Jump to content
jaccomo

Китайска навигация за вграждане

Recommended Posts

След месец експлоатация,мога да кажа че когаго си купувате бисквити "Катеричка" вътре няма катерички!!

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А маймунки има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След месец експлоатация,мога да кажа че когаго си купувате бисквити "Катеричка" вътре няма катерички!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, itcebel написа:

След месец експлоатация,мога да кажа че когаго си купувате бисквити "Катеричка" вътре няма катерички!!

Колега, вярвам че ако бъдеш по-конкретен и споделиш с нас + и - на база опита ти темата ще бъде по-полезна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След месец експлоатация,мога да кажа че когаго си купувате бисквити "Катеричка" вътре няма катерички!! Модела на мултимедията е в предните постове.Не оправда очакваниата ми в аудиоаспекта:няма букса за  буфера под седалката/колегата sttekata го свърза по някакъв начин но при включване и изкл.на двигателя се чува пукане в говорителите-дразнещо/Радиото е добро само при силен сигнал –нищо общо с оригиналното.Всичко друго по модела е добро.

Редактирано от itcebel
Извинение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха абе свиркай си. 

Ти се радвай, че в бисквитките "Катеричка" има бисквитки изобщо, че се случва освен катеричката и тях да ги няма, или да не стават за ядене.

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си го посочил модела на навигацията в постовете назад. Само 3 снимки са качил, но този панел го ползват много производители, а чарколяците вътре са различни.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за колегата tougherty модела е YOUMESITI имаго в отговор от 19-ти март!Поздрави!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава предполагам, че става дума за това - https://www.aliexpress.com/item/Android-6-0-2-DIN-9-inch-Quad-Core-Car-dvd-Video-GPS-For-Honda/32807824390.html  Продавачът е написал ако имаш фабричен субуфер, да му кажеш предварително. В отзивите един руснак се жалва, че му е казал и онзи все пак забравил да му монтира допълнителен модул за субуфера, затова му го пратил обратно да си го оправи. Т.е. може да се пробваш да се свържеш с него и да му кажеш, че искаш да ти сложи такъв модул. Не знам дали си струва занимавката и парите по изпращането обратно, но все пак го имаш като опция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, tougherty написа:

Тогава предполагам, че става дума за това - https://www.aliexpress.com/item/Android-6-0-2-DIN-9-inch-Quad-Core-Car-dvd-Video-GPS-For-Honda/32807824390.html  Продавачът е написал ако имаш фабричен субуфер, да му кажеш предварително. В отзивите един руснак се жалва, че му е казал и онзи все пак забравил да му монтира допълнителен модул за субуфера, затова му го пратил обратно да си го оправи. Т.е. може да се пробваш да се свържеш с него и да му кажеш, че искаш да ти сложи такъв модул. Не знам дали си струва занимавката и парите по изпращането обратно, но все пак го имаш като опция.

Не си струва!!Поредпочитам ако някой без буфер се интересува да я вземе,а азще търся друга. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От скоро и аз се включих в групата на CR-V каращите и обмислям да взема подобна навигация. Оглеждах какво предлагат в така добре познатия ни сайт и като цяло съм се ориентирал към този вариант:

 

https://www.aliexpress.com/item/HD-Quad-Core-A9-1-6GHz-1024X600-Android-5-1-1-Car-DVD-Player-For-Honda/32704001933.html

 

Интересува ме дали в крайна сметка работи субуфера при този модел? 

Отделно телефонните разговори с какво качество са? Отсрещната страна оплаква ли се от някакви странични шумове?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона е ОК, но аз съм с отделен микрофон който се наложи да преместя за да не крещя. Със вградения незнам как е.

Софтуера..... Андроид..., Какво да му е?

Гледай там да  имаш вградения модул за управлението от волана и евентуално суб ако имаш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С вградения не е дообре.Незная дали този които е между  плафоните може да се свърже някакси? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 5/2/2018 at 16:34, MaDechev написа:

Здравейте,

 

От скоро и аз се включих в групата на CR-V каращите и обмислям да взема подобна навигация. Оглеждах какво предлагат в така добре познатия ни сайт и като цяло съм се ориентирал към този вариант:

 

https://www.aliexpress.com/item/HD-Quad-Core-A9-1-6GHz-1024X600-Android-5-1-1-Car-DVD-Player-For-Honda/32704001933.html

 

Интересува ме дали в крайна сметка работи субуфера при този модел? 

