Jump to content
kamelot

Ниски обороти при студено палене

Recommended Posts

Здравейте,

 

От около 2 месеца харвито ми започна за прави един проблем, за който досега никой не можа да ми помогне. При напълно студен двигател (примерно не е карана 24 часа), пали веднага, но оборотите падат критично (до точка на загасване, понякога наистина гасне), и ако се задържи, след 3-4 секунди се стабилизират.

Никога не го е правило на топъл двигател.

Колата е 1999, 105 к.с., 4х4, gазово Lovato, сменени свещи, филтри, масла, акумулатор

 

Има ли някой идея от какво може да е и какво да направя ?

 

Благодара!

 

П.С. От Варна съм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ли го прави ? Защото моята го прави със стар бензин.Придърпва и угасва, ако подам газ си се оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгвам аз да казвам задръстено FITV (ако Харвито има такова, не знам там автоматичният смукач на какъв принцип е ), пълно с мизерии IACV, да питам дали пали на бензин и като загрее обръща на газ ....

 

... и се сещам, че квото и да напиша Markony му знае кътните зъби на тва Харви и веднага ше закове няколко потенциални виновника.

А и, че по-сигурно от тва да му закараш колата или той като има път към Варна да я погледне няма :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!Първо ми кажи тия дето не можаха да открият проблема ...кои са?

Местния газаджия,Дидо1,Дидо2 или други майстори....

да знам какви въпроси да ти задавам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Markony,

 

Мои познати, звучат като Дидо 1 и Дидо 2 :)

 

Аз не съм технически грамотен по отношение на колата, така че вероятно няма да мога да отговоря на въпросите ти. Ако имаш сервиз или ти се занимава, и си от Варна, ще се радвам да ми помогнеш.

 

Поздрави!

 

P.S.Сега видях, че си от Русе... А някой колега, който би се справил във Варна ?

 

Винаги ли го прави ? Защото моята го прави със стар бензин.Придърпва и угасва, ако подам газ си се оправя.

 

Прави го винаги, когато е студен двигателя. Пали на бензин и като загрее, обръща на газ.

Редактирано от kamelot

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIYAMOTO е човекът във Варна.

http://forums.hondabg.com/index.php?showuser=474

Този Дидо сигурно имаше предвид Markony :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето харви прави същия проблем, изчистихме дюзите на ултразвук и всичко заспа,проблема изчезна.В момента точно една година след почистването същата работа .Май ще трябва да и се вдигнат градусите за прехвърляне на газ,за да поработва повечко на бензин. Някой ако знае читава добавка за прочистване на дюзи да сподели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно е да пуснеш довпръскване с бензин 10% над 4000 об.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...