Jump to content
jaccomo

Китайска навигация за вграждане

Recommended Posts

Много сайтове предлагат стоката да дойде от склад в Германия.

Цената е с няколко долара по-висока, но няма резпрявия с митници и стоката идва за 7-10 дни, освен това може да се ползва и DHL, като цената за доставката е доста поносима. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един акъл и от мен:

Без значение какво е декларирал китаеца (сумата), ако е голям пакет и/или тежи над 1кг, задължително отива в митницата.

Там те викат, отиваш - носиш документите какво е - платежно, разпечатка от банка и отварят сайта да видят цената на продукта!

Така 100% плащаш 20% ДДС и цената му става почти като от магазин тук , но без гаранция, т.е. счупи ли се, гаранцията е за ваша сметка.

 

Не ви разубеждавам, просто ви информирам, защото аз съм се парил и от двата варианта - митница и гаранция.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В алиекспрес има продажби и от производители. Питай ги направо за някаква модификация специално за теб. :). Китаец сделка не отказва :).

Джоинг е производител. Казаха ми , че до 3 месеца ще излезе новия модел.

 

Това, с шипването до Германия излезе менте. Китаеца ми обясни как и защо. Той обмитява в Германия, вместо германеца от негово име. Но ако гледаш цената от немско IP, тя е по-голяма от колкото за БГ. Внесох 2 навигации, една преди нова година и една след нова година. От 11.11 насам в БГ са влезли над 100 броя от DHL. Всичко си обмитяват не на фактурна стойност, на фактурата пише 80$. А по платежно.

 

Искат платежното от твоята банка по кредитна карта.

Попълват вместо теб митнически сборове. Независимо от това , ако се откажеш от тях и обмитяваш лично, ти трябва документ от банката за конкретен превод.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, Маркони също го е написал !

Преди 2-3 години ставаше по друг начин , но затегнаха нещата с цел да пълнят хазната !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже за какво е този Canbus за тези навигации, може ли без него, за управление през мулти волана ли се ползва или за какво ми е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което обясних е реален случай от преди месец с автодиагностика, която внесох през DHL и един смартфон, който дойде през пощите.

В подробности не мога да изпадам, ясно ви е защо.

Иначе по този начин, мои познати внасят чипове за видеокарти за лаптопи и други компоненти, но те декларират по схемата до 150 евра.

Явно зависи какво ще внасяш и т.н.

Но спирам до тук, че много се разводни темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже за какво е този Canbus за тези навигации, може ли без него, за управление през мулти волана ли се ползва или за какво ми е?

Точно за управление от мултиволана е , но до колкото знам CRV-3 не ползва canbus за управление на радиото ,а обикновени контакти и от менюто на китайчето казваш кой бутон, каква функция да изпълнява.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,canbus има в CRV3 ,но не се ползва за всичко.Примерно мога да управлявам мигачи и централно заключване, но в менюала при монтажа на алармата пише други неща.Радиото се управлява директно от 3 съпротивления във волана.

 

Canbus е мрежата в колата ,но в Хонда има 3 мрежи.Явно имат проблем с компютрите и комуникацията си,защото пускат различни протоколи и нива на оторизация.Примерно Ауди има централизирана мрежа,но еърбеците са отделно.

 При нас круизконтрола е вързан за таблото с уредите,а таблото превежда в протокола canbus към моторния да каже колко газ се подава....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Маркони !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече пристигна и монтирах последния модел на XTRONS двоен дин, с 2 GB RAM и 32 GB вградена памет. Инсталирах му iGO Primo с последните карти и екстри за цяла Европа (2 дни се поозорих, докато разуча как да конфигурирам всичко, но тръгна перфектно). Процесорът е осем ядрен на 1.5 гигахерца, всичко върви много гладко и изглежда доста надеждно. Извадих скрит USB извод под волана и вързах 32 GB флашка с видео и музика. Качеството на звука определено ме очарова много... Сега поръчах от Китай и една задна камера за 5 евро с транспорта и кабелите и т.н.

Заявката направих от централния им склад в Англия и ми го доставиха за 3-4 дни у нас, с малка отстъпка и включен транспорт. За момента съм много доволен. Трябва единствено да запуша някак фугата от около половин сантиметър между екрана и конзолата, защото не мога да намеря точната рамка за инсталация в моята кола - всички се разминават с по няколко милиметра и явно отворът на конзолата ми бяга леко от стандарта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз да се похваля...