Отделно телефонните разговори с какво качество са? Отсрещната страна оплаква ли се от някакви странични шумове?

 

 

Аз си взех точно тази навигация - и може да се каже че съм доволен, с изключение на няколко забележки:

1. слаб Wifi

2. блутут-а - ако всeки път се закачам за един същ телефон е Ок, но ако го няма този телефон, а трябва да закача другия трябва ръчно да отида и да му кажа да се закачи. Т.е. жена ми кара всеки ден колата и за нея няма проблем, но като се кача аз - трябва ръчно да закача моя телефона - търси винаги последно закачилия се телефон. - но с това се свиква. За разговорите - ползвам вградения микрофон - чува се няма проблем - просто се свиква на къде да си насочиш гласа :) ( мързи ме да сложа външния). Обмислям да закача този вградения в колата м/у плафоните, но още не ми остава време да го измисля. А за страничния шум - във всяка кола го има особено като караш по бързо.

3. понякога забравя обучен бутон от волана и се налага да го запиша на ново, макар вече да е записан един път.

4. мин. яркост на дисплея може да те дразни при вечерно каране. - ако например ползваш Waze , gmaps ....

5. Ако искаш да си ползваш оригиналната камера за задно виждане, ще трябва да сложиш понижаващо захранване от 12V на 7V, иначе ще я изгориш.

 

А за суббуфера - той си е вързан към усилвателя на колата, така че си работи и звука като си го нагласил - е Супер. Много ме кефи :)

виж схемата по-долу за повече инфо:

sub.png

Редактирано от kyna
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.12.2017 г. at 19:59, kyna написа:

Колега това ръковство е супер. Случайно дали се намират ел схеми за автомобили за нашия пазар. Питането ми е свързано с това, че ще си монтирам навигация (от тези китайските), а в момента аз съм с оригинална на Хонда и като сравнявам по схемите, които си шарнал и това което е в колата, има разлика и се затруднявам с монтажа - определянето на кой букси и сигнали по тях за какво са. 

Ще бъда много благодарен, ако някой може да ми помогне.

ПС. Колата е купенa от тук - CR-V III 2008 2.0i Automat 150 hp с Оригинална навигация. Ето и снимка на навигацията отзад:

 

navi.png

а няма ли фабрични преходни букси за колата,преди съм карал бмв,взех за 10 лева преход които пасва на навигацията и на фабричните букси на колата,така хем не се реже и след време ако решиш да си върнеш всичко както е било няма да е проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Китайците предлагат такъв преходен кабел, но не е достатъчен ( виж кабела/ите 2 бр маркирани на снимката).

Ама реално те са недостатъчно ( виж на схемата съм маркирал към колко букси трябва да има връзка още) има само към две букси от ел. инсталацията.

buksi.png

buksi2.png

Редактирано от kyna

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете букси от черната дин букса се ползват, т.е. не я задрасквай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, sttekata написа:

Двете букси от черната дин букса се ползват, т.е. не я задрасквай.

Колега, при теб къде си я свъзал тази задрасканата с червен "Х" букса?

При мен тази задрасканата букса никъде не пасна. Виж по горе как изглежда оригиналната навигация и ще видиш, че никъде не може да влезе тази букса. Само използвах кабелите от нея ( изкарах ги и ги вързах директно) - те са за управлението от волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега,

ползва се !

Да, ако не греша беше точно за волана!

 

Редактирано от sttekata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, sttekata написа:

Колега,

ползва се !

Да, ако не греша беше точно за волана!

 

:) явно при твойта кола и мойта има разлика в конекторите.

Кабелите за управление от волана са на конектор B 22P, а този конектор не е еднакъв с тази задрасканата с "Х" букса на мойта кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте нов съм горд собственик от 10 дни на Хонда CR-V.Питането ми е какъв размер навигация слагате на Хондите 7 или 8 инча.2008 година е моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5/3/2018 at 16:55, itcebel написа:

С вградения не е дообре.Незная дали този които е между  плафоните може да се свърже някакси? 

