с климатика до колкото разбрах

Какви по-точно и ако може източник?

Благодаря. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.02.2019 г. at 23:26, dindin написа:

Какви по-точно и ако може източник?

Благодаря. :)

https://forums.hondabg.com/topic/106199-android-multimedia-за-акорд-7-фейслифт-дизел/?tab=comments#comment-1057511349

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че всички колеги с дизел не са видяли никакви препятствия с Андроид мултимедиите и всичко е Plug-and-play?

 

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази която аз монтирах е модела без копчета. Работи и всичко и е с добро качество. Андроид а е малко бавен. Бавно зарежда но иначе всичко си е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да споделиш линк или модела, който си монтирал?

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сподели повече какво имаш предвид с "бавен"? Дал си 300+ евро за навигация с 4GB Ram и работи "бавно"? Аз също обмислям покупка на такава и гледам повечето са с 1GB Ram.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах бавно зарежда. Това имах предвид. А пък това че са писали 4 ГБ РАМ не значи че ги има.  Внесе ми я китаец. 500 лева. Иначе освен обявената цена, плащаш и ДДС и мито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е че колко бавно зарежда, моята на 15 секунда свири радиото и е с 2GB Ram и 4-ядрен процесор

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.02.2019 г. at 13:12, smirky написа:

Да разбирам, че всички колеги с дизел не са видяли никакви препятствия

А дали причината за препятствията с акорд 7 не е тази, че там навигация и управление на климатика са в едно устройство?!

 

При CR-V 3 управлението на климатика си е съвсем отделно, а навигацията си е навигация. Въпросите, които аз бих си задал е как сработва с бутоните от волана и евентуално микрофоните за телефон, ако има такива, но това пак няма общо с това дали е дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при положение, че автомобила няма навигация (дори оригинална), тоест само радио, има ли нужда от нещо допълнително да се закупува и евентуално монтира освен самия китайски модул, който бих избрал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.03.2019 г. at 17:25, Zlatozator написа:

А дали причината за препятствията с акорд 7 не е тази, че там навигация и управление на климатика са в едно устройство?!

 

При CR-V 3 управлението на климатика си е съвсем отделно, а навигацията си е навигация. Въпросите, които аз бих си задал е как сработва с бутоните от волана и евентуално микрофоните за телефон, ако има такива, но това пак няма общо с това дали е дизел.

 

 

Работи си перфектно с бутоните на волана. Има canbus в комплекта. Микрофона, който е вграден си работи доста добре. Навигацията е Isudar. Единствения проблем е слаб сигнал и линии по екрана като е студено. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, smirky написа:

Колеги, при положение, че автомобила няма навигация (дори оригинална), тоест само радио, има ли нужда от нещо допълнително да се закупува и евентуално монтира освен самия китайски модул, който бих избрал?

Няма никакъв проблем да монтираш навигацията на мястото на радиото. Тя си идва със всички необходими кабели за свързване и антени. Само гледай да е за твоя модел автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 месеца си закупих китайска навигация от OLX, от едно момче от Пловдив. Навигацията е с Андроид, с вграден 4G модул, с камера, абе има всичко което може да се иска. Единствено няма цифров тунер. Монтираха ми я в оторизиран сервиз. Имам и гаранционна карта за 2 години. Цената общо с монтажа ми излезна към 700 лв. Много съм доволен, не ми е създала никакъв дерт! Всичко работи супер. Отделно си закупих OBDII модул за 12-13 лв., пак от същия сайт. Сега имам с навигацията и компютър с пълна диагностика в колата. Много съм доволен!

F1D969A0-8474-44C9-9EE9-CEB286D5A822.jpeg

EE7FA51C-5624-42FA-96B7-06B1A3012E4D.jpeg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, поръчах си тази навигация:

https://www.aliexpress.com/item/Android-6-0-2-DIN-9-inch-Quad-Core-Car-dvd-Video-GPS-For-Honda/32807824390.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.40204c4dPSTnAE

 

Китаеца поиска да види снимка на оригиналния "панел" за да знае какво точно да ми прати и твърди, че няма да е plug and play баш всичко.

Според него ще трябва да подправя кабелите за субуфера и ми посочи, че ще трябва да ползвам зеления кабел за връзка:

HTB1yXa_LW6qK1RjSZFmq6x0PFXam.jpg

 

Някой минавал ли е по този път? Предполагам изобщо няма да съм първия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си и аз минах по този път.Прочети моите коментари.За буфера търси  sttekata!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, разгледах целия форум за китайска навигация и установих че няма смисъл да поръчвам навигация от алито, тук в България са същите пари както от там цена заедно с мито излиза между 600-900 лева, тук в България е също цена, моля кажете мнение за тази и дали всичко ще работи ако я монтирам https://iskamgps.com/article/6750/Навигация-за-Honda-CRV-8"-2006-2011-VS0806H-с-Android-7.1-WiFi---8-инча благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България са основно Андроид 7.1 Ако си окей с това, купувай. Аз лично търсих най-новия Андроид, който може, а именно 8.1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, dakatabg написа:

Здравейте колеги, разгледах целия форум за китайска навигация и установих че няма смисъл да поръчвам навигация от алито, тук в България са същите пари както от там цена заедно с мито излиза между 600-900 лева, тук в България е също цена, моля кажете мнение за тази и дали всичко ще работи ако я монтирам https://iskamgps.com/article/6750/Навигация-за-Honda-CRV-8"-2006-2011-VS0806H-с-Android-7.1-WiFi---8-инча благодаря предварително :)

Моята е същата, работи безотказно! Виж в OLX, сега май са намалени още. Едно момче от Пловдив ги продава, държи и 2 г. гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, gladiatori2003 написа:

Моята е същата, работи безотказно! Виж в OLX, сега май са намалени още. Едно момче от Пловдив ги продава, държи и 2 г. гаранция.