Монтирах андроид навигация - страхотна визия, страхотно напасване на фугите (плътно стои), отличен звук вади, с опция за предна и задна камера (чакам ги да пристигнат, но иначе съм пуснал RCA кабелите до пода на средната конзола и чакат да ги изтегля до отпред и отзад).

Стандартно си идва с готова букса - plug and play , но ако имате буфер OEМ той няма окабеляване в буксата на мултимедията, затова и няма да работи дори и да свържите сигналните кабели (RCA mono)!

Трябва и да се захрани, а това захранване го няма по нито една схема, ама нито една, затова почетох доста (питай "патило") и накрая го намерих кой е кабела.

Вече всичко е свързано и работи невероятно + 2 извода USB, Wi-Fi, Bluetooth, мултифункцията на волана си работи..... !

По-късно ще я снимам и ще ги кача.. !

Редактирано от sttekata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дай да видим снимки. Отблизо и отдалече как изглежда.

Редактирано от mimors

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки....

post-35100-0-68823200-1494587731_thumb.jpg

post-35100-0-23423900-1494587732_thumb.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, има ли някакви допълнителни пластмаси около навигацията, или просто си я напъхал в дупката?

Какъв е модела на устройството?

Дай линк да го разгледаме подробно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този дизайн, доколкото знам, има допълнителни рамки (универсални или за конкретния модел) или другия вариант е да си купите подобно устройство, специално с размерите на отвора за CR-V. Аз поръчах уж универсална рамка, но трябваше леко да я преправям, за да се получи при мен на Акорд Купе 99.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичове! Аз пък искам да Ви осветя по въпроса с куриерите и да не се занимавате с глупости после.

Поръчах си 7" double din от обявата по-долу. Пратката от Китай, отиде във Франция,Австрия,Унгария,София,Бургас, и ми бе доставена до вратата на дома от speedy/dpd, за без пари.

Така че, осведомете се допълнително преди да поръчате, за да не Ви боли глава после. ;)

Bonroad 7"2Din 1024*600 Taiwan Screen Android 6.0 Ram 2G Rom 32GB Car Stereo Universal For Nissan GPS Radio Audio Player(No DVD)

http://s.aliexpress.com/E7RB3ENF

(from AliExpress Android)

 

Изпратено от моят LG-H961N с помощта на Tapatalk

 

Редактирано от papu4ara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичове! Аз пък искам да Ви осветя по въпроса .............

А през Румъния не мина ли?

Редактирано от mccoy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих сумати неща, за да прокарам кабелите и после читаво ги сглобих, но подмених някои щипки (бях се запасил), като сега вече имам камера отзад над номера + камера отпред.

При паркиране предната камера се пуска автоматично за 1 минута, като после сама се загася (от време реле).

При нужда има бутон за ръчно пускане и се ползва като DVR към мултимедията.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се, има ли съществена разлика между Андроид 5.1 с 1М РАМ и 7.1 с 2М РАМ. Под съществена разбирам бързодействие, надеждност и неща дето се усещат като използваш устройството.

Оглеждам се в тези:

 

https://www.aliexpress.com/item/Android-5-1-HD-1024-600-Car-DVD-Player-Radio-For-Honda-CRV-2007-2008-2009/32704114784.html

https://www.aliexpress.com/item/Android-5-1-HD-1024-600-Car-DVD-Player-Radio-For-Honda-CRV-2007-2008-2009/32814709107.html

 

С тези кабели които са дали, нали е "щрак и играй" без поялника :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти няма да играеш игри, така че няма разлика

и едва ли ще ползваш някакви супер функции на мултимедията освен камери (предна + задна) навигация, радио, музика, филми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти няма да играеш игри, така че няма разлика

и едва ли ще ползваш някакви супер функции на мултимедията освен камери (предна + задна) навигация, радио, музика, филми!

Да, и аз така го чувствам, тези $70 отгоре са малко безмислени за целта. Мерси. :music:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Напълно е възможно да дигнеш до 7.1 и това със стария Андроид, но трябва да се види кво е що е точно.

А дори чисто логически двете мултимедии изглеждат абсолютно еднакво, значи китаецът може -> и ти можеш. :)

7.1 е с по-различен графичен интерфейс на пръв поглед. Определено е по-бърз и стабилен. И с повече feature-и.

Но за тея кинти отгоре бяма смисъл.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с. 1гб. И трябва да кажа че като реша да ползвам Gmaps направо ме отказва понякога. Докато стартира си е направо мъка.