Вчера свързах вградения микрофон м/у плафоните и невиждам особена разлика от този, който е на навигацията ( вградения).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти,виждам че твоята е 7 инча,как е добре ли е.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vakleto написа:

благодаря ти,виждам че твоята е 7 инча,как е добре ли е.

 

 

Моля, не е 7" а е Андроид 7.1 и е 8 инча. 

За доволен - за тези пари - токова, но все пак върши работа, не съм я изхвълил :) . Прочети темата и ще се запознаеш повече.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко изчетох, извинявай заблудил съм се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам причина за да не работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе трябва да вземеш захранване от светлината за заден ход,  която не е на капака, независимо че е безжичен модула. Кабела трябва да мине през меката връзка при пантата горе. Там мине ли после през купето няма грижи да се прекара.  Това е причината още да не съм си сложил моята камера ....  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте малко офтопик :D Баща ми е решил, че иска да си слага навигация на Ц-класата и почнах да ровя в Алиекспрес. 

 

 

Та според вас тази дали ще е ок ? 

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Android-6-0-7-Inch-Car-DVD-Player-For-Mercedes-Benz-Sprinter-W209-B200-A180-Viano/317945_32792294518.html?spm=2114.12010612.0.0.214e233650hJc3

 

за 560лв, че даже и на склад от европа. 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.06.2018 г. at 9:38, Drone написа:

...........Та според вас тази дали ще е ок ? ............

Тази изглежда на 99% като моята ,разликата е само в копчетата защото е за МВ

Имам я от 2 седмици и за сега работи перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, благодаря за коментара. 

 

За тези пари изглежда наистина добре. Зачетох се в xda-developers в темата за процесора и като гледам даже има ъпдейти на firmware-a. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята навигация съм сложил - задна камера за паркиране, предна камера за паркиране и отделно камера на предното стъкло (до огледалото) за видеорегистратор.

Видеорегистратора се пуска автоматично при запалване на колата.

Предната камера в емблемата се пуска ръчно или автоматично след изключване на задната скорост за 5 мин.. а после се гаси сама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз сложих, не ми остана време да я човъркам като за начало не е зле

20180813_154418.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Днес и аз сложих, не ми остана време да я човъркам като за начало не е зле
20180813_154418.thumb.jpg.b8b777c0b0bc3d02698e3750badc84f4.jpg
Браво :)
Дай линк да видя коя си си взел.
И кажи как са при теб:
- Wi-Fi - силен , слаб ...
- Bluetooth - качество
- бавна ли е? Особено като се ъпдейтват app-овете

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купена е тук от БГ има една фирма дето внася няма да казвам коя за да не правя реклама, в olx им се върти обява, не ми се чакаше и за това, уж дават 2 г. гаранция цена 500 лв. 4 ядрен процесор с 2 GB ram e 8" дисплей.

Звука без допълнителен app еквалайзер е странен, инсталирах от маркета едно приложение и звука се подобри, антените wifi gps Bluetooth са с много добро покритие.

За сега това - като я поръчкам ще пиша още :)

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, около 2 часа изкарах в чоплене, мога смело да заявя (ако не се повреди) китайската машинка си струва всяко левче. Бърза е макар с по малко RAM, всичко което се сетите тръгва от Google Play, пробвах OBD2 диагностика (добре работи), GPS , Bluetooth и wifi много добре работят, стартира за около 10 секунди, може да се програмират бутоните на волана кой какво да прави, камерата за задно се стартира мигновено, мултимедията до сега не е забивала, изтеглих офлайн картите на Google maps за цяла Европа, вътре си има и Sygic навигация, която работи отлично, блутут разговорите не са много ОК ( получаваше се някакъв шум) но стават. 4G модула работи с карта на Теленор (с друга не съм пробвал) , YouTube работи отлично, Видео и музика перфектно. Общо взето съм много доволен

20180814_194748.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, заглеждам се по такава навигация като от снимката на колегата Радо и се чудя работи ли с фабричната камера на колата може ли директно да се свърже с микрофона и камерата и как работят освен това какво е качеството на звука от това устройство бихте ли споделили ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...