Jump to content
Иван Тихомиров

Хонда ще е, но каква?

Recommended Posts

 Здравейте, досега бяхме с Toyota Avensis, и решихме пак да заложим на японското, но този път ще е Хонда.Спряхме се на Honda Civic 8. Първоначално бяхме решили  да заложим на бензин 1.4, но сега се колебаем между 1.4 и 1.8 бензин. Със сигурност се нуждаем от помощ - колко различни модификации имат двигателите, кои са по-хубави и какво означават съкращенията? Ще караме колкото в града, толкова и извън него. Имаме две малки деца и се чудим дали стига мястото в багажника? Може ли с номера на рамата да се обадя в сервиз на Хонда в България и да разбера каква сервизна история има колата (ако въобще има)? По какво мога да разбера къде е произведена колата? Има ли нещо,за което задължително да гледаме при оглед? Благодаря предварително за отзивчивостта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За семеен човек, с две деца, идентична на Авенсиса, пък и искаш да има място - Акорд е по-добрия вариант от Сивик - по-семейна и по-широка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от багажа и целта на пътуването. Като знаеш, колко събира Авенсис, отваряш един Сивик и преценяваш сам.

По останалите въпроси:

Мога да ти кажа, какво означава i-vtec и i-dsi, ама това предполагам си го знаеш.

Къде е произведена се познава по първата буква от номера на шасито - J е Япония, S Англия, 1 е Америка, другите не ги знам.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като семеен човек с две деца, каращ Сивик 8 с R18A2 мога да кажа че това не е най-семейният автомобил. Задните места не се радват на пространство и комфорт. От към багажник има още много какво да се иска. Возията е по-скоро спортна, отколкото комфортна. Има и много плюсове, които са многократно споменавани. Може би по-добрият вариант за семейна кола би бил Сивик 8-седан(возията е по-добра и пространството е в повече), Fr-V или Акорд. Успех в търсенето!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от багажа и целта на пътуването. Като знаеш, колко събира Авенсис, отваряш един Сивик и преценяваш сам.

По останалите въпроси:

Мога да ти кажа, какво означава i-vtec и i-dsi, ама това предполагам си го знаеш.

Къде е произведена се познава по първата буква от номера на шасито - J е Япония, S Англия, 1 е Америка, другите не ги знам.

Във връзка с това къде е произведена-какво се предлага на бг пазара? Знам, че най-вероятно по-добрият вариант ще е да е произведена в Япония, но ако не е от там, проблем ли, в смисъл на качество и поддръжка след това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивиците са в Англия правени, има и някои в Турция. Акордът - в Япония, с изключение на някои модели между 1993-2003, които са в Англия правени.

Това къде е произведена според мен е последното нещо, което трябва да те притеснява. Ти гледай да ти е практична и да ти върши работа, за онова, за което си я купил.

Редактирано от Cyreon
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Може ли с номера на рамата да се обадя в сервиз на Хонда в България и да разбера каква сервизна история има колата (ако въобще има)?  

...

Трудна работа. Не невъзможно, но... Доколкото знам, нямат централизирана база данни и ако колата е нов внос, най-вероятно няма да има начин да ти предоставят и разбереш историята на автомобила. Ако е купувана от Бултрако, шанса е по-голям, но тази информация май се предоставя само и единствено на собственика на автомобила (от съображения за сигурност), т.е. трябва да отидеш с него в представителството.

Все пак, виж и тази тема, тук е обсъждан този въпрос: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99566&hl=

 

 

Относно мястото, мисля че само ти можеш да си дадеш отговор на този въпрос. Виж колко е голям багажника на модела, на който си се спрял и си направи сметка, като знаеш колко и какъв багаж товариш сега, ще искаш товариш за в бъдеще, ще бъде ли удобно да го вкараш вътре... и т.н. Ако става въпрос за хеч, на мен лично ми е малко, но пък мой приятел с 2 деца (на 4 и 5г) си джитка вече 2ра година с Шевролет Калос и не се оплаква хич, а доста пътува и то на дълги разстояния. Така че за това, най-добре сам да решиш ;)

 

Успех!

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня, M е Тайланд, N - Турция, L - Китай.

Редактирано от Bla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авенсиса е по-добрата кола и не я сменяй. Ако все пак настояваш на хонда, то наеми си кола под наем и я покарай два три дни, за да разбереш разликите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...