Незнам дали се дължи на РАМ-та.

 

Също така имам още две забележки:

- като светне слънцето, на дисплея се забелязва някаква решетка се едно прозира. На тъмно май не се вижда.

- задните колони понякога ги чувам да пръщят. Вероятно в някакъв момент ще му взема едно външно малко стъпало и готово.

 

Иначе си е удобно доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оуу, тоя 1GB RAM в повече съм го пропуснал. Тука няма чуденка. Мечо Пух е казал "колкото повече - толкова повече".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и аз съм с такава навигация. Търговеца от Aliexpress предлагаше безмитен канал до UK. Същия който ползват сайтовете gearbest и banggood. Досега нищо не ми е спирано на митница по този начин. Поръчах я до фирма за доставки от UК. Всичко излезе 257$ ( 440 лв ) с доставката до БГ. Навигацията е доста добра с 2 GB RAM и 16 GB сторидж, Android 7.1.2. Процесора е малко стар RK3288 но работи добре. Гледах клипове доста, тези навигации са модулни, има дъно с усилвател и радио, самия модул с процесора, паметта и ОС-а са на отделна платка като Raspberry Pi Compute module затова има и толкова различни видове изглеждащи еднакво. И самия панел отпред с екрана е според модела на колата за която е предназначен. 

Бутоните на волана работят без проблем след като се програмират, за съжаление са само 5 а устройството има стотици функции. Радиото му е много слабо, не може да си намери само станциите освен само най силните или като наглася точната честота. Качеството на звука при първо пускане е по зле от оригиналното, но след малко игра с еквалайзерите се оправи. Също и силата на звука е по слаб от оригиналния, но е достатъчно. Дразни ме че няма постоянно часовник да показва. Имаше подарък камера но е доста зле. Поръчах си друга която е с формата на плафона за осветление на номера. Предстои ми понтаж. Като цяло съм доволен, и цената е ок. Хендс фрий функцията работи добре върза се с телефона ми без проблем. Хваща и доста сателити ако антената е монтирана на видимо място. 

 

 

 

post-33266-0-44116300-1503641257_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах скоро версията с 3ГБ и процесор Атом. Андроида летеше,но за радиото не съм сигурен.Ще питам клиента като се върне дали има проблеми с радиоприемането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя за моята след 1 година ползване:

1. Задните колони пръщят докато свирят.

2. Преди седмица се пррцака тъч-а в най долната си част. Всичко работи нормално но при писане някои бутони отказват.

3. На светло си личи нещо като решетка на дисплея.

 

Факт е обаче че нищо неможе да ме раздели с нея. Удобствата са страшно много и дори да се прецака бих купил друга.

 

Всъщност скоро като си дойде един приятел ще го накарам да си поиграе с нея и ако има опция да позамениме някои компоненти с по качествени такива. Ако има опция разбирасе.

Редактирано от jaccomo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В алиекспрес има продажби и от производители. Питай ги направо за някаква модификация специално за теб. :). Китаец сделка не отказва :).

Джоинг е производител. Казаха ми , че до 3 месеца ще излезе новия модел.

 

Това, с шипването до Германия излезе менте. Китаеца ми обясни как и защо. Той обмитява в Германия, вместо германеца от негово име. Но ако гледаш цената от немско IP, тя е по-голяма от колкото за БГ. Внесох 2 навигации, една преди нова година и една след нова година. От 11.11 насам в БГ са влезли над 100 броя от DHL. Всичко си обмитяват не на фактурна стойност, на фактурата пише 80$. А по платежно.

 

Искат платежното от твоята банка по кредитна карта.

Попълват вместо теб митнически сборове. Независимо от това , ако се откажеш от тях и обмитяваш лично, ти трябва документ от банката за конкретен превод.

 

Аз гледам ,че за тази :https://www.aliexpress.com/item/Android-5-1-HD-1024-600-Car-DVD-Player-Radio-For-Honda-CRV-2007-2008-2009/32704114784.html

има цена с доставка от Китай и доставка от Германия ,която е по-скъпа ! Ако си го поръчам с доставка от Германия пак ли ще минава през митница и ще има допълнителни плащания ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Германия няма да има митници и разправии.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурд!.Разпитайте търговеца.Той обмитява за негова сметка и получаваш пратка по пощата с добавено мито и ДДС, щото германеца е мързелив и не може самичък да обмитява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този търговец съм ползвал. Избираш доставка от Германия "Seller's shipping method" означава че те си го внасят и там и си плащат всички мита. От там насетне на теб ти е безплатно. Аз предпочетох доставка до Германя и после Габко, нещо не бях сигурен как ще се отнесат пощите с пакета.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е същото. За доставка до германия ми поиска още 20$ освен написания шипинг 40$. Аз си го поръчах до УК, с шипинг от китай и ми излезе най евтино и не го спряха изобщо на митница. На пакета пишеше OneWorld Express, същото пише и като поръчвам от GearBest  или Banggood. От там нищо никога не ми е спирано на митница и идват с различни европейски пощи - имал съм от Швеция, Холандия, UK пощи, даже и Унгарски!! пощи. Не знам как го правят но все едно е пратено от европа, а всъщност си е от Китай.  Предполагам безмитни складове в които се препакетира или нещо през Хонг Конг който има търговски договорки с УК като бивша колония. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мой приятел оригиналната навигация в колата дели екрана на 2. Половината е картата, другата половина плеър или радио, каквото си пуснал. Много е удобно. Ядосвах се че винаги трябва да превключвам от таск мениджъра на андроида примерно радиото докато има навигация. Но днес се сетих че Андроид 7 има Split screen. Тествах и работи!. Избираш горе вдясно текущите активни програми, след като излезе списъка - задържаш прозореца който искаш и го влачиш до края на екрана - ляво или дясно. После избираш в другата половина кое да остане. Резултата е това: 

 

 

post-33266-0-74150600-1506491863_thumb.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурд!.Разпитайте търговеца.Той обмитява за негова сметка и получаваш пратка по пощата с добавено мито и ДДС, щото германеца е мързелив и не може самичък да обмитява.

Моля те не говори глупости, когато не си запознат. 

 

Купувал съм си китайски Телефон от склад в европа. Няма МИТО, ДДС или каквито и да е надценки! Платих само 23$ доставка с DHL И дойде точно за 3 дена. 

 

Купувал съм и китайска неща от  Gearbest на стойност 150$ и минаха без проблем. Сега там си е тото голямо. Може да мине, може и да не мине. Затова за 30-40лв разлика не си залусжава трошенето на нерви, ако недай си боже се наложи да ходиш до митницата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е същото. За доставка до германия ми поиска още 20$ освен написания шипинг 40$. Аз си го поръчах до УК, с шипинг от китай и ми излезе най евтино и не го спряха изобщо на митница. На пакета пишеше OneWorld Express, същото пише и като поръчвам от GearBest  или Banggood. От там нищо никога не ми е спирано на митница и идват с различни европейски пощи - имал съм от Швеция, Холандия, UK пощи, даже и Унгарски!! пощи. Не знам как го правят но все едно е пратено от европа, а всъщност си е от Китай.  Предполагам безмитни складове в които се препакетира или нещо през Хонг Конг който има търговски договорки с УК като бивша колония. 

Доволен ли си колега от тази мултимедия щом я имаш същата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По нагоре бях писал впечатления. За цената си е много много добра. Страшно много функицоналност. Като недостатъци: Леко муден на моменти - процесора е малко стар, но скоростта зависи и от бавната eMMC памет на устройството. 

Екрана не е IPS но от шофьорското място се вижда добре. Драска се много - трябва протектор някакъв. Радиото е много зле, не може да си намери станциите ако не са силни или ако не им набиеш честотите. Диск пробвах един единствен път и после едва го извадих. Процепа явно не съвпада с шейната вътре и механиката се мъчи няколко пъти докато нацели. Но кой ползва дискове в днешно време. Решение на радиото е Spotify или онлайн радио ако имате голям дейта план. Като навигация е супер, слагаш си какъвто искаш софт. Диагностика на колата, скрийн миръринг, камери напред и назад, DVR функция, телефон, блутут стрийминг от телефона и управление. Може да си сложите и някакъв софт за тракинг, дори и вградения "find my device"  на андроида ако случайно откраднат колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дават ли и камера за отзад с него безплатно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дават но е доста зле - инвертира цветовете. Аз си поръчах друга по-добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги! Наскоро се сдобих с Honda CR-V 2.0i 150кс 2008г. бензин, автомат...беше си ми отдавнашна мечта! :)

Търся някой да ми поръча хубава навигация с Андроид и да ми я монтира...разбира се срещу заплащане!

Нямам време и не ми се рискува.

Оферти и предложения може на лични.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...