Колега работи ли задната камера и всичко от волана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 9 часа, dakatabg написа:

Колега работи ли задната камера и всичко от волана?

Да, всичко работи перфектно! Камерата с идеално качество, цветна през деня, и с отлична нощна видимост вечер. Всички бутони от волана работят.

Редактирано от gladiatori2003

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Въпросът ми е: Кой вариант е по-добър  - с Андроид 7.1 и 2 Гб РАМ или Андроид 8.1 и 1 Гб РАМ?

Цените и екстрите към предлаганите устройства са едни и същи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, m_ad написа:

Здравейте,

Въпросът ми е: Кой вариант е по-добър  - с Андроид 7.1 и 2 Гб РАМ или Андроид 8.1 и 1 Гб РАМ?

Цените и екстрите към предлаганите устройства са едни и същи.

Моята е с 2 ГБ. Точно тази: https://m.olx.bg/ad/honda-cr-v-crv-2012-2016-navigatsiya-android-7-1-wifi-bluetooth-CID360-ID78IRh.html#position=2&page=2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.03.2019 г. at 19:17, m_ad написа:

Здравейте,

Въпросът ми е: Кой вариант е по-добър  - с Андроид 7.1 и 2 Гб РАМ или Андроид 8.1 и 1 Гб РАМ?

Цените и екстрите към предлаганите устройства са едни и същи.

С повече рам е по-добре

моята е с 4рам  32ром  8ядрен процесор и андроид 8.1   около 500лв. от АЛИ

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Гледайте да си вземате мултимедия с Андроид и с повече памет (RAM, Gb), за да нямате после ядове!

Няма значение коя версия е Андроида....!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте колеги! Нов съм във форума и имам нужда от малко помощ. Искам да си взема  китайче от Алито. Търся 4GB RAM и IPS екран. Това е което намирам е:  https://www.aliexpress.com/af/honda-crv-android-4gb-ips-2008.html?SearchText=honda+crv+android+4gb+ips+2008&d=y&initiative_id=SB_20190423220937&origin=n&catId=0&isViewCP=y&jump=afs

Въпроса ми е, кой процесор е за предпочитане, ако някой има инфо коя със какъв е.  Съвети, мнения и впечатления, всякакви приемам, особено ако някой има нещо подобно. Кажете и за допълнитлните модули, какви ползате и как са? Някаде бях чел, че е важно охлаждането и гледам модела без бутони е доста по компактен, дали има значение това? И последен въпрос, ако реша по натам да слагам буфер, какво сте ми е нужно? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои процесори сравняваш? От този списък който ми излезе, на случаен принцип отворих 4-5 и бяха с 8 ядрени Кортекс А-53 всичките. От това което съм търсил допреди половин-една година, китайците не бяха пуснали нещо по-добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на някои пише Кортекс А9, който май е по слаб от А53, но цената е по висока като цяло.  На други липсва инфо за процесора. Като цяло съм се насочил към JOYING-a, но исках малко повече инфо преди да поръчам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, EMFIE написа:

Кортекс А9, който май е по слаб от А53

Да, а-53 е по-добър. По-нов е и е 64 битов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.03.2019 г. at 7:52, dakatabg написа:

Здравейте колеги, разгледах целия форум за китайска навигация и установих че няма смисъл да поръчвам навигация от алито, тук в България са същите пари както от там цена заедно с мито излиза между 600-900 лева, тук в България е също цена, моля кажете мнение за тази и дали всичко ще работи ако я монтирам https://iskamgps.com/article/6750/Навигация-за-Honda-CRV-8"-2006-2011-VS0806H-с-Android-7.1-WiFi---8-инча благодаря предварително :)

Не знам къде си гледал, но има 2-3 магазина, които изпращат от склад в Германия и излизаше нещо от сорта на 500лв за 8ядрен процесор с 16гб рам. 

 

 

Единствения голям кусур на тая навигация е, че в студено време целия екран става на черти и сигнала на радиото е слаб. Поне на мерцедеса на баща ми е така. 

Също имаше проблем със сиджик, нещо крашваше по много тъп начин. Мисля да му ъпдейтна firmware-a и да видя какво ще стане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Drone написа:

Не знам къде си гледал, но има 2-3 магазина, които изпращат от склад в Германия и излизаше нещо от сорта на 500лв

Че са гледали и недогледали е ясно, ама защо не оставиш хората да подкрепят нашенския бизнес. На 30 поръчали директно от Китай има 1 купил от тук (пак от някой дето от там си ги е внесъл). Толкоз е евтино, че скоро китайците от нас ще си ги внасят за да не фалират